Příprava krmení na zimu

Vše o lovectví v jiných zemích (něco jako poradna)
Odpovědět
Uživatelský avatar
Geronimo
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 281
Registrován: pát 30.5.2008, 18:54
Bydliště: Německo
Kontaktovat uživatele:

Příprava krmení na zimu

Příspěvek od Geronimo »

Je už sice po zimě ,ale i přesto mi nedálo nahrát pár fotek, jak jsme připravovali krmení pro zvěř. Kamarád obědnal těch jablečných výlisků o dost více jako normálně,ale při letošní zimě, to nebylo na škodu. Myslím, že toho bylo 32 tun. :wink: Do těch sudů, jsme to dávali dva dny.

http://sioux.rajce.net/Priprava_krmiva_ ... ne_vylisky

Jinak omluvte horší kvalitu fotek,fotil jsem to mobilem.
Blaser R93 Professional 9,3*62 - Zeiss 3-12*56 Diavari VM T*


"Budeme navždy znamí, podle stop které zanecháme" Sitting Bull - sioux
duch Pampuch
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 366
Registrován: čtv 02.8.2007, 13:32

Re: Příprava krmení na zimu

Příspěvek od duch Pampuch »

Vypada to moc pekne, nemohl by jsi dat recept? 32t je docela narez, jak dlouho vydrzi sud po otevreni a jake jsou skladovaci podminky?
Uživatelský avatar
Perník
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 422
Registrován: stř 16.7.2008, 14:37
Bydliště: Litoměřicko

Re: Příprava krmení na zimu

Příspěvek od Perník »

to je mícháno s ovsem? (na jedné z fotek to tak vypadá)
KB CZUB 584 12/7x57R
IŽ - 27EM - 1C 12/76
NK Bora od Černé tůně
Uživatelský avatar
Geronimo
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 281
Registrován: pát 30.5.2008, 18:54
Bydliště: Německo
Kontaktovat uživatele:

Re: Příprava krmení na zimu

Příspěvek od Geronimo »

JO jo je to mícháno s ovsem,poznal jsi to přesně. Jinak sudy plníme ůplně až po víko a výlisky musí být v sudu napěchované,tedy jak je vidět na fotkách našlapané. To je kvůli toho, aby bylo v sudu co nejméně vzduchu.No a takový sud nám vydrží,tak 3 až 4 dny. Kamarád krmí každý den ,protože to má do revíru tak 300 metrů. Semnou je to horší,já krmím jen když jedu lovit ,nebo když je kolega nepřítomen. Mám to do revíru přece jen 30 kilometrů v jednom směru. Další otázky rád zodpovím. :wink:

Ty 3 až 4 dny jsem nemyslel trvanlivost sudu ,ale spotřebu. trvanlivost je i jeden rok.
Naposledy upravil(a) Geronimo dne pon 10.5.2010, 21:29, celkem upraveno 1 x.
Blaser R93 Professional 9,3*62 - Zeiss 3-12*56 Diavari VM T*


"Budeme navždy znamí, podle stop které zanecháme" Sitting Bull - sioux
Alda
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1291
Registrován: ned 07.1.2007, 22:18
Bydliště: Okoli Prahy pres tyden, jizni Cechy o vikendu

Re: Příprava krmení na zimu

Příspěvek od Alda »

jeeee... to mi pripomnelo dobu davno minulou - jeste za komunistu jsme meli velmi dobry zdroj vylisku z nasi fruty. vylisky jsme bud rovnou rozvezli do reviru v tenkych vrstvach, aby se nezkazily, nebo jsme je ve stodole susili (silena prace...) a behem cele zimy prikrmovali. zver je brala velmi dobre, at jiz suche, nebo cerstve. skoda, nyni si vylisky nekdo kupuje a na nas zustane jen malokdy. jinak s temi sudy - super napad!
Ceska myslivost bude takova, jakou si ji my, cesti myslivci a lovci, udelame
Josef Kuřitka
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1061
Registrován: stř 27.9.2006, 17:15
Bydliště: Brno

Re: Příprava krmení na zimu

Příspěvek od Josef Kuřitka »

Kolik bylo těch sudů potřeba na zakonzervování 32t? Kolik takový sud váží - manipolace musí být složitá. Jinak se jedná o silážování. Podobně se konzervují a vydrží i uvařené a rozmačkané brambory. Dost to smrdí, ale prasata(domácí) je žerou.
milanhb
Častý návštěvník
Příspěvky: 91
Registrován: pon 25.6.2007, 8:49
Bydliště: Vysočina

Re: Příprava krmení na zimu

Příspěvek od milanhb »

Nezkoušel jste to už někdo s trávou?
Je dost možné,že v tomto krásném počasí bude problém nasušit kvalitní seno na zimu.
Na jednom foru jsme to řešily-trávu od zahradní sekačky našlapat do pytlů nebo sudu.
Tráva prý musí být trochu zavadlá,ale jak moc to už jsem se nedozvěděl.
Nechal by se přidat i oves nebo kukuřice.
Milan
milanhb
Častý návštěvník
Příspěvky: 91
Registrován: pon 25.6.2007, 8:49
Bydliště: Vysočina

Re: Příprava krmení na zimu

Příspěvek od milanhb »

ja si skosim ked je pekne jedne den necham na kosienku a potom ju porezen na starej rucnej rezacke a natlacim do silonovych vriec ktore davam dvojmo a natlacim to rukou a to uplne staci sice to rezanie dost blbe a chcem to urobit na nejaky elektromotor posledne som mal takto urobenych 13 vriec a pohoda ziadna plesen a navrchu som ich zaviazla motuzom

Takto mi odpověděl jeden návštěvník.Snad se nebude zlobit,že jsem to zkopíroval.Nejdříve jsem si myslel,že to přeložím vlastními slovy,ale má to tak hezky.
Milan
Odpovědět