celestron nebo helios

Lovecké pozorovací dalekohledy. Vaše zkušenosti, rady a dotazy.
Odpovědět
petrhas
Nový návštěvník
Příspěvky: 1
Registrován: stř 28.12.2016, 13:57

celestron nebo helios

Příspěvek od petrhas »

Ahoj,rozhoduju se mezi celestron ultima 80/ 20-60 nebo helios fieldmaster 90 30-90/ .. Ktery byste my spise doporucili?Papirove lepsi by mel byt helios,protoze ma 90 predni objektiv.Mate ho nekdo a muzete my napsat,jestli je opravdu tak dobry pozorovak ?Diky za odpovedi.
Tim
Zkušený diskutér
Příspěvky: 692
Registrován: úte 26.11.2013, 14:21
Bydliště: Mar. Lázně

Re: celestron nebo helios

Příspěvek od Tim »

Ahoj,
taky jsem se zajímal o to, jaký pozorovák koupit. A všichni mi řekli (a nakonec jsem si u pár modelů i vyzkoušel), že nejrozumnější je koupit bazarovou Meoptu Sport. Protože do ničeho pod řekněme 25 tisíc korun se moc koukat nedá, už vůbec ne do variablu když se sešeří :oops:

https://www.megapixel.cz/nikon-prostaff ... scope-82-a

K tomuhle když koupíš slušný okulár, je to jakž takž použitelné, ten se mi líbil asi nejvíc
Motivační citát pro tento den:

Vykašli se na motivační citáty, nalej si sklenku Jamesonu a pusť si pořádnej metal!!!
rimar77
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1361
Registrován: ned 29.3.2009, 14:49
Bydliště: jižní čechy

Re: celestron nebo helios

Příspěvek od rimar77 »

Tim souhlas za ty peníze je Meopta Sport nepřekonatelná ale za šera stejně už nevidíš ani v ní to už pak lépe ukazuje kvalitní puškohled. Hold když chci dobrej spektiv musím počítat že se dostanu nad 20.000,-
Tim
Zkušený diskutér
Příspěvky: 692
Registrován: úte 26.11.2013, 14:21
Bydliště: Mar. Lázně

Re: celestron nebo helios

Příspěvek od Tim »

Nad dvacet určitě za slušnější. Dobrej tak 60 a špičkovej je za 100tisic a více :roll:
Je to hnus ale neuděláme nic :?
Motivační citát pro tento den:

Vykašli se na motivační citáty, nalej si sklenku Jamesonu a pusť si pořádnej metal!!!
rimar77
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1361
Registrován: ned 29.3.2009, 14:49
Bydliště: jižní čechy

Re: celestron nebo helios

Příspěvek od rimar77 »

Tim přesně a pak je otázkou zda raději nekoupit kvalitní variábl 6-24 x zvětšení kdy to prohlédnutí mohu udělat taky a když vyhodnotím hned i střílet případně
Odpovědět