MEOPTA - nové typy dalekohledů Meostar, Meopro a nyní Optika HD a Meostar B 1.1 HD

Lovecké pozorovací dalekohledy. Vaše zkušenosti, rady a dotazy.
Uživatelský avatar
gonias
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 410
Registrován: pát 27.7.2007, 5:04
Bydliště: Vyškovsko

Re: MEOPTA - nové typy dalekohledů Meostar a Meopro

Příspěvek od gonias »

Nějaké informace od produktového manažera k rozdílům mezi Meostarem a MeoPro

Z uživatelského hlediska jsou rozdíly v optickém výkonu (menší zorné pole, kratší vzdálenost výstupní pupily a mírně nižší světelná propustnost) a hmotnosti (MeoPro je lehčí díky většímu využití plastů):
Přílohy
Meopta.jpg
Meopta.jpg (102.16 KiB) Zobrazeno 14375 x
Merkel KR-1 Black 7x64 + Docter Unipoint 2,5-10x50, osnova 4-0 na šíně + Norma Vulkan, Hornady InterLock SP, S&B SPCE
Meopta MeoStar B1 8x42
Drsnosrstý jezevčík Asta
Uživatelský avatar
Choochoo007
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1403
Registrován: úte 28.11.2006, 20:34
Bydliště: Jižní čechy

Re: MEOPTA - nové typy dalekohledů Meostar a Meopro

Příspěvek od Choochoo007 »

Z minuleho vyjadreni Meopty jsem pochopil ze Meostar 8x56 HD nebude, takze tvuj prispevek s tabulkou chapu, ze jde o porovnani Stareho Meostaru s novym Meoprem, je to tak?
Jinak za me trochu zklamani ta propustnost, kdyz je denni 88 resp. 87 tak kolik je nocni? 83 resp. 82%? Osobne jsem myslel ze denni je tak 93 a nocni 88, podobne jako u puskohledu.
Myslivost se scvrkává na sezení u hromady žrádla a natláčky, kdy se bezhlavě pálí po všem[figi]
Uživatelský avatar
gonias
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 410
Registrován: pát 27.7.2007, 5:04
Bydliště: Vyškovsko

Re: MEOPTA - nové typy dalekohledů Meostar a Meopro

Příspěvek od gonias »

Přesně jak píšeš. Porovnání je se starým Meostárem.
MeoStar 8x56HD dle slov Meopty nebude nebo je tu možnost, že to zatím nechtějí pustit.
Merkel KR-1 Black 7x64 + Docter Unipoint 2,5-10x50, osnova 4-0 na šíně + Norma Vulkan, Hornady InterLock SP, S&B SPCE
Meopta MeoStar B1 8x42
Drsnosrstý jezevčík Asta
kodyz
Nový návštěvník
Příspěvky: 42
Registrován: ned 30.5.2010, 15:17

Re: MEOPTA - nové typy dalekohledů Meostar a Meopro

Příspěvek od kodyz »

Tak teď řeším vážný problém, myslíte že se vyplatí počkat na Meopro 8x56, nebo mám vzít od kolegy Meostar ale zvětšení 7x50 za slušnou cenu ?
Uživatelský avatar
gonias
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 410
Registrován: pát 27.7.2007, 5:04
Bydliště: Vyškovsko

Re: MEOPTA - nové typy dalekohledů Meostar a Meopro

Příspěvek od gonias »

Pokud tě nelimituje zvětšení 7x, tak já bych šel rozhodně do MeoStaru 7x50.
Merkel KR-1 Black 7x64 + Docter Unipoint 2,5-10x50, osnova 4-0 na šíně + Norma Vulkan, Hornady InterLock SP, S&B SPCE
Meopta MeoStar B1 8x42
Drsnosrstý jezevčík Asta
Uživatelský avatar
Rainier Wolfcastle
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 111
Registrován: úte 02.11.2010, 17:40

Re: MEOPTA - nové typy dalekohledů Meostar a Meopro

Příspěvek od Rainier Wolfcastle »

nemate nekdo interni info z meopty, jestli se v rade meopro chystaji dalekohledy 10x56HD nebo 10x50HD?
Uživatelský avatar
gonias
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 410
Registrován: pát 27.7.2007, 5:04
Bydliště: Vyškovsko

Re: MEOPTA - nové typy dalekohledů Meostar a Meopro

Příspěvek od gonias »

Jestliže typy o kterých byly info před půl rokem budou v prodeji nejdříve za dva měsíce, tak s 10x56HD a 10x50HD to nevidím lépe než konec roku 2016, a to jestli vůbec. Rozhodně bych na ně s koupí nečekal!
Merkel KR-1 Black 7x64 + Docter Unipoint 2,5-10x50, osnova 4-0 na šíně + Norma Vulkan, Hornady InterLock SP, S&B SPCE
Meopta MeoStar B1 8x42
Drsnosrstý jezevčík Asta
Uživatelský avatar
gonias
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 410
Registrován: pát 27.7.2007, 5:04
Bydliště: Vyškovsko

Re: MEOPTA - nové typy dalekohledů Meostar a Meopro

Příspěvek od gonias »

Dle informací z Meopty se zahájení sériové výroby MeoPro 8x56HD posouvá na únor 2016.
Merkel KR-1 Black 7x64 + Docter Unipoint 2,5-10x50, osnova 4-0 na šíně + Norma Vulkan, Hornady InterLock SP, S&B SPCE
Meopta MeoStar B1 8x42
Drsnosrstý jezevčík Asta
Uživatelský avatar
gonias
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 410
Registrován: pát 27.7.2007, 5:04
Bydliště: Vyškovsko

Re: MEOPTA - nové typy dalekohledů Meostar a Meopro

Příspěvek od gonias »

Že nová MeoPra budou kvalitní, to je řekl bych skoro jisté. S termínem zahájení prodeje to je však přesně naopak.
I když jsem myslím trpělivý, tak v tomto případě jsem nevydržel a pořídil MeoStar B1 8x56. Chvíli jsem zvažoval 10x50, ale je faktem, že podíl noční čekané je u mě tak 90%. Takže skoro jasná volba.
Zatím kvalita zobrazení předčila má očekávání!
Merkel KR-1 Black 7x64 + Docter Unipoint 2,5-10x50, osnova 4-0 na šíně + Norma Vulkan, Hornady InterLock SP, S&B SPCE
Meopta MeoStar B1 8x42
Drsnosrstý jezevčík Asta
Uživatelský avatar
Rainier Wolfcastle
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 111
Registrován: úte 02.11.2010, 17:40

Re: MEOPTA - nové typy dalekohledů Meostar a Meopro

Příspěvek od Rainier Wolfcastle »

z jakeho duvodu zase to zpozdeni? vzdyt uz jednu dobu byl v nabidce eshopu?
Uživatelský avatar
gonias
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 410
Registrován: pát 27.7.2007, 5:04
Bydliště: Vyškovsko

Re: MEOPTA - nové typy dalekohledů Meostar a Meopro

Příspěvek od gonias »

"Technické důvody při zavádění výroby"
Merkel KR-1 Black 7x64 + Docter Unipoint 2,5-10x50, osnova 4-0 na šíně + Norma Vulkan, Hornady InterLock SP, S&B SPCE
Meopta MeoStar B1 8x42
Drsnosrstý jezevčík Asta
Uživatelský avatar
Perník
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 422
Registrován: stř 16.7.2008, 14:37
Bydliště: Litoměřicko

Re: MEOPTA - nové typy dalekohledů Meostar a Meopro

Příspěvek od Perník »

Zdravím, Zajímají mě praktické zkušenosti s Meopro 8 x56 HD. Uvažuji o koupi nového dalekohledu, tento mi vychází jako jeden z vhodných adeptů v dané cenové kategorii, jen postrádám nějaké reference. Děkuji!
KB CZUB 584 12/7x57R
IŽ - 27EM - 1C 12/76
NK Bora od Černé tůně
Uživatelský avatar
kojot
Zkušený diskutér
Příspěvky: 860
Registrován: úte 04.9.2007, 7:03
Bydliště: okres Blansko

Re: MEOPTA - nové typy dalekohledů Meostar a Meopro

Příspěvek od kojot »

Kupoval jsem ho na jaře letošního roku po výběru z několika kandidátů jako náhradu za Zeiss Jena Binoctem 7x50. Nakonec u mě zvítězila mimo jiné desetiletá záruka a možnost reklamace kdykoli u nás v Čr nad doživotní zárukou USA-CHINA výrobků, která je prakticky nevymožitelná.

Dalekohled splnil moje očekávání. Super ergonomie pro pozorování jednou rukou, velká hloubka ostrosti, dosti shodné parametry s B1 až na zorné pole, které je o 6 metrů menší. Kvalitní pogumování bez otřepů po formě. Ostrost do okrajů, věrné a ostré vykreslení obrazu, prostě sklo od Meopty. Pokud ho dělají v Číně, nebo USA, dělají ho fakt dobře. Letos kvůli tomuto dalekohledu zemřelo již mnoho zvěře :D

Jako mínus vidím menší vakl ve výsuvných očnicích, které má Meostar fakt lepší, jinak jsem neshledal rozdíly. Za ty peníze kus poctivýho skla. Doma jsem řekl, že je to doživotní záležitost, tak se uvidí :D
Kdo netermí s námi, termí proti nám
Bako123
Nový návštěvník
Příspěvky: 3
Registrován: ned 07.1.2018, 19:43

Re: MEOPTA - nové typy dalekohledů Meostar a Meopro

Příspěvek od Bako123 »

Nedávno som bol v kamennom obchode vyskúšať ďalekohľad Meopta Meostar B1 7x50 a tiež 8x56. Nie som veľký odborník v tomto smere, ale musím uznať, že sa cez ne veľmi dobre pozeralo, obraz perfektný. Ale pri sledovaní som niekedy zazrel akoby také "čierne obrazce", ktoré mi sem tam prebehli cez zorné pole. Niečo také, akoby som mal zle priložené oči k okulárom, aj som skúšal s ním trochu pohybovať, nastavovať výsuvné očnice, rozpätie, ale nepomohlo. Neviem či som to správne popísal a či rozumiete čo som myslel. Uvažujem o tomto ďalekohľade a chcel by som vedieť, či to bola moja chyba - teda nesprávne nastavenie alebo priloženie očí, alebo či sa toto stávalo aj Vám pri sledovaní cez tento typ.
Radek Gahura

Re: MEOPTA - nové typy dalekohledů Meostar a Meopro

Příspěvek od Radek Gahura »

Bako123 píše:Nedávno som bol v kamennom obchode vyskúšať ďalekohľad Meopta Meostar B1 7x50 a tiež 8x56. Nie som veľký odborník v tomto smere, ale musím uznať, že sa cez ne veľmi dobre pozeralo, obraz perfektný. Ale pri sledovaní som niekedy zazrel akoby také "čierne obrazce", ktoré mi sem tam prebehli cez zorné pole. Niečo také, akoby som mal zle priložené oči k okulárom, aj som skúšal s ním trochu pohybovať, nastavovať výsuvné očnice, rozpätie, ale nepomohlo. Neviem či som to správne popísal a či rozumiete čo som myslel. Uvažujem o tomto ďalekohľade a chcel by som vedieť, či to bola moja chyba - teda nesprávne nastavenie alebo priloženie očí, alebo či sa toto stávalo aj Vám pri sledovaní cez tento typ.
Zdravím,
tohle dělají všechny dalekohledy s lineární konstrukcí, říkali jsme tomu jednoduše "zatmavování obrazu". Ale nepodařilo se mně nikdy nikde dohledat odborný termín a popsání, toho proč to vzniká. Vzhledem k tomu že u klasického porro dalekohledu jsem to neviděl nikdy u žádného modelu, vycházím z toho že jde o problém, jakýsi vedlejší účinek přímohledné konstrukce. Ve všech případech platilo to, že čím lepší a dražší dalekohled, tím to bylo méně zřetelné, jinými slovy čím lepší, preciznější zpracování tím menší zatmavování. Ale existuje pár modelů top značek, u kterých to bylo opravdu výrazné a jak se říká už hodně na závadu, např. Zeiss Conquest 8x50. U Meostaru 7x50 jsem to téměř nezaznamenal, u Meostaru 8x56 jen minimálně, rozhodně se nejedná o nějaké drama, vyskytuje se to i u dražších dalekohledů. R.G.
Odpovědět