Lov zajíce po Americku???

Vše o lovectví v jiných zemích (něco jako poradna)
Odpovědět
vhool

Re: Lov zajíce po Americku???

Příspěvek od vhool »

Leon píše:vhoole na to nemusíš mít honiče stačí pes kterej ti toho zajíce ukáže a nelítá jak magor před tebou akorád se nachodíš :lol: :lol:
ale jo,to chapu,jenze po mych zkusenostech co jsem kde videl,tak takovych psu je malo a nevim kolik oharu nebo i jinych psu z nich ma praxi v tomhle terenu a nepujde misto zajice po tetrivkovi.osobne bych musel videt ty psi nejdriv jak makaj a pak bych si s nima troufl na tenhle zpusob lovu. :wink:
on je v teto diskuzi trosku problem v tom,ze malokdo ze "zajickaru" vi o jakem terenu se zde bavime a dalsi problem konkretne pro vyse uvedeny zpusob je ten ze neznam osobne nikoho kdo by v takovych podminkach cvicil ohare.ono sipkove kere nebo jine houstiny jsou jedna vec ale druha vec je teren jako takovy a myslim,ze neni moc lidi ochotnych riskovat poraneni psa ktereho nevidis stejne jako nevidis zajice ve vysokem porostu.nez napadne snih tak je vetsinou problem,ze jsou travy i metr vysoke a motas se mezi 20 letymi smrcky ktere jsou hodne na husto.nevim ale dost dobre si to neumim v praxi predstavit.i kdyz kdyby se pes naucil vyhnat zajocha na cestu tak pak by to asi i slo ....
rimar77
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1361
Registrován: ned 29.3.2009, 14:49
Bydliště: jižní čechy

Re: Lov zajíce po Americku???

Příspěvek od rimar77 »

tak v takovémhle terénu by se asi muselo jednat o nějaké odchytové zařízení do kterého by nalezli sami za potravou ale to je problém jak něco takového sestrojit. No a nebo na mýtině nasejt kapustu a postavit posed .-) akorát se těším na pohled na ty trofeje zaječí hlavičky na podložkách :-) bude jenom třeba jim přidělat nějaké shozy a paráda trofeje :lol:
kabát
Zkušený diskutér
Příspěvky: 600
Registrován: úte 01.12.2009, 19:11

Re: Lov zajíce po Americku???

Příspěvek od kabát »

V tomto případě nevidím souvislost mezi trofejí na štítku a potřebou řešit škody po zajících. Málo kdo si po honu na brojlery dá na stěnu svých 80 kusů.
Co se týká psů, nejedná se o ohaře,za kterým jde lovec, jsou to psi kteří zajíce vyslídí, honí, pronásledujou a hlásí. Jedná se v podstatě o naháňku.
Přemluvím syna a pokusím se vložít třeba článek z jejich časopisu.
VOK - HB - 223 Rem - 6,5 x 55 SE - 7 x 65 R - 308 Win - 9,3 x 74 R -
kabát
Zkušený diskutér
Příspěvky: 600
Registrován: úte 01.12.2009, 19:11

Re: Lov zajíce po Americku???

Příspěvek od kabát »

to vhool - Další pomocník by ve vašem případě byl výr,ten se snad mezi těma stromkama dokázal proplantat. Pro sokolnictví je potřeba otevřené plochy.
Na jižní moravě to výři zvládají dokonale, dokonce včetně ročního přírustku srnčat. Několik let jsem lovil v lesní honitbě na Kyjovsku, všude kolem pole. Hodně černé, dost vysoké, a srny většínou bez srnčat. Myslel jsem že ty srnčata posbírá černá,
ale starší zkušený lesák, když jsem mu řekl že tam jsou výři, tak říkal že srnčata jsou pro ně lahůdkou.
Jen nevím kde by u vás hnízdili, máte nějaké staré stromy nebo skály?
VOK - HB - 223 Rem - 6,5 x 55 SE - 7 x 65 R - 308 Win - 9,3 x 74 R -
dalas
Administrátor
Příspěvky: 3386
Registrován: úte 25.9.2007, 8:08
Bydliště: Brno, honitba Žďársko

Re: Lov zajíce po Americku???

Příspěvek od dalas »

Výra dodáme zdarma, a přidáme flašku. To co píše kabát je fakt. Ten dovede se zajícem zatočit. :evil:
Tikka T3 Varmint 308W, Weatherby Mark V Accumark .300Win. Mag., IZH94 12x76/308W, IZH 27 EM 12x76/12x76, Suhl 150 Standard .22LR
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Re: Lov zajíce po Americku???

Příspěvek od Leon »

kabáte na yutube je toho dost ze severu ale tady v těch podmínkách to je asi na kulový to je podle mě lepší pes kterej ti ho ukáže ale nesmí se dělat klasický hon kde psi lítaj a vyháněj v mladým lese musíš jít proti větru aby pes o zajíci věděl včas a ukázal ti ho a flintu s malým zahrdlením protože se střílí na pár metru loni jsem na to ukecal kamaráda a šli jsme stráně nad řekou jenom 4 chlapy dva psi a měli jsme hned zajíce do tomboly pro sebe nelovíme protože jich máme jenom kolem 70 na 600 hektaru a když se tam dělala klasika tak si nikdo ani neškrt všechno šlo před námi maximálně když nějaký sebevrah vyrazil proti nám :D a když jezdím courat na Malou skálu nebo kolem Trosek tak to je to samý jenom les a skály a co tam maj zajícu ale neloví je nikomu se asi nechce plazit celý den po revíru :lol:
CZ 550 american 308win.
vhool

Re: Lov zajíce po Americku???

Příspěvek od vhool »

no panove nejak se to tu rozjelo :wink: diky vsem ale abych to znovu uvedl trosku do realu.jednak to z pohledu LCR neni tak akutni aby se populace zajice nejak resila,za druhe vyr se tu obcas objevi a navic uz takhle je tu malo srnciho takze s podekovanim,vyra neeee.kapusta nevim jak by rostla v 800m.nm a nevim ani kde ji pestovat :wink: a kdyz uz tak uz by bylo asi jednodussi pockat na snih a lovit zajice na sneho kdy neni nouze o to zajice potkat.kabatem popisovany lov je fajn idea ale jak jsem psal,i kdyby se nasli tito sikovni psi,i kdyby se to zrealizovalo tak si uzijou asi jen hafani protoze v metrovem podrostu mezi smrcky by nebyl videt ani pes natoz pak zajic.to nemluvim o tom,ze zajic se vyskytuje prevazne v tech mistech kde v sedmdesatych a osmdesatych letech probihala sanace starych a znicenych porostu a i kdyz na pohled vypada teren jakz takz rovne tak je problem tam projit protoze co krok tak treba metr dira jak se sanace provadela pomoci bagru takze prochazka takovymi misty je adrenalin sam o sobe.zkusim najit par fotografii takovych mist .jinak si ani nepamatuju,ze by treba pri nahance byl videt zajic.prase i vysoka se pri nahankach take lovi vetsinou az kdyz se vyzene na cestu nebo v mistech kde je starsi porost a teren to malinko dovoli (v celem reviru jsou tyto mista cca 4) protoze diky neschudnosti terenu nelze ani lec realizovat vsude. :wink:
kabát
Zkušený diskutér
Příspěvky: 600
Registrován: úte 01.12.2009, 19:11

Re: Lov zajíce po Americku???

Příspěvek od kabát »

hmmmm, tak to je lov pro opravdové chlapy, přidej k tomu bažinu s rašeliništěm, meliorační kanály, chodníky z klád, po pás borůvčí a brusinky,mapu s čísly kazatelen, GPS, 3. denní rozpis lovu,50x sníh s deštěm a máš něco jako švédi. V tomto se mnou 10 dní brouzdala má žena. Moc se jí tam líbilo ale víckrát jet nechce!
To pak rád poslouchám chlapy ve sdružení, jaký je problém střelit holou srnčí.
VOK - HB - 223 Rem - 6,5 x 55 SE - 7 x 65 R - 308 Win - 9,3 x 74 R -
Alda
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1291
Registrován: ned 07.1.2007, 22:18
Bydliště: Okoli Prahy pres tyden, jizni Cechy o vikendu

Re: Lov zajíce po Americku???

Příspěvek od Alda »

to kabat: trochu mi to pripomina nasi dovolenou pobyt ve skandinavii - tak zatazeno, takovy lijak ci tak sychravo jsme nikde jinde na nasich cestach nezazili (prvni 3 dny ze 14 :wink: )

jinak jsem si vzpomnel na muj zazitek - v polovine 90. let jsem se pri mem pobytu v rakousku zucastnil nekolika "loveckych akci" - lovilo se v oplocenkach (radove nekolik desitek az stovek hektaru), kde se lovilo "nacisto" vse, co tam zilo a mohlo udelat nejake skody - od zajice po srnci... no, douafm, ze podobnych extremu se u nas nedockame (bohuzel nase myslivost se pomalu dostava na stejnou "uroven", jako je to na zapad od nasich hranic...) - proste zadny extrem neni dobry.

jo, a jeste jeden muj osobni nazor: pokud tady diskutujeme o tlumeni skodne ci zvere skodici myslivosti, tak osobne si myslim, ze dle soucasnych pravnich norem nemame moznost skodnou dostatecne utlumit (zpusoby lovu, kdo muze lovit, doby lovu, lovna a hajena zver atd.)
Naposledy upravil(a) Alda dne ned 14.2.2010, 22:07, celkem upraveno 1 x.
Ceska myslivost bude takova, jakou si ji my, cesti myslivci a lovci, udelame
vhool

Re: Lov zajíce po Americku???

Příspěvek od vhool »

kabát píše:hmmmm, tak to je lov pro opravdové chlapy, přidej k tomu bažinu s rašeliništěm, meliorační kanály, chodníky z klád, po pás borůvčí a brusinky,mapu s čísly kazatelen, GPS, 3. denní rozpis lovu,50x sníh s deštěm a máš něco jako švédi. V tomto se mnou 10 dní brouzdala má žena. Moc se jí tam líbilo ale víckrát jet nechce!
To pak rád poslouchám chlapy ve sdružení, jaký je problém střelit holou srnčí.
no tak kdyz si odmyslis svedsky brusinky a boruvky a dosadis ceske,vyradis mapu s cisly kazatelen (nemame je cislovany) a rozpis lovu taky neni tak mas presne nas revir a okoli.jiste si z flaji pamatujes okoli cerneho rybnika a rozsahle raseliniste ,ze? je hned naproti obore :wink:
vhool

Re: Lov zajíce po Americku???

Příspěvek od vhool »

to alda: no tusim,ze i nas zakon tento zpusob lovu za urcitych podminek dovoluje ovsem za me praxe pri peci o oplocenky jsme vzdy resili pritomnost zvere tak,ze se oplocenka otevrela a zver se vyhnala.pravdou je,ze parkrat doslo k poraneni srnci zvere ale neslo o nic vazneho.k te skodne,beru li skodnou podle dnesniho pojeti tak liska se da tlumit i povolenou formou stejne jako cerna zver a je to pouze v pristupu myslivcu jak zodpovedne k tomu pristoupi,jestlize sedi myslivec na bedne a chodi mu tam liska a on ceka na prase a necha ji behat tak asi tezko bude mit zasluhu na tlumeni skodne,ze? stejne tak je rozsireny nazor ,ze proc bych plytval ranou na lisku,kdyz za kuzi nic neni atd.atd. zakon umoznuje urcita reseni a to ze se nevyuzivaji,zakonem nedohonis.ono by to bylo totiz stejny kdyby se povolil odlov cehokoliv co se bud neji nebo neda zpenezit.podle mne je to o lidech a ne o zakonu .... :wink:
kabát
Zkušený diskutér
Příspěvky: 600
Registrován: úte 01.12.2009, 19:11

Re: Lov zajíce po Americku???

Příspěvek od kabát »

No ona taky škodná a zvěř škodící myslivosti je škodná především pro myslivce, většině lidí je jedno jestli na poli sedí jenom bažant nebo krkavec RUMBURAK, po louce běhá zajíc, nebo liška BYSTROUŠKA, srnec nebo méďa BRUMÍK, kanec nebo vlk co žere KARKULKY.
A jestli se nepletu, je nás myslivců míň než homosexuálů tak nemáme moc šanci se veřejně prosadit. Potřebovali bychom nějaké slavné kolegy v šoubyznysu, co by nás proslavili aby nás lidi zbožňovali.

to vhool - sám jsem jezdil do pronajaté honitby na černou 100 km, někdy mi přišly i 3 lišky za večer na brokový dostřel, většinou jsem je nechal běžet a čekal na černou. Na lišku jsem střílel, jen když jsem na prase nečekal, nebo 1 hodinu před tím než jsem jel domů.I tak jsem jich pár udělal a doposud uvažuju o malorážkové vložné hlavni.
VOK - HB - 223 Rem - 6,5 x 55 SE - 7 x 65 R - 308 Win - 9,3 x 74 R -
Alda
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1291
Registrován: ned 07.1.2007, 22:18
Bydliště: Okoli Prahy pres tyden, jizni Cechy o vikendu

Re: Lov zajíce po Americku???

Příspěvek od Alda »

to vhool: mas samozrejme pravdu, ze je to o lidech - ale to je vsude... podobne se zde diskutuje chovani, jak by se cesky "myslivec" zachoval, kdyby dostaval zajice na povolenky. a stejne to je napr. s pouzitim svetla pri lovu. cesky clovek je proste vynalezavy a hleda skulinky, co a jak by slo och... (napr. do nebe volajici drzost: mame nulovou toleranci alkoholu - jak vyplyva ze zakona. ale pan ministr navrhuje, aby se nejake desetiny tolerovaly - kdyz jsem toto slysel, bylo mi na ....). no, ale zpet k te tlumeni lisek - ano, lisky lze hubit ruzne a u myslivcu/lovcu prevazuji ruzne motivace k tomu, zda na lisku vystrelit. ale i kdyz budeme tlumit lisky sebelip, jsou zde dalsi predatori, kterym muzeme poprat jen "dobrou chut" - jezevci, krkavci, kanata, vyri a dalsi pernata. nemohu to sam posoudit, ale drive pry techto predatoru bylo mene (coz muse souviset se zpusobem hospodareni v 70.-80. letech).
Ceska myslivost bude takova, jakou si ji my, cesti myslivci a lovci, udelame
vhool

Re: Lov zajíce po Americku???

Příspěvek od vhool »

par fotografii od nas.to na prvni je raseliniste ale to jak vypadaji ty stromy tak vypadal les v sedmdesatych letech skoro vsude,puvodniho porostu je dnes minimum a vetsina porostu na hrebenech je ve stari max. do 40 let a mladsi...
Obrázek
Obrázek
Obrázek
vhool

Re: Lov zajíce po Americku???

Příspěvek od vhool »

to alda: bohuzel jsme proste tak vychovany narod a touha neco och...at nebo vymyslet vymyslene je snad uz i narodni dedictvi.bohuzel dnes uz je to spis jen o tom jak obejit zakon nebo vydupat s bliznimi.k tem predatorum.mas pravdu v tom ze problem drobne nevyresi jen tlumeni lisky ale je to jen mala cast toho co jsme schopni jako myslivci ovlivnit.nejvetsi problem je asi v hospodareni s krajinou a krajinotvorba jako takova.to je problem zemedelstvi a stim my asi tezko neco udelame.co ale muzem ovlivnit je prave populace lisek,jezevcu a pytlacicich kocek.ono jestlize je zadouci populace lisek cca jedna rodinka na 500ha a v realu mame v nekterych oblastech na 500ha lisek 70 tak uz to neni problem kanat,jezevcu ci krkavcu ale prave liska je tim nejvetsim problemem v ramci predatoru.stejne tak jak se zde debatuje o individualnim lovu zajice zda povolit nebo nepovolit tak muzem debatovat o povolence na kane nebo jestraba a zda to povolit na vyjimku lokalne nebo plosne atd.to je ovsem prave a zase o lidech ,vime ze to lze (napr.rybari prosazeny lov nektereho vodniho ptactva chraneneho zakonem) jenze to by nahore nesmela sedet "myslivecka"smetanka ale lidi co maji zajem profesionalni a ne ekonomicky.ono dokud se neupravy legislativa tak tu o tom budem debatovat do aleluja bez valneho vysledku.osobne nevim o pripadu ,ze by byl postih napriklad pro MS ktere ma premnozenou skodnou,za neplneni nejakych kvot jejiho lovu nebo tak na rozdil od placeni skod ktere zpusobi zver "neskodna" ...ono je asi opravdu jednodussi vypoustet odchovance a pak u piva diskutovat o tom,ze je vsechno spatne.zajimave je,ze nejvic takto "drzkujicich" jsou ti kteri na cekane lisku nechaj bezet protoze by si zradili prasatko.tim nemam na mysli hosty ale hlavne domaci cleny MS ....
Odpovědět