Leica Trinovid HD 8x42 vs Meopta Meopro HD 8x42

Lovecké pozorovací dalekohledy. Vaše zkušenosti, rady a dotazy.
Odpovědět
popovic
Častý návštěvník
Příspěvky: 74
Registrován: čtv 22.1.2009, 17:07

Leica Trinovid HD 8x42 vs Meopta Meopro HD 8x42

Příspěvek od popovic »

Borci nemate nekdo nejake info o srovnani techto dalekohledu ? Je jasne ze kdyz Meopta stoji 13000 kc a Leica 27000 kc ze je Leica favoritem, ale nekde jsem slysel ze Meopta je velmi povedena a kvalitou atakuje mnohem drazsi konkurenci. Vybiram z techto dvou uvedenych a budu rad za kazdy Vas postreh, predem diky ☺ !
Uživatelský avatar
kojot
Zkušený diskutér
Příspěvky: 860
Registrován: úte 04.9.2007, 7:03
Bydliště: okres Blansko

Re: Leica Trinovid HD 8x42 vs Meopta Meopro HD 8x42

Příspěvek od kojot »

Trinovid je základní modelová řada z třídy Leica Binoculars, stejně tak jako Meopro u Meopty. Trinovid je kompaktní, precizně vyrobený binokulár s optickou soustavou Leica Germany - Wetzlar. Meopro nese na těle jen informaci "designed in Meopta". Trinovid je skvěle vyvážený dalekohled, který má opticky navrch i oproti 8x42 B1, nebo B1 10x42 HD. Meopro (mám 8x56 HD) nemá ostré okraje, jsou v něm patrné aberace, kolečko ostření má vůle, očnice mají vakl, po roce mi zteřely gumové krytky. Trinovid je jiná třída optiky, to je osobní zkušenost. Kdyby jsi byl poblíž, nechám tě porovnat oba. Sám uvidíš markantní rozdíly. Rada na závěr, osobně bych vzal model Trinovid 10x42 HD, větší zvětšení je vždycky výhoda..........
Kdo netermí s námi, termí proti nám
popovic
Častý návštěvník
Příspěvky: 74
Registrován: čtv 22.1.2009, 17:07

Re: Leica Trinovid HD 8x42 vs Meopta Meopro HD 8x42

Příspěvek od popovic »

Kolego diky za postrehy, ktere maji hlavu a patu. Dokazal by jsi objektivne jeste porovnat Trinovid HD 8x42 a Meostar B1 8x42 ? Diky
Uživatelský avatar
kojot
Zkušený diskutér
Příspěvky: 860
Registrován: úte 04.9.2007, 7:03
Bydliště: okres Blansko

Re: Leica Trinovid HD 8x42 vs Meopta Meopro HD 8x42

Příspěvek od kojot »

Trinovid je menší, lehčí, má vychytané neoprenové pouzdro, které slouží zároveň po rozložení i jako komfortní ponosový řemen. Má menší ostřící vzdálenost, lepší transmisi. Subjektivně mi přijde i kvalitněji zpracovaný. Perfektní podání obrazu bez chromatických vad je u této značky samozřejmostí. Meopta má větší zorné pole, alespoň papírově. Jo a sídlo v Přerově :D
Kdo netermí s námi, termí proti nám
Radek Gahura

Re: Leica Trinovid HD 8x42 vs Meopta Meopro HD 8x42

Příspěvek od Radek Gahura »

kojot píše:Trinovid je základní modelová řada z třídy Leica Binoculars, stejně tak jako Meopro u Meopty. Trinovid je kompaktní, precizně vyrobený binokulár s optickou soustavou Leica Germany - Wetzlar. Meopro nese na těle jen informaci "designed in Meopta". Trinovid je skvěle vyvážený dalekohled, který má opticky navrch i oproti 8x42 B1, nebo B1 10x42 HD. Meopro (mám 8x56 HD) nemá ostré okraje, jsou v něm patrné aberace, kolečko ostření má vůle, očnice mají vakl, po roce mi zteřely gumové krytky. Trinovid je jiná třída optiky, to je osobní zkušenost. Kdyby jsi byl poblíž, nechám tě porovnat oba. Sám uvidíš markantní rozdíly. Rada na závěr, osobně bych vzal model Trinovid 10x42 HD, větší zvětšení je vždycky výhoda..........

no, upřímně nepochybuju o kvalitě Trinovidu 8x42 HD, ale přece jen je to nejlevnější řada Leicy, myslím že Ultravid a Noctivid budou ještě trochu jiné kafe... Meostar 8x42 se s ním rozhodně měřit může, o Meostaru HD ani nemluvě. Když jsem porovnával Geovid 8x56 a Meostar 8x56, Meopta se mě líbila více. A Meopro HD 8x42 - to je za ty peníze bezkonkurenční dalekohled, ještě jsem neměl v ruce něco co by za těch 13000 kč bylo lepší. R.G.
Odpovědět