zeiss zf4/s a zeiss zf6/s rada

Lovecké puškohledy a vše o nich. Vaše zkušenosti, rady a dotazy.
Jan Slavětínský
Zkušený diskutér
Příspěvky: 520
Registrován: čtv 27.6.2013, 9:34

Re: zeiss zf4/s a zeiss zf6/s rada

Příspěvek od Jan Slavětínský »

Pokud v té staré Zeisce vidíte a jste s ní spokojeni, je to dobře. Já jí také měl, ale mnohokrát se mi stalo, že jsem dalekohledem zvěř viděl, ale přes tento puškohled ne. Když si potom na flintu dáte pořádnou optiku zjistíte, o kolik loveckých možností ste se za tu dobu používání zeisky připravili. To je skutečnost a praxe.
Znovu opakuji, že pokud si někdo pořídí tuto starou zeisku, tak jedině vč. montáže a tak jak je jí dát na flintu. Předělávat to a lítat po puškařích se vzhledem k této optice a cenám práce puškaře nevyplatí. Prodejní ceny této optiky s montáží se pohybují kolem 2 tis.a dohodou. Já už bych tuto optiku na flintu nechtěl, ale nehaním ji. Lovu
bonecrusherx55
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 407
Registrován: sob 27.11.2010, 12:33

Re: zeiss zf4/s a zeiss zf6/s rada

Příspěvek od bonecrusherx55 »

to ano, samozrejme, ze s dnesnymi puskohladmi je vidiet ovela lepsie, mal som ich celkovo tusim 12 ??? neviem uz presne a rozne znacky. Ale ta zeisska sa mi bohovsky paci...neviem si pomoct... Ale som zvedavy na novy Meostar R2...uvidime, co to bude zac.
ZKM 456 22 lr, weatherby mark V 6,5 creedmoor, cz 550 magnum 375H&H, cz 550 custom 338-lapua-magnum, cz 550 custom 300 win mag, cz 527 lux 22 hornet
Uživatelský avatar
Zdenek41
Zkušený diskutér
Příspěvky: 3179
Registrován: ned 24.9.2006, 16:01
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: zeiss zf4/s a zeiss zf6/s rada

Příspěvek od Zdenek41 »

Je jasná věc,že tato optika je v dnešní době překonaná.I když mohu říci na den je to jedno.A na tu dobu,že nic nebylo byl člověk štastný,že jí má.Po zeissu jsem pod rukou sehnal japončíka haminex 6/42 na noc to bylo fajn jen přes den člověk musel točit aby nebylo tak hrubé T.
V dnešní době je člověk rád,že se dostane ven i té černé neni tady tolik co bývalo.Přes den používám malýho magnuma na něm mám Tasco,které jsem tady koupil od člena na foru v pohodě lovím i lišky hodně po západu slunce.Jen co mě na něm štve je to,že po rosvícení kříže je hrozně hrubý.Na tu lišku či po ránu kočku je to i na 1 velice intenzivní.
fordik
Častý návštěvník
Příspěvky: 75
Registrován: pon 06.2.2012, 20:03
Bydliště: okr. Blansko

Re: zeiss zf4/s a zeiss zf6/s rada

Příspěvek od fordik »

zdar
Mohl by někdo z uživatelů změřit průměr tubusu puškohledu zeiss zf6/s? Otec ho má na zetce 6,5x57 na klapkové montáži, ale uchycený kroužky přímo na tubus v místech, kde není šína. Logicky se nabízí varianta dát do stávajících kroužků jiné sklo. Dnes jsem vzal šupleru, změřil tubus a vyšlo mi 28 mm. Čuměl jsem jak pulec. Pokud vím, nikdo tubus 28 mm nedělá, nebo se pletu? Co teď s tím? Dát na palcový tubus vymezovací kroužky (případně z čeho) nebo kroužky přestružit na průměr 30mm (pokud síla materiálu dovolí)? Každopádně na poslední 2 dotazy bude muset odpovědět puškař.
bonecrusherx55
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 407
Registrován: sob 27.11.2010, 12:33

Re: zeiss zf4/s a zeiss zf6/s rada

Příspěvek od bonecrusherx55 »

ano, vyslo ti to presne. tubus ma skutocne 28 mm. daju sa vysustruzit aj kovove vlozky do 30 mm montaze-kazdy, kto vie robit na sustruhu ti to spravi na pockanie. Pocerni si ich a mas hotovo. Len nezabudni na prednu bocnu korekciu, ktora sa musi vykonat na montazi, pretoze ten puskohlad nema bocne nastavovanie zamernej osnovy.
ZKM 456 22 lr, weatherby mark V 6,5 creedmoor, cz 550 magnum 375H&H, cz 550 custom 338-lapua-magnum, cz 550 custom 300 win mag, cz 527 lux 22 hornet
fordik
Častý návštěvník
Příspěvky: 75
Registrován: pon 06.2.2012, 20:03
Bydliště: okr. Blansko

Re: zeiss zf4/s a zeiss zf6/s rada

Příspěvek od fordik »

dík moc za přeměření.
Přemýšlím o tom, že pořídím jiný puškodled (s boční korekcí) do stávajících 28 mm kroužků a zeiss pošlu do zaslouženého důchodu, abych nemusel šahat na montáž, nebo to přestružit na 30 mm. Protože jediná stranová korekce je teď poklepnutí předního kamenu na klapce, zčehož se mi ježí vlasy. Spíš mám strach, aby puškohled s palcovým tubusem s vymezovacími segmenty pořádně držel. Byl by tam další člen, na kterém by se to mohlo pohnout.
fordik
BwanaHunter
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1907
Registrován: úte 13.10.2009, 21:01

Re: zeiss zf4/s a zeiss zf6/s rada

Příspěvek od BwanaHunter »

Fordik> no ty "vlozne" krouzky do ok o vetsim prumeru tam nemuzou byt jen tak vlozene. Musi byt bud prilepene, a to ne vterinakem :D nebo pripajene, a to ne pajkou pro elektrokutily... Prace pro puskare. Ale jde to udelat a to udelat dobre.
S trofejemi je to jako s ženami. Nejlepší je ta příští.
Jiří
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 101
Registrován: úte 30.1.2007, 13:56

Re: zeiss zf4/s a zeiss zf6/s rada

Příspěvek od Jiří »

Demontoval jste někdo zručnější ZH montáž z Zeiss ZF6? Dopředu nejde pro zvětšení tubusu a zpět pro velké osazení v tubusu ( tam kde je ten zadní velký šroub ).
Brok je brok, ale první kule bere.
Odpovědět