AFRIKA - LOVECKÉ SAFARI

Vše o lovectví v jiných zemích (něco jako poradna)
Odpovědět
Myslivec Milda
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 295
Registrován: pon 11.4.2011, 21:32
Kontaktovat uživatele:

Re: AFRIKA - LOVECKÉ SAFARI

Příspěvek od Myslivec Milda »

pavelstrycek píše: současnosti žiji v Austrálii (dočasně). Už jsem tady poznal pár lidí a paradoxně hodně jich je z JAR. Jsou to přistěhovalci (Austrálie je hodně kosmopolitní - proto je tu možná taková pohoda). Když jsem se jich ptal, proč se stěhují, ta člověk slyší jen jediné - bezpečí. Prý je naprosto běžné - zapálené auta, přepadání, znásilňování, vykrádání i mnohem horší věci. Moc nad celou zemí mají černoši a zákony prý jaksi moc neplatí. Běloch je podřadná rasa .

Vím, že mi tady někteří možná řeknou, že vůbec nevím (mají pravdu, nevím), ale když jsem viděl na videích kolik chybených čí špatně zasažených kusů a jak dlouho trvá než zhasne, tak mi to prostě jako obyčejnému člověku přijde příliš drastické. Pavel
..............................................................................................................................................
Tenhle problém mně taky zajímal. Chtěl jsem se při druhé návštěvě JAR podívat cestou z letiště OR Tambo po Johanesburku. Byl jsem odmítnutý, že to není bezpečné. Když byl Mandela zvolený prezidentem, černoši chtěli všechno co je v JAR pro sebe. Bílí jim řekli O.K. nechte si to a odstěhovali se . U dálnice z Johanesburku do Pretorie vyrostla nová, moderní JAR = v režii bělochů. Obrovské moderní výrobní haly, výroba aut , ( třeba Toyota- HILUX Pick-UP se vyrábí právě v JAR, ), pivovary ( i Plzeňský Prazdroj vlastní běloši z JAR ! ) výroba stavebních strojů, bílé techniky, elekto průmysl, a další. Kolem těchto nových průmyslových podniků vyrostly satelity, nádherné domy s velikánskými zahradami pro bílé. Tam černé drbany nepouštějí . Nechali jim Johanesburg, ať se tam podělají sami mezi sebou. No a pak když zabírali bělochům jejich farmy, tak je napřed tržně ocenili a dobře zaplatili ! Takže běloši dostali peníze a mohli si koupit jinačí území. Buďto v JAR nebo Botswaně ( tuhle zemi všichni chválí, že je tam dobře). Nebo odešli do Namibie nebo jinam do světa. Ale NIC jim neukradli bez náhrady. Za pár let černoši sami přišli za bílými a nabídli jim původní půdu do pronájmu, když je běloch zaměstná nebo jim ji zase prodali nazpátek. Co se dolů na zlato, diamanty a úhlí týká, ty pořád patří USA, Izraelcům, Indům a nikdo si nedovolil znárodnění v pravém slova smyslu. Taky je pravda, že černoch se k černochovi chová hůř než běloši. Když jsem byl s kamarády na výletě po mětě Pretorie a BelaBela, nikdy jsem necítil nebezpečí nebo špatný přístup od domorodců. Naopak, byli uctiví k bílému Bwana, pěkně zdravili , klaněli se a pořád něco nabízeli na prodej. Taky mně pobavilo, že v česku je úplně stejný KFC / Interpsar/ Lidl jako v JAR. Za rok, když dožiju, zkusím věnovat jeden celý den nějakému městu.
Co se lovu Lukem týká. Viděl jsem takové posedy na vysokých kůlech - něco jako české kazatelny, jenom místo dřeva jsou obalené zelenými sítěmi, na břehu jezírek=napajedel, kde se loví lukem menší zvěř, tzv. Plains game. Ale pořád je u toho profík s kulovnicí, aby zvěř dostřelil, když je to potřeba. Ne že by řešil trápení se zvěře, ale jde o trofej a fotky a američtí lukostřelci neplatí za to, aby jim úlovek sežrali šakali.
Myslivec Milda
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 295
Registrován: pon 11.4.2011, 21:32
Kontaktovat uživatele:

Re: AFRIKA - LOVECKÉ SAFARI

Příspěvek od Myslivec Milda »

alwarez píše: No ja do Afriku bych si poridil nejake kanon jako Holland @ Holland .410 palce ja se v tech tezkych kalibrech moc nevyznam a tady prodavaji na safari jenom .375 a videl jsem .300 Magnum a vaha strely byla 270 grains a myslim vaha strely v .375 byla 300 grains , zde to nepouzivame neni to treba staci nam ,308 vaha strely 180 grains vaha strely a 8mm Mauser ....a take nestrilime daleko tak do 150 m , nebot mi tu zver chceme zabit a ne poranit. Afrika je velka jako 3x Evropa a Kalahary poust je dlouha asi 3500 km a tak se tam clovek vyradi a jasne ja to mam do Afriky jeste dale nez z Evropy a Australie je pekne daleko .......
Víš Alwarezi, Afrika není ani pro tebe vůbec drahá a nedostupná. Stačí si vybrat civilizovanou = Bělochem vlastněnou a vedenou Lodgi s dlouholetou praxí a dobrými referencemi. Věř nevěř, ale celá Afrika je fakt zadrátovaná ! Veškeré soukromé pozemky jsou oplocené vysokým drátem, často pod el. napětím. ( Píšu zde o zemích kam se jezdí lovit na safari ) U bělocha máš jistotu, že dohodnuté ceny a služby platí, že dostaneš to co chceš a nebudeš podvedený. Co on nemá za svým plotem, to má k dispozici na tzv. Koncesích. Něco jako když se v USA ( pokud se pletu tak mě oprav ) koupí povolenka třeba na jelence voržinského. Kvalita Lodge se zjistí buďto na doporučení od zkušených nebo od asociace profesionálních hunterů nebo do velkých taxidermy firem. Osobně se domnívám, že lepší než přes prostředníka je dohoda přímo s majitelem a provozovatelem Farmy=Lodge. Tomu popíšeš svůj věk, zdravotní stav, svoje finanční možnosti, svoje představy o lovu a pobytu a dostaneš odpověď. V JAR je daleko víc farem než zákazníků, takže konkurence obrovská a proto se snaží vyjít klientovi maximálně=v mezích možností vyjít vstříc. Lepší nějaký kšeft než žádný kšeft. Znovu doporučuji přečíst si stránky Mabulaprosafafaris : http://www.mabulaprosafaris.co.za/ . Dole jsou i v českém jazyce, s označením českou vlaječkou .
V podstatě si můžeš vybrat: plains game = to co není nebezpečná zvěř a Danger = nebezpečná zvěř. Taky druh a způsob lovu. Kalibry zbraní : Pro Plains game ti bohatě stačí i ta .308 Winchester. I když ta .300 Winchester Magnum je lepší, co do dostřelu a zabíjecího účinku. Třeba na Zebru, oba typy Pakoně, Oryxe , Kudu, Elanda je kalibr 7X64 / .308 W / .30-06 / slabý, zvěř po něm odbíhá a je velké riziko, že zaplatíš a trofej znehodnotí šakali nebo supi . Po kalibru : .300 Winch Magnum, 8 x 68S , . 375 H&H Magnum i tato zvěř padá skoro na místě a lov je tak jak má být. Pokud se střílí na pláních je .300 Win.Mag dokonalá, když lovíš v porostu s akaciemi a kaktusy je špatná. je rychlá a má lehké střely.
Za universální kalibr se v Africe považuje : .375 H & H Magnum. Lehké střely na plains Game a těžké na Danger. Na BIG 5 je to minimum, komě Leoparda. Ale ten je jiná kapitola. Opravdu velké kusy se loví třeba : .416 Remington Magnum - střela Barnes Solid. ( kamarád letos ulovil v JAR slona právě tímhle klaibrem, na Gallery Mabula má i fotku s uloveným slonem).
Ale nemusíš si na lov takové pušky kupovat. Za 25 USD/ na den ti půjčí takovou zbraň pořadatel lovu.
Uživatelský avatar
fesoj
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2265
Registrován: pon 24.1.2011, 12:15
Bydliště: Východní Krkonoše /Žacléřsko/

Re: AFRIKA - LOVECKÉ SAFARI

Příspěvek od fesoj »

No vidíš, Mildo, takovéhle příspěvky jako byl tvůj poslední se mi líbí . Ale co se týče hodnocení druhých a moralizování -nezlob se, ale vyprovokoval jsi to všechno ty sám, protože z tvého příspěvku z 11.6. pohrdání tradiční českou myslivostí přímo čiší. Ale myslím, že toho už bylo dost - z obou stran - a že se v tomto tématu dočteme zase jen o tom, co tam skutečně patří.
Kritériem pravdy je praxe.
Alda
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1291
Registrován: ned 07.1.2007, 22:18
Bydliště: Okoli Prahy pres tyden, jizni Cechy o vikendu

Re: AFRIKA - LOVECKÉ SAFARI

Příspěvek od Alda »

OT diskuse presunuta sem: viewtopic.php?f=31&t=5877
Ceska myslivost bude takova, jakou si ji my, cesti myslivci a lovci, udelame
Uživatelský avatar
MiraDuchek
Zkušený diskutér
Příspěvky: 519
Registrován: sob 24.1.2009, 14:44
Bydliště: Malměřice

Re: Myslivec Milda - diskuse z AFRIKA - LOVECKÉ SAFARI

Příspěvek od MiraDuchek »

Ahoj Mildo,jak je to v Africe se psi? Loví snimy,provádí dosledy? Nebo něco přihodíš a pošlou na dosled domorodce?
Já tipuji na druhou možnost,jelikož dobrej pes je drahej. Pak ti zvěř spracujou,ošetří trofej a potom si tu strakatou palici pověsíš doma.
CZ 550 medium,7mm rem.mag.+Swarowski Z6i 2,5-15
Ruger No.1 9,3 x 74 R, Meostar 7x56
Stafordšírský bulteriér Alli Staf Anatol,Christopher Blue Nijada
http://jana-duchkova.webnode.cz/
sw_fox2
Nový návštěvník
Příspěvky: 1
Registrován: stř 01.6.2011, 14:44

AFRIKA - LOVECKÉ SAFARI

Příspěvek od sw_fox2 »

V JAR se docela casto pouzivaji foxici, i na dosled lvic, leopardu a buvolu. Jinak kamarad Jani chova bloodhoundy, nicmene vic nez na lov tak ze stejneho duvodu jako ma elektricke ploty, boji se opic....

Kdyz jsem se jej ptal jestli s nima lovi, tak spis ze je vezme nekdy na pobarvenou stopu kdyz blbe streli treba zebru. Nasel by ji i sam, ale udela jim radost.

Jinak jiny kamarad ve free state choval bulteriery, ale spis je jen bral s sebou nez ze by s nim aktivne lovili.
Myslivec Milda
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 295
Registrován: pon 11.4.2011, 21:32
Kontaktovat uživatele:

Re: Myslivec Milda - diskuse z AFRIKA - LOVECKÉ SAFARI

Příspěvek od Myslivec Milda »

MiraDuchek píše:Ahoj Mildo,jak je to v Africe se psi? Loví snimy,provádí dosledy? Nebo něco přihodíš a pošlou na dosled domorodce? Já tipuji na druhou možnost,jelikož dobrej pes je drahej. Pak ti zvěř spracujou,ošetří trofej a potom si tu strakatou palici pověsíš doma.
Co jsem osobně viděl, tak psi se k lovu v našem - evropském smyslu nepoužívají. Na farmě=Lodge kde jsme byli ubytovaní měli smečku cca. pěti malých bílých pejsků, velikosti bišonka. Takové roztomilé mazlíky zvědavé. Pořád to běhalo kolem budovy kde jsme bydleli, kolem bazénu, a relaxačních prostor, včetně baru. Když jsem se ptal na co to mají, bylo mi odpovězeno, že na plašení opic-kočkodanů a na hady. Když takový psíček zmizí, tak vědí že ho sežral had a toho hada pak hledají. V JAR žije kromě různých užovek Mamba černá = na zemi a Mamba zelená na stromech. Obojí je smrtelně jedovaté a nebezpečné. Černou mambu viděla druhá dvojice kamarádů při lovu Oryxe ve skalách, na horách v oblasti Limpopo. Vyhřívala se na kamenu a byla okamžitě zastřelena. Mamba je údajně největší nebezpečí pro člověka. Naštěstí před člověkem utíká, pokud na ni lovec nešlápne při jak to nazvat, šoulačce ? Jinak jsem psa viděl na německé farmě , na lovu lvice na kalahari distrikt. Tam chovali Rotvajlery. Jednak na ochranu obydlí, druhák na vyhánění postřeleného lva s křoví. Mám z toho lovu na lvici, natočené DVD. Rotvajler na autě jel na lov, držel se svého pána, když byla lvice zasažená a zalézala do akáciového křoví, tak psa pustili a ten šel po ní jako teriér po divočákovi. Těžce zraněná Lvice byla psem vytlačená z křoví a tam dostřelená. Pokud by psa potkala nezraněná, určitě by ho roztrhala na kusy. Jinak jsem při večerních posezeních u baru a povídání s profi-huntery vyrozuměl, že psy k lovu nepoužívají. Mají na to křováky. každý profík co jsem viděl měl kromě svého auta taky svého "šortyho" - křováci jsou malí, který funguje jako řidič a stopař. Jako u nás dáváme psa do boudy, když nelovíme, tak černoši maji za třetím plotem, mimo území kde žijí a nocují bílí lovci, svoje domečky kde žjí svůj život. Když je potřeba tak se berou se na lov, jinak se starají o údržbu Lodge .

Ulovená zvěř: Ta patří majiteli Farmy=Lodge. Lovci patří trofej. Pravda vždycky ob den jsme ochutnali co jsme ulovili, mimo jiného jídla. S trofejemi se nakládá podle zákona, ale to je jiná kapitola.
Naposledy upravil(a) Myslivec Milda dne sob 15.2.2014, 16:27, celkem upraveno 1 x.
Myslivec Milda
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 295
Registrován: pon 11.4.2011, 21:32
Kontaktovat uživatele:

Re: AFRIKA - LOVECKÉ SAFARI

Příspěvek od Myslivec Milda »

sw_fox2 píše:V JAR se docela casto pouzivaji foxici, i na dosled lvic, leopardu a buvolu. Jinak kamarad Jani chova bloodhoundy, nicmene vic nez na lov tak ze stejneho duvodu jako ma elektricke ploty, boji se opic.... Kdyz jsem se jej ptal jestli s nima lovi, tak spis ze je vezme nekdy na pobarvenou stopu kdyz blbe streli treba zebru. Nasel by ji i sam, ale udela jim radost.
Jinak jiny kamarad ve free state choval bulteriery, ale spis je jen bral s sebou nez ze by s nim aktivne lovili.
...................................................................................................................................................
Můžu mluvit jenom o tom co jsem viděl. Žádný "dosled" v evropském slova smyslu se v Africe nekoná. Se psy už vůbec ne. Lev se loví podle zdravotního stavu a fyzické kondice hosta=lovce. Buďto tzv. face to face, kdy lva místní pořadatelé lovu vystopují a skupina lovců - řada = černoch, profík - Lovec - profík, černoch a pak druhá jistící řada dojde ke lvu a na vzdálenost cca. 50 - 70.m začíná vlastní lov, střelba. Lev buď padne na místě, nebo postřelený útočí na střelce a to je ten adrenalín pro který se lov pořádá, kdy ho lovec v běhu dostřeluje, ( alwarez tu někde umístil takové video z YouTube, kdy lev doběhnul k lovci dřív než byl skolen). Pokud je lovec starý nebo není v takové kondici, aby ustál útočícího lva na pár metrů, pak lva loví sedíce na autě a kryje ho několik záložních střelců, aby se nic zlého nestalo. Takže žádné "dosledy" se nekonají. Leopard je narozdíl od lva velice vzácný a loví se na čekané, na újedi a nikdy není zaručené, že se uloví. Je jich už málo. Podobně je to s Karakalem. Ten mi letos unikl, takže snad příští rok, zase na přelomu únor-březen. ad.Zebra = zebra žije ve stádech a je to plaché zvíře. Loví se jenom starý silný hřebec. Toho rozpozná a ukáže doprovod = profi hunter. Většinou je zebra na velikých pláních ve vysoké trávě a přiblížit se na dostřel je docela problém. Jak se hřebcovi něco nelíbí, dá se stádo na útěk, takže se za nima jezdí i několik dost kilometrů. Nebo se za zebrou šoulá v horách. Něvěřil bych, jak to zvíře leze po kopcích. Jde se vždycky za vybraným hřebcem a loví se na 50 -- 250.metrů, podle situace a schopnosti lovce. Jen na hostovi- Lovci záleží, zda dovolí průvodci dostřelovat. Zebra stojí v JAR cca. 750 - 800 EUR a trofej je kůže. Takže každý si dobře rozmyslí než střelí a pokud si nevěří, pak dovolí profíkovi dostřel. Taky do Afriky bereme jenom kvalitní zbraně, optiku a munici , takže dosled je nepravděpodobný a nežádoucí. Zebra musí zůstat v ohni.
ad. Opice: v JAR , kde jsme byli, se považuje za škodnou. Kočkodan i pavián ( baboon ) poškozuje střechy obydlí, pavián navíc žere mláďata od malých antilop, takže se hubí a střílí. Kočkodan je gratis, za velkého baboona je poplatek 100,- EUR, jako za trofej.
Myslivec Milda
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 295
Registrován: pon 11.4.2011, 21:32
Kontaktovat uživatele:

Re: AFRIKA - LOVECKÉ SAFARI

Příspěvek od Myslivec Milda »

Afrika se v čase mění, nevyhnutelně. Nedotčených oblastí divočiny ubylo, a volně žijící divoká zvířata jsou většinou chovaná v oborách – farmách = Lodge. Všechno co je v Africe soukromé musí být oplocené. Velké farmy ale mají rozlohu okresu, tam kde jsem byl je základní Lodge 150.000 hektarů, což je rozloha okresu, nebo 12.ti průměrně velkých českých honiteb. K tomu je třeba přičíst další „koncese“ volnosti, kde se loví pod dohledem státních loveckých stráží nebo správců. Ti tam nejsou kvůli loveckým hostům, alebrž proto, aby ochránili zvěř před bezohlednými domorodci, kteří zabíjejí pro maso, bez jakékoliv etiky lovu. ( Když jsme jednou měli v divočině polední pauzu, páč se v tom horku jinak nedalo, přizvali jsme k našemu sezení domorodého křováka= stopaře/řidiče. Profi-Hunter sice neměl moc velkou radost, anóbrž jako běloch zastával názor praktické segregace, ale host platí, tak si může poroučet. Tento křovák dostal pivo a mimo jiné říkal, že jsme divní = nenormální lidé. Nedokázal pochopit, že letíme 10.tisíc km za pro něj nepředstavitelné peníze lovit do Afriky, když doma máme taky zvěř a hlavně, že si vůbec za neskutečně drahé peníze které platíme za odstřel nebereme maso, ale bezcenné kosti a rohy, které se nedají sníst a za další velké peníze si to letadlem vozíme domů . V jeho řeči jsme byli – Adžabu- mdžinka bwana, něco jako že nám prdlo v kouli a chováme se jako blázni. ) Asi na tom něco je. Pro bílého profíka jsme byli „cáklí“ že se kamarádíme s křovákem, páč to přináší potíže, černoši když ztratí úctu-odstup k bělochovi začnou být oražení a drzí a musí se drsně vrátit do reality, pro křováka zase blázni co utrácejí za bezcenné nesmysly. Akorát my jsme byli spokojeni sami se sebou . Konec odbočky, zpátky k Lovu. Lov je průvodcem- Profi Hunterem a hlavně ownerem = farmářem přísně kontrolován. Velice jim záleží na tom, aby host-lovec ulovil to, co si přeje, musí to být kapitální trofej = samec a udělají první poslední pro hostův úspěch. Přestože hostů - lovců jezdí relativně hodně, je stále možné zažít obrovské lovecké vzrušení z lovů v divočině, kdy se člověku někdy až srdce zastaví když mu z porostu , tváří v tvář vyjde nosorožec na pár metrů, nebo když tlupa buvolů kráčí majestátně proti němu a vůbec si nepřipustí, že by měla uhnout z cesty. Když vedle vás nečekaně vyskočí gazela a utíká jako o život. O lovu na lva , způsobem = face to face – tváří v tvář nemluvě. Něco takového se nedá v Česku zažít , ani omylem .
Myslivec Milda
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 295
Registrován: pon 11.4.2011, 21:32
Kontaktovat uživatele:

Re: AFRIKA - LOVECKÉ SAFARI

Příspěvek od Myslivec Milda »

Špičková kvalita profesionálních afrických Profi Hunterů , odchovaných tradicemi burů a pak angličanů, ( Mimochodem jejich lovecké tradice jsou starší a větší než tzv. post RakouskoUherské, neboli české tradice, akorát naše neinformovaná provinciální samolibost a malost je ještě nevzala na vědomí, proto jeďte do Afriky ať máte přehled ) tedy kvalitu loveckého průvodce oceníte třeba, když si dohodnete přenocování v divočině. Noc pod Jižním křížem v divoké Africe se prostě musí zažít. Noční lovy v buši jsou parááda. Za těch pár doláčů diškrece to fakt stojí.
Když se zadaří, stanou se z nás něco jako kamarádi a těšíme se na další rok kdy se opět uvidíme a zažijeme nová dobrodružství. Na ten další, lov v JAR se namouduši těším. Přijde mi proto směšné když někde čtu o Africe bláboly od jedinců kteří tam nikdy nebyli a nevědí co říkají. Někde si něco přečtou a považují to za pravdivý popis reality. Takové ty „ kyselé hrozny“ . Osobně se domnívám, že prožít lovecké safari v Africe se dá na různý způsob. Záleží na místě samém, pořadateli, penězích, lidech a přáních zažít něco krásně neopakovatelného. Žijeme jenom jednou.
Naposledy upravil(a) Myslivec Milda dne sob 15.2.2014, 16:37, celkem upraveno 1 x.
Myslivec Milda
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 295
Registrován: pon 11.4.2011, 21:32
Kontaktovat uživatele:

Re: AFRIKA - LOVECKÉ SAFARI

Příspěvek od Myslivec Milda »

Afrika je majestátní kontinent i dnes plný panenské krásy divoké přírody která není nikde jinde na Světě. Zažijete tam jak adrenalin z nočního řevu lovících lvů, stejně tak mystické ticho pravěkého kontinentu, který je považováno za kolébku lidstva. Africká zvířata v sobě stále nesou tajemnou pečeť dávných věků ve své jinakosti od všeho co známe v Evropě. Úplně všechno je tam jiné - vzduch, nebe, vůně, krajina, rostliny, stromy, lidé, měsíc, hvězdy, etc.etc. Pocity a zážitky jsou nevyslovitelné.
Pouze lovec, který jednou stál na vrcholku hory nebo velkého pahorku a vnímal nezkrotnou Afriku v celé její nepopsatelné kráse, táhnoucí se od horizontu nekonečných plání k obzoru …... POCHOPÍ .
Uživatelský avatar
figi
teoretik fora
Příspěvky: 1931
Registrován: stř 11.10.2006, 7:19
Bydliště: Česká Lípa

Re: AFRIKA - LOVECKÉ SAFARI

Příspěvek od figi »

:lol: :lol: :lol:
domorodý křovák bezohledně loví pro maso :lol: ( tak by to ale mělo být, ne ? :D ) a ty ( my všichni ) ohleduplně pro zábavu :lol: :lol: :lol:

fór roku, takovej canc se jen tak někomu nepovede :lol: :lol: :lol:


S těmi lvy - profi lovec z JAR mi mimo jiné vyprávěl, že všichni lvi ulovení poplatkově v africe jsou z umělého chovu. To je ta ohrada s těmi lvy, divokého lva nedovolí nikdo zastřelit, a když, tak se jedná o nebezpečné jedince a smí je lovit jen a pouze profi lovci. A kdyby ti na takového lva vzali loveckého hosta, přijdou nadosmrti o licenci. Říkal mi také, že hostům tvrdí, že ti lvi v ohradách jsou pro zoo a nebo pro volnou přírodu, aby hosté neměli hloupý pocit z toho, že ulovili domácí kočku. Takže pokud má hosta se zájmem o lov lva, tak si ho prostě objedná a vypustí, nebo má u známého, který se na lvy specializuje, lva na telefon. Výhodu viděl v tom, že ti lvi jsou zvyklí na lidi a tím je lov jistější, ovšem postřelení snadněji zaútočí. No, snad si nevymýšlel.

To srovnání křováka s tím, jak si dáš psa na noc do boudy - děkuj osudu, že jsi se jako křovák nenarodil ...
! 243W ! 6XC!! 222 Rem, 223 Rem, 308W, 8x57JS
figi63@seznam.cz
http://www.loveckastrelba.cz/
Uživatelský avatar
lörinc
Zkušený diskutér
Příspěvky: 962
Registrován: čtv 24.5.2007, 17:33
Bydliště: Prostějovsko

Re: AFRIKA - LOVECKÉ SAFARI

Příspěvek od lörinc »

Tentokrát tě moc nechápu figi. Proč pořád do někoho ryješ?? Já si docela početl......
Sauer 101, .30-06, Tikka T3 Varmint .243 win.+Nikon Monarch E 2,5-10x56 Ill, ZG 47 8x57 JS, ZG 47 8x60 S, ZKM 455 22 LR+Delta 4x32AO, UB 12/12, Gustav Tichý 16/16
Uživatelský avatar
figi
teoretik fora
Příspěvky: 1931
Registrován: stř 11.10.2006, 7:19
Bydliště: Česká Lípa

Re: AFRIKA - LOVECKÉ SAFARI

Příspěvek od figi »

Neryju.
Napsat o tom, jak bezohlední domorodci loví pro maso - to nechápu. Dělali to tak tisíciletí.

Hodně jsem povídal s profi lovcem z jar, a ne jako klient, takže mi hodně o celém tom byznysu a divadle pro hosty ozřejmil. Ano, nahoře v těch příspěvcích je popsán pohled spokojeného lovce. Ta druhá strana to hodnotí samozřejmě dobře, protože o to jim jde.
Ale opravdu reálně se na to ti profíci dívají jinak.
! 243W ! 6XC!! 222 Rem, 223 Rem, 308W, 8x57JS
figi63@seznam.cz
http://www.loveckastrelba.cz/
Alda
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1291
Registrován: ned 07.1.2007, 22:18
Bydliště: Okoli Prahy pres tyden, jizni Cechy o vikendu

Re: AFRIKA - LOVECKÉ SAFARI

Příspěvek od Alda »

panove/figi a dost - figi, nevim, jestli jsi v africe byl, takze vaz zpusob, jak prezentujes informace (jako i v jinych tematech), ktere mas z doslechu. milda v africe na safari byl a popisuje svoje zazitky (zpusobem sobe vlastnim, ktery nekdy treba ani mne vlastni neni). ja osobne jsem byl na safari (ne lovecke) nekolikrat, ale nemohu jit do detailu ani do podobne absolutnich tvrzeni. kdo by mohl prakticky prispet, je jedine bwana hunter. takze zpet ke kultivovane diskusi bez absolutnich tvrzeni, ktere jsou z doslechu, ci osobnich utoku!
Ceska myslivost bude takova, jakou si ji my, cesti myslivci a lovci, udelame
Odpovědět