Lov zajíce po Americku???

Vše o lovectví v jiných zemích (něco jako poradna)
Odpovědět
wizard
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 226
Registrován: úte 16.10.2007, 12:52
Bydliště: Svitavsko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od wizard »

Kdysi jsem v nějakém časopisu,tu?ím že střelecká revue narazil na zvláštní revolver ametrické výroby který byl nazvaný game getter a v článku bylo psáno že je to zbraň která se v Americe používá k lovu drobné zvěře,hlavně zajíců byl to 5ti raný revolver ráže .22lr s hodně dlouhou hlavní.. :? No jinej kraj jinej mrav...Taky jsem četl články o lovu jelenců lukem,lovu drobné vrhacími no?i a loveckým prakem,všechno pochopitelně z demokratické Ameriky,kde má každý občan právo,dělat co ho napadne,jinak by to bylo porušení ústavy.. :P


Ale nejvíc smutno mi bylo z toho,když jsem v televizi v běžném promítacím čase viděl nějaký dokument z Afriky,bylo to o jisté kastě Amerických lovců,kteří pova?ují za jediné lovecké usmrcení zvěře zabití nožem....Stříleni z brokových automatů hrubými broky na běžící antilopy,pochopitelně za účelem ochromit a né zabít,protože i vzhledem ke krátké vzdálenosti byly vidět zásahy max.tak třemi broky a převážně na běhy nebo na měko a pak to ře?ili nožem....Byla to drocela hrůza a říkal jsem si,co na to ?eknou normální lidé,když to vidí :(
I? 43-12/12/70,
ZKK 600 7x64,Tasco 3-9x40
ZBK 110 LUX .222 Rem, Nikon Monarch 4x40
Uživatelský avatar
hanmilan
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 284
Registrován: pát 02.11.2007, 14:29
Bydliště: Český Krumlov

Příspěvek od hanmilan »

Jó v Americe loví lukem všechno. Mám DVD, kde ulovili lukem losa, medvěda, karibu..., jen by mě zajímalo, kolik kusů nedohledali :(
ČZ 537 .270 Win + Meopta R1 7x56 RD, ČZ 537 7x64 + 4x32 Meopta (naháňková), Suzuki Jimny
vrb
Nový návštěvník
Příspěvky: 14
Registrován: sob 05.9.2009, 16:35

Re: Lov zajíce po Americku???

Příspěvek od vrb »

to záleží na zvyku. mě zase lov zajíce brokovnicí na honech přijde jako nechutný přežitek z doby kdy nebyly přesné zbraně a panstvu šlo hlavně o masakr. Naposledy jsme jedli zajíce střeleného zezadu 3.5 broky a bylo to hrozné. kýty zničené, vnitřnosti potrhané, broky všude.

Subjektivně se mi jako nejlepší jeví selektivní lov drobné malými rážemi. V Jižní Americe se zajíc loví zásadně malorážkou (V. Paulišta). Při dnešní technologické úrovni si dovedu představit i 222 rem. nebo podobné.

Jak se dnes většina myslivců dívá na lov srnčího hrubým brokem na krk?
martinh
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 422
Registrován: čtv 16.4.2009, 14:56
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Lov zajíce po Americku???

Příspěvek od martinh »

hrubý brok na krk? to mi prijde dost hrozny, nehlede na to ze ti bude trofejový kus a víme co by jeden brok dokazal udelat.
Sauer 202 + Zeiss Victory HT 3-12x56, Sauer 404 8x57 IS, CZ 550 Lux 308W...
Uživatelský avatar
Perník
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 422
Registrován: stř 16.7.2008, 14:37
Bydliště: Litoměřicko

Re: Lov zajíce po Americku???

Příspěvek od Perník »

tady snad ani nejde o poničení trofeje, ale o etiku lovu. Sekané olovo či hrubý brok, to už je snad dávno za námi, proboha :(
KB CZUB 584 12/7x57R
IŽ - 27EM - 1C 12/76
NK Bora od Černé tůně
kabát
Zkušený diskutér
Příspěvky: 600
Registrován: úte 01.12.2009, 19:11

Re: Lov zajíce po Americku???

Příspěvek od kabát »

Chlapci nepleťte se, ve švédsku se běžně loví srnčí brokem při natláčce se psem.
Je to země kde nejsou trofeje zásadní a ty méně významné nemají žádnou hodnotu.
Srnci se loví v lýčí,tuším na jaře někdy do června, je to závislé od toho kdy lidé začnou hodně chodit do lesa, takže je to pak nebezpečné a přes léto se neloví nic.
Sám jsem na to nikdy náturu neměl, a nemám rád ani drobnou zvěř rozstřílenou brokama, vypouštěné kachny a bažeänty už nestřílím vůbec.
U toho srnčího tvrdí, že zvěř umírá šokem a že poškození zvěřiny je menší než kulí.
VOK - HB - 223 Rem - 6,5 x 55 SE - 7 x 65 R - 308 Win - 9,3 x 74 R -
Alda
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1291
Registrován: ned 07.1.2007, 22:18
Bydliště: Okoli Prahy pres tyden, jizni Cechy o vikendu

Re: Lov zajíce po Americku???

Příspěvek od Alda »

jenom male odboceni pro dokresleni, o cem psal kabat (omlouvam se za OT) - priklad, jak se severane staveji k ucte k trofejim:

Obrázek
Ceska myslivost bude takova, jakou si ji my, cesti myslivci a lovci, udelame
Uživatelský avatar
hanmilan
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 284
Registrován: pát 02.11.2007, 14:29
Bydliště: Český Krumlov

Re: trofeje

Příspěvek od hanmilan »

Jiný kraj, jiný mrav. Seveřani na nás koukají jako na cvoky, když toužíme po trofeji, ale myslím,že to k nim časem dojde postupně taky :-))
ČZ 537 .270 Win + Meopta R1 7x56 RD, ČZ 537 7x64 + 4x32 Meopta (naháňková), Suzuki Jimny
kabát
Zkušený diskutér
Příspěvky: 600
Registrován: úte 01.12.2009, 19:11

Re: Lov zajíce po Americku???

Příspěvek od kabát »

to hanmilan - já si dovolím nesouhlasit, jezdím tam už několik let ke kamarádovi, něco jsme už spolu nalovili u nás , u nich i v zahraničí.
Konkrétně lovecké zvyky ze švédska bych moc rád přenesl do naší myslivosti.
Takovou odbornou znalost o zvěři a střelbě, bezpečnost, disciplínu lovu a smysl pro kolektiv jakou jsem tam zažil, podpořenou nezájmem o trofeje, pokud se nejedná opravdu o medailové hodnoty bych považoval za obrovský přinos pro zvěř.
Na prvním místě je zvěřina a to správný zásah, somozřejmostí je dohledání pokud to nedopadne a perfektní rozbourání a zpracování.
Až převýší chovatelský zájem nad honbou za trofejí jakékoliv hodnoty, teprve se u nás upraví poměr pohlaví na takový jak se v přírodě rodí. Je to mentalitou, protože tam si hodně povídají a lidé si tam důvěřují. Takže když se o někom dozví, že je lump, nikde si ho mezi sebe nepustí. V takových podmínkách jsem se vyskytoval já, tam mi rovnou kámoš řekl, že můžeš mít milionů kolik chceš, jak se jim nebudeš líbit tak tě příště nepozvou. A lov je tam považován za národní tradici a svátek zahájení sezony lovu losů ctí celá země.
V naší zemi se mi zdá že myslivost a myslivci jsou prezentováni médii na úrovni cikánů.
VOK - HB - 223 Rem - 6,5 x 55 SE - 7 x 65 R - 308 Win - 9,3 x 74 R -
Uživatelský avatar
hanmilan
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 284
Registrován: pát 02.11.2007, 14:29
Bydliště: Český Krumlov

Re: Lov zajíce po Americku???

Příspěvek od hanmilan »

Máš plnou pravdu :) bral jsem to z jiného pohledu a reagoval do diskuse. Nepřebíral bych od nich vše, ale pár zajímavých věcí bych rozhodně zařadil do naší myslivosti jako povinné. Například zkoušku před každou naháňkou. Když chceš jít na lov, 5x musíš trefit z voné ruky pohyblivý terč. Zkoušku můžeš opakovat několikrát, dokud se ti to nepovede. Věřím tomu, že někteří naši kolegové by se na naháňku nedostali vůbec :wink: , ale těch postřelenejch divočáků by rozhodně ubylo :evil:
ČZ 537 .270 Win + Meopta R1 7x56 RD, ČZ 537 7x64 + 4x32 Meopta (naháňková), Suzuki Jimny
Uživatelský avatar
Zdenek41
Zkušený diskutér
Příspěvky: 3179
Registrován: ned 24.9.2006, 16:01
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Lov zajíce po Americku???

Příspěvek od Zdenek41 »

To vrb to si jako představuješ,že se vyrazí na hon s malorážkou :D Já si myslím,že hon je jediná společenská akce.Nežli na to,že má zajíc par broků v kýtách jsem rád,že si mohu popovídat s kamarády,který nevidím třeba i rok a zajíce většinou věnuji honcům.Pokud by někdo povolil lovit zajíce inviduálně tak je to konec zajíců v čechách i na moravě.
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Re: Lov zajíce po Americku???

Příspěvek od Leon »

Zdendo možná by to konec zajícu nebyl na to kolik chlapu chodí ven :lol: :lol: :lol: a popít a pokecat se nemusí jenom po honu :wink: :wink:
CZ 550 american 308win.
kikin
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 471
Registrován: čtv 18.12.2008, 22:07

Re: Lov zajíce po Americku???

Příspěvek od kikin »

Zdendo,to byl jeden z prvních Gottvaldovo zákonů,zákaz individualního lovu drobné.
kasari
Moderátor
Příspěvky: 1003
Registrován: sob 18.7.2009, 15:07

Re: Lov zajíce po Americku???

Příspěvek od kasari »

To Zdenek 41 - vážím si tvýho přehledu a zkušeností, ale tohle přece nemůžeš myslet vážně...

U nás je zajíců opravdu hodně, v 800 m.n.m. víc než dole. A protože hon tu neumí nikdo zorganizovat a spousta z nás ani nemá brokovnici, neloví se. Jen se kouká jak žerou listnáče ve výadbě a platí se škody. Povolit individuální lov zajíce by byla ideální možnost jak to trochu řešit. Jen pak nezávidět, že někdo si střelil a někdo ne... :wink:
Ulkomaalainen...
kabát
Zkušený diskutér
Příspěvky: 600
Registrován: úte 01.12.2009, 19:11

Re: Lov zajíce po Americku???

Příspěvek od kabát »

a to zase hon na zajíce a divoké bažanty to je krása, když se parta sejde, psi krásně dělají, pěkná poslední leč, to je myslivost se vším všudy. Tam ten brok do zvěřiny patří.

Nácvik střelby a potvrzení o výsledku střelby na terč běžícího losa jsem také několikrát absolvoval, s vlastním údivem jak mi to šlo.Ale trefit divočáka v běhu mi dělá pořád problém.

Tam kde je zajíců málo jako u nás by to byla jejich smrt, kdyby se mohli lovit individuálně, na lišku jde málo kdo ale zajíce do trouby to by střelili - ty názory že ho stejně chytí liška posloucháme pořád.
VOK - HB - 223 Rem - 6,5 x 55 SE - 7 x 65 R - 308 Win - 9,3 x 74 R -
Odpovědět