Časopis myslivost

Máte nějaký TIP na pěkné stránky nebo literaturu o lovecké-myslivecké nebo střelecké problematice? Podělte se prosím.
Uživatelský avatar
curil
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 384
Registrován: pát 09.1.2009, 13:08

...

Příspěvek od curil »

my jsme taky dva a mame doma vsechny cisla uz od straze myslivosti a prave proto ze se tesime tak o to vic jsme zklamani.mne by opravdu zajimalo cim se z toho sasopisu vzdelas.to opravdu!!! mam projetou celou evropu a vim jake casopisy jsou jinde a da se rict ze za stejnou cenu.ve francii treba sanglier special o lovu prasat,dalsi o psech.staci se podivat jaky je rozdil v nasich rybarskych casopisech.fakt nevim jak jste na tom ze znalostma ze vas vzdela povidani s cyrilem :).bez urazky.
Uživatelský avatar
Perník
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 422
Registrován: stř 16.7.2008, 14:37
Bydliště: Litoměřicko

Re: ...

Příspěvek od Perník »

to curil: No já myslim, že už jsi se do nich obul dost a že už víme, že se ti to nelíbí. Prostě jí nekupuj a je to. Nikdo tě přeci nenutí to kupovat natož číst.

Já jí beru už pár let a přestat zatím nehodlám. To že je tam stále víc reklamy je zřejmé, ale jistě né samoúčelné. Příjmy z reklamy jsou asi pro vydavatele podsatné. Jinak musím souhlasit, že testy nebo články o zbraních nebo vybavení, mají spíše informativní a reklamní charakter, než nějaké opravdové testování.

když se dostanu občas ke světu myslivosti, počtu si občas daleko víc a řekl bych, že odborná úroveň a nejen ta, strmě stoupá. Nevýhodou je že Svět myslivosti asi pro myslivce zůstane nadále tím druhým v pořadí, nehledě na úroveň. protože odebírání Myslivosti je taková naše tradice ještě z dob kdy nic jiného nebylo a jak známo, če?i neradi mění svoje za?ité zvyky.
KB CZUB 584 12/7x57R
IŽ - 27EM - 1C 12/76
NK Bora od Černé tůně
kajka
Častý návštěvník
Příspěvky: 74
Registrován: ned 12.8.2007, 21:24

Příspěvek od kajka »

myslivost už za moc nestojí.myslím ,že je to silně výdělečný sloupek pro pár lidí.

Kupuji si svět myslivosti a musím přiznat že je již na lepší úrovni.
Blaser BBF 97 6,5x57R/20-76,Swarovski 3-12x50
Obojetnice lancasterka Ferlach 6,5x70R/20-70,Swarovski Tirol 6x42
ZKK 600 .270 Win,Meopta 3-12x50
lancasterka Ferlach Ogris 16-65
Uživatelský avatar
lörinc
Zkušený diskutér
Příspěvky: 962
Registrován: čtv 24.5.2007, 17:33
Bydliště: Prostějovsko

Příspěvek od lörinc »

Edelweiss píše:Če?i Možná neradi,Moravanům je to fuk :twisted:
cha, chaa. Pekne EDE, pekne :lol: :lol:
Bez urazky Cechu, smozrejme 8)
Sauer 101, .30-06, Tikka T3 Varmint .243 win.+Nikon Monarch E 2,5-10x56 Ill, ZG 47 8x57 JS, ZG 47 8x60 S, ZKM 455 22 LR+Delta 4x32AO, UB 12/12, Gustav Tichý 16/16
Hirc
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 458
Registrován: pát 07.3.2008, 13:25
Bydliště: Praha / západní Čechy

Příspěvek od Hirc »

Myslivost jsme zrušili před cca 3 roky, jak tu zde již zaznělo - příliš mnoho reklam a navíc odborné články, které s realitou neměli vůbec nic společného. Dneska se kouknu na aktuální číslo na internetu, tam reklamy nemají 8) Ale i tak mi přijde, že všichni ti Ing. Dr. Doc. CSc co pí?ou články, dělají myslivost úplně někde jinde než v ČR.
poky77
Nový návštěvník
Příspěvky: 31
Registrován: sob 10.3.2007, 8:00
Bydliště: středočeský

.

Příspěvek od poky77 »

To Hirc já myslivost také neodebírám maximálně jak píšeš ty prohlédnu na netu.Hlavně ti Dr,Csc a jím podobní nedělají myslivost jinde ale za jiné peníze!!! A nám blbnou hlavy!!!
ZKK 600 3006spg
BERETTA 686E skeet
IZ 27 EM 1C-CH
tomas.houserek
Nový návštěvník
Příspěvky: 27
Registrován: čtv 16.10.2008, 19:17
Bydliště: Olomouc

Příspěvek od tomas.houserek »

já se taky přidám a musím říct,že po rozbalení mám za pět minut prolistováno a kde nic tu nic.Z lovectví nic a jen spousta komerečních informací,potom pár politických výmyslů jak nám všechno ještě ztí?it,no a potom,kde jakej vysoce postavenej byl a co pro?il a nebo podepsal a to je vše.Jediný na co často koukám je čas východů a západů,ale to vyřeším dobrým kalendářem.
mirus
Nový návštěvník
Příspěvky: 7
Registrován: úte 26.8.2008, 19:46
Bydliště: Znojemsko

Příspěvek od mirus »

Na Svět myslivosti jsem slyšel samou chválu, ale na stáncích u nás nikde, takže jsem zaplatil předplatné, po prvním čísle těžko soudit. Myslivost beru x let, většinou se tam nějaké zajímavé info najde, reklamy mi až tak nevadí. Ale největší zdroj zajímavých informací je internet, zvlá?tě fóra jako je toto, stále platí víc hlav víc rozumu, tolik témat nevymyslí žádná redakce časopisu.
vincenzokr
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 164
Registrován: úte 09.6.2009, 18:19

Re: časopis myslivost

Příspěvek od vincenzokr »

Odebírám oba časopisy o myslivosti,informovanost je na slušné úrovni,ale o proti rybářským časopisům dosti pokulhávají,jak počtem,tak i obsahem
Mathews Switchback 30/70RH
BS-TropyRidge Firewire W5,Cobra Diamondback Drop Away Arrow rest,
Mathews Quiver T-serie,Stabilizer Doinker 7"
Carbon Express Maxima Hunter 350,Rage Tip x-Treme 2,3"
Luděk Vodolan
Nový návštěvník
Příspěvky: 12
Registrován: pát 29.10.2010, 9:05
Bydliště: Mnichovo Hradišťsko
Kontaktovat uživatele:

Re: časopis myslivost

Příspěvek od Luděk Vodolan »

Letos jsem po několika letech Myslivost přestal odebírat a měl jsem z toho divný pocit, protože to byla tradice. No a vidím, že nejsem zdaleka sám, tak to na tom asi něco je. Ale z jednoho čísla vyberu tak dva nebo tři články, který mě zaujmou, víc ne. No a ty si přečtu na internetu.
Velký munsterlandský ohař, Bavorský barvář, Slovenský kopov
Uživatelský avatar
figi
teoretik fora
Příspěvky: 1931
Registrován: stř 11.10.2006, 7:19
Bydliště: Česká Lípa

Re: časopis myslivost

Příspěvek od figi »

Zkuste do Myslivosti něco napsat sami.
Spousta lidí kritizuje, ale ty poutavé články, povídky, a třeba odborné posouzení zbraní a výstroje se samy nevylíhnou ...
Všem se zavděčit také nejde.
Zkuste někdy zhodnotit tento časopis s trochou nadhledu, zkuste si představit, co do něj dát, aby byli všichni spokojení. A pak, kde to vzít. A každý měsíc znovu.
:D :D :D
! 243W ! 6XC!! 222 Rem, 223 Rem, 308W, 8x57JS
figi63@seznam.cz
http://www.loveckastrelba.cz/
kasari
Moderátor
Příspěvky: 1003
Registrován: sob 18.7.2009, 15:07

Re: časopis myslivost

Příspěvek od kasari »

Nezlob se figi, ale v tomhle s tebou kategoricky nesouhlasím. Svět myslivosti odebírám už pár let a zatím byly snad 2 čísla, který nebyly nic moc. Za tu dobu možná 2 čísla Myslivosti stály za koupení. To je dost nepoměr, ne?? A teď si připočti zázemí Myslivosti, reklamy, tradici atd...
Nevidím jedinej důvod, proč Myslivost kupovat. A určitě bych nechtěl, aby moje články byly vytištěný vedle rozhovorů z lidma z předsednictva ČMMJ, který tam brečej, jak veřejnost myslivcům ubližuje a jak je všechno špatně a v reálu je to hlavně jejich zásluha. Tak jako odmítám členství v ČMMJ, dokud bude mít tohle vedení, odmítám i Myslivost. Připadalo by mi to jako nadávat na komunisty a kupovat Rudý Právo...
Ulkomaalainen...
Uživatelský avatar
figi
teoretik fora
Příspěvky: 1931
Registrován: stř 11.10.2006, 7:19
Bydliště: Česká Lípa

Re: časopis myslivost

Příspěvek od figi »

kasari, já se nezlobím. Nemám proč :D
Osobně hodnotím oba časopisy snad tak nastejno. Jsou měsíce, kdy mne nenadchne v žádném z nich nic, ale vždy oba celé přečtu, už jen kvůli přehledu.
Jsem členem ČMMJ. A budu. Ale to nemá s časopisem Myslivost nic společného.
! 243W ! 6XC!! 222 Rem, 223 Rem, 308W, 8x57JS
figi63@seznam.cz
http://www.loveckastrelba.cz/
Uživatelský avatar
xchipsy
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 129
Registrován: pát 23.11.2007, 12:07

Re: časopis myslivost

Příspěvek od xchipsy »

Já mám předplatné Myslivosti i Světa myslivosti a osobně mi tedy přijde "čtivější" Myslivost. Sice se tam taky najdou stránky, které přeskakuju a vrátím se k nim až někdy jindy, kdy není zrovna co dělat, ale jinak se to číst a prohlížet dá, informace o stavech zvěře (ať drobná nebo černá..), soudnička, zajímavosti, zbraně, reportáže ze zkoušek psů... Svět myslivosti mě moc nezaujal.
"Když nechceš pomoci, alespoň neubližuj..."
ZKK 601 308Win (Meopta Artemis 3-12x56 RD)
ČZ UB 7x57R/16 (Pentaflex Cazorla 2,5-10x50 PI)
Climber
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 168
Registrován: pát 07.8.2009, 11:12
Bydliště: Praha 9, Újezd nad Lesy

Re: časopis myslivost

Příspěvek od Climber »

xchipsy píše:Já mám předplatné Myslivosti i Světa myslivosti a osobně mi tedy přijde "čtivější" Myslivost. Sice se tam taky najdou stránky, které přeskakuju a vrátím se k nim až někdy jindy, kdy není zrovna co dělat, ale jinak se to číst a prohlížet dá, informace o stavech zvěře (ať drobná nebo černá..), soudnička, zajímavosti, zbraně, reportáže ze zkoušek psů... Svět myslivosti mě moc nezaujal.

Tak pod tohle se můžu podepsat. Předplacené mám také oba dva časopisy a osobně řeším problém jestli pokračovat/nepokračovat v odebírání Světa myslivosti. Souhlasím s tím, že v Myslivosti je spousta článků, které mě příliš nezaujmou, ale přijde mi pořád lepší než Svět myslivosti. Pokud jde o reklamy, smiřme se s tím, že vydavatel prostě musí vydělávat.
Sauer 202 Stutzen 308 W, Zeiss Victory Varipoint 2,5-10x50, Patterdale terrier
Odpovědět