Sightron S-tac

Lovecké puškohledy a vše o nich. Vaše zkušenosti, rady a dotazy.
Odpovědět
beskydak
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 141
Registrován: stř 02.9.2009, 10:54
Bydliště: Jablunkovský průsmyk

Sightron S-tac

Příspěvek od beskydak »

Chlapi, nemáte někdo zkušenosti (byť zprostředkované) s puškohledem Sightron S-tac 2,5-17,5x56 IR. Potřebuji na jedné zbrani vyměnit Nikon Monarch III 2,5-10x42 něčím i na noční lovy a prozatím se mi tenhle zamlouvá nejvíc. Úžasná variabilita přiblížení a výborné reference na značku Sightron. Jen o té nové řadě S-tac nějak zkušenosti na fórech chybí. Lesu, lovu
losthorizon
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 121
Registrován: ned 22.11.2009, 20:26

Re: Sightron S-tac

Příspěvek od losthorizon »

Ono těch zkušeností není tolik, protože jde poměrně o novinku. V ruce jsem ho měl a líbil se mi. Dřív jsem měl docela nedůvěru k těmto značkám, nicméně zrovna dvojice Sightron - Vortex mě překvapila a změnila náhled na věc. Co mi u tohoto modelu vadilo byla šířka zorného pole. Můj dojem byl, že je poměrně úzké (a to nemluvím pouze o max. zvětšení). Jenže velikost zorného pole je bolestí velké většiny puškohledů a opravdu jen top značky jsou i v tomto parametru jinde, jenže to jsou i cenou... Osobně, pokud bych chtěl puškohled v podobných parametrech, tak bych ho určitě zvažoval. Cena je velice dobrá (vyrobeno na Filipínách, ne v Japonsku) a opticky vypadá také velice dobře. Nestřílel jsem s ním a neměl jsem možnost kouknout do něj za šera, ale jsem zvědavý na reakci někoho, kdo už ho vyzkoušel v praxi.
beskydak
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 141
Registrován: stř 02.9.2009, 10:54
Bydliště: Jablunkovský průsmyk

Re: Sightron S-tac

Příspěvek od beskydak »

losthorizon, díky za reakci. Byla pro mě podnětná, protože kouknout se na zorné pole jsem opomněl. Nakonec to nevypadá nijak katastrofálně. Rozsahem podobná Meopta R2 2,5-15x56 má při zvětšení 2,5x zorné pole 15m ve 100 metrech. Přepočítal jsem Sightron 2,5-17,5x56 na metrické jednotky a při zvětšení 2,5x to vyšlo 14m ve 100, takže rozdíl cca 7%, což není nijak významné. Kouknul jsem i na Zeiss, ale tam je nejblíže podobný V8 2,8-20x56, kde u toho zvětšení 2,8x udávají 15,5m ve 100m, což je zhruba 17m/100m (přepočítáno na zvětšení 2,5x). Tady je už ten rozdíl vidět, jenže ten Zeiss koštuje kolem 75000,- Kč, což je 3x více než ten Sightron. Takže to srovnávat vlastně moc nejde. Nicméně, čekal jsem výroba Japonsko, ty Filipíny mou duši klidem rozhodně nenaplňují. Lesu, lovu
losthorizon
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 121
Registrován: ned 22.11.2009, 20:26

Re: Sightron S-tac

Příspěvek od losthorizon »

Já osobně bych ty Filipíny neviděl nijak zle. Zmínil jsem je schválně, ale nemyslel jsem to jako zásadní negativum. On je to stále Sightron, jen je montován na Filipínách v jejich továrně (prostě je tam levnější pracovní síla) a předpokládám s jejich (rozuměj japonským) standardem. Dokonce si myslím, že ta továrna bude relativně nová a tedy i nově vybavená včetně nových strojů... A nakonec na malorážce Sightron z Filipín mám a funguje bezvadně! Svým příspěvkem si v podstatě potvrdil má předchozí slova o zorném poli - žádná sláva, ale ani žádný propadák. Prostě průměrné hodnoty, které ale vztažené na cenu dostávají trochu jiný rozměr :-) Když už jsi zmínil Meoptu, tak absolutně nechápu, jak mohli u nového puškohledu R2 vynechat funkci korekce paralaxy. Tím tento puškohled devalvují a osobně to pokládám za větší problém, než to, že je Sightron vyrobený na Filipínách.
Flash
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 118
Registrován: pon 07.7.2008, 8:13
Kontaktovat uživatele:

Re: Sightron S-tac

Příspěvek od Flash »

Zkus si taky, jak se bude chovat v protisvětle. Brácha má SIII a to je opravdu bída, clona neclona.
sako85
Častý návštěvník
Příspěvky: 62
Registrován: čtv 05.12.2013, 13:16

Re: Sightron S-tac

Příspěvek od sako85 »

Tech Filipin sa ozaj netreba bát,robí tam svou optiku aj NIKON,momentálne tiež testujem Nikon Prostaff II.NEW-3,5-14X50IL-made in FILIPINY a tá optika po mechanickej stránke šlape ako hodinky.Má to možnost zmeny farby podsvietenia krížiku-osnova 4K-ale to som už O.T.
poli
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 325
Registrován: pon 04.6.2012, 8:55

Re: Sightron S-tac

Příspěvek od poli »

I Vortex dělá na Filipínách a má velice dobré reference. Navíc má na všecho doživotní záruku, takže těch Filipín se není důvod bát.
beskydak
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 141
Registrován: stř 02.9.2009, 10:54
Bydliště: Jablunkovský průsmyk

Re: Sightron S-tac

Příspěvek od beskydak »

No, já z těch Filipín právě trochu obavy mám. Nikony mám konkrétně 3 (2x Monarch 3, 1x monarch E). Monarch E jsem již reklamoval, ale to je Japonec. Monarchy 3 mě zklamaly. 5-20xtuším 44 - naposledy si klikal podle svého mínění, 2,5-10x42 při posledních trochu drsných testech měchanické odolnosti si buď "sedla"osnova nebo rovnou klekla. Budu teprve dále testovat - ale to jsou právě tuším oba Filípínci. Ale to už jsem trochu moc OT.
Jirka83
Zkušený diskutér
Příspěvky: 566
Registrován: sob 16.6.2007, 19:15
Bydliště: Jičín
Kontaktovat uživatele:

Re: Sightron S-tac

Příspěvek od Jirka83 »

Ahoj,
tento puškohled mám asi půl roku, posadil jsem ho na Tikku T3 Hunter v ráži 6,5x55SE. Na střelnici výbornej, drží nástřel, paralaxa super, tuhá, ale dá se velice přesně seřídit, pokud na to je vidět a na klikání je spoleh. Se světelnýma podmínkama je to už horší, srovnávám to s puškohledama Docter 8 x 56 (jeden s bodem tubus 30mm, jeden bez bodu tubus 1palec). Při protisvětle je vidět o poznání hůř (například pokud potřebuji střílet proti západu poté co zapadne slunce), chci to zkusit vyřešit sluneční clonou. V noci jsem ho zatím venku neměl, ale přes zimu to chci určitě zkusit, ale zbraň na noc mám primárně jinou, tato kulovnice slouží především na denní lovy případně i na delší vzdálenosti a pro tyto účely je super... Jirka
kozlice Zabala Hermanos 12/76 XL 90
kozlice Rizzini 20/76
kulobrok Merkel 8x57JR/16 + hlavně 16/70
ZKM 451 .22 LR
ZKK 601 W243
BO 98 LW 8,5x63REB
FN 1907 6,35Browning
Flash
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 118
Registrován: pon 07.7.2008, 8:13
Kontaktovat uživatele:

Re: Sightron S-tac

Příspěvek od Flash »

Napiš sem potom prosím, jak jsi dopadl se sluneční clonou. Docola by mě to zajímalo vzhledem ke zkušenostem s SIII.
pohodar
Častý návštěvník
Příspěvky: 54
Registrován: čtv 24.5.2007, 21:09
Bydliště: Již.Čechy

Re: Sightron S-tac

Příspěvek od pohodar »

....delaji ho i pro lovce.Mam na ceste S 2.5-17,5x56 IR 4A..lisi se jen tim,ze ma nizke kominky a osnovu 4A/germany
...jsem v pohodě...
Odpovědět