Vortex Sparc

Lovecké puškohledy a vše o nich. Vaše zkušenosti, rady a dotazy.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Čouda
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 192
Registrován: pát 08.6.2007, 15:15
Bydliště: Plzeň-sever (sičí ráj)

Vortex Sparc

Příspěvek od Čouda »

Jaký je váš názor na tento kolimátor.
http://www.naboje-prebijeni.cz/kolimator-vortex-sparc-1
Dal by se nějak namontovat na CZ 527 Carbine a je vhodný na naháňky? Přijde mi za tu cenu dobrý, spousta příslušenství, 3 výšky montáží. Akorát nevím, jaké má zorné pole a jak ty montáže přidělat na rybinu.
Mannlicher SM 12 LH 9,3*62 + Meostar R2 2.5-15x56 +Blaser Dual Brake
Blaser R93 Left Hand Semi Weith 8*57 IS + ATN X-Sight 4K
Hirc
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 458
Registrován: pát 07.3.2008, 13:25
Bydliště: Praha / západní Čechy

Re: Vortex Sparc

Příspěvek od Hirc »

zorné pole bude limitováno tubusovou konstrukcí a hlavně ovládacími prvky, mrkni na Youtube...
http://www.youtube.com/results?search_q ... rtex+sparc
Pokud chceš tubusák, tak za ty prachy je to OK - takový Aimpoint pro chudé :P. Alespoň na US fórech na něj nikdo nenadává.
Uživatelský avatar
suhl
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 206
Registrován: stř 29.5.2013, 11:21

Re: Vortex Sparc

Příspěvek od suhl »

Steyr Mannlicher mod. M 8x57 JS
Steyr Mannlicher mod M 7x64
Mannlicher Schoenauer 8,2x56 MS
losthorizon
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 121
Registrován: ned 22.11.2009, 20:26

Re: Vortex Sparc

Příspěvek od losthorizon »

Vortex jedna z mála značek, které dokáží za poměrně nižší cenu nabídnout dobrou kvalitu. Sparc je toho docela dobrým důkazem. Funguje bezvadně a asi bych jej zrovna nenazval aimpointem pro chudé. Nicméně i zde na fóru jsou popsány nevýhody kolimátorů oproti naháňkovým puškohledům, které poskytují širší spektrum uživatelských možností...
rolee
Nový návštěvník
Příspěvky: 33
Registrován: pát 29.3.2013, 9:07

Re: Vortex Sparc

Příspěvek od rolee »

Mám Sparka na Marlinke 45-70. Predtým bola na Sa 58. Zatiaľ spokojnosť. Montáž som použil v oboch prípadoch tú najnižšiu. Dobrá vec je aj 2x zväčšovací adapter, hlavne pri nástreľovaní zbrane.
Ako negativum sa mi javí NV mod tlačítko ktoré sa nachádzá medzi regulovaním jasu bodky. Niekedy sa nechtiac zatlačí, a bodka zmizne.
ak budú ďalšie otázky tak rád pomožem.
Karel K.
Nový návštěvník
Příspěvky: 21
Registrován: pát 20.3.2009, 13:00

Re: Vortex Sparc

Příspěvek od Karel K. »

Mám ho na zbrani v ráži 7.62x39, po 1000 ranách stále drží nástřel, mechanicky OK.
Ovšem, právě asi kvůli NV má obraz nádech až moc do modra, což silně zkresluje barevné vnímání. Ale jako největší slabinu vidím intenzitu bodu. Za slunečného počasí OK, ale v podvečer za šera svítí i na nejnižší intenzitu velmi silně, z bodu se stává svítící hvězda, raději potom střílím přes mechanická mířidla. Tak asi tak.
Pokud netrváš na tubusovém kolimátoru, tak za stejný peníz uvažuj o C-moru, ten je docela dobrý.
Bory
Častý návštěvník
Příspěvky: 95
Registrován: pát 04.6.2010, 13:15
Bydliště: Jižní Čechy

Re: Vortex Sparc

Příspěvek od Bory »

Chtěl bych Vortex sparc2 dát na kulovnici v 308w, mám weaver montaž a používat to na naháňky tak do 60-70m. Co myslíte vydrží to a bude to stačit? Nebo raději přišetřit na Aimpoint(meoptu)..? Zase koupit drahy kolimator a pak zjistit že mi to nevyhovuje.. :(
Blaser r8 ps .308win 47 cm + ZD 6-24x56 MIL-DOT 2 a 6,5CM 52 cm + S-B Exos 3-21x50 + A-TEC Optima 45; Lanber Hunter, r.12/12x76; IŽ-43EM-M-1C, r.20x76
Odpovědět