Dalekohled kolem 10 000 Kč. Kowa SV?

Lovecké pozorovací dalekohledy. Vaše zkušenosti, rady a dotazy.
Odpovědět
andrewl
Nový návštěvník
Příspěvky: 1
Registrován: sob 12.7.2014, 10:10

Dalekohled kolem 10 000 Kč. Kowa SV?

Příspěvek od andrewl »

Zdravím všechny myslivce,
s myslivostí teprve začínám a potřeboval bych koupit slušný dalekohled. Docela často se teď věnuji vábení zvěře za účelem pozorování a focení. Dalekohled, který mám je v podstatě hračka, kterou jsem dostal v 15 letech, ale je to optika 10 x 50 a funguje. Obraz je hrozný, vybledlý, nažloutlý, po krajích rozmazaný a nedá se pořádně zaostřit. Ve tmě mi ale přijde, že neztrácí tolik světla.

Do solidního dalekohledu jsem ochoten investovat tak zhruba kolem 10 000 Kč. Prosím tedy o radu všechny zkušené myslivce. Jaké máte návrhy v této cenové relaci? Docela mě zaujala Kowa SV, máte někdo zkušenosti?. Podle recenzí to je slušný poměr cena-výkon. Pro moje pozorování zvětšení 10 x 50 zatím celkem vyhovuje, ale nemám srovnání s jiným. Doporučujete menší zvětšení?

Chci dalekohled, který nebudu muset za dva roky měnit, protože už nevyhovuje, na stranu druhou nejsem zkušený a nemám cit pro ten výrobek. Nepoznám tak asi rozdíl mezi Meoptou za 20 a nějakým za 6, ale jak říkám, nechci po roce zjišťovat, že jsem měl koupit něco o pár tisíc dražšího.

Díky za rady!
Tim
Zkušený diskutér
Příspěvky: 692
Registrován: úte 26.11.2013, 14:21
Bydliště: Mar. Lázně

Re: Dalekohled kolem 10 000 Kč. Kowa SV?

Příspěvek od Tim »

Ahoj. Doporučil bych Ti Nikon Monarch DCF 8.5x56
Za rozumné peníze dost muziky, ale chce to vyzkoušet, zda Ti sednou očnice. Mne třeba ano, ale kolegovi vůbec...
Motivační citát pro tento den:

Vykašli se na motivační citáty, nalej si sklenku Jamesonu a pusť si pořádnej metal!!!
zispo
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 374
Registrován: pát 15.1.2010, 6:13
Bydliště: jižní morava

Re: Dalekohled kolem 10 000 Kč. Kowa SV?

Příspěvek od zispo »

Nebo bych doporučil Vortex, jsem sním spokojen. Skla jsou čisté a dobře se stím dívá i za šera. Pokud jsi z Brna nebo okolí má je Dersol k prohlédnutí na prodejně. :D
Odpovědět