AFRIKA - LOVECKÉ SAFARI

Vše o lovectví v jiných zemích (něco jako poradna)
Odpovědět
Rogam
Zkušený diskutér
Příspěvky: 519
Registrován: sob 13.8.2011, 20:09

Re: AFRIKA - LOVECKÉ SAFARI

Příspěvek od Rogam »

Díky za doplňující informace k lovu lva za plotem v JAR.
krajec666
Nový návštěvník
Příspěvky: 13
Registrován: úte 08.10.2013, 20:29

Re: AFRIKA - LOVECKÉ SAFARI

Příspěvek od krajec666 »

Ahoj moja prosba je len okrajovo spojená s témou ale predsa si Vás dovolím požiadať o 2 minuty svojho času. týka sa to mojej diplomovej práce ak si nájdete chvílu tak budem veľmi rád.
https://docs.google.com/a/gondol.sk/for ... Y/viewform
Rogam
Zkušený diskutér
Příspěvky: 519
Registrován: sob 13.8.2011, 20:09

Re: AFRIKA - LOVECKÉ SAFARI

Příspěvek od Rogam »

Jen pro zajímavost, na předešlou debatu o lovu v Africe - úbytku zvěře a v návaznosti na svůj příspěvek z pát 04.4.2014, 19:29 , jak zákaz legálního lovu v Africe ničemu nepřispívá, ba naopak. Na stránkách WESTLEY RICHARDS http://www.theexplora.com/an-open-lette ... ry-import/ (v AJ) je pěkná sumarizace stavu od PH Robina Hurta, týká se to především slonů a nosorožce dvourohého (černého).

ve zkratce:
TANZANIA v 1973 – odhad 380,000- slonů a 18,000- nosorožců černých. Než znovu povolili jejich lov v 1983 , slonů cca 80,000- a nosorožců černých méně 100. Vláda uznala, že zákaz byl chyba. Sloní populace se zvýšila na odhadovaný počet 130,000- v 2009.

KENYA v 1977 – odhad 176,000- slonů a více, než 8000- černých nosorožců. Dnes různé odhady , pravděpodobně +- 20,000 +slonů a +- 500 + – nosorožců. Po celou dobu zákaz legálního lovu.

KONGO - původně nejvíc pralesních slonů, legální lov zakázán 1984 až doposud. Nosorožec bílý tam pravděpodobně zcela vymizel a pralesní slon je už vzácnost.
Eizo
Nový návštěvník
Příspěvky: 19
Registrován: ned 20.6.2010, 22:50

Re: AFRIKA - LOVECKÉ SAFARI

Příspěvek od Eizo »

Mildo máš na rajčeti pěkné fotky s lvicí, vím že čekáš až na to někdo upozorní, nějaké vyprávění k táborovému ohni nebude?
Rogam
Zkušený diskutér
Příspěvky: 519
Registrován: sob 13.8.2011, 20:09

Re: AFRIKA - LOVECKÉ SAFARI

Příspěvek od Rogam »

To Eizo

Co bys chtěl povyprávět, však to vidíš na těch fotkách sám, asi se není zase tak čím chlubit. Lvice je střelena poměrně na měkko (zřejmě z té 8x68S) a pak někým dostřelena velkým kalibrem do hlavy. Je mi to ale celé divné a nechápu to, jak mohla být ta lvice takto nešťastně střelena, jelikož: "„Fakt dobrý střelec“ = třeba já, znamená, že kdykoliv v jakémkoliv počasí a roční době, dokážu na 300.m , v sedě s oporou nastřílet z 5.ti ran rozptyl max. 10 X 10cm. Pravda s precizní kulovnicí, optikou a střelivem." (viz příspěvek » pon 18.7.2011, 18:50) , ale možná řidič zapomněl včas vypnout motor u auta a klepalo se mu to. Třeba se to dozvíme.

Každopádně je to od lovce obdivuhodný výkon, já bych teda takto postřelenou lvici s tou R8 dohledávat nechtěl, ještě že tam nebyl sám. Nakonec to ale byla velká sláva i šampaňské teklo.....
Jirka C.
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 129
Registrován: úte 25.11.2008, 14:00

Re: AFRIKA - LOVECKÉ SAFARI

Příspěvek od Jirka C. »

Já když koukám na ty fotky po ulovení lvice, tak už mi tam chybí jen cukrová vata a ruský kolo. :D
Rogam
Zkušený diskutér
Příspěvky: 519
Registrován: sob 13.8.2011, 20:09

Re: AFRIKA - LOVECKÉ SAFARI

Příspěvek od Rogam »

Proč je dobré zamykat se v autě :) http://www.dailymail.co.uk/travel/trave ... 3103865001
a tady jeden praktický návod: :wink: http://www.wikihow.com/Survive-a-Lion-Attack
Uživatelský avatar
Georg.H
Zkušený diskutér
Příspěvky: 861
Registrován: ned 23.12.2007, 23:43
Bydliště: Slezsko
Kontaktovat uživatele:

Re: AFRIKA - LOVECKÉ SAFARI

Příspěvek od Georg.H »

Rogam: byl tu tvůj příspěvek ohledně této fotky..Obrázek

zaslechl jsem(neověřená informace) že snad existuje i video jak MM loví lvici...a prý to není na chlubení..tak nevím
snad v listopadu budem vědět více... :roll:
Rogam
Zkušený diskutér
Příspěvky: 519
Registrován: sob 13.8.2011, 20:09

Re: AFRIKA - LOVECKÉ SAFARI

Příspěvek od Rogam »

To Georg.H
Myslíš to jak se týkalo - útočící lvice při šoulačce vs připravená zbraň na tripodu...?
Jj, dal jsem to nakonec pryč, sice jsem to nepsal jako dotaz přímo pro Myslivec Milda, ale pak jsem usoudil, že kdyby k tomu chtěl nějak reagovat, tak to není fér, když má ten ban.
Uživatelský avatar
Georg.H
Zkušený diskutér
Příspěvky: 861
Registrován: ned 23.12.2007, 23:43
Bydliště: Slezsko
Kontaktovat uživatele:

Re: AFRIKA - LOVECKÉ SAFARI

Příspěvek od Georg.H »

jj :wink:
george.barley
Častý návštěvník
Příspěvky: 78
Registrován: stř 30.7.2008, 18:05

Re: AFRIKA - LOVECKÉ SAFARI

Příspěvek od george.barley »

Nebyl by odkaz? :D treba do SZ?
Rogam
Zkušený diskutér
Příspěvky: 519
Registrován: sob 13.8.2011, 20:09

Re: AFRIKA - LOVECKÉ SAFARI

Příspěvek od Rogam »

S divokými lvy to je bohužel nahnuté :( http://www.tyden.cz/rubriky/veda/prirod ... YqBKWdIvCZ , ale alespoň je v tom článku přesně pojmenován problém, žádný komerční odlov, ale nadměrná lidnatost. Jinak jak jsem slyšel, tak údajně rozemleté lví drápy jsou úžasné afrodiziakum pro ženské v Asii....
rimar77
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1361
Registrován: ned 29.3.2009, 14:49
Bydliště: jižní čechy

Re: AFRIKA - LOVECKÉ SAFARI

Příspěvek od rimar77 »

rogam jojo bohužel díky Asiatům a jejich blbostem už vyhynulo takových druhů škoda mluvit, s tou lidnatostí je to i logické a stačí používat normální lidskej rozum a je to člověku jasné ostatně takhle to funguje všude po světě lidí je čím dál více a tím pádem životního prostoru pro divoká zvířata ubývá a první to logicky odnesou predátoři
Uživatelský avatar
Zdenek41
Zkušený diskutér
Příspěvky: 3179
Registrován: ned 24.9.2006, 16:01
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: AFRIKA - LOVECKÉ SAFARI

Příspěvek od Zdenek41 »

http://www.novinky.cz/koktejl/376035-tu ... friky.html

Ještě, že to nebyl Čech..... jo peníze....
sara
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 134
Registrován: sob 03.12.2011, 17:26

Re: AFRIKA - LOVECKÉ SAFARI

Příspěvek od sara »

Dneska jsem se díval na televizi a bohužel v reportáži zazněl pouze jednostranný názorový proud. Tj. zvěř v Africe mizí , protože ji lovci střílí.
Já osobně, nemám proto žádná exaktní data, jen tak intuitivně , se přikláním k výše uvedenému názoru : že možná paradoxně jedině komerční lov je schopen udržet stavy zvěře o které má lovecká klientela zájem. I jako podnikatel, když se něco dobře prodává, tak toto "zboží" budu chránit jako oko v hlavě. A běda jak mi na něj někdo/třeba pytlák/ šáhne. Sara
Odpovědět