Antimyslivost

Máte nějaký TIP na pěkné stránky nebo literaturu o lovecké-myslivecké nebo střelecké problematice? Podělte se prosím.
Bord
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 220
Registrován: úte 16.10.2007, 19:58
Bydliště: Střední povltaví

Příspěvek od Bord »

Zdeněk41,Wizard dobře jste to napsali,plně s váma souhlasím.Ten to stav nahrává ekologům a ochranářům typu Bl... a jemu podobným.
8x57JRS,bordík
achab
Nový návštěvník
Příspěvky: 11
Registrován: úte 22.1.2008, 10:20

antimyslivost

Příspěvek od achab »

cau,zaregistroval jsem se kvuli tomu ze tyto články kdo pise tak tomu nerozumi ani omylem to pisou lidi co bydli v panelaku a do lesa se dostanou jen kdyz jednou vyvezt odpadky nekde k lesu.a kdyz vidi na obrazku vyvrzeneho divocaka tak to komentuji stylem fuj a podobne,nedovedou pochopit kdyz si nekdo divocaka ulovi tak aby ho mohl konzumovat tak musi byt do 20-ti minut vyvrzen aby byla mozna konzumace.toto me dokaze dost nastvat
Uživatelský avatar
Milan.K
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 407
Registrován: pon 20.8.2007, 16:54
Bydliště: Kolín
Kontaktovat uživatele:

antimyslivost

Příspěvek od Milan.K »

Tak to "ACHAB" zase opatrně,va? slova která sem píšeš.Já jsem z paneláku a nebojím se tvrdit,že jsem sám,který toho Možná o zvěři a lovu a zbraních ví víc než ty.takže jestli jsi se sem přihlásil pouze pro to,aby jsi nás "panelákové členy fóra" kritizoval,tak se může? zase úspěšně odhlásit.
BAIKAL 27 EM-IC 12-12/70
243WINCHESTER
223REMINGTON - SACO 8x56
Když víme jak,nemineme cíl.
Mosin
Zkušený diskutér
Příspěvky: 633
Registrován: sob 14.10.2006, 10:20
Bydliště: jižní MORAVA

Příspěvek od Mosin »

Pánové. Ře?í se to tu již po X té. No a výsledek je samozřejmě žádný. bohužel se na tyto stránky nedá nikterak reagovat. Drsné však je, že autor nepoužívá žádných argumentů, ba dokonce když se nad tím zamyslíme, tak spíše používá protiargumentů. Viz pasá? o tom jak jsou myslivci zbyteční, když nahrazují ?elmy, protože ?elmy prý jsou jen zdravotní policií. Na to se ihned naskytne otázečka. No a pokud y ti myslivci nestříleli tu zvěř v takové míře v jaké se děje, tak co by se stalo? On totiž autor nepíše o tom, že i přes velký odlov srnčí zvěře (velký podle čísel ne jako neúměrný), nám popalace této zvěře neustále narůstá. Nevidí to plánování. Proč tedy to střílíme? Nikomu neříkají nic ty slavné geometrické řady rozmno?ování atd. atd. Ty velké studie přemnožení prasat a tak dále. Dále autor popisuje něco o nějakých studiích, kterými bylo něco prokázáno. Chtěl bychse tímto autora zeptat /kdyby sem náhodou někdy zavítal), jakými studiemi. Kdo a kdy je udělal. Jáký měl autor studie přístup k danému problému, byl nezávislý? nebo ovlivněný na některou ze stran?.
Dále mi docela vadí ty nekomentované fotografie vyvržených kusů. Ono to totiž skutečně vypadá hrozivě. No nevím ale jak jinak by se dala zvěřina jinak spracovávat. Možná snad ihned na místě pozvat faráře a kus pohřbít??? Nebo ještě lepší. Přivést takovou pěknou ma?inku, která bude zakrytována, pracovat na ekologickou energii a z jedné strany vložíme ulovený nedotčený kus a z druhé strany nám budou vypadávat vaukově balené balíčky masa s nápisem MASO.
Dále pasá?e o tom jak se myslivci nesnaží zvěř usmrcovat rychle, protože to ani není v jejich silách, jsou také mírně absurdní. Pane autore, a také autoři jiných děl, uvědomte si, že jsme jen lidé a nikdo nejsme neomylní. Dále jsme nevymysleli žádný jiný lepší způsob jak zvěř lovit. Sami jistě uznáte, že lvo kanců nabodáváním na kančío?těp atd. je více nehumální. No nebo sad máme přistoupit k nejmodernějším zbraním jako jsou například plyn, řízené střely či tak?? Rád bych si nechal poradit.

K tomuto článku bych mohl psát daleko více, nemám však náladu je dále rozebírat. Nemá to smysl, nikdo z nich sem ani nepřijde se podívat, natož aby si z toho vzali nějaký příklad. Pokud by však přišli tak budou mít tendenci spíše provokovat a pokoušet se nás shodit tím, že nás zdiskreditují pomocí provokace.

To AUTOŘI takových to článků: přemýšlejte nad tím co píšete, studjte pravdivé a nezainteresované studie. Psát špatnou kritiku je nejjednodušší, protože ji lidi rádi čtou a nechávají se rádi strhnout. Ale pokud není pravdivá a autor se hřeje tím, že na svou stranu strhl nemyslící dav, tak je to u mě ubohý pisálek. bohužel.


Moderní společno opravdu upadá. až se budeme bavit o tom co děti vědí o našem dobývání potravy a kulturních zále?itostech, nebo o jakém si smyslu života, úrovně ?kolství atd. atd.

Pánánové cítím se celkem trapně, když v mých malých letech musím takto kritizovat prakticky téměř mé vrstevníky, ale věřte mi nebo ne, dříve jsem velice uvažoval, že si k mému technickému zamření vystuduji také učitelství, abych jako hobby mohl prá hodin roz?iřovat mé vědomosti a podělit se o ně. Ono není snad nic hezčího jako když vidíte, že někoho něco naučíte a on z toho má radost. bohužel, protože mám celkem kladný vztah ke vzdělávání (i když mě nebaví jako samotné :lol: ) tak jsem mnohokrát zavítal na ní??í stupně, které jsem opustil. bohužel jsem s hrůzou musel konstatovat, že ?kolství, morálka a uctá ?áků a dnes již studentů je ta tam. Takový řev na chodbách o přestávkách a takovou ohromnou nekázeň jsem v životě neviděl a to jsme se něco navyváděli. Dále uroveň výuky tím klesá množství kvalitně probrané látky taky. Vím o čem mluvím, protože jsem již snížení urovně vyučování pocítil na mě. Dovolím si říci, že přímo má generace je snad limitním časem pro relativně dobré ?kolství.

můžu pokračovat ke sni?ování nároků na vysokých ?kolách. Dnes již 4. rokem zavedené bakalářské studia jsou spíše ostudou ne?-li chválou. Já zažil 1. ročník, kdy obtí?nost byla velká a teď co je učí? Stačí jim Základy ze všeho a to je vše :?
Proč o tom píšu? No a co by jste po tom chtěl po lidech, se kterými se to začíná takhle montovat již od ?kolky?
Ono je sice pěkné ?ít si svůj styl, ale jak je možné, že do ?koly chodí i takoví ti rádobi s?ití s přírodou ve ?pinavých hadrech a jsou natolik propíchaní kove, že kdyby jim doktro udělal magnetickou rezonanci, tak by je to pro?pikovalo durchom durch? :lol:
Jak je možné, že je rodiče nechají?

Jak je možné že je ve ?kole nenaučí základním znalostem, jako že maso je z toho ?e: chová se zvíře -> zvíře se zabije -> zvíře se sní??


Fíha to je ale dlouhé a zní to spíše jako rozbor sociální struktůry a ?kolství, doufám, že se nebudete zlobti, ale tak nějak to cítím.

Problém je u dítěte od mala. A skutečně za to můžeme my všichni až je to od pitomých voleb, kdy naši představitelé ničí ?kolství až po naši výchovu Vašich potomků (mých ne, já naštěstí žádné ještě nemám :lol: ).

No a poslední a už toho nechám. Lidstvo by se mělo spíše vyvíjet dále ve vědomostech, dovednostech atd. bohužel se mi zdá, že se ten vývoj začíná spomalovat, né-li zastavovat. A to je ono. Proč jsou tedy proti nám?? PROTO že se bojíme a necháme si to líbit.

Na?i představitelé (ČMMJ) jsou špatní a my to necháme být. Ano my, protože i já a i vy všichni ostatní a dovolím si říci hlavně vy, protože já jsem myslivcem jen relativně chvíli.

S pozdravem krásného dne M
CZ 550, 308 Win. / CZ 527 Varmint 223Rem / CZ 550 300WinMag / BO 98 9,3x62
ZG 47 8x57 JS / ZBK 110, 5,6x50 RM + 12x70 / ZP 16x70 / IŽH-27EM-1C 12x70
mechty
Nový návštěvník
Příspěvky: 6
Registrován: stř 16.1.2008, 20:45
Bydliště: někde na jihu...

Příspěvek od mechty »

Tos napsal móóóć hezky...Mluví? mi z du?e... 8)
Sikáček Japonský
Nový návštěvník
Příspěvky: 22
Registrován: pon 13.11.2006, 8:57
Bydliště: Karlovy Vary
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sikáček Japonský »

tyhle jejich panelákový kydy fakt neře?it...s nima to nemá cenu..oni prostě jinej názor sly?et nechtěj...
Cervus Nippon Nippon
CZ 550 FS 7x64 - Meopta Artemis 2100 3-12x 50
johnyc77
Zkušený diskutér
Příspěvky: 763
Registrován: stř 07.5.2008, 11:07
Bydliště: Západní Čechy

Příspěvek od johnyc77 »

To pí?ou ty lidi který o tom ví úplný ho*..radši to neře?it protože to nemá cenu..Tydle lidi maj doma nebo na chalupě 20 koček a krmí je jednou za tejden:D:D Na další dni jim udělaj rozvrh co a kolik toho maj sežrat aby jim to vystačilo na celej ten tejden :lol:
Uživatelský avatar
Geronimo
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 281
Registrován: pát 30.5.2008, 18:54
Bydliště: Německo
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Geronimo »

To Mosin: Nevim jestli by jsi s takovym psanim to skolstvi vystudoval. Vubec mi nejde o to, jestli mas ve tvem psani hrubky nebo ne,ale spise mi jde o to, ze nez ten clanek posles, mohl by jsis jej jeste jednou precist,aby jsi vedel co a jak jsi napsal. Opravdu nic ve zlem ,ale zkus si to jeste jednou precist. :wink:

Nekde mas pismenek trochu vic nez by bylo treba a nekde zase chybi.
(Pananove,Moderni spolecno....atd)
Blaser R93 Professional 9,3*62 - Zeiss 3-12*56 Diavari VM T*


"Budeme navždy znamí, podle stop které zanecháme" Sitting Bull - sioux
Uživatelský avatar
Milan.K
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 407
Registrován: pon 20.8.2007, 16:54
Bydliště: Kolín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Milan.K »

Geronimo,vra? se k tomu,k čemu bylo toto téma zalo?eno.když si přečte? své příspěvky,tak lehce zjistí?,že ani ty nejsi dokonalý a písmenka ti někam utekla,nebo jsou zcela jiná.
Vkládej proto příspěvky k danému tématu.Děkuji ti i když nejsem admín.
BAIKAL 27 EM-IC 12-12/70
243WINCHESTER
223REMINGTON - SACO 8x56
Když víme jak,nemineme cíl.
Uživatelský avatar
Geronimo
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 281
Registrován: pát 30.5.2008, 18:54
Bydliště: Německo
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Geronimo »

Diky za pripominku ,jdu si tedy prostudovat sve prispevky. :lol:

Zaroven bych byl rad, kdyby jsi mne na ty prispevky navedl,aby jsem si je mohl opravit a nemusel dlouho hledat. Diky. :wink:
Blaser R93 Professional 9,3*62 - Zeiss 3-12*56 Diavari VM T*


"Budeme navždy znamí, podle stop které zanecháme" Sitting Bull - sioux
achab
Nový návštěvník
Příspěvky: 11
Registrován: úte 22.1.2008, 10:20

Příspěvek od achab »

to:Milan.K Omlouvám se,samozřejmě sem to nemyslel zle i těm koho to urazilo
achab
Nový návštěvník
Příspěvky: 11
Registrován: úte 22.1.2008, 10:20

Příspěvek od achab »

nakonci mě to nedopatřením vynechalo,snad to všichni chapou co sem chtěl příspěvkem říct.
Uživatelský avatar
Lotr
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2115
Registrován: úte 02.9.2008, 7:03
Bydliště: lounsko

Příspěvek od Lotr »

ZG 47 8x57 JS, IŽ27-EM-1C Sporting 12/76, ZP 50 16/70, CZ 858 Tactical, Astra A-100 9 mm, CZUB 584, model 4, 12/7x65R, Remington model ll, r. 20/65, IŽ 18 r. 20/70
Nikon D-3100
Uživatelský avatar
Lotr
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2115
Registrován: úte 02.9.2008, 7:03
Bydliště: lounsko

Příspěvek od Lotr »

Pohled dne?ních mladých lidí na myslivost, pota?mo na známou kauzu Obora Radějov. Úsudek si udělejte sami:

http://www.super.cz/svet-celebrit/stan- ... video.html
ZG 47 8x57 JS, IŽ27-EM-1C Sporting 12/76, ZP 50 16/70, CZ 858 Tactical, Astra A-100 9 mm, CZUB 584, model 4, 12/7x65R, Remington model ll, r. 20/65, IŽ 18 r. 20/70
Nikon D-3100
Hans88Vagus
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 312
Registrován: stř 27.6.2007, 19:02
Bydliště: Drahánská vrchovina

Příspěvek od Hans88Vagus »

http://www.ohz.cz/old_web/Zviratka/repo ... ivost.html

Na?i pseudoochránci se zase blýskli. Je mi jich líto, protože tito lidé se setkávají s myslivostí pouze přes média nebo weby podobného ra?ení a neznají základní zákony v přírodě. :!:
Odpovědět