Dálkoměry

Lovecké pozorovací dalekohledy. Vaše zkušenosti, rady a dotazy.
Odpovědět
Abr
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 121
Registrován: úte 06.4.2010, 2:26

Re: Dialkomery

Příspěvek od Abr »

Kde si četl, ze Swara ma širší paprsek než Leica. Při měření malých cílů se doporučuje použit scan. Maly předmět z ruky těžko udrzim. Musím to o něco opřít.. Já kupoval Swaru podle recenzi ze zahraničí, co kluci střílejí varmint. Tam pisou, ze původní Leicu nechávají doma :-) a už používají jen Swaru. Dále jsem před koupi všechny testoval a měl v ruce. Nechtěl jsem to tu ventilovat, (abych se nekoho nedotknul) ,ale zbytečně si mě k tomu vyprovokoval. Každy ma tu snahu prosazovat to svoje a ostatní věci hanit. Pokud si prectes moje předchozí poznamky a zkušenosti ohledně dalkomeru, tak ti jasne vyplyne, proč jsem volil Swaru.
Uživatelský avatar
figi
teoretik fora
Příspěvky: 1931
Registrován: stř 11.10.2006, 7:19
Bydliště: Česká Lípa

Re: Dialkomery

Příspěvek od figi »

Abr, máš pravdu, většina recenzí je pro Swaro.
http://www.6mmbr.com/rangefinders.html
Ale i v téhle velmi obsáhlé zdůrazňují velký záměrný kruh Swara, a výška paprsku je tu i vyčíslena na 2 mrad ( Leica 0,5 ). Samozřejmě je obojí , jak velký záměrný kruh, tak šířka paprsku zdroj možných chyb při měření, a také je v tomto článku popisují.
Zdůrazňují i lepší měření nad 800 yardů u Swara, zároveň je to podle nich právě tím velmi tenkým paprskem, že Leica je velmi citlivá na přesnost měření, a Swaro díky tomu širokému paprsku "něco" změří vždy.
http://www.longrangehunting.com/forums/ ... ide-60164/
a je také vidět, že i velmi zkušení střelci zčásti preferují Leicu a další část preferuje Swarovski
! 243W ! 6XC!! 222 Rem, 223 Rem, 308W, 8x57JS
figi63@seznam.cz
http://www.loveckastrelba.cz/
ares
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 173
Registrován: úte 06.5.2008, 20:25

Re: Dialkomery

Příspěvek od ares »

figi píše:... a výška paprsku je tu i vyčíslena na 2 mrad ( Leica 0,5 )


jen pro ujasnění- jedná se o divergenci svazku, žádnou výšku
tibi1
Zkušený diskutér
Příspěvky: 605
Registrován: stř 18.10.2006, 6:52

Re: Dialkomery

Příspěvek od tibi1 »

ked som testoval pred kupou swaro a leicu (ZEISS este nebol na trhu) najviac zavazila v nerpospech swarovskeho prave dlzka casu vyhodnocovania odrazu a ten podvedome velky kruh. Rychly scan je k nezaplateniu a eliminuje min. z 70% nepresnost merania malych cielov. Tak som po sedlacky vybral logicky co mi sedelo a to bola prave leica. I dnes by som bral mozno leicu - ale novy model s meranim teploty, vlhkosti a uhlu a kludne mozno i bushnell fusion ale swarovaka urcite ne, a technicky oproti i lacnejsim znackam swaro zaspal na vavrinoch.
medo
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 120
Registrován: čtv 21.1.2010, 13:37

Re: Dialkomery

Příspěvek od medo »

Aspoň ja mám takú skúsenosť , že priame slnečné žiarenie rapídne skracuje možnosť merania na zeisse mám šírku lúča 0,5x1,6 mrad najlepšie namerám po západe slnka nameral som max 1850 m. ale ke´d svieti ostré slnko tak mám problém merať aj pár stovák metrov . Máte a vy podobné skúsenosti ?
tibi1
Zkušený diskutér
Příspěvky: 605
Registrován: stř 18.10.2006, 6:52

Re: Dialkomery

Příspěvek od tibi1 »

Osobnu skusenost mam ze najvacsie hodnoty sa mi podari opakovane namerat ked je uz vecer viditelnost (v teplych mesiacoch) v Leice na hrane. Slnecne ostre svetlo leice v merani nevadi ale skor mam pocit ze nejaky smog a prach v ovzdusi pretoze v zime je to v pohode na max. vzdialenosti pocas celeho dna no a potom este mirage, to je svina
hop
Nový návštěvník
Příspěvky: 14
Registrován: úte 27.12.2011, 22:41

Re: Dialkomery

Příspěvek od hop »

Zdravím.Zvažuji nákup dálkoměru zeiss victory 8x26 T PRF.Některé jiné dálkoměry mají taky měření úhlů.Jak důležitá je tato fc. pro praktickou střelbu?
Uživatelský avatar
xHonza
Zkušený diskutér
Příspěvky: 532
Registrován: stř 30.5.2007, 12:23
Bydliště: Uz jen les

Re: Dialkomery

Příspěvek od xHonza »

Pánové máte někdo zkušenosti s dálkoměry Bushnell, modely řady arc s měřením sklonu?
Nejlepší ráže je dobrá střela a nejlepší střela je ta dobře umístěná!

...Jestlipak by v tom desátém přikázání českého mysliveckého desatera nemělo místo sv. Huberta být radši kolegovi svému záviděti nebudeš...
Uživatelský avatar
Shiva
Expert na zbrane
Příspěvky: 1170
Registrován: pon 25.9.2006, 10:41
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Dialkomery

Příspěvek od Shiva »

Mam uz druhy. Proc?
Nepište soukromé zprávy, pište na mail: lovectvi@sniper.cz
hop
Nový návštěvník
Příspěvky: 14
Registrován: úte 27.12.2011, 22:41

Re: Dialkomery

Příspěvek od hop »

Tibi1 leica měří i úhly? Na stránkách jsem to nenašelhttp://en.leica-camera.com/sport_optics ... /crf_1600/.Jsou to snad jejich ofic. stránky.
Shiva myslím,že někde tady na foru jsi psal, že polohový úhel pro střelbu má význam od 10st.Lovím v polní honitbě srnčí.Zatím do 200m.Papír na střelnici na 300m.Do alp se nechystám a počítat výšku stromu také ne.Využiju i měření úhlu ,nebo mě stačí "jen" dálkoměr?
Uživatelský avatar
Shiva
Expert na zbrane
Příspěvky: 1170
Registrován: pon 25.9.2006, 10:41
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Dialkomery

Příspěvek od Shiva »

v beznych revirech to opravdu neni potreba. za ty dve sezony v horach jsem meril jen vzdalenost. Uhlomer jsem nepotreboval, je docela zajimave o jak male uhly se jedna.
Nepište soukromé zprávy, pište na mail: lovectvi@sniper.cz
alexis
Častý návštěvník
Příspěvky: 92
Registrován: sob 11.12.2010, 17:37
Bydliště: Praha

Re: Dialkomery

Příspěvek od alexis »

nemá někdo praktické zkušenosti s Dálkoměrem Yukon Extend LRS-1000?


http://www.mojedalekohledy.cz/laserove- ... -lrs-1000/
hop
Nový návštěvník
Příspěvky: 14
Registrován: úte 27.12.2011, 22:41

Re: Dialkomery

Příspěvek od hop »

Shiva dik za poznatek z praxe.Některé místa u nás jsou prudší, ale zas mají jen pár desítek metrů.S narůstající vzdáleností se úhel zmenšuje.To jen tak od oka. Takže podle toho oka bych pak nerad zjistil, že potřebuju tahat další věc co jsem mohl mět dva v jednom. :)
Uživatelský avatar
Shiva
Expert na zbrane
Příspěvky: 1170
Registrován: pon 25.9.2006, 10:41
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Dialkomery

Příspěvek od Shiva »

No v podstate je to dobra vec, pro orientaci vis jak na tom jsi. samozrejme ze kdyz si to nastavis do rezimu do ktereho se vejde tvoje raze, tak ti to automaticky ukaze spravnou vzdalenost na jakou mas udelat korekci.
Nepište soukromé zprávy, pište na mail: lovectvi@sniper.cz
hop
Nový návštěvník
Příspěvky: 14
Registrován: úte 27.12.2011, 22:41

Re: Dialkomery

Příspěvek od hop »

Většinou jsem lovil na vzdálenosti jak strýci u nás. Na pár desítek metrů a potom jim to vyjde, nebo ne.Pro začátek jsem usoudil, že pořídím dálkoměr.Ne abych střílel dál, ale jako brzda kam už nemám.Zvažoval jsem zeisse.Je levnější z dražších.Už radši nezháním nejlevnější věci.Pak to většinou stojí za... :) .Co by jsi mě poradil za typ.Psal jsi výš,že máš bushnell.
Odpovědět