Lov na Slovensku

Vše o lovectví v jiných zemích (něco jako poradna)
Odpovědět
Uživatelský avatar
curil
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 384
Registrován: pát 09.1.2009, 13:08

Lov na Slovensku

Příspěvek od curil »

co vše je potřeba pro lov na Slovensku a kolik to stojí? dík
Uživatelský avatar
roedear
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 418
Registrován: pon 13.10.2008, 14:27

Re: Lov na Slovensku

Příspěvek od roedear »

Co vím já, tak písemné pozvání a lovecký lístek pro cizince, mezinárodní zbrojní průkaz.. a pak už je to jen otázka, jestli tě pozve kamarád nebo jedeš na poplatkový lov..
ZKK 600 30-06 Spring. Sierra 11,7g (SBT)
Uživatelský avatar
figi
teoretik fora
Příspěvky: 1931
Registrován: stř 11.10.2006, 7:19
Bydliště: Česká Lípa

Re: Lov na Slovensku

Příspěvek od figi »

! 243W ! 6XC!! 222 Rem, 223 Rem, 308W, 8x57JS
figi63@seznam.cz
http://www.loveckastrelba.cz/
Uživatelský avatar
curil
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 384
Registrován: pát 09.1.2009, 13:08

Re: Lov na Slovensku

Příspěvek od curil »

chlapi já jsem tam nic o sk loveckém lístku nenašel.můžete mi poradit kolik stojí a jak ho vyřídit? dík
Uživatelský avatar
Zdenek41
Zkušený diskutér
Příspěvky: 3179
Registrován: ned 24.9.2006, 16:01
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Lov na Slovensku

Příspěvek od Zdenek41 »

Kolik stojí ti neřeknu přesně,ale lovecký lístek v sezoně 2009 stál týdení 38Eur,měsíční 70 a roční 280 bylo to i s pojištěním.Jak je to dnes s Halali nevím,ale něco se mi plete,že bys měl v EU být pojištěn.Už jsem to hledal a nikde jsem to zatím oficiálně nenašel.A ten lovecký lístek by měl být tedy levnější.Podiv se třeba na nabídky www.lesy.sk ,ale jak vidím pánové moc se vám hledat nechce. :D :wink:
Uživatelský avatar
curil
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 384
Registrován: pát 09.1.2009, 13:08

Re: Lov na Slovensku

Příspěvek od curil »

čau Zdeno,ne že nechce ale já mám strašně pomalý net a než se mi něco otevře tak ztratím nervy,praštím s tím a jdu do lesa :).
patrol
Častý návštěvník
Příspěvky: 79
Registrován: čtv 28.1.2010, 21:44

Re: Lov na Slovensku

Příspěvek od patrol »

Loveckej lístek by ti měl zařídit uživatel honitby, kam pojedeš lovit na základě zaslaných kopií dokladů, je to tak asi nejjednodušší a ceny jsou následovné týdenní LL pro cizince 15 Euro, měsíční 55 Euro a roční 150 Euro. A tebe Zdeňku loni s těma cenama natáhli, teda jestli jsi to platil, protože to bylo ještě o 5-20 euro levnější než letos. pojištění na výkon práva myslivosti v zahraničí si můžeš zaplatit u jakékoli naší pojišťovny a stojí cca 30-80 kč den, dle pojišťovny a výše krytí.
Uživatelský avatar
Zdenek41
Zkušený diskutér
Příspěvky: 3179
Registrován: ned 24.9.2006, 16:01
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Lov na Slovensku

Příspěvek od Zdenek41 »

To Patrol ten lístek byl i s pojištěním a mají to normálně v katalogu a pro mě co je psaný to je daný. :D Já jsm se neučastnil :lol:
Obrázek
Spíš by mě zajímalo jestli pojištění od Halali platí v EU.Alespon před rokem jsem o tom četl.Ted to nemohu nikde najít.
patrol
Častý návštěvník
Příspěvky: 79
Registrován: čtv 28.1.2010, 21:44

Re: Lov na Slovensku

Příspěvek od patrol »

Zdeňku, přečti si poslední myslivost, tam jsou napsány ceny loveckých lístků, které pro letošní rok na nějakém jednání schválili, tak lesy SK se na tom jenom obohacujou
Uživatelský avatar
Zdenek41
Zkušený diskutér
Příspěvky: 3179
Registrován: ned 24.9.2006, 16:01
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Lov na Slovensku

Příspěvek od Zdenek41 »

Jo četl jsem jen tohle platilo do 28.2. 2009 :D
patrol
Častý návštěvník
Příspěvky: 79
Registrován: čtv 28.1.2010, 21:44

Re: Lov na Slovensku

Příspěvek od patrol »

Jo a jak předpokládám, tak v letošním roce budou mít ceny ještě vyšší, ono celkově jsou slovenské lesy pěkně drahý a nevyplatí se tam na poplatkovej lov rozhodně jet, ale oni si to možná časem uvědoměj, podle vyjádření u nich v loňském roce klesl zájem o poplatkový lov o neuvěřitelných 47%, naopak u nás a v maďarsku zájem roste, čím to asi bude.
Uživatelský avatar
Zdenek41
Zkušený diskutér
Příspěvky: 3179
Registrován: ned 24.9.2006, 16:01
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Lov na Slovensku

Příspěvek od Zdenek41 »

Uroven myslivosti tam neni špatná pár nedostatků jsem tam zaznamenal.Třeba vození klientů jedním autem,kdo byl poslední šoulal už za plnýho světla no a samozřejmě,že ta cesta je taky o penězích.Tam co jsem byl já bylo jelenů hodně.Jen bohužel v těch váhových kategoriích co se mělo lovit se nic nenašlo a pak říje už byla na konci.Jinak zážitky pěkný.Jinak u nás cizici loví rádi ceny jsou tu určitě lepší.Delší dobu pro kamaráda tady nějakýho jelena hledám zatím bez uspěchu.
patrol
Častý návštěvník
Příspěvky: 79
Registrován: čtv 28.1.2010, 21:44

Re: Lov na Slovensku

Příspěvek od patrol »

Já mám u nás ulovenejch už jelenů 8 ale chtěl bych na slovensko, jenže né k státním lesům a zůčastnil jsem se lovu u společnosti Sankt Hubert, dopadl jsem tak, že jsem nic neulovil, skoro nic neviděl a stálo mě to peněz, že bych u nás měl jelena 160 bodů, platil jsem i to co nebylo vůbec domluveno a prezentováno jako zdarma. Takže bych tam nejraději sehnal normální MS
Uživatelský avatar
Zdenek41
Zkušený diskutér
Příspěvky: 3179
Registrován: ned 24.9.2006, 16:01
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Lov na Slovensku

Příspěvek od Zdenek41 »

To je ten problém i když se neuloví tak se platí u nás až po odlovu.Ale zase na druhé straně je chápu je to jejich zaměstnání.Já co by pruvodce mám výsledky za těch 20let asi 90% ne vždy se člověk potká s tím pravým klientem.Divím se,že jsi dopadl tak blbě a že to neměli dobře zajištěný.Jeleny tu nemám tak musím tam,kde jsou.
kikin
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 471
Registrován: čtv 18.12.2008, 22:07

Re: Lov na Slovensku

Příspěvek od kikin »

Patrol-u Sankt Hubert jsem byl loni na jaře,bylo to jen o chovu-exkurze.Krásná honitba,šílenej terén.Mají to na komerční bázi,nacpali do toho mrak peněz, obora i volná honitba.Mají dobrou zvěř a dokud ji dokážou prodat,tak není proč zlevňovat.
Nezapomínejte,že u Blavy je první inseminační stanice pro jeleny v Evropě,taky jsem měl tu čest se podívat.Tam vám udělají jelena,jakýho chcete.Brza bude s karpaťákem konec.
Mě zajišťovali jen ubytování a bylo to loupežný přepadení.Mimo sezonu,jediní hosté a za psa co spal na dlažbě jsem zaplatil 20E.Příště bych ho vzal do postele.
Když k tomu přičtu teror od místní policie(zastaví Tě a řeknou jen kolik chtěj,neřeknou kolik jsi jel,stalo se mi 3X,debil nejsem a rychlost mi hlídala i navigace,vidí CZ a jdou po tobě),vysoký ceny tak jdi do Madarska.
Odpovědět