Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /DISK2/WWW/loveckeforum.info/www/includes/bbcode.php on line 483 Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /DISK2/WWW/loveckeforum.info/www/includes/bbcode.php on line 483 Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /DISK2/WWW/loveckeforum.info/www/includes/bbcode.php on line 483 Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /DISK2/WWW/loveckeforum.info/www/includes/bbcode.php on line 483 Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /DISK2/WWW/loveckeforum.info/www/includes/bbcode.php on line 483 Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /DISK2/WWW/loveckeforum.info/www/includes/bbcode.php on line 483 Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /DISK2/WWW/loveckeforum.info/www/includes/bbcode.php on line 483 Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /DISK2/WWW/loveckeforum.info/www/includes/bbcode.php on line 483 Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /DISK2/WWW/loveckeforum.info/www/includes/bbcode.php on line 483 Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /DISK2/WWW/loveckeforum.info/www/includes/bbcode.php on line 483 Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /DISK2/WWW/loveckeforum.info/www/includes/bbcode.php on line 483 Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /DISK2/WWW/loveckeforum.info/www/includes/bbcode.php on line 483 Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /DISK2/WWW/loveckeforum.info/www/includes/bbcode.php on line 483 Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /DISK2/WWW/loveckeforum.info/www/includes/bbcode.php on line 483 Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /DISK2/WWW/loveckeforum.info/www/includes/bbcode.php on line 483 Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /DISK2/WWW/loveckeforum.info/www/includes/bbcode.php on line 483 Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /DISK2/WWW/loveckeforum.info/www/includes/bbcode.php on line 483 Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /DISK2/WWW/loveckeforum.info/www/includes/bbcode.php on line 483 Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /DISK2/WWW/loveckeforum.info/www/includes/bbcode.php on line 483 Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /DISK2/WWW/loveckeforum.info/www/includes/bbcode.php on line 483 Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /DISK2/WWW/loveckeforum.info/www/includes/bbcode.php on line 483 Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /DISK2/WWW/loveckeforum.info/www/includes/bbcode.php on line 483 Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /DISK2/WWW/loveckeforum.info/www/includes/bbcode.php on line 483 Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /DISK2/WWW/loveckeforum.info/www/includes/bbcode.php on line 483 Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /DISK2/WWW/loveckeforum.info/www/includes/bbcode.php on line 483 Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /DISK2/WWW/loveckeforum.info/www/includes/bbcode.php on line 483 Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /DISK2/WWW/loveckeforum.info/www/includes/bbcode.php on line 112  LOVECKÉ FÓRUM / MYSLIVOST • Zobrazit téma - Dalekohlady Zeiss Jena

Přejít na obsah

Fotopast

Dalekohlady Zeiss Jena

Lovecké pozorovací dalekohledy. Vaše zkušenosti, rady a dotazy.

Re: Dalekohlady Zeiss Jena

Příspěvekod Choochoo007 » pát 17.4.2015, 19:47

Ve dne ano, take si myslim ze tady Meopta vede. Vstupni pupila v oku ma tipuju pres 2mm, ale urcite ne vice jak 3mm. Nechce se mi hledat, kazdy bude mit trochu jiny udaj. Z toho plyne, ze ve dne pujde hlavne o ten kontrast, hloubku ostrosti, konstrukci dalekohledu z hlediska kvality zaostreni obou oci, opticke chyby, atd. Nejsem na dalekohledy odbornik.
Fomei ma horsi propustnost nez Jenopten, tipuju ze bude mit v coudu i mechaniku. Z uvedenych bych tipnul ze ve dne na tom bude nejlepe Meopta HD, mirnem seru bych veril i te Meopte HD a nastupovat bude Nikon a v noci tipuju vitezstvi na Nikon, ktery bude mit procentualni propusnost svetla pres cocky jako Meopta, ale o dost vetsi objektiv, tudiz vystupni pupilu a svetlo do oka.
Howa Varmint SS Laminat 243Win-Zeiss 6-24x56, CZ 550 Varmint kevlar 308Win-Meopta ZD 6-24x56, CZ 550 7x64-Meopta 2000 6x42, Leica LRF 900, Docter 8x58 B/CF
Myslivost se scvrkává na sezení u hromady žrádla a natláčky, kdy se bezhlavě pálí po všem[figi]
Choochoo007
Zkušený diskutér

Příspěvekod Rainier Wolfcastle » sob 18.4.2015, 7:11

S tím Jenoptenem bych to rád porovnal. Zatím jsem ho včera večer porovnával jen s tím Binoctenem. Noc bez měsíce, bez hvězd, zataženo. Nebylo vidět na pár metrů pořádně. Pokud jsem se díval na osvětlené město, světelnost obou dalekohledů byla cca stejná. V obrazovém podání se mi zdála Meopta lepší. Pokud jsem zajel dál bokem, kde už nebylo žádné umělé světlo a díval se přes pole k hraně lesu tak měl světelnější obraz Zeiss. Ale byla to taková "světelnost", že kdyby tam bylo prase tak uvidím jen flek a pokud srnčí tak ho možná ani pořádně nezaznamenám. Rozhodně u nás byly takové podmínky, že bez NV by nemělo smysl jít s kulovnicí ven.
Rainier Wolfcastle
Pravidelný diskutér

Příspěvekod ramo » sob 18.4.2015, 13:01

Chlapi až to budu mít v cajku, udělám amatérské :? porovnání Binoctem vs. Jenopten, ale to bude až cca za měsíc :roll:
ramo
Častý návštěvník

Příspěvekod Pitrys » sob 18.4.2015, 22:47

Chtěl bych se zeptat majitelů Jenoptema 10x50W, jestli má ten dalekohled dioptrickou korekci na okuláru. Mám na každém oku jinou dioptrii a potřebuji to tedy doregulovat. Děkuji za odpovědi.
Pitrys
Nový návštěvník

Příspěvekod Kodiak1 » pon 20.4.2015, 17:43

Jasně, že má korekci dioptrií. :wink:
Používá se to normálně, jako každý podobný dalekohled.
Koukáš se na vzdálený bod (třeba komín sousedního barku, z mé zkušenosti je to lepší, než strom, protože má ostré kontury) pouze levým okem (pravé zavřené), doladíš si levé oko velkým točítkem na prostřední hřídeli dalekohledu tak, abys viděl obraz čistě a dobře. Pak doladíš pravé oko točením okulárem se značkami (zavřené levé oko a stále koukáš na stejný bod). Je dobré při ladění odpočívat na oči, protože se snaží dioptrickou vadu kompenzovat a ladění tak není úplně dobré.

Všem zasvěceným se omlouvám za terminologii, přišel jsem si na to před mnoha a mnoha lety sám a vědecky to neumím popsat, protože jsem to nikdy nepotřeboval :P .
Kodiak1
Pravidelný diskutér

Příspěvekod lanus » úte 21.4.2015, 7:51

Kodiak1 - Postup dobrý až na jednu "maličkosť" pri striedavom zaváraní očí vznika v nich napätie ktoré skresľuje výsledok, preto (miesto žmúrenia) treba použiť krytku objektívu a postupne prehadzovať tú ;stačí to takto spraviť raz za čas a zistený rozdiel na pravom okuláry si zapamätať. :wink:
308 Win.;223 Rem.;22 l.r. .
lanus
Pravidelný diskutér

Příspěvekod Kodiak1 » úte 21.4.2015, 11:52

Přesně proto jsem radil, aby při tom zaostřování odpočíval na oči: "Je dobré při ladění odpočívat na oči, protože se snaží dioptrickou vadu kompenzovat a ladění tak není úplně dobré." Radil jsem tak proto, že jsem předpokládal, že na Jenoptenu stejně jako na mém Dekaremu, vlastník samostatné krytky nemá :( .
Kodiak1
Pravidelný diskutér

Příspěvekod lanus » úte 21.4.2015, 13:17

Kodiak1 - Keď nieje orig. krytka nevadí; objektív za dá zakryť aj niečím iným , len sa nesmie jedno oko prižmurovať,lebo v tom momente je v "neštandardnej polohe" aj oko druhé . :wink:
308 Win.;223 Rem.;22 l.r. .
lanus
Pravidelný diskutér

Příspěvekod Kodiak1 » úte 21.4.2015, 13:23

Připadá mi to jako trochu nikam nevedoucí debata Lanusi. :roll:
Pokud máš svůj vlastní způsob, poděl se, můj funguje (pro mne) perfektně a nepotřebuju ho s tebou rozebírat a nic na něm měnit.
Kodiak1
Pravidelný diskutér

Příspěvekod Bako123 » pon 08.1.2018, 11:04

Máte niekto skúsenosti s ďalekohľadmi Zeiss Jenoptem 7x50W a Jenoptem 10x50W ? Porovnával niekto tieto dva modely medzi sebou? AKý je tam rozdiel vo sveteľnosti, prípadne nejaké iné rozdiely? Dá sa v ruke ešte udržať 10x zväčšenie bez nejakého veľkého trasenia?
Bako123
Nový návštěvník

Příspěvekod v3nca » čtv 01.2.2018, 20:06

Bako123 píše:Máte niekto skúsenosti s ďalekohľadmi Zeiss Jenoptem 7x50W a Jenoptem 10x50W ? Porovnával niekto tieto dva modely medzi sebou? AKý je tam rozdiel vo sveteľnosti, prípadne nejaké iné rozdiely? Dá sa v ruke ešte udržať 10x zväčšenie bez nejakého veľkého trasenia?

udržet se dá úplně v pohodě, porovnával jsem ho za světla s Delta Titanium 10x56 a Zeiss byl lepší, při polovičním svitu měsíce jsem ho srovnával s Steiner Ranger extreme 8x56 a zde Zeiss zaostával jen velmi lehce. Horší je to s ergonomií, tam jsou dnešní dalekohledy někde jinde.
v3nca
Nový návštěvník

Předchozí

Zpět na Pozorovací dalekohledy