night hunter extreme 8x56

Lovecké pozorovací dalekohledy. Vaše zkušenosti, rady a dotazy.
Odpovědět
Josef Heinrich
Nový návštěvník
Příspěvky: 1
Registrován: ned 20.10.2013, 17:21

night hunter extreme 8x56

Příspěvek od Josef Heinrich »

Zdravím,jsem začínající myslivec a potřebuji radu od zkušených :) . Chtěl bych vědět zda si mám koupit noční vidění nebo tento dalekohled night hunter extreme 8x56. Bude mi v lese v noci opravdovým pomocníkem? Uvidím dobře ve tmě? Popřípadě jaké dalekohledy či noční vidění používáte vy?
Děkuji za vaše rady.
Josef Heinrich
kestrel1
Nový návštěvník
Příspěvky: 27
Registrován: sob 01.6.2013, 18:41

Re: night hunter extreme 8x56

Příspěvek od kestrel1 »

Vítám tě na fóru,

dle mého názoru dalekohled. Typ si je třeba vyskoušet nejlépe v obchodě, aby ti vyhovoval /zda dobře sedí, roof nebo porro, váha, rozhodnout se zda centrální nebo individuální ostření..../ A taky zda 8x56 nebo jiný dle věku resp. roztáhnutí zřenice ve tmě.
Myslím že noční vidění není využitelné tolika spůsoby jako dalekohled, navíc asi když koukneš po obeznání v nočním vidění do puškohledu asi v něm moc neuvidíš. Noční videní nemá taky velké zvětšení, vyžaduje zdroj energie, a lovit budeš spíše za znížené viditelnosti než za tmy. Noční videní je dle mého názoru vhodnější pro strážení majetku, možná dohledávání.

Teďka jsem se vrátil z pole, a řeknu jen že když je spln tak v kvalitním dalekohledu je vidět dostatečne.
Zeptej se kolegů co používají a co dopuručují. V cenové hladine kterou jsi naznačil, jsou v 8x56 taky modely s centrálním ostřením jako Ranger Extreme, Docter ED/OH, Meostar, Docter Nobilem.... První dva mají 125 metrové zotní pole, další kolem 110m. Zajímavý může být i starej Zeiss Dialyt 8x56 který se prodává použitej za těch 15 tis. , ale někdy to bývají i starší ročníky ještě z nápisem West Germany :lol: , co nemají takové dobré antireflexní vrstvy jako novší. Do budoucna budou "starší" SLC z cenou klesat, protože už jsou z brusu nová z odlišnou konstrukcí.

A taky špičková 8x42 je za šera výtečná, nejlépe by bylo kdybis mohl vyzkoušet více dalekohledů za šera, /to v prodejně moc nejde/ protože některé dalekohledy mají dost velkej odskok mezi denní a noční propustností. světla.
Já mám Nobilem, je kvalitní ale taky dost ťežký a objemný. Proto mnozí raději koupí lehčí nebo menší roof. U toho Steineru jsou výtečné očnice, které oceníš hlavne když ze strany svítí měsíc. Já jsem si něco podbného zaobstaral i na Nobilem.

S pozdravem
cestovatel68
Nový návštěvník
Příspěvky: 6
Registrován: ned 03.4.2011, 9:30

Re: night hunter extreme 8x56

Příspěvek od cestovatel68 »

Zdravím,

z vlastnej skúsenosti môžem povedať že novinka od Steineru Ranger Xtreme 8x56 http://www.idalekohledy.cz/dalekohledy/ ... treme-8x56 je opticky rovnako dobrý ako drahší model http://www.idalekohledy.cz/dalekohledy/ ... treme-8x56. Výhoda modelu Night hunter je automatické ostrenie, ale to je tiež otázne, mne sa to nepáčilo a kúpil som si model Ranger xtreme 8x56.

S pozdravom
Zdeněk T.
Nový návštěvník
Příspěvky: 1
Registrován: ned 19.5.2013, 19:42

Re: night hunter extreme 8x56

Příspěvek od Zdeněk T. »

Ahoj,
nevím jaká je tvá priorita, mám Steiner nighthunter extreme, to co psali kolegové nahoře s tím se ztotožňuji. Porovnávat nemohu, ale steiner klade velký důraz na pozorování za šera a v noci tam jsou jeho hlavní přednosti. Doporučuju ti vyzkoušet, jak ti bude vyhovovat automatické ostření. Zprvu jsem s tím měl trošku problémy, než si na to oči zvykly. Já automatické ostření považuji za hlavní přednosti tohoto dalekohledu a právě kvůli tomu jsem si ho pořídil, protože mě nebavilo pořád hledat světlo na doostřování. U automatického ostření si zaostříš každé oko a už s tím nehýbeš máš zaostřeno na každou vzdálenost. Doporučoval bych ti pořádně si to rozmyslet a do optiky investovat to se vyplatí. Tam i malý rozdíl v ostrosti a světelnosti může rozhodovat hlavně za špatné viditelnosti. Samozdřejmě že noční vidění je někde jinde, toho nikdy obyčejným dalekohledem nedosáhnete, ale já to neuznávám. V noci vidí pouze sova a pak noční vidění :oops:
Také je rozdíl v záruce Ranger extreme má 10 a nighthunter 30let.
Rozhodně bych ti ale doporučoval si to vyzkoušet, projít si Zeiss a možná i Swarovski, ale to je úplně jiná cenová kategorie :wink:
Uživatelský avatar
Choochoo007
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1403
Registrován: úte 28.11.2006, 20:34
Bydliště: Jižní čechy

Re: night hunter extreme 8x56

Příspěvek od Choochoo007 »

Jak je to s tim automatickym ostrenim? Od kolika metru to funguje dobre, tj. od kolik metru je dobre ostre videt?
Kolik je vam let (uzivatelum zde) co s timto samoostrenim mate zkusenost a jste spokojeni?
Jak to funguje v noci? Neni problem s ostrenim oka?
Kloudnej dalekohled nemam a tohle se zda hodne zajimave. V porovnani s Meoptou 8x56 nekdo nema? S cim se lepe koukav noci?
Diky
Myslivost se scvrkává na sezení u hromady žrádla a natláčky, kdy se bezhlavě pálí po všem[figi]
Mysho22
Častý návštěvník
Příspěvky: 74
Registrován: stř 25.1.2012, 23:41

Re: night hunter extreme 8x56

Příspěvek od Mysho22 »

Dobrý deň páni

Mal niekto možnosť porovnať v teréne Steiner Night Hunter XP 8x56 a Leica Trinovid 8x42?

Ďakujem za každý postreh
Odpovědět