Veľkosť očnej zreničky v závislosti od veku

Lovecké pozorovací dalekohledy. Vaše zkušenosti, rady a dotazy.
Odpovědět
Uživatelský avatar
lovec
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2024
Registrován: pon 25.9.2006, 16:07
Bydliště: SK

Veľkosť očnej zreničky v závislosti od veku

Příspěvek od lovec »

Natrafil som na tuto tabulku, vychadza z merani ocnej kliniky v nemeckom Tübingene. Merane na vzorke 1263 ludi.

Link: http://homepages.uni-tuebingen.de/marti ... p_age.html

Obrázek
9,3x62mm, .338 Remington Ultra Magnum, .300 Winchester Magnum, 7mm-08 Remington, .270 Winchester, .260 Remington, 6,5x47mm Lapua, .44 Magnum, 9mm Luger, 16/70, .22 LR
Every Shot Counts
pufr
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2906
Registrován: ned 10.2.2008, 20:04
Bydliště: Kousek západně od Prahy

Re: Veľkosť očnej zreničky v závislosti od veku

Příspěvek od pufr »

Dával jsem to sem už asi před rokem do jiného vlákna, zajímavé jsou grafy na str. 1135 separátku - kde lze nalézt sedmdesátníky se zorničkou 8 mm
http://www.iovs.org/content/35/3/1132.full.pdf
Je jasné, že je - jako mnohé jiné - i zornička velmi individuální. Problém je, kde to změřit. Oční lékařka si myslela, že po ní jedu, když jsem jí řekl, že spolu budeme tak hodinku potmě. Mám vymyšlený pokus s IR fotografií zorničky Nikonem 90 bez IR filtru na čipu, jen ten čas nějak není, snad v tom novém roce :)

Kamarádův děda, starý rozkulačený mlynář, si vždy před noční čekanou kapal do očí cosi od svého přítele ophtalmologa - nějakou "Atropu bella donnu" a viděl jako rys :)
Pufr
Uživatelský avatar
lovec
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2024
Registrován: pon 25.9.2006, 16:07
Bydliště: SK

Re: Veľkosť očnej zreničky v závislosti od veku

Příspěvek od lovec »

:D .... ak by si na tu zazracnu tekutinu zohnal recept, tak sa s nami nezabudni podelit.
9,3x62mm, .338 Remington Ultra Magnum, .300 Winchester Magnum, 7mm-08 Remington, .270 Winchester, .260 Remington, 6,5x47mm Lapua, .44 Magnum, 9mm Luger, 16/70, .22 LR
Every Shot Counts
rimar77
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1361
Registrován: ned 29.3.2009, 14:49
Bydliště: jižní čechy

Re: Veľkosť očnej zreničky v závislosti od veku

Příspěvek od rimar77 »

hoši jste normální chtít si rozkapávat zorničky rulíkem zlomocným to je totiž latinsky atropa beladona účinná látka atropin ten už asi znáte lépe a používala se už ve středověku kdy si ženský rozkapávali oči aby měli širší zorničky a byli přitažlivější, očaři to používají když jdeš na vyšetření s očima ale pak máš zase obraz rozmaazanej a nesmíš kupříkladu řídit což vám potvrdí každý kdo prošel stejně jako já vyšetření před operací laserem jinak se jedná o docela prudkej jed tak neblbněte s nějakejma samodomo pokusama :evil:

přečtěte si hlavně to využití prosím ANO než se do něčeho pustíte zejména ta rizika :wink: jojo k tomu vede zákaz NV lidi pak blbnou a chtěj si ničit zdraví :D

http://cs.wikipedia.org/wiki/Rul%C3%ADk_zlomocn%C3%BD
crif
Zkušený diskutér
Příspěvky: 606
Registrován: pát 07.3.2014, 20:12

Re: Veľkosť očnej zreničky v závislosti od veku

Příspěvek od crif »

Jj, ten rulík by asi nebyl to pravé do očí :l
ol: :lol: :lol:
Možná tak pro " dobrého souseda" :lol:
pufr
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2906
Registrován: ned 10.2.2008, 20:04
Bydliště: Kousek západně od Prahy

Re: Veľkosť očnej zreničky v závislosti od veku

Příspěvek od pufr »

Klííd, že je "Atropa bella donna" rulík, samosebou víme téměř všichni, proto to uvádím jako historku se smajlíkem, ale fakt je, že ten dědek byl lovec "jak řemen" a od toho očaře kapky s takovým účinkem "fasoval" - účinnou látku neznám - pojmenoval jsem jí jen pro všem známý účinek Atropinu.

Ty "smysluplné" odkazy výše ukazují, že asi právě jen oční lékař Ti dokáže říct přesně pravdu přímo o Tobě a tvých zorničkách - někomu smutnou, někomu potěšující; tak to v tom lidském mraveništi prostě už je :?
Pufr
rimar77
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1361
Registrován: ned 29.3.2009, 14:49
Bydliště: jižní čechy

Re: Veľkosť očnej zreničky v závislosti od veku

Příspěvek od rimar77 »

Pufr já v klidu jsem o moje oči nejde ale zase na druhou stranu uznej sám čeho jsou někteří lidi schopný, přesně jak píšeš jednalo se o atropinový kapky a že mu je doktor dával no nevím nevím zkus se schálně zeptat té očařky co ji jak píšeš uháníš a navrhuješ ji hodiny po tmě :lol: zda dlouhodobé užívání těchto kapek nemůže mít nějaké negativa přeci jen bude o tom vědět více než my teda alespoň měla by
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Re: Veľkosť očnej zreničky v závislosti od veku

Příspěvek od Leon »

http://cs.wikipedia.org/wiki/Brusnice_bor%C5%AFvka přečíst hlavně Obsahové látky a účinek.Kdesi jsem četl že to ve velkém množství baštily noční letci za války
CZ 550 american 308win.
Odpovědět