vortex vuture 8x56

Lovecké pozorovací dalekohledy. Vaše zkušenosti, rady a dotazy.
pytlák 308W
Nový návštěvník
Příspěvky: 31
Registrován: stř 01.12.2010, 15:39

vortex vuture 8x56

Příspěvek od pytlák 308W »

Zdravím všechny kamarády a přátele myslivosti.
Nemáte někdo zkušenosti s dalekohledem Vortex Vuture 8x56? Vypadá velice elegantně a je plněný argonem.
Cena a parametry jsou přibližně stejné, jako u Nikonu Monarch 8,5x56.
sided
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 163
Registrován: ned 28.2.2010, 15:57

Re: vortex vuture 8x56

Příspěvek od sided »

Nevím jak Vuture ale měl jsem na test pár kousků řady Viper a jsou to velmi dobře utracený peníze.
pytlák 308W
Nový návštěvník
Příspěvky: 31
Registrován: stř 01.12.2010, 15:39

Re: vortex vuture 8x56

Příspěvek od pytlák 308W »

Díky za infirmaci.
Možná, že se najde ještě někdo, kdo bude mít zkušenost přímo s tímto typem.
Jirka_C
Nový návštěvník
Příspěvky: 1
Registrován: stř 29.12.2010, 15:31

Re: vortex vuture 8x56

Příspěvek od Jirka_C »

Ahoj, osobní zkušenost mám pouze s řadou razor a viper. Vulture mám slíbený na test, pak napíšu. Osobně mě také velmi zajímá. Co se týče řady viper, tak v USA získává spoustu ocenění... Na každém druhém birdingwatch fóru je to velmi diskutované téma... Vortexy obecně - poměr kvalita, cena a špičková mechanika nemají konkurenci...
pytlák 308W
Nový návštěvník
Příspěvky: 31
Registrován: stř 01.12.2010, 15:39

Re: vortex vuture 8x56

Příspěvek od pytlák 308W »

Diky Jirko. Taky jsem se domluvil na test, už před vánocemi , ale svátky to nějak zbrzdily.
Razor nebo Viper nemají takové parametry jako Vuture. Razor je už také cenově jnde, to už bych mohl jít do Meopty. Pokud test udělám dříve, dám vědět .
argonaut2006
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 116
Registrován: sob 06.9.2008, 12:37
Bydliště: Pardubický kraj

Re: vortex vuture 8x56

Příspěvek od argonaut2006 »

Chlapi až ten Vortex Vulture otestujete dejte vědět docela mi vrtá hlavou někde jsem zahlédl na US stránkách test a dopadl výborně lépe než Nikon Monarch rovnocenně s Monarchem vycházel na různých fórech model Vortex Diamondback který je ještě levnější než Vulture :wink:
Rössler Titan 8x57JS+Meostar R1 7x56RD
bananos87
Častý návštěvník
Příspěvky: 65
Registrován: ned 26.10.2008, 17:26
Bydliště: PS

Re: vortex vuture 8x56

Příspěvek od bananos87 »

Nemáte někdo zkušenost s Vortex Diamondback? Díky.
argonaut2006
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 116
Registrován: sob 06.9.2008, 12:37
Bydliště: Pardubický kraj

Re: vortex vuture 8x56

Příspěvek od argonaut2006 »

Na US fórech co jsem přelouskal hodně chválen prý vůbec nejlepší volba poměr cena výkon srovnávají ho s Nikonem Monarch takže špatnej rozhodně nebude mně se taky moc zamlouvá a mám nutkání :D
Rössler Titan 8x57JS+Meostar R1 7x56RD
pytlák 308W
Nový návštěvník
Příspěvky: 31
Registrován: stř 01.12.2010, 15:39

Re: vortex vuture 8x56

Příspěvek od pytlák 308W »

OT: argonaut 2006
Já taky.
No uvidíme jak to kouká i když teď na sněhu je pořád dobře vidět. Chtělo by to větší tmu, aby se ukázalo, jak rozlišuje v šeru. V každém případě dám vědět, až něco zjistím.
simrec
Nový návštěvník
Příspěvky: 21
Registrován: pon 08.10.2007, 15:10
Bydliště: Praha

Re: vortex vuture 8x56

Příspěvek od simrec »

Ja mam osobni zkusenosti s Vortex Vulture 8x56 i 10x56. Zkouším to od leta a musim priznat, ze jsem prijemne prekvapen.Vse sedi jak potrebuji, ergonomické vlastnosti vynikajici,sklo super, mechanika dobra,mozna jen ostreni je dost citlive a jemne, to je ale jen otazka cviku.Porovnaval jsem to ve vse moznych stupnich svetla,ale to asi neni uplne potreba, stejne je vetsinou limitujici výkon optiky puskohledu.I hodnoceni kamarada, ktery vlastni dalekohled Steiner 7x50 bylo vicemene priznive, zvlaste s ohledem k pomeru cena/vykon.
pytlák 308W
Nový návštěvník
Příspěvky: 31
Registrován: stř 01.12.2010, 15:39

Re: vortex vuture 8x56

Příspěvek od pytlák 308W »

To: simrec
Promiň, ale nepochopil jsem s Tvého příspěvku, který z těchto dalekohledů jsi tedy zvolil? Vuture 8x56 nebo 10x56? Nebo máš takové možnosti, že je od léta máš na zkoušení?????
simrec
Nový návštěvník
Příspěvky: 21
Registrován: pon 08.10.2007, 15:10
Bydliště: Praha

Re: vortex vuture 8x56

Příspěvek od simrec »

Zas tak špatně jsi to nepochopil...?? :wink: měl jsem možnost zkusit oba, ale zvolil jsem 8x nebot muj vek mi to jeste dovoluje, ale i ta 10x je na tom velice dobre, v podstate ja resil dalekohled na noc, pac denni mam tak pro me je vyhodnejsi ta 8.Pokud chces jeden dalekohled, urcite tu 10 a mas pos starostech.
pytlák 308W
Nový návštěvník
Příspěvky: 31
Registrován: stř 01.12.2010, 15:39

Re: vortex vuture 8x56

Příspěvek od pytlák 308W »

Tak jsem měl možnost otestovat dalekohledy Vortex, Nikon 8.5x56 a Diorit 9x63.
Jak to vidím já.
Nižší řady Vortexů na denní pozorování dobré.
Vyšší řada Vortex Razor 10x50, cca 19 000 kč- na den výborný, ale v takové cenové relaci, lze pořídit výborný dalekohled i na zhoršené světelné podmímky.
Vortex Vulture 8x56 ma ostření na pravé oko před středovým centrálním kolečkem,takovou plastovou páčkou, zdála se mi dost fórová a podle mně moc neostřila. V šeru, už moc nekoukal.
Vortex Viper 8.5x50 ostření již na pravém okuláru, kouká velice pěkně, v šeru srovnatelný s Nikonem, ale cena 14 000kč. Velmi mě překvapil Diorit 9x63 , že kouká stejně jako Nikon . Bohužel,je veliký a těžký. Asi bude dost náchylný na různé "ťukance" a při své váze a délce /lineární/, by to mohlo mít za následek poškození, nebo dokonce rozosení tubusů.
Toto je můj názor.
BestPatron
Nový návštěvník
Příspěvky: 5
Registrován: čtv 14.1.2010, 21:52

Re: vortex vuture 8x56

Příspěvek od BestPatron »

Dobrý den všem,
jsem dovozce těchto dalekohledů tak nevím jestli se k tomuto tématu zde vůbec mohu vyjádřit... ?

Snad jo. Pokusím se sem napsat pár informací, které by Vás mohly zaujmout, některé odradit, některé snad utvrdit. Nechám na Vás.

Řada Diamondback: za dne super ale při šeru začne rychle ztrácet na výkonu. Pro turisty moc fajn. Pro denní lovce taky naprosto ok. Pro noční lovce (pokud si mohou cenově dovolit jít výše) tak moc ne :( Já osobně nosím dalekohled na toulky jen zřídkavě a vždy přes den (protože nemám bohužel čas se toulat... ) a můj oblíbený je Diamondback 8x42. Za dne je opticky velmi příjemný (příjemnější než Vulture) a nemusím se bát "o majlant" když ho ztratím.

Řada Vulture nebo Vulture ED: Tohle jsou dalekohledy "universální" to znamená že je vyrábí "univerzální číňan" a udělá je přesně podle specifikace firmy, která si je objedná. Zrovna tento dalekohled se prodává třeba pod značkou Hawke (ProStalk ED) a určitě ho prodávají i jiné značky. Funguje to tak, že se jen zamění tvar vnějšího gumového povrchu a na ten se "brandingem" přidělá značka "toho koho onoho johoho". Takže stejný dalekohled koupíte od různých značek a pokaždé za jinou cenu. A když jsem nastavoval ceny, tak jsme byli cca 2000 pod cenou Hawke. Kdyby Vás odrazovalo, že "jeden číňan" dělá i některé modely Hawke a některé modely Vortexu, tak vězte že Nikon Monarch je to samé, Bresser taky, Bushnell taky a spousta dalších. Taktika spočívající v "Made in Japan" by byla na dlouhé vysvětlování... na to tu není prostor a stejně byste mi nevěřili. Každopádně dalekohledů Vulture jsme prodali zastím asi 20 kusů a nedonesla se nám ani jedna špatná reference.

Řada Viper a Viper HD (dnes jsem naskladňoval): Dalekohled roku 2010. Nadarmo to nedostal. To jsou opravdu už velmi pěkné dalekohledy. Nebudu tu plácat "odborné úžasné kidy", ale velmi laicky vyjádřím svůj osobní názor: Mně osobně to sklo za dne nějak zvláště nenadchlo, ale jeho výkon na mne působil vyrovnaněji a dobře i za šera (na rozdíl od Diamondbacku). Kdo jej do ruky dostal, tak nikdy nezačal "ďábelsky plesat a chválit", ale kdo koupil tak jsme pak zpět dostali pár velmi dobrých referencí. Osobně si myslím že to je velmi dobrá varianta a "zespoda" i konkurent Meopty (díky poměru cena výkon).

Meopta: nechce se mi tu ani rozebírat téma proč čeští výrobci vždy nejvíce ždímají a zneužívají domácího postavení. Místo aby si svůj trh hýčkali, tak vždy nastaví ceny tak, že by je všude ve světě poslali všichni do pr.... dokonalé příklady: Meopta, CZUB, Sellier&Bellot, Škodovka atd. (Jeden příklad za všechny: 223Rem od S&B se dal jednu dobu koupit v USA za 3,2 CZK. Odečtětě cenu transportu a pak to porovnejte s cenou na našem trhu ... ani nevím kolik dnes tady stojí ale nějakých 17? 19?)

No a zpátky k dalekohledům...

Řada Razor : Razor už se dá velmi dobře porovnávat s Meoptou a je to její přímý konkurent. Někteří tvrdí že "ze spoda", někteří že je evivalentní, a někteří tvrdí že je dokonce lepší. Jsem jeho dovozce, takže zůstanu u suchého vyjádření že jsou přímí konkurenti a Razor je cca o 5000 levnější i po drahém transportu z USA. Mne osobně by jako koncového zákazníka na Meoptě štvalo, že mne jako "domácího" vzala na hůl nejvíc jak koho na světě. Všude jinde ve světě mají zákazníci Meoptu levnější než tady. Už jen díky této cenové politice bych si Meoptu nikdy nekoupil. No ale k Razoru: prodáno zhruba 15 kusů a bez jediného problému. (Kecám: jeden problém tam byl: jeden pán ztratil gumovou očnici. Jsem mu slíbil že mu ji seženu. Ale doteď jsem to nezařídil protože toho mám hodně. Doufám že nečte tohle fórum :( :oops: )

To by tak asi bylo... dle nejlepšího vědomí a svědomí, ale stejně mám tušení že se tu do mne opřete co to jenom půjde a "naložíte mi" co se do mne vejde, viďte...? Už slyším jak se na mne ženou sektářští vyznavači Meopty ... dusot těžkých bot už slyším za dveřmi :lol:

Tak do toho !!! Hurá na mne ! :twisted:

Zatím nashle
Michal Vavrečka
nasudlicalv
Nový návštěvník
Příspěvky: 2
Registrován: pát 04.3.2011, 7:27

Re: vortex vuture 8x56

Příspěvek od nasudlicalv »

Dobrý den.
Jsem tady dnes poprvé a zajímám se spíš o optiku a sportovní střílení, než o myslivost, lovectví apod.
Reaguji na příspěvek pana Vavrečky. Nejsem nijakým zastáncem a patriotem Meopty, ale jeho názor, že např. dalekohled výrobce Vortex řady Razor, je u nás v ČR cca asi o 5000,- Kč lacinější než Meopta, není myslím tak docela pravda.
Řešil se tady v příspěvku dalekohled o velikosti a zvětšení 8x56. Když tedy porovnám (ne fabrikovou, ale e-shopovou) cenu Meopty 8x56, kterou jsem schopen získat v pohodě za cca 18.000,- Kč, s nabídkou např. jmenované firmy Bestpatron, taktéž přes internet, kde adekvátní (přibližný rozměr a zvětšení) Vortex Razor 8,5x50 je za cenu cca 18.310,- Kč, tak nikde jaksi zde nevidím ten cenový rozdíl ve prospěch Razoru, když kvalita dle pana Vavrečky je snad přibližně stejná ??? Taktéž např. cenu Meopty Meostar 10x50 najdu na internetu za 16.800,- Kč a cena Razoru 10x50 u Bestpatron je 18.750,- Kč, takže opět to jaksi nekoresponduje s jeho příspěvkem.
Samozřejmě cenová politika podnikové prodejny Meopta v Přerově je úplně jiná a ceny oproti internetu velké (rozdíl i před 6000,- Kč), ale to nám zájemcům o Meoptu nebrání,si ji někde v kamenné prodejně vyzkoušet a pak ji v tom e-shopu koupit za těch přibližně 17.000,- až 18.000,- Kč. A pořád máme k dispozici myslím, že 14-ti denní možnost ji (např. tu Meoptu) bez udání důvodu vrátit a dostaneme plnou částku nazpět (dle zákona). Sám jsem již takto toto praktikoval a pár dalekohledů takhle vyzkoušel. Vím, že tento názor a taky návod ke koupi dalekohledů se nemusí některým prodejcům zamlouvat, ale ta možnost tu je a jde přece o naše těžce vydělané peníze, tak co to nezkoušet!
A pane Vavrečka, taky jste si nahrál na gól do vlastní sítě svým tvrzením, že na Razory nejsou reklamace, vyjma té krytky, kterou pán ztratil a Vy jste mu ji přes nával práce zatím nesehnal.
Vždyť o to právě nám zákazníkům jde, aby se nám prodejci věnovali taktéž po koupi dalekohledu v případě potíží a ne jen zinkasovat peníze a potom max. vyřídit reklamaci v záruce. Na Vortexy jste asi v ČR oficiální prodejce Vy a potom Motyoptik, no a co má dělat obyčejný člověk, když nějakou součástku z koupeného, dalekohledu ztratí a nikoho z Vás nenapadne tuto vzít z jiného kousku na prodejně a zaslat mu ji poštou, samozřejmě placeně. Potom se nedivte, že lidi sáhnou po domácím výrobci, kde možnost sehnat náhradní díl je nepoměrně vyšší a snažší. Taky vzhledem k tomu jak se tzv. skoro chlubíte, že obyčený malý problém pro ztracenou součástku je pro vás problém VELKÝ. Pro mne jako pro zákazníka takový veřejně prezentovaný názor a přístup prodejce je hrubě urážející a potom se nám některým nedivte, že takto reagujeme. Přeci se vždy jedná o naše peníze pro Vaše peněženky, tak se podle toho chovejte.
S pozdravem Vláčil Dušan - amaterský střelec, astronom a nadšenec přírody
Odpovědět