Lov zajíce po Americku???

Vše o lovectví v jiných zemích (něco jako poradna)
Odpovědět
kabát
Zkušený diskutér
Příspěvky: 600
Registrován: úte 01.12.2009, 19:11

Re: Lov zajíce po Americku???

Příspěvek od kabát »

Právě proto jsem se pustil do diskuzí na foru, abych zjistil názory ostatních z oboru, ona totiž problematika je složitá v rozdílnosti podmínek, vypouštění je takový okamžitý efekt: pustím a střílím, nezáleží na tom jestli pouštím kuřata a kachnata nebo odchované jedince den před honem, to už je jen otázka vložených prostředků a výtěžnosti.
Je to takový PAINTBALL.

Iluze o zazvěření vypouštěnými jedinci a jejich dalším rozmnožování už se myslím vytrácí, postupně, pomalu, někomu, možná...
Další možnost je před náma a je to ve zlepšení podmínek pro přežití divokých jedinců, jejich ochraně a postupném rozmnožení přirozené populace, což je dlouhodobý cíl a vyžaduje to sjednocení postupu.
Pokud jedno sdružení chrání a chová a okolní nakrmí a střílí, tak nikam nedojdeme. A to taky není žádná novinka!
Lišky, kuny, krkavce, vrány, káně , výry, kormorány a spol nikdo nevypouštěl a jak se jim daří.
Tetřev, tetřívek, zajíc, bažant, koroptev, dostali maxi péči a zatím nic moc....
VOK - HB - 223 Rem - 6,5 x 55 SE - 7 x 65 R - 308 Win - 9,3 x 74 R -
kasari
Moderátor
Příspěvky: 1003
Registrován: sob 18.7.2009, 15:07

Re: Lov zajíce po Americku???

Příspěvek od kasari »

to kabát - a jaký navrhuješ řešení? Nebo třeba aspoň cestu? Tvoje názory se mi líbí, tak bych rád abys to rozvedl... :wink:

Já už o jednom řešení mluvil, ale to je natolik kacířský, že se neprosadí. Zatím. Bojím se toho, že si to uvědomí ti, co o tom narozdíl od nás rozhodujou a prosadí to. Myslím, že nám chybí public relation... Ne vystoupení Jardy Kostečky v TV, ale opravdu dobře zpracovaný PR.
Ulkomaalainen...
kabát
Zkušený diskutér
Příspěvky: 600
Registrován: úte 01.12.2009, 19:11

Re: Lov zajíce po Americku???

Příspěvek od kabát »

to kasari - já mám problém když píšu dlouhý příspěvek, tak mi spadne forum než ho dopíšu a celý je ztracený.
VOK - HB - 223 Rem - 6,5 x 55 SE - 7 x 65 R - 308 Win - 9,3 x 74 R -
kasari
Moderátor
Příspěvky: 1003
Registrován: sob 18.7.2009, 15:07

Re: Lov zajíce po Americku???

Příspěvek od kasari »

No nejsi jedinej, kdo to píše. Co na to Andy?
Ulkomaalainen...
Uživatelský avatar
lörinc
Zkušený diskutér
Příspěvky: 962
Registrován: čtv 24.5.2007, 17:33
Bydliště: Prostějovsko

Re: Lov zajíce po Americku???

Příspěvek od lörinc »

doporucuji napsat v klidu ve "wordu", zkopirovat sem a rychle odeslat :wink: .
Sauer 101, .30-06, Tikka T3 Varmint .243 win.+Nikon Monarch E 2,5-10x56 Ill, ZG 47 8x57 JS, ZG 47 8x60 S, ZKM 455 22 LR+Delta 4x32AO, UB 12/12, Gustav Tichý 16/16
rimar77
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1361
Registrován: ned 29.3.2009, 14:49
Bydliště: jižní čechy

Re: Lov zajíce po Americku???

Příspěvek od rimar77 »

lörinc píše:doporucuji napsat v klidu ve "wordu", zkopirovat sem a rychle odeslat :wink: .
a nebo jen před odesláním zkopírovat celý příspěvek a pokud to spadne tak se sem už jen vloží :wink:
vhool

Re: Lov zajíce po Americku???

Příspěvek od vhool »

no panove k tomu mizeni ...jedine co vam mohu doporucit je obcas vymazat cookies jinak to co popisujete bude problem u vas.kdyz uz vam to spadne pri odesilani tak staci dat sipecku zpet v liste prohlizece a melo by to skocit zpatky.co vim tak to zlobilo u IE ale u mozily 5 uz to nedela
kabát
Zkušený diskutér
Příspěvky: 600
Registrován: úte 01.12.2009, 19:11

Re: Lov zajíce po Americku???

Příspěvek od kabát »

A je to! hodinu a půl při sjezdu mužů jsem tvořil příspěvek a při odeslání jsem už byl OF! Musel sem se znovu přihlásit, šipečka nebere a zajíci jsou fuč.
No lovte škodnou, chraňte drobnou, udělejte si biopásy a stejně to nebude hned, tak vydržte.
VOK - HB - 223 Rem - 6,5 x 55 SE - 7 x 65 R - 308 Win - 9,3 x 74 R -
vhool

Re: Lov zajíce po Americku???

Příspěvek od vhool »

no joooo to nemuzes ...po hodine te server automaticky odhlasi kdyz nevidi pohyb po tematech....on si pak mysli,ze jsi to zapomel vypnout vis? :wink: mame to tak nastaveny pro nas zapometlivejsi 8)
kabát
Zkušený diskutér
Příspěvky: 600
Registrován: úte 01.12.2009, 19:11

Re: Lov zajíce po Americku???

Příspěvek od kabát »

hmmm, tak svět přichází o básníky,
VOK - HB - 223 Rem - 6,5 x 55 SE - 7 x 65 R - 308 Win - 9,3 x 74 R -
vhool

Re: Lov zajíce po Americku???

Příspěvek od vhool »

:lol: :lol: :lol: proto nam maly brylaty bohaty strycek z ameriky daroval MS word :wink:
rimar77
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1361
Registrován: ned 29.3.2009, 14:49
Bydliště: jižní čechy

Re: Lov zajíce po Americku???

Příspěvek od rimar77 »

kabát píše: No lovte škodnou, chraňte drobnou, udělejte si biopásy a stejně to nebude hned, tak vydržte.
krásný příklad jak lze několika stránkovou diskuzi shrnout do jedné věty :wink: :lol:
ale jinak vážně ve všem s tebou souhlasím až na tu škodnou tam bych to ještě rozšířil o divová prasata jelikož si myslím že černá má na zajíce mnohem horší dopad než lišky a spol.
Uživatelský avatar
lörinc
Zkušený diskutér
Příspěvky: 962
Registrován: čtv 24.5.2007, 17:33
Bydliště: Prostějovsko

Re: Lov zajíce po Americku???

Příspěvek od lörinc »

rimar77 píše:
kabát píše: No lovte škodnou, chraňte drobnou, udělejte si biopásy a stejně to nebude hned, tak vydržte.
krásný příklad jak lze několika stránkovou diskuzi shrnout do jedné věty :wink: :lol:
ale jinak vážně ve všem s tebou souhlasím až na tu škodnou tam bych to ještě rozšířil o divová prasata jelikož si myslím že černá má na zajíce mnohem horší dopad než lišky a spol.
.....a k tomu pripocti zemedelstvi a je to. Kdyz vjedou zemedelci do pole a na Josefa 16.3 uz maji zaseto, tak z tech breznacku moc neni :( . A to jsou nejsilnejsi vrhy. Letos jim to nastesti nevyjde, asi.
Sauer 101, .30-06, Tikka T3 Varmint .243 win.+Nikon Monarch E 2,5-10x56 Ill, ZG 47 8x57 JS, ZG 47 8x60 S, ZKM 455 22 LR+Delta 4x32AO, UB 12/12, Gustav Tichý 16/16
kabát
Zkušený diskutér
Příspěvky: 600
Registrován: úte 01.12.2009, 19:11

Re: Lov zajíce po Americku???

Příspěvek od kabát »

Já jsem to shrnul do našich podmínek, nemáme pole, nemáme černou a kupodivu ani zajíce. Zbývá jen pár otrlých jedinců. Navíc kdo viděl zajíce na Valašsku, říká že to je rovnocenný soupeř pro lišku.
Tady se od pradávna loví zajíc tak, že předek jde na guláš a zadek se nechá nahonit a pustí zpátky do lesa.
Jednou šel se mnou do lesa bratranec ze Znojma. V půl cesty se otočil a vrátil. Říkal že se nediví že nemáme zajíce, prý by museli být blbí lozit po takových kopcích.
VOK - HB - 223 Rem - 6,5 x 55 SE - 7 x 65 R - 308 Win - 9,3 x 74 R -
Uživatelský avatar
lörinc
Zkušený diskutér
Příspěvky: 962
Registrován: čtv 24.5.2007, 17:33
Bydliště: Prostějovsko

Re: Lov zajíce po Americku???

Příspěvek od lörinc »

:D Jezdim na hon do Jaroslavic u Zlina a mas pravdu s temi kopci. Ja Hanak se tam o flintu opiram abych nespad. :)
Sauer 101, .30-06, Tikka T3 Varmint .243 win.+Nikon Monarch E 2,5-10x56 Ill, ZG 47 8x57 JS, ZG 47 8x60 S, ZKM 455 22 LR+Delta 4x32AO, UB 12/12, Gustav Tichý 16/16
Odpovědět