Dalekohled BURRIS 8x56 MONTANA

Lovecké pozorovací dalekohledy. Vaše zkušenosti, rady a dotazy.
dav.hruska
Nový návštěvník
Příspěvky: 13
Registrován: stř 22.8.2012, 14:43

Dalekohled BURRIS 8x56 MONTANA

Příspěvek od dav.hruska »

Dobrý den všem,

mohl bych Vás kohokoliv ,,okrást´´ o cenné informace z praxe k tomuto dalekohledu? Chci koupit buď tento nebo Nikon Monarch 8,5x56.

Děkuji.

:?:
dav.hruska
Nový návštěvník
Příspěvky: 13
Registrován: stř 22.8.2012, 14:43

Re: Dalekohled BURRIS 8x56 MONTANA

Příspěvek od dav.hruska »

Nikdo tedy zkušenost nemáte? :(
Montano2
Nový návštěvník
Příspěvky: 1
Registrován: čtv 27.9.2012, 16:11

Re: Dalekohled BURRIS 8x56 MONTANA

Příspěvek od Montano2 »

měl jsem možnost podívat se do něj na iwa 2012... dalekohled seděl dobře v rukou a i na očích,obraz ostrý..víc vlastností nemůžu povědět..začal sem se o něj zajímat nedávno a také o něm uvažuji! tady ho mají za nej cenu u nás v ČR (levější sem zatím nenašel)
http://nimrod.cz/dalekohled-burris-montana-8x56-p1023
napiš jak si s ním spokojen(kdyby si ho koupil :wink: )
dav.hruska
Nový návštěvník
Příspěvky: 13
Registrován: stř 22.8.2012, 14:43

Re: Dalekohled BURRIS 8x56 MONTANA

Příspěvek od dav.hruska »

Jasně, teď jsem fázi posledního rozhodnutí - furt mě láká víc ten Monarch.....sakra nevím... koukal jsem teď o víkendu přes starší Burris, myslím 9x62 nebo tak nějak a nic moc....
dav.hruska
Nový návštěvník
Příspěvky: 13
Registrován: stř 22.8.2012, 14:43

Re: Dalekohled BURRIS 8x56 MONTANA

Příspěvek od dav.hruska »

Tak jsem ho koupil, je super...zatím fakt spokojenost...různě jsem ho popůjčoval a všichni ho chválí - údajně Burris spolupracuje s ZEISSem, je to vidět i na papírových hodnotách... záruka 10 let, takže zatím mohu říct že jsem vyhrál! :D
pufr
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2906
Registrován: ned 10.2.2008, 20:04
Bydliště: Kousek západně od Prahy

Re: Dalekohled BURRIS 8x56 MONTANA

Příspěvek od pufr »

Burris je slušná firma s dobrou kvalitou. To, že všechny binokuláry v této cenové hladině "musí" být vyrobeny v oblasti s levnou pracovní silou je jasné. Někdy předloni věnoval obchodník na IWA stánku fy. Kapsch asi čtvrt hodiny, aby mi vysvětlil, jak to je se "spoluprací s Číňany" - měli totiž fungl nový binokulár 8x56. Říkal, že berou z Číny "pouze" skříňky - tubusy s mechanikou - ty jsou v Německu (údajně) prohlédnuty -přejímány a osazovány zde zhotovenou optikou, tak jsem se ptal na konkurenci v jejich "hladině" -DD Optik, Minox atd. a pán celkem ochotně vysvětloval, jak to kdo dělá. Těch způsobů výroby a zajištění kvality optiky při částečné nebo i úplné výrobě "na východě" je spoustu a dá se i tak vyrobit velmi kvalitní optika. Burris - solidní firma s historií, vlastními patenty atd. - by to mohla dokázat.
Takže ať "Montana" slouží a rádi uslyšíme i za pár týdnů nebo měsíců jak je D.H. spokojen :)
Pufr
Montano
Nový návštěvník
Příspěvky: 6
Registrován: pát 03.2.2012, 16:48

Re: Dalekohled BURRIS 8x56 MONTANA

Příspěvek od Montano »

dav.hruska píše:Tak jsem ho koupil, je super...zatím fakt spokojenost...různě jsem ho popůjčoval a všichni ho chválí - údajně Burris spolupracuje s ZEISSem, je to vidět i na papírových hodnotách... záruka 10 let, takže zatím mohu říct že jsem vyhrál! :D
davide kde si ho kupoval?a za kolik? zkoušel si už porovnání za šera nebo v noci s nějakým jiným dalekohledem?kdyžtak vyzkoušej a napiš sem :wink:
dav.hruska
Nový návštěvník
Příspěvky: 13
Registrován: stř 22.8.2012, 14:43

Re: Dalekohled BURRIS 8x56 MONTANA

Příspěvek od dav.hruska »

Tak vážení, s tímto dalekohledem, jak se zdá, jsem to opravdu v dobrým slova smyslu vyhrál...úžas..před západem paráda - nemusím vubec přeostřovat, viditelnost za šera a ,,ve tmě´´ fakt dobrá - naposledy kazatelna mezi stromy - trocha toho měsíce a krmeliště jsem s přehledem pozoroval i v 11h večer.. ostatní myslivci, kterým jsem ho půjčil - všichni chválí...
prodejce mi řekl, že snad používají optiku od Zeisse - jasný že to bude jejich horší kvalita, ale...
poměr cena výkon za 1... :D
johnyc77
Zkušený diskutér
Příspěvky: 763
Registrován: stř 07.5.2008, 11:07
Bydliště: Západní Čechy

Re: Dalekohled BURRIS 8x56 MONTANA

Příspěvek od johnyc77 »

Jak to s tímto dalekohledem vypadá? Je dobrý i na noc?
Posmiros
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 471
Registrován: čtv 02.8.2012, 12:48

Re: Dalekohled BURRIS 8x56 MONTANA

Příspěvek od Posmiros »

Také by mě zajímali další zkušenosti a hlavně pokud by to někdo dokázal porovnat s tím zmiňovaným Nikonem Monarch 8,5x56 :)
CZ 550 Standart .308 Win.- Meopta R1r 3-12x56 RD
CZ 557 Predator .308 Win - Pard NV008S
Bettinsoli Diamond Lux 12/76, 12/76
maconr
Nový návštěvník
Příspěvky: 1
Registrován: úte 25.3.2014, 14:05

Re: Dalekohled BURRIS 8x56 MONTANA

Příspěvek od maconr »

Má ešte niekto ďalší tento ďalekohľad? Nejaké nové skúsenosti?
Zubřan
Nový návštěvník
Příspěvky: 12
Registrován: pon 22.9.2014, 0:06

Re: Dalekohled BURRIS 8x56 MONTANA

Příspěvek od Zubřan »

Taky bych poprosil, jestli se někdo přidá? :)
Nemůže ho např. někdo srovnat s jinými, známými dalekohledy?
fplisek
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 129
Registrován: stř 07.5.2014, 15:30

Re: Dalekohled BURRIS 8x56 MONTANA

Příspěvek od fplisek »

Jak jsem psal v jiném tématu, kupoval jsem u prodejce dalekohled, původně jsem chtěl Delta Optical Titanium, prodejce mi dal na porovnání asi osm dalekohledů: Delta Optical Titanium 8x56, 10x56 ROH, 8x56 ED, Fomei Leader 8x56, 8x56 ED, Eschenbach Sektor D 8x56, Burris Montana 8x56 a pro porovnání nad můj finanční limit nějakýho Steinera. Ke každému kousku mi něco řekl, nezávisle na něm jsem vybral Burrise, nejlíp se mi přez něj koukalo a nejlíp se mi držel. Prodejce mi ho také doporučil, říkal, že Burris používá optiku od Steineru, má po něm i protažené očnice do boku, což je super a má stejnou desetiletou záruku. Mám ho už skoro dva měsíce a nemůžu si ho vynachválit, i kolegové, co přez něj koukali ho chválí, a to používají mnohem kvalitnější optiky. Používám ho také na noc na posed.
Zubřan
Nový návštěvník
Příspěvky: 12
Registrován: pon 22.9.2014, 0:06

Re: Dalekohled BURRIS 8x56 MONTANA

Příspěvek od Zubřan »

fplisek píše:Jak jsem psal v jiném tématu, kupoval jsem u prodejce dalekohled, původně jsem chtěl Delta Optical Titanium, prodejce mi dal na porovnání asi osm dalekohledů: Delta Optical Titanium 8x56, 10x56 ROH, 8x56 ED, Fomei Leader 8x56, 8x56 ED, Eschenbach Sektor D 8x56, Burris Montana 8x56 a pro porovnání nad můj finanční limit nějakýho Steinera. Ke každému kousku mi něco řekl, nezávisle na něm jsem vybral Burrise, nejlíp se mi přez něj koukalo a nejlíp se mi držel. Prodejce mi ho také doporučil, říkal, že Burris používá optiku od Steineru, má po něm i protažené očnice do boku, což je super a má stejnou desetiletou záruku. Mám ho už skoro dva měsíce a nemůžu si ho vynachválit, i kolegové, co přez něj koukali ho chválí, a to používají mnohem kvalitnější optiky. Používám ho také na noc na posed.
Díky moc :) taky se mi líbí a píšou se o něm zajímavé věci, nejspíš do něj půjdu :) .
Nevzpomeneš si prosím, co říkal k ostatním a jak vyšel z toho Burris?
Třeba světelnost oproti Deltě, po mechanické stránce asi není moc srovnatelná, že?
A Eschen. byl ten nový "lahváč" compakt + nebo starý, těžký, "kuželový"?
A třeba ještě kolegové mají někteří taky 8x 56? :P Díky 8)
fplisek
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 129
Registrován: stř 07.5.2014, 15:30

Re: Dalekohled BURRIS 8x56 MONTANA

Příspěvek od fplisek »

To už si fakt nevzpomínám :-) , opticky myslím všechno ok, jen po mechanické stránce, jeho velikost a hmotnost je o něco větší jak Delta Titanium ED, nebo ROH, ale to mi vůbec nevadí. Eschenbach byl ten nový compakt, ale měl jsem od kolegy půjčený i ten starší Sektor D, přez Burrise se mi kouká mnohem líp, jak z optického hlediska, koukání ve tmě, nebo mechanického hlediska, Burris mi dobře sedí na oči, ty boční očnice jsou super, i se dobře drží. :-)
Odpovědět