Vortex Solo

Lovecké pozorovací dalekohledy. Vaše zkušenosti, rady a dotazy.
Odpovědět
Johny R
Nový návštěvník
Příspěvky: 31
Registrován: čtv 30.5.2013, 16:23

Vortex Solo

Příspěvek od Johny R »

Zdravím pánové.
Rád bych kdyby se ozvali nějací zdejší uživatelé tohoto monokuláru. V týdnu bych jej chtěl objednat a nemohu se rozhodnout mezi verzemi 8x36 a 10x36. Případně 8x36 R/T, ale s osnovou neumím a mám tak trochu pocit že je i celkem zbytečná. O peníze nejde, max. rozdíl mezi jednotlivými modely je 500,- kč , což považuji za zanedbatelné. Doteď jsem si vždy vystačil s puškohledem, ale zvedat zbraň většinou nabitou, kvůli obeznání mi příjde přinejmenším nepohodlné, nemluvě o bezpečnosti. Binokulár jsem měl 15 let starého Bresra 8x56 z dob kdy byly ještě použitelné. Binokulár mi vždy při pochůzce vadil a i koukání přes puškohled je mi příjemnější, chci monokular v tom mám jasno. Kdyby měl někdo porovnání i s jiným výrobcem, jsem nakloněn i jiným návrhům. Jinak užití je hlavně pro obeznávání na srnčí a ranní šoulačky, z tohodle pohledu mi příjde vhodnější 10 ka, ale na druhou stranu nevím jestli by 8 ka nebyla lepší kvůli světelnosti s kompromisem pro zvětšení. Rovněž mně zajímá vaše spokojenost s tímto výrobkem. Dík za reakce.
Petr1970
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1867
Registrován: úte 26.1.2010, 9:46

Re: Vortex Solo

Příspěvek od Petr1970 »

za mě spokojenost, 10x36 (nedělajs rt).. teda samozřejmě klasickej dalekohled kouká líp(2 oči)..

nemám moc porovnání, ale za ty peníze myslím že dobrý, v létě nalehko když jdu s brokovnicí na přehled, nosím jen to.. vozím ho i v autě nebo když jdu někam jen se podívat i ve městě...

odkud jseš? mohl bych případně někdy cestou zapůjčit, pohybuji se občas po D1 a okolí... od prahy po ostravu..
ZKM 456
Fabarm Elos C
Beretta 682 special skeet (bez gold a bez E)
W-Vanguard, .308W, 4-16x50 Vortex PST
Johny R
Nový návštěvník
Příspěvky: 31
Registrován: čtv 30.5.2013, 16:23

Re: Vortex Solo

Příspěvek od Johny R »

Jsem od Ostravy. Ty máš tedy desítku? Na R/T se mi líbí lepší okulár, ale zase bych asi radši tu 10.
Petr1970
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1867
Registrován: úte 26.1.2010, 9:46

Re: Vortex Solo

Příspěvek od Petr1970 »

jo, mám 10x36 .. taky sem sháněl s RT, ale psal jsem i do Vortexu tenkrát, ale prý to neplánovali (asi ani neplánují, už ho mám 2 roky..)

nakonec sem radši vzal zvětšení...
ZKM 456
Fabarm Elos C
Beretta 682 special skeet (bez gold a bez E)
W-Vanguard, .308W, 4-16x50 Vortex PST
Johny R
Nový návštěvník
Příspěvky: 31
Registrován: čtv 30.5.2013, 16:23

Re: Vortex Solo

Příspěvek od Johny R »

Tak nakonec mám objednáno Solo 8x36 R/T. Až dorazí tak pro případné zájemce krátce poreferuji :) .
Odpovědět