dovoz vlastní zbraně na lov v Rusku

Vše o lovectví v jiných zemích (něco jako poradna)
Odpovědět
rimar77
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1361
Registrován: ned 29.3.2009, 14:49
Bydliště: jižní čechy

dovoz vlastní zbraně na lov v Rusku

Příspěvek od rimar77 »

Zdravím rád bych se zeptal jak je to s možností dovozu vlastní zbraně na lov do Ruska? Na policici mi řekli že z jejich strany problém není jen vyplním formuláře od vývozu a opětovném dovozu zbraně, ale nevím jak to vypadá v reálu a hlavně co se týče ruské strany? Na Ruskou ambasádu jsem zatím žádné dotazy neposílal. Nepodělil by se semnou o zkušenosti prosím někdo kdo už lov v Rusku zažil?? Nepojedu tam přes cestovku bylo by to pozvání od známého na lov do jeho soukromého revíru s tím že mi nabízí i zapůjčení zbraně na místě, ale když já bych sebou raději svojí kulovnici.
Uživatelský avatar
lovec
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2024
Registrován: pon 25.9.2006, 16:07
Bydliště: SK

Re: dovoz vlastní zbraně na lov v Rusku

Příspěvek od lovec »

Konkretne v Rusku je to dost problematicke,poznam osobne par ludi co tam boli. Napriek tomu,ze boli s cestovkou to bola strapacia a podla ich slov by si to celkom nevedeli predstavit bez toho,ze by to mali u miestnych vopred "osetrene". Organy su ti tam schopne zhabat zbran a uz ju nemusis vidiet. Nam tazko uveritelne,tam bezna realita.....Dal by som si sakra zalezat,aby som vedel co vsetko ma moze ohladom zbrane postretnut. Specialne v Rusku.
9,3x62mm, .338 Remington Ultra Magnum, .300 Winchester Magnum, 7mm-08 Remington, .270 Winchester, .260 Remington, 6,5x47mm Lapua, .44 Magnum, 9mm Luger, 16/70, .22 LR
Every Shot Counts
kabát
Zkušený diskutér
Příspěvky: 600
Registrován: úte 01.12.2009, 19:11

Re: dovoz vlastní zbraně na lov v Rusku

Příspěvek od kabát »

Tak to ti chlape povím je docela složitá věc. Já tam byl se svou 308 WIN, papíry vyřizovala organizace se kterou jsem jel, v Moskvě měli partnera, hned na letišti jsme dostali doprovod který si mě i s flintou odchytil. Spočítali mi patrony, celou dobu hlídali, každou ránu. Vzhledem k tomu že se dobře domluvím, pokecal jsem hodně s Altajským průvodcem. Ten doprovod z Moskvy byl podle jejich informací z NEJvyšších míst. Celou dobu byl s náma, nebyl lovec, hlídal jen bezpečnost.
90% ceny výletu bylo organizaci, zbytek pobyt, doprovod, strava ubytování a trofeje.
Taky tam docela fungují zájmové skupiny, přesvědčil jsem se na zpáteční cestě.
Na letišti si mě odchytil člověk a nabídl,že zajistí přepravu trofejí i zbraně. Platí se tam totiž za nadváhu tučné částky. Na vnitrostátním letu je povolených 10 kg a já vezl, bagáž, kulovnici v kufru, 2x kozorožce na preparaci.
Papíry které se vyřizovaly mám asi ještě jako památku někde s mapou oblasti.
No a v podstatě mám možnost tam jet kdykoliv znovu ale bez flinty, to mi domorodec není chopem zajistit.
VOK - HB - 223 Rem - 6,5 x 55 SE - 7 x 65 R - 308 Win - 9,3 x 74 R -
Alda
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1291
Registrován: ned 07.1.2007, 22:18
Bydliště: Okoli Prahy pres tyden, jizni Cechy o vikendu

Re: dovoz vlastní zbraně na lov v Rusku

Příspěvek od Alda »

asi i zalezi, s jakou flintou tam clovek leti - letim tam za 2 tydny s cestovkou a beru s sebou brokovnici. Mam vizum na "ochotu" a tyden pred odletem to musim nahlasit na policii...
Ceska myslivost bude takova, jakou si ji my, cesti myslivci a lovci, udelame
rimar77
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1361
Registrován: ned 29.3.2009, 14:49
Bydliště: jižní čechy

Re: dovoz vlastní zbraně na lov v Rusku

Příspěvek od rimar77 »

Alda píše:asi i zalezi, s jakou flintou tam clovek leti - letim tam za 2 tydny s cestovkou a beru s sebou brokovnici. Mam vizum na "ochotu" a tyden pred odletem to musim nahlasit na policii...
no chtěl jsem si sebou vzít poloautomat HK SLB 2000+ v 9,3x62 mám tam předběžně domluveného medvěda přeci jen chtěl jsem spolehlivej stop efekt, a mít zbran na kterou jsem zvyklej, ale tak hold to raději nechám na zapůjčení zbraně na místě, jak vás tak čtu. Kluci za kterejma pojedem jsou sice na tamní poměry slušná zvířata, takže nás kontrolovat u nich nikdo nebude, ale nerad bych v Moskvě na mezipřistání o zbraň přišel. Zkusím se snima ještě domluvit, až budou oni na návštěvě tady jak to vidí a co by bylo nejlepší. Díky všem za info.
kabát
Zkušený diskutér
Příspěvky: 600
Registrován: úte 01.12.2009, 19:11

Re: dovoz vlastní zbraně na lov v Rusku

Příspěvek od kabát »

S brokovnicí není problém, kulovnice proletariát nevlastní a nesmí používat. O to lépe umí zvěř vystopovat.
VOK - HB - 223 Rem - 6,5 x 55 SE - 7 x 65 R - 308 Win - 9,3 x 74 R -
Alda
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1291
Registrován: ned 07.1.2007, 22:18
Bydliště: Okoli Prahy pres tyden, jizni Cechy o vikendu

Re: dovoz vlastní zbraně na lov v Rusku

Příspěvek od Alda »

kabát píše:S brokovnicí není problém, kulovnice proletariát nevlastní a nesmí používat. O to lépe umí zvěř vystopovat.
to kabat: ja ti nevim - mel jsem moznost si vzit jak kulovnici (kulobrok), tak brokovnici, ale postup (papirovani) jsou stejny - kamarad si veze kulobrok a nevyrizoval nic navic. jedeme s "vyzkousenou" loveckou agenturou z rakouska, tak nepredpokladam zadne problemy... doufam, ze za 3 nedele nebudu mit jine zkusensoti :?
Ceska myslivost bude takova, jakou si ji my, cesti myslivci a lovci, udelame
Uživatelský avatar
Zdenek41
Zkušený diskutér
Příspěvky: 3179
Registrován: ned 24.9.2006, 16:01
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: dovoz vlastní zbraně na lov v Rusku

Příspěvek od Zdenek41 »

Já osobně bych pánové asi do Ruska v dnešní době se zbraní nejel.Vím co měli moji hosté za problémy po 11září v USA.Ale to musí každý vědět sám.Jinak Vám všem přeji v této překrásné zemi co se lovu týče hodně uspěchů.
Uživatelský avatar
hanmilan
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 284
Registrován: pát 02.11.2007, 14:29
Bydliště: Český Krumlov

Re: dovoz vlastní zbraně na lov v Rusku

Příspěvek od hanmilan »

Alda píše:[ jedeme s "vyzkousenou" loveckou agenturou z rakouska, tak nepredpokladam zadne problemy... doufam, ze za 3 nedele nebudu mit jine zkusensoti :?
Ahoj Aldo, nemůžu se pořád dočkat, jak jste dopadli na lovech v Rusku. Bylo všechno v pohodě a jaká byla úspěšnost??
ČZ 537 .270 Win + Meopta R1 7x56 RD, ČZ 537 7x64 + 4x32 Meopta (naháňková), Suzuki Jimny
Alda
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1291
Registrován: ned 07.1.2007, 22:18
Bydliště: Okoli Prahy pres tyden, jizni Cechy o vikendu

Re: dovoz vlastní zbraně na lov v Rusku

Příspěvek od Alda »

milane, no, ono... jaksi... meli jsme odletat v SO 24.04. z vidne, od CT vsak soptila sopka a v patek vecer zavreli videnske letiste - cekali jsme az do SO odpoledne, zda se nebude zase letat, ale jelikoz se stav nezmenil, zrusili jsme akci a po dohode s agenturou jsme ji presunulli na pristi rok. :( co dodat, planovali jsme to hodne dlouho dopredu, ale nakonec musime si jeste dalsi rok pockat....
Ceska myslivost bude takova, jakou si ji my, cesti myslivci a lovci, udelame
Uživatelský avatar
hanmilan
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 284
Registrován: pát 02.11.2007, 14:29
Bydliště: Český Krumlov

Re: dovoz vlastní zbraně na lov v Rusku

Příspěvek od hanmilan »

To je teda pech, vůbec mě to nenepadlo a bylo mi divné, že si nenapsal žádné zážitky. Doufám, že mě nepotká na podzim něco podobného :(
ČZ 537 .270 Win + Meopta R1 7x56 RD, ČZ 537 7x64 + 4x32 Meopta (naháňková), Suzuki Jimny
kabát
Zkušený diskutér
Příspěvky: 600
Registrován: úte 01.12.2009, 19:11

Re: dovoz vlastní zbraně na lov v Rusku

Příspěvek od kabát »

taky mi to vrtalo v hlavě, proč nic nepíšeš,
VOK - HB - 223 Rem - 6,5 x 55 SE - 7 x 65 R - 308 Win - 9,3 x 74 R -
Odpovědět