Hyperfokální vzdálenost u dalekohledů?

Lovecké pozorovací dalekohledy. Vaše zkušenosti, rady a dotazy.
dalas
Administrátor
Příspěvky: 3386
Registrován: úte 25.9.2007, 8:08
Bydliště: Brno, honitba Žďársko

Re: Hyperfokální vzdálenost u dalekohledů?

Příspěvek od dalas »

Vzhledem k tomu, že jde o stejnou řadu dalekohledů, bude hloubka ostrosti lepší u 8x42.
Tikka T3 Varmint 308W, Weatherby Mark V Accumark .300Win. Mag., IZH94 12x76/308W, IZH 27 EM 12x76/12x76, Suhl 150 Standard .22LR
Rogam
Zkušený diskutér
Příspěvky: 519
Registrován: sob 13.8.2011, 20:09

Re: Hyperfokální vzdálenost u dalekohledů?

Příspěvek od Rogam »

Tim píše:...... Jedná se o Leica ULTRAVID 10x50 vs. Mildou zmiňovaný Swarovski EL 10x50 WB...
To je zajímavé, děkuji za tip. Chápu to správně, že jste měli tyto obě citované optiky v jeden moment a porovnávali jste je, zkusím si někde tu Leicu vypůjčit a vyzkoušet. Potřebuji záložní dalekohled, proto sbírám informace. Dosud jsem optiku Swarovski vždy považoval za TOP, jak v puškohledech, tak v binokulární optice, tak proto mě zaujalo Tvoje tvrzení. Samozřejmě o optice Leica ULTRAVID 10x50 mám povědomí, ale nikoliv osobní zkušenost. Co jsem zatím narazil v testech, tak Swarovski byl vždy o "kousíček" výše, zejména pokud jde o tu ostrost, ale ty hodnocení je třeba brát s rezervou, viz. třeba zde (optika 4 a 5): http://www.kikkertspesialisten.no/pub_d ... est10x.pdf přičemž i v případě porovnání (optika 1 a 2) Leica Geovid 10x42 HD-B vs Swarovski EL 10x42 WB, pokud šlo o ostrost (sharpness), tak na tom byl Swarovski lépe
Tim
Zkušený diskutér
Příspěvky: 692
Registrován: úte 26.11.2013, 14:21
Bydliště: Mar. Lázně

Re: Hyperfokální vzdálenost u dalekohledů?

Příspěvek od Tim »

Jojo, měl jsem je na čekané vedle sebe. Ono je u takové špičkové optiky asi težké porovnat ostrost obrazu pouhým koukáním na srnce v téměř naprosté tmě, ale obraz v Leice byl takový "plastičtější" nebo jak to nazvat. Fakt jsem zíral. Škoda jen, že ani jedna z těch optik mi neříká pane :lol:
Motivační citát pro tento den:

Vykašli se na motivační citáty, nalej si sklenku Jamesonu a pusť si pořádnej metal!!!
Rogam
Zkušený diskutér
Příspěvky: 519
Registrován: sob 13.8.2011, 20:09

Re: Hyperfokální vzdálenost u dalekohledů?

Příspěvek od Rogam »

To Tim

plastičtější není ostřejší, ale asi Ti rozumím
Odpovědět