Delta Optical Titanium 9x63

Lovecké pozorovací dalekohledy. Vaše zkušenosti, rady a dotazy.
Odpovědět
ludaZ1000
Nový návštěvník
Příspěvky: 41
Registrován: pon 28.11.2011, 23:43

Delta Optical Titanium 9x63

Příspěvek od ludaZ1000 »

Zdravím, máte někdo zkušenost s tímto dalekohledem? Zajímala by mě jeho použitelnost k lovu černé zvěře. Děkuji za info a názory.
motolada
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1290
Registrován: úte 18.1.2011, 14:34
Bydliště: Jižní Morava

Re: Delta Optical Titanium 9x63

Příspěvek od motolada »

Velice kvalitní věc,hledej už to tu je!
pufr
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2906
Registrován: ned 10.2.2008, 20:04
Bydliště: Kousek západně od Prahy

Re: Delta Optical Titanium 9x63

Příspěvek od pufr »

Recenze je tady:
http://www.allbinos.com/195-binoculars_ ... _9x63.html

Přičemž lidi z Allbinos jsou Deltě "blízcí" (řada pracovníků obou subjektů pochází ze zkrachovalých Polských optických závodů "PZO" a recenze jsou k Deltě proto o chloupek "laskavější" než třeba k produktům Meopty, kterou posuzují výrazně "zodpovědněji" - jak by jí možná i třošku záviděli, že "přežila" :) )

Takže, když Allbinos uvádějí - zde u klasického poroprizmatického dalekohledu - propustnost světla (transmisi) na úrovni 82% (špičkové dalekohledy včetně Meopta už dávno překročily 90%), ztrátu kontrastu k okrajům obrazu, odrazy a disperzi uvnitř tubusů (pozorovaná šedá barva vnitřních stěn - bez odlesků - naštěstí) atd. - asi to bude všechno pravda :?

Za těch cca 6 tis. Kč to ale bude asi celkem dobrá koupě :?
Pufr
ludaZ1000
Nový návštěvník
Příspěvky: 41
Registrován: pon 28.11.2011, 23:43

Re: Delta Optical Titanium 9x63

Příspěvek od ludaZ1000 »

no hledal jsem to tu ale nenašel...
ludaZ1000
Nový návštěvník
Příspěvky: 41
Registrován: pon 28.11.2011, 23:43

Re: Delta Optical Titanium 9x63

Příspěvek od ludaZ1000 »

ta recenze je dle mého překladu vcelku pochvalná. přesto bych rád početl zkušenosti běžných lidí při lovu...
tonnak
Nový návštěvník
Příspěvky: 27
Registrován: stř 11.7.2012, 20:00

Re: Delta Optical Titanium 9x63

Příspěvek od tonnak »

Deltu neznám ale obecně mě přijde zbytečný tahat těžký kanon 9x63... 8x56 má stejnou světelnost a rozdíl jednoho čísla ve zvětšení nic neřeší. A co se týče srovnání Delty a Meopty, jak tady někdo psal, při vší úctě k Deltě je to jakoby jste srovnávali Felicii s BMW :-)
fplisek
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 129
Registrován: stř 07.5.2014, 15:30

Re: Delta Optical Titanium 9x63

Příspěvek od fplisek »

Taky jsem o tomhle dalekohledu dlouho přemýšlel, prozatím ale vyhrává 8x56 ROH. Co jsem četl, tak v cenové relaci není k delťe konkurence (možná jsem četl málo), nikde jsem nenašel, že by tuto značku vyloženě někdo hanil. Ve spoustě srovnáních vychází líp než mnohem dražší značky.

tonnak: těžký kanón? Mezi těmito dvěma verzemi je rozdíl ve váze 0,14kg, jinak rozměry jsou totožné, váhový rozdíl mi přijde zanedbatelný :wink: .
Naposledy upravil(a) fplisek dne sob 23.8.2014, 6:13, celkem upraveno 1 x.
motolada
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1290
Registrován: úte 18.1.2011, 14:34
Bydliště: Jižní Morava

Re: Delta Optical Titanium 9x63

Příspěvek od motolada »

Mám ho 3 roky, obrovské zorne pole, ve dne krasny obraz, dostatecne přiblížení i na knoflíky. V noci to je ale teprve požitek, moje očekávání překonal ve všech směrech. To co v noci vidím je úžasné. Pravda už jsem přešel na jinou techniku, ale to co jsme spolu nalovily na to nezapomenu. Za ty prachy opravdu luxus. Věřím že Meopta bude lepší, ale kdo jí tady u nás má ?
ludaZ1000
Nový návštěvník
Příspěvky: 41
Registrován: pon 28.11.2011, 23:43

Re: Delta Optical Titanium 9x63

Příspěvek od ludaZ1000 »

Děkuji :)
cestovatel68
Nový návštěvník
Příspěvky: 6
Registrován: ned 03.4.2011, 9:30

Re: Delta Optical Titanium 9x63

Příspěvek od cestovatel68 »

Podla mna je 9x63 tiež veľmi ťažký a je zbytočné ho ťahať so sebou do lesa, môžno tak z baraku kukať na hviezdy :-) 8x56 je jednodzačne naj, delta ROH 8x56 nie je zla, ale Fomei 8x56 Leader ED je určite viac, tu rozdiel nikto nespozna, ale doporučujem mať obidva dalekohledy na raz v rukach a rozdiel bude vidieť, je tento dalekohlad overeny praxouhttp://www.dalekohlady-puskohlady.sk/da ... x56-detail
fplisek
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 129
Registrován: stř 07.5.2014, 15:30

Re: Delta Optical Titanium 9x63

Příspěvek od fplisek »

Byl jsem u prodejce, porovnávali jsme asi 8 dalekohledů, Delta Optical Titanium 8x56, 10x56 ROH, 8x56 ED, Fomei Leader 8x56, 8x56 ED, Eschenbach Sektor D 8x56, Burris Montana 8x56 a pro porovnání nějaký Steinery. Delta mi přišla lepší než Fomei, Fomei znatelně zkresloval obraz, jako když se dívá přez kouli. Jel jsem si pro Deltu 8x56 ROH, bohužel nebo bohudík ji neměli zrovna na skladě, ale po tomhle půlhodinovém porovnávání a povídání s prodejcem jsem nakonec vzal Burris Montana 8x56 a musím říct, že jsem udělal dobře, pecka, pokračování třeba do jiného tématu :)

cestovatel68: Fomei bych asi stejně nechtěl, mají ho dva kolegové, je fakt, že ne ED, ale u obou po cca 4 - 5 letech mlýko :(
cestovatel68
Nový návštěvník
Příspěvky: 6
Registrován: ned 03.4.2011, 9:30

Re: Delta Optical Titanium 9x63

Příspěvek od cestovatel68 »

Priznam ze Burris som v ruke este nemal, lepsi mi potom pride Steiner XTreme http://www.dalekohlady-puskohlady.sk/da ... x56-detail, ktory je skvely a sam ho pouzivam, ale uz je nad financny limit
fplisek
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 129
Registrován: stř 07.5.2014, 15:30

Re: Delta Optical Titanium 9x63

Příspěvek od fplisek »

Přez ten jsem právě koukal taky pro srovnání. Jinak prodejce říkal, že Burris používá optiku od Steineru, má po něm i protažené očnice do boku, což je super a stejnou desetiletou záruku. No čas ukáže, ale pro začátek myslím dobrá volba :)
Odpovědět