Zahraniční poplatkové lovy

Vše o lovectví v jiných zemích (něco jako poradna)
Uživatelský avatar
Andy
Administrátor
Příspěvky: 1840
Registrován: úte 01.8.2006, 14:17
Bydliště: Praha

Zahraniční poplatkové lovy

Příspěvek od Andy »

Byl jste někdo někde v zahraničí na poplatkovém lovu? Jak to probíhalo? Spokojenost?
stefan49
Nový návštěvník
Příspěvky: 30
Registrován: pát 22.9.2006, 23:17
Bydliště: USA

Příspěvek od stefan49 »

pomerne v pohode,! Zazijez vsak to co zaplatis! :D :D :D
Uživatelský avatar
Andy
Administrátor
Příspěvky: 1840
Registrován: úte 01.8.2006, 14:17
Bydliště: Praha

Příspěvek od Andy »

:-) a nejake detaily?
stefan49
Nový návštěvník
Příspěvky: 30
Registrován: pát 22.9.2006, 23:17
Bydliště: USA

Příspěvek od stefan49 »

Na tychto typoch lovenia som bol niekolko krat. Priemerne to preslo dobre, avsak bohuzial jeden z najnespokojnejsich lovov sa preukazal v CR-Krkonose! Na lov som sa dostavil s kolegom, avsak to nakoniec dopadlo velmi myzerne, hlavne pre kamosa! Nasledujucu akciu na slovensku sme z tohto dovodu dokonca zrusili, a prezili sme prazdny cas len na turistiku!:(
František Fořt
Věčnej rejpal ;-)
Příspěvky: 662
Registrován: pon 09.10.2006, 11:25

?védsko

Příspěvek od František Fořt »

Já jsem byl na lovu ve ?védsku, nikoliv však na poplatkovém, protože tam mám rodinu (strejda - lovec, co má i dvě vlastní honitby). Zejména co se týče lovu losa, tak tam mají obdobnou úpravu, kdy počet, věkové třídy a pohlaví kusů určených k odstřelu se určuje podle velikosti honitby. A i když jsem nic neslovil, tak to byly ú?asné zážitky. už jen dvakrát spatřit ve volné přírodě losa (jednou i na 30 m) je sám o sobě velký zá?itek. Taky jsem tam poprvé v životě viděl bobra (na pár metrů od lodi), rysa atd. Zazvěření tam mají velmi slušné a hlavně velké kusy, např. srnci ve středním ?védsku mají běžně 20 kg. Čím dál na sever, tím jsou počty zvěře menší, za to ale mnohem statnější. Jinak stát tam reguluje pouze lov losa a velkých ?elem, v podstatě vše ostatní je na vlastnících pozemků, resp. na nájemcích honiteb. Nutno dodat, že ?védové jsou velmi disciplinovaní, absolutně nehrozí, že by tam něco mydlili hlava nehlava. Jejich národní kalibr je samozřejmě 6,5x55 SE, který je na větší zvěř jako los trochu slabší, takže jsem byl svědkem, že když losí býk stál na 90 m na koso, tak prostě ten ?véd nestřelil a pouze sledoval, jak odešel. Nejsem si jistý, jak by to dopadlo u nás. Poplatkový lov losa tam samozřejmě není levnou zále?itostí, ale často tam praktikují, že vás pozvou zdarma výměnou za pozvání k vám.
?védsko je prostě nádherná země a myslím si, že stojí za to se tam podívat. F.
Uživatelský avatar
Andy
Administrátor
Příspěvky: 1840
Registrován: úte 01.8.2006, 14:17
Bydliště: Praha

Příspěvek od Andy »

Jo byl jsem se ve Svedsku take podivat. Ne na popl. lov ale jako bezny turista. Pokracovali jsme pak do Norska. Kazdopadne je to zajimava zeme.

Jinak 6,5x55SE se da bezne nalaborovat kolem 3300J. To jen S&B vetsinu naboju dela o dost slabsi. Je ale pravda, ze na lov losa se hodi spis 308NORMA nebo tak neco.
Uživatelský avatar
figi
teoretik fora
Příspěvky: 1931
Registrován: stř 11.10.2006, 7:19
Bydliště: Česká Lípa

Příspěvek od figi »

Taky jsem byl ve ?védsku na losech( ne poplatkově, ale u kamaráda), tehdy jsem byl vyznavačem silných ráží (8x57 JS, 7x64) a když mi vtiskli do ruky starou kulovnici Karl Gustav samozřejmě 6,5x55, rozpačitě jsem na ně koukal - copak se s tímhle dá zastřelit tak mohutné zvíře ? A ten ?véd mně ujistil, že to je zbraň jeho bratra, který s tí už ulovil přes 200 ks losí zvěře.
Jinak skvělé zážitky, hlavně, když mně před lovem poučovali, až medvědy nestřílím, ale rysa ano, a tetřeva a tetřívka taky. Na losa jsem mířil asi na 40 m, ale průvodce ho neviděl a tak pokyn byl nestřílet a počkat, pak se dal los do pohybu a byl v čudu. Teřevů a tetřívků jsem viděl spoustu. A super lesy a krajina.A lidi.
František Fořt
Věčnej rejpal ;-)
Příspěvky: 662
Registrován: pon 09.10.2006, 11:25

Příspěvek od František Fořt »

Já osobně si myslím, že 6,5x55 SE je velmi dobrá a přesná ráže, ale na losa bych si fakt vzal něco silnějšího. To, že se podle statistik střelí ve ?védsku 80% losů právě tímhle kalibrem, taky nic nevypovídá. Prostě je to jejich původní armádní kalibr, jako u nás 8x57 JS a taky tomu odpovídá roz?íření zbraní. Los se určitě dá zabít i .223 Rem, ale na 400 i 500 kg velké zvíře mi připadá po všech stránkách přijatelnější 30-06 a výše. už to, jak jsem psal, že pokud jim větší los nestojí úplně naplocho, tak s tou šest a půlkou nestřelí, o něčem vypovídá. F.
Uživatelský avatar
figi
teoretik fora
Příspěvky: 1931
Registrován: stř 11.10.2006, 7:19
Bydliště: Česká Lípa

Příspěvek od figi »

Zase ale tvrdí, že je los měkký na ránu a slyšel jsem to vícekrát.
Uživatelský avatar
lovec
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2024
Registrován: pon 25.9.2006, 16:07
Bydliště: SK

Příspěvek od lovec »

František Fořt píše:.......To, že se podle statistik střelí ve ?védsku 80% losů právě tímhle kalibrem, taky nic nevypovídá.
Mozem ta poprosit o zdroj na tu statistiku?Ja som nejaku nasiel na internete,a tam bol daleko na prvom mieste 30-06,na druhom a tretom blizko seba 308W a 6,5x55SE,a potom ostatne.
František Fořt
Věčnej rejpal ;-)
Příspěvky: 662
Registrován: pon 09.10.2006, 11:25

Příspěvek od František Fořt »

Je to už pár let, co jsem na tom lovu byl a tyto informace ohledně lovu mi byly poskytnuty, takže ti jaksi nemůžu dát přesný odkaz kde by ses dočetl, na co se ptá?. Z těch ?védů okolo jich opravdu většina měla 6,5x55SE, čím? netvrdím, že bych tam neviděl jinou flintu či kalibr.
Uživatelský avatar
lovec
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2024
Registrován: pon 25.9.2006, 16:07
Bydliště: SK

Příspěvek od lovec »

Ano,rozumiem...preto som sa pytal.Diky.
Troj
Nový návštěvník
Příspěvky: 19
Registrován: úte 17.10.2006, 6:38
Bydliště: Plzeň

Příspěvek od Troj »

Kolik tak stojí třeba ve ?védsku poplatkový odstřel losa? Docela jsem se divil , že poplatkový odtřel u nás nebo na Slovensku není nijak drahou zále?itostí..třeba ten odlov muflona za cca 20000Sk co se tu o něm už jednou mluvilo..to jsou úplně stejné ceny jako v 50 letech minulého stojetí a to byla koruna v úplně jiných dimenzích...
Jinak jsem se trošku zajímal o poplatkové lovy v zemích bývalé SSSR a třeba v Kazachstánu přijde lov vlka na cca 5000Kč, medvěd do 20000Kč...celkem smě?né ceny na to kolik vlků ještě běhá po světě...
František Fořt
Věčnej rejpal ;-)
Příspěvky: 662
Registrován: pon 09.10.2006, 11:25

Příspěvek od František Fořt »

Nevím, jak je to s cenou za lov losa dnes, ale když jsem tam naposled byl (a poslouchal, jak se o tom bavili-?védové jsou velmi slušní a když je tam host, tak se v jeho společnosti i mezi sebou baví anglicky), tak to byly docela dardy. Já byl host jen tak. Kdybys tam jel jako klasický poplatkový host, tak by to bylo hezkých "pár" tisíc ?védských korun. Samozřejmě velké rozdíly za odstřel losího býka, krávy nebo telete. A ke všemu (asi jak kde) platí? poplatek až střelí? nebo ne. Ti skandinávci jsou na ty losy hrozně hákliví.
Uživatelský avatar
hanmilan
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 284
Registrován: pát 02.11.2007, 14:29
Bydliště: Český Krumlov

odlov losa

Příspěvek od hanmilan »

Za týden jedu na lov losa do Běloruska. Předpokládám, že vše proběhne v pohodě a budu potom schopen podat případným zájemcům informace. :)
ČZ 537 .270 Win + Meopta R1 7x56 RD, ČZ 537 7x64 + 4x32 Meopta (naháňková), Suzuki Jimny
Odpovědět