SWAROVSKI , EL - RANGE s měřením

Lovecké pozorovací dalekohledy. Vaše zkušenosti, rady a dotazy.
Myslivec Milda
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 295
Registrován: pon 11.4.2011, 21:32
Kontaktovat uživatele:

SWAROVSKI , EL - RANGE s měřením

Příspěvek od Myslivec Milda »

SWAROVSKI model EL- RANGE ( 8 x 42 nebo 10 x 42 ) ,je nejmodernější a bezkonkurenčně nejlepší dalekohled s integrovaným laserovým dálkoměrem. TECHNOLOGIE – SWAROAIM : Integrované měření sklonu se světově jedinečným programem pro výstřel pod úhlem ukazuje upravenou vzdálenost výstřelu nebo úhel. Při střelbě pod úhlem, (nahoru/dolů) na střední a velké vzdálenosti přístroj spočítá opravenou trajektorii výstřelu se zohledněním naměřené vzdálenosti a úhlu do cíle. Dále funkce skenování pohyblivého cíle , volitelné zobrazení požadovaných parametrů pro střelbu, nezávisle na kalibru zbraně. Nejlepší výkon při pozorování bez optických kompromisů, veškerá měřící technika je mimo skla a tubusy přístoje, čímž je EL RANGE jedinečný a výjimečný. ( pro srovnání - transmise je u dalekohledů ZEISS , pro Levý tubus 85%, pro Pravý 74% , u LEICA- Geovid, pro levý tubus=77% , Pravý tubus = 79% ) u EL- RANGE pro OBA tubusy 91% . Osazený nejkvalitnějším optickým sklem s osvědčenými antireflexními vrstvami –SWAROBRIGHT, SWARODUR, SWAROTOP, SWAROCLEAN optimalizovanými pro laserovou technologii přesného měření. Elektronika s dobře čitelným displejem s možností automatického přizpůsobení okolnímu jasu. Tělo z pevné a lehké hořčíkové slitiny s legendárně dokonalou mechanikou swarovski, robustní celogumový obal odolný proti nárazu. Použitelný i v extrémních klimatických podmínkách. Plněný dusíkem, vodotěsný do 4.m. Komforní vybavení přepravního obalu, možnost připojení k fotoaparátu nebo kameře. Více informací na : www.el-range.swarovskioptik.com
Uživatelský avatar
xHonza
Zkušený diskutér
Příspěvky: 532
Registrován: stř 30.5.2007, 12:23
Bydliště: Uz jen les

Re: SWAROVSKI , EL - RANGE s měřením

Příspěvek od xHonza »

Hezké promo pane prodejče, co takhle srovnat s nějakými dalšími dalkohledy v dané třídě? :lol:
Nejlepší ráže je dobrá střela a nejlepší střela je ta dobře umístěná!

...Jestlipak by v tom desátém přikázání českého mysliveckého desatera nemělo místo sv. Huberta být radši kolegovi svému záviděti nebudeš...
Uživatelský avatar
lovec
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2024
Registrován: pon 25.9.2006, 16:07
Bydliště: SK

Re: SWAROVSKI , EL - RANGE s měřením

Příspěvek od lovec »

Hm, porovnanie bude narocne.....Leica dostale tazke K.O. priamo na bradu a Zeiss tiez riadnu pecku na solar :lol: .....Swaro tymto modelom zase na isty cas odsunul konkurenciu na nizsie priecky. Hmotnost, velkost, priepustnost svetla...super.
Jasne, cena bude narocnejsia, ale je to dlhodobejsia investicia do spickoveho dalekohladu s laserom a dalsim pridanymi funkciami.
(Swaro Laser Guide 8x30 mam niekolko rokov, max. spokojnost).
9,3x62mm, .338 Remington Ultra Magnum, .300 Winchester Magnum, 7mm-08 Remington, .270 Winchester, .260 Remington, 6,5x47mm Lapua, .44 Magnum, 9mm Luger, 16/70, .22 LR
Every Shot Counts
Myslivec Milda
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 295
Registrován: pon 11.4.2011, 21:32
Kontaktovat uživatele:

Re: SWAROVSKI , EL - RANGE s měřením

Příspěvek od Myslivec Milda »

xHonza píše:Hezké promo pane prodejče, co takhle srovnat s nějakými dalšími dalkohledy v dané třídě? :lol:
Toto je informace o novém produktu, o dalekohledu který nemá konkurenci, poněvadž vytvořil svoji kvalitativně novou vlastní třídu, kde je zatím jen on sám. Žádný jiný dalekohled nemá laserové „měření“ mimo optickou soustavu, vždycky ho mají „strčené“ v jednom tubusu a ten pak hůř vidí, páč je tam ta mechanická překážka. Uvedl jsem srovnání optických parametrů – transmise s Top - dalekohledy které mají měření vzdálenosti = ZEISS – Levý tubus 85%, Pravý 74% , nebo LEICA – Levý tubus = 77%, Pravý 79%. U přístroje EL-Range je to u obou stejné = 91%. Navíc je širokoúhlý. O stmívacím faktoru nemluvě, tam je rozdíl v kvalitě ještě větší. Taky žádný konkurent nemá funkci skenování pohyblivého cíle, = EL-RANGE co vteřinu ukáže jak se změnila vzdálenost, umí ukázat úhel mezi střelcem a cílem a zároveň přepočítat vzdálenost pro střelbu, tzn. Napíše na displej jak daleko pozorovaný cíl je, pod jakým úhlem a na jakou vzdálenost střelby-podle balistiky daného kalibru se má střílet. Ve spojení se zaměřovacím křížem puškohledu = 4A-300 I, je pak správné zamíření při použití jednotlivých prvků jeho osnovy snadné a přesné. Tento dalekohled, EL-RANGE je určený pro náročné uživatele kteří ho umí ocenit. Jediná „moucha“ na něm je dodací doba. Poptávka ve světě je obrovská, v ČR rovněž. Zatím je pořadník v řádu několika měsíců, a to není dobře.
Uživatelský avatar
figi
teoretik fora
Příspěvky: 1931
Registrován: stř 11.10.2006, 7:19
Bydliště: Česká Lípa

Re: SWAROVSKI , EL - RANGE s měřením

Příspěvek od figi »

.....Taky žádný konkurent nemá funkci skenování pohyblivého cíle, = EL-RANGE co vteřinu ukáže jak se změnila vzdálenost ....


Tohle umí Leica už hezkých pár let .

:D
figi
! 243W ! 6XC!! 222 Rem, 223 Rem, 308W, 8x57JS
figi63@seznam.cz
http://www.loveckastrelba.cz/
tibi1
Zkušený diskutér
Příspěvky: 605
Registrován: stř 18.10.2006, 6:52

Re: SWAROVSKI , EL - RANGE s měřením

Příspěvek od tibi1 »

...no a posledna Leica dokaze to iste + meranie vonkajsej teploty....
Myslivec Milda
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 295
Registrován: pon 11.4.2011, 21:32
Kontaktovat uživatele:

Re: SWAROVSKI , EL - RANGE s měřením

Příspěvek od Myslivec Milda »

figi píše:.....tohle umí Leica už hezkých pár let . :D figi
Samozřejmě že Leica neumí to co EL- RANGE, rovněž je ve všech parametrech horší. Můžu to posoudit i subjektivně, mám oba jmenované dalekohledy. Vždycky se pobavím, když kdokoliv hodnotí to, co nezná. O něčem to vypovídá. Ale nemám zájem achom byli ve při. Moje vlákno o EL- RANGE má ryze informativní charakter a smysl v tom, aby se lidé dozvěděli, že něco takového existuje. Je zde příspěvek, v jiném tématu, kde odpověď na střelbu pdo úhlem na různé vzdálnosti se jmenuje EL- Range.
Uživatelský avatar
figi
teoretik fora
Příspěvky: 1931
Registrován: stř 11.10.2006, 7:19
Bydliště: Česká Lípa

Re: SWAROVSKI , EL - RANGE s měřením

Příspěvek od figi »

Nehodnotím Swarovski, ale Leicu mám, takže to mohu. A psát, že Swarovski jako jediný na světě ...
Mildo, tímto způsobem prezentace zpochybňuješ vše, co píšeš.

:D
figi
! 243W ! 6XC!! 222 Rem, 223 Rem, 308W, 8x57JS
figi63@seznam.cz
http://www.loveckastrelba.cz/
Myslivec Milda
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 295
Registrován: pon 11.4.2011, 21:32
Kontaktovat uživatele:

Re: SWAROVSKI , EL - RANGE s měřením

Příspěvek od Myslivec Milda »

figi píše:Nehodnotím Swarovski, ale Leicu mám, takže to mohu. A psát, že Swarovski jako jediný na světě ...
Mildo, tímto způsobem prezentace zpochybňuješ vše, co píšeš. :D figi
figi, já vím, že si libuješ v tom, že překrucuješ smysl a obsah příspěvků druhých, abys to mohl ve svém závěru zpochybnit. Proč to děláš, fakt nevím. Tohle je vlákno o dalekohledu Swarovski EL- RANGE. Když už srovnáváme, pak z vlastních zkušeností. Taky mám Leica-geovid, už dlouho a taky mám nový Swarovski EL- Range. Jeden ze zásadních rozdílů mezi nimi je v principu zobrazování naměřených údajů . Leica a Zeiss mají displej v tubusu, jako folii a na tu se zobrazují čísla a naměřené hodnoty. Čili díváš se skrze optickou překážku ! Kdežto systém EL- RANGE je takový, že MIMO optickou část , dole v "ploutvičkách" má jak měřící laser, tak elektroniku pro zobrazované údaje, tak i hranoly , skrze které se PROMÍTAJÍ naměřené údaje přímo na poslední čočku dalekohledu. Čili žádná překážka. Mimo jiné i proto má tak dokonalou tramsmisi a proto je tak výjimečný, dnes jediný na světě. Podobný pricip se používá taky u nejmodernějších aut, kde se na čelní sklo promítají požadované údaje. Dále pak kombinace : Měření úhlů = uživatel-cíl s okamžitým výpočtem vzdálenosti a opravou pro vzdálenost střelby, skenování po 1.sekundě, přesnost měření bez zvětšující se odchylky s rostoucí vzálenosti, délka měření, Volitelný počet zobrazovaných dat , a další drobnosti. Tento "paket" dnes nenabízí žádný výrobce v tak špičkové kvalitě ! Tolik fakta. Pokud se mýlím prosím oprav mě, ale konkrétně.
Uživatelský avatar
figi
teoretik fora
Příspěvky: 1931
Registrován: stř 11.10.2006, 7:19
Bydliště: Česká Lípa

Re: SWAROVSKI , EL - RANGE s měřením

Příspěvek od figi »

Myslivec Milda píše:..... Taky žádný konkurent nemá funkci skenování pohyblivého cíle, = EL-RANGE co vteřinu ukáže jak se změnila vzdálenost, ...
Jen jsem poukázal na to, že toto tvrzení není pravdivé, leica u všech modelů s označením "scan" toto nabízí už nejméně sedm let.
Dalšími tvrzeními se nehodlám zabývat, ač puškohledy Swarovski jsou pro mne z hlediska mých potřeb naprosto nezajímavé, dálkoměry jsou výborné, i když jsem si kvůli příliš velkému záměrnému obrazci dálkoměru Swarovski vybral Leicu, protože chci mít jistotu, co vlastně měřím. A každý, kdo má opravdu reálné zkušenosti s měřením malých cílů na velké vzdálenosti ( a nejen změřit nějaké číslo ), dobře ví, jak je to těžké a jak snadno se udělá chyba.
A ostatní vlastnosti ?
Leica 1600 to vše umí také ( už dva roky :D ) a jak píše tibi, i víc. Propustnost světla není tak důležitá, v noci se long range nestřílí, a pokud je sníh a lze to, tak značky jako Leica, Zeiss, Swarovski budou všechny fungovat. Velmi důležité je automatické přizpůsobení intenzity osvitu měřených hodnot a záměrného obrazce okolnímu světlu, ale to není nic nového, a tyto značky to mají už vychytané, tedy Leica ( a koukal jsem přes modely opravdu staré cca 10 let ) rozhodně ano.

Takže stačí uvést parametry, ti, kdo znají, ví, že kvalita dálkoměrů Swarovski je výborná, a to stačí.
Mne zajímá rozměr měřícího paprsku, leica jej má dosud bezkonkurenčně nejužší ( přesnost ) a proto si může dovolit i ten velmi malý záměrný obrazec. Mohl by jsi prosím uvést velikost paprsku nového dálkoměru Swarovski EL-Range a velikost záměrného obrazce ?

Pokud ale bude mít zase tak obrovský záměrný obrazec, na moje lovy long range jej asi neuplatním. Měřil jsem se Svaro a Leicou sloupek zaražený v zemi na 300 m, Swaro mi velmi často měřil pozadí, Leica s jistotou přesně sloupek. Přesto i s mrňavým obrazcem Leicy chybu snadno udělám ( viz moje video s vránou ), scan je nepostradatelný, ale pokud vše udělám dobře a je "čistý vzduch", lišku na louce či sněhu s jistotou změřím na 900 m +, a vím, že to tak je.


:D
figi
! 243W ! 6XC!! 222 Rem, 223 Rem, 308W, 8x57JS
figi63@seznam.cz
http://www.loveckastrelba.cz/
Uživatelský avatar
lovec
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2024
Registrován: pon 25.9.2006, 16:07
Bydliště: SK

Re: SWAROVSKI , EL - RANGE s měřením

Příspěvek od lovec »

figi píše: ...... Propustnost světla není tak důležitá, v noci se long range nestřílí, a pokud je sníh a lze to, tak značky jako Leica, Zeiss, Swarovski budou všechny fungovat. Velmi důležité je automatické přizpůsobení intenzity osvitu měřených hodnot a záměrného obrazce okolnímu světlu, ale to není nic nového, a tyto značky to mají už vychytané, tedy Leica ( a koukal jsem přes modely opravdu staré cca 10 let ) rozhodně ano....
Nesuhlasim. Nikdy by som nedal take peniaze za pozorovaci dalekohlad s laserom - to je to o com sa tu pise, nie bezny dialkomer - ak by v noci bol taky slaby (v porovnani s Zeissom a Swaro), akymi su dnes pozorovaky Leica.
9,3x62mm, .338 Remington Ultra Magnum, .300 Winchester Magnum, 7mm-08 Remington, .270 Winchester, .260 Remington, 6,5x47mm Lapua, .44 Magnum, 9mm Luger, 16/70, .22 LR
Every Shot Counts
Boci
Nový návštěvník
Příspěvky: 38
Registrován: stř 24.12.2008, 17:53

Re: SWAROVSKI , EL - RANGE s měřením

Příspěvek od Boci »

Souhlas s Lovcem,to byl důvod,proč jsem si nekoupil pozorovák s dálkoměrem.Když srovnáš stejnej model Zeissu s dálkoměrem a bez,tak ten rozdíl je markantní i v hale na výstavě.
Myslivec Milda
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 295
Registrován: pon 11.4.2011, 21:32
Kontaktovat uživatele:

Re: SWAROVSKI , EL - RANGE s měřením

Příspěvek od Myslivec Milda »

figi píše:
Myslivec Milda píše:..... Taky žádný konkurent nemá funkci skenování pohyblivého cíle, = EL-RANGE co 1. vteřinu ukáže jak se změnila vzdálenost, ...
Jen jsem poukázal na to, že toto tvrzení není pravdivé, leica u všech modelů s označením "scan" toto nabízí už nejméně sedm let.
A ostatní vlastnosti ?
Leica 1600 to vše umí také ( už dva roky :D ) ! a jak píše tibi, i víc ! .. Propustnost světla není tak důležitá,.... v noci se long range nestřílí, a pokud je sníh a lze to, tak značky jako Leica, Zeiss, Swarovski budou všechny fungovat. Velmi důležité je automatické přizpůsobení intenzity osvitu měřených hodnot a záměrného obrazce okolnímu světlu, ale to není nic nového, a tyto značky to mají už vychytané, tedy Leica ( a koukal jsem přes modely opravdu staré cca 10 let ) rozhodně ano.

Takže stačí uvést parametry, ti, kdo znají, ví, že kvalita dálkoměrů Swarovski je výborná, a to stačí.
Mne zajímá rozměr měřícího paprsku, leica jej má dosud bezkonkurenčně nejužší ( přesnost ) a proto si může dovolit i ten velmi malý záměrný obrazec. Mohl by jsi prosím uvést velikost paprsku nového dálkoměru Swarovski EL-Range a velikost záměrného obrazce ? :D figi
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Figi, obávám se, že jsi úplně mimo a OT. Toto vlákno je informace o novém BINOKULÁRNÍM DALEKOHLEDU - Swarovski , EL-RANGE. Abys věděl o čem to je, tak se laskavě podívej na tento odkaz : http://el-range.swarovskioptik.com/#/home . Je to šestijazyčně a jsou tam technické parametry . Věnuj tomu dost času, aby ses poučil, než začneš psát zase zmatky .

Nevím proč tady taháš „LEICU“ a přisuzuješ jí vlastnosti a parametry které nikdy neměla a nemá. Pro ilustraci tady je odkaz na LEICA – BINOKULÁRNÍ DALEKOHLED, poslední model a tak porovnávej parametry a co skutečně umí méně a hůře než EL- RANGE. http://www.leica- dalekohledy.cz/web_dalekohledy/index.php?a=produkty&id_menu_skupina=5&id_produkt=46

Co dodat ? Snad poučku : Binokulární dalekohled NENÍ jednooký levný dálkoměr . Pro ilustraci je zde odkaz na tebou zmiňovanou Leicu – 1600. Ta samozřejmě taky neumí to, co umí EL- RANGE.
http://www.leicashop.cz/dalkomer-leica- ... 54045.html
Uživatelský avatar
figi
teoretik fora
Příspěvky: 1931
Registrován: stř 11.10.2006, 7:19
Bydliště: Česká Lípa

Re: SWAROVSKI , EL - RANGE s měřením

Příspěvek od figi »

Je pravda, že jsem porovnával to, co umí třeba i ten můj obyčejný a relativně levný dálkoměr.
Přesto bych rád věděl, jak široký paprsek a jak velký záměrný obrazec má nový Swarovski ?
! 243W ! 6XC!! 222 Rem, 223 Rem, 308W, 8x57JS
figi63@seznam.cz
http://www.loveckastrelba.cz/
Myslivec Milda
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 295
Registrován: pon 11.4.2011, 21:32
Kontaktovat uživatele:

Re: SWAROVSKI , EL - RANGE s měřením

Příspěvek od Myslivec Milda »

figi píše: Přesto bych rád věděl, jak široký paprsek a jak velký záměrný obrazec má nový Swarovski ?
Sorry že je odpověď opožděná, ale tyto parametry jsem nikde nevyčetl a musel jsem udělat dotaz na techniky v Absamu v tyrolích. Dnes jsem dostal tuto zprávu : Paprsek má u okuláru průměr cca. 20.mm a divergence laserového paprsku v nekonečnu je cca. 1,3 x 0,5 mrad. Senzor je kruhového tvaru a má průměr 230. mikrometrů . Průměr měřícího bodu je ve vzálenosti 100.m cca. 12.cm . Sice tomu nerozumím, ale třeba tě to potěší . Mně osobně to stačí prakticky = na 690m mi to změřilo zajíce na poli bez problému. Viděl jsem ho, poznal jsem že je to zajíc . Na 1300.m mi to změřilo žebřík na stromě a poznal jsem kde má větve a kde je žebřík. Změřilo to jak okraj stromu, tak žebřík samotný. V provnání s Leica - Geovid vidí EL- RANGE daleko a daleko lépe, jasněji, kontrastněji, lepší barevnost , hlavně když není moc světla. Taky je o nkolik roků mladší a modernější . Taky bude za pár roků překonaný nějakou další novinkou. Vývoj a technický pokrok se nezastaví.
Odpovědět