Nikon Prostaff7 8 x 42

Lovecké pozorovací dalekohledy. Vaše zkušenosti, rady a dotazy.
Odpovědět
nisus
Nový návštěvník
Příspěvky: 3
Registrován: pát 04.1.2008, 9:47
Bydliště: Královehradecko

Nikon Prostaff7 8 x 42

Příspěvek od nisus »

Dobrý den,

máte někdo s tímto dalekohledem nějaké konkrétní zkušenosti?



Díky.
popovic
Častý návštěvník
Příspěvky: 74
Registrován: čtv 22.1.2009, 17:07

Re: Nikon Prostaff7 8 x 42

Příspěvek od popovic »

Nemám s ním zkušenost z lesa, zkoušel jsem ho asi deset minut v obchodě, kde ho měli vystavený mezi novinkama. Za těch 5 tisíc jsem čekal alespoň standart, ale opět se mi potvrdilo to, že pokud chce dnes člověk kupovat nový dalekohled a nedá aspoň 8000 kč za MeopPro od Meopty, tak to prostě nestojí za nic. Ten Nikon Prostaff 8x42 mě připadal jako úplný zmetek, stejný šunt jako Nikon Sporter, ani jeden z nich nestojí za nic a to jsou to dalekohledy každý za 5000 kč.
Zubřan
Nový návštěvník
Příspěvky: 12
Registrován: pon 22.9.2014, 0:06

Re: Nikon Prostaff7 8 x 42

Příspěvek od Zubřan »

Netuším kolego, co jste měl v ruce ale očividně ne Prostaff 7 nebo vadný kus... Mám ho, jsems ním velice spokojený a porovnání se sporterem nebylo vůbec adekvátní, Prostaff 7 je úplně jinde, jak konstrukčně, tak optocky! Porovnával jsem ho i s Monarchem stejných parametrů, tuším 5kové řady a rozdíl byl tak minimální, že jsem rozhonde neměl vůbec potřebu pokukovat po mnohem dražším monarchovi. Je to dlouhá doba od vašich komentářů, ale nelíbí se mi, jak jste pohoršil tak výborný dalekohled... :roll:
Nemluvě o tom, že má výbornou propustnost světla a krásně ostrý a kontrastní obraz...
Odpovědět