Zeiss Victory HT 2,5-10x50 vs.SwarovskiZ4i 3-12x50L

Lovecké puškohledy a vše o nich. Vaše zkušenosti, rady a dotazy.
Odpovědět
Pavka
Nový návštěvník
Příspěvky: 39
Registrován: úte 09.11.2010, 12:43

Zeiss Victory HT 2,5-10x50 vs.SwarovskiZ4i 3-12x50L

Příspěvek od Pavka »

Zdravím kolegové myslivci,chtěl jsem se zeptat,zda máte nějaké zkušenosti s touto optikou.Chci ji na kulobrok,tak jsem volil z estetických důvodů 50ku. Swáru,nebo Zeiss :wink: :wink:
Naposledy upravil(a) Pavka dne ned 28.9.2014, 11:35, celkem upraveno 1 x.
Pavka
Nový návštěvník
Příspěvky: 39
Registrován: úte 09.11.2010, 12:43

Re: Zeiss Victory HT 2,5-10x50

Příspěvek od Pavka »

To nikdo tuto optiku nevlastníte?
Pavka
Nový návštěvník
Příspěvky: 39
Registrován: úte 09.11.2010, 12:43

Re: Zeiss Victory HT 2,5-10x50 vs.SwarovskiZ4i 3-12x50L

Příspěvek od Pavka »

Tot tu nikdo nevlastní,nebo nemá zkušenosti ani s jedním z těchto puškohledů?
onder
Nový návštěvník
Příspěvky: 43
Registrován: úte 02.4.2013, 15:09

Re: Zeiss Victory HT 2,5-10x50 vs.SwarovskiZ4i 3-12x50L

Příspěvek od onder »

Za mě určitě HT,vede propustnost světla a velikost č. bodu.
Hirc
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 458
Registrován: pát 07.3.2008, 13:25
Bydliště: Praha / západní Čechy

Re: Zeiss Victory HT 2,5-10x50 vs.SwarovskiZ4i 3-12x50L

Příspěvek od Hirc »

za mne Zeiss
- vlastním "bazarovou" Z4i, ale pokud bych si měl vybrat a neřešit peníze, tak z těch dvou Zeissku - i když jen o chlup
rimar77
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1361
Registrován: ned 29.3.2009, 14:49
Bydliště: jižní čechy

Re: Zeiss Victory HT 2,5-10x50 vs.SwarovskiZ4i 3-12x50L

Příspěvek od rimar77 »

já mám pravda taky z těchto dvou značek jen zeisse (3-12x56 a 6-24x72) ale tydle dvě značky jsou naprosto co se kvality týče na špici že jsou v podstatě stejné. Je třeba si oba vyzkoušet jak ti sedí jejich ovládání, zoomování atd. a vybírej podle toho nikdo ti neporadí přesně jelikož každej jsme originál a co mně nevadí a naopak třeba vítám může být pro někoho děsnej problém takže vybírej na základě uživatelského komfortu asi tak:-)
no já bych osobně opět volil zeisse jelikož menší zvětšení byť jen o malinko na kulobroku využiju víc než to velké
Pavka
Nový návštěvník
Příspěvky: 39
Registrován: úte 09.11.2010, 12:43

Re: Zeiss Victory HT 2,5-10x50 vs.SwarovskiZ4i 3-12x50L

Příspěvek od Pavka »

Nepotřebuji poradit,jaký z těchto dvou,jen mě zajímají zkušenosti druhých. Byl jsem z Zeiss vždy spokojen,tak u něj nadále zůstanu a můj kulobrok bude zdobit opět Made in Germany :wink: :wink: Díky za reakce
wildbunch
Nový návštěvník
Příspěvky: 26
Registrován: pát 07.2.2014, 19:47

Re: Zeiss Victory HT 2,5-10x50 vs.SwarovskiZ4i 3-12x50L

Příspěvek od wildbunch »

Zeiss Victory HT 3-12x56 se šínou a věžičkou ASV jsem kupoval loni na svoji kulovnici. Po letech spokojenosti se Zeissy jsem byl nyní hodně zklamán. V prodejně jsem ho vybalil a první čeho jsem si všimnul byl otisk od jakéhosi nástroje v délce 3-4 mm na tubusu. Nebyla to čerstvá rýha ale po povrchové úpravě tzn. již z výroby. U optiky za šedesát vcelku k vzteku. Co jsem ale nedal byl takový průměrný obraz. Možná mám mlsné oko, ale obraz byl kulatý jako soudek, okraje při zvětšení 3x neostré, takové....bojím se to říct, podobné jako u mojí Delty Titanium na malorážce :lol: Povídám prodavači že toto si rozhodně nevezmu, aby objednal jiný bez rýhy na tubusu. Za týden dorazil nový kus. Opět ve stejném místě na tubusu rýha, maličko menší. Jednalo se prý o sérii, kdy jim ty otisky způsobil jakýsi stroj ve výrobě (na své západní trhy by si tuto sérii jistě nepustili, bohužel mám několikrát ověřeno že je to stále běžné a k nám jde zpravidla jiná jakost). Obraz byl o něco lepší, ale žádná hitparáda to není. Optika byla zaplacena dopředu tak jsem ho vzal i s otiskem. Za měsíc šel z domu a vrátil jsem se ke svému osvědčenému zvyku kupovat optiku přímo v Německu nebo Rakousku. Vzal jsem Zeiss Diavari VM 3-12x56 od známého-prvního majitele, byl jako nový. Je rozměrově úplně stejný, ale vyrobený v roce 1996 ze starší kvalitní produkce. Obraz jako víno, ostrý jako břitva, cena oproti novému HTčku na polovině. Záruka tehdy ještě 30 let tzn. do roku 2026...

Swarovského jsem měl poté na vyzkoušení též. Jako bývalý fanda Zeissu musím uznat, že Swarovski "kouká" lépe. To jsem si ověřil i při několikadenním srovnání dalekohledů Zeiss Victory HT a Swarovski EL SV. Swarovski je na tom ve všech ohledech lépe, volba byla jasná a koupil jsem ELko se Swarovisionem. Každý má ale jiné oko, je třeba to shlédnout a vyzkoušet, ne si nechat radit od ostatních... 8)
Naposledy upravil(a) wildbunch dne úte 10.2.2015, 18:43, celkem upraveno 3 x.
Pavka
Nový návštěvník
Příspěvky: 39
Registrován: úte 09.11.2010, 12:43

Re: Zeiss Victory HT 2,5-10x50 vs.SwarovskiZ4i 3-12x50L

Příspěvek od Pavka »

Já jsem se s ničím podobným nesetkal,koupil si 50 HT a jsem velmi spokojen.Je fakt,že každý má jiné oči a každému vyhovuje něco jiného.To co jinému vyhovuje,druhému může vadit.Já si první Zeiss koupil Duralyt,každý ho pomlouval a hanil,proto jsem si ho vyzkoušel a byl jsem opravdu moooc spokojený.Pak jsem si vzal HTčko a ten rozdíl není nijak markantní,prostě tam těch 25 navíc,já nevidím! Nic méně jsem si zrovna dnes udělal radost a pořídil si znovu HTčko,ale 56. Chodím hodně v noci,tak vlastně poprvé zkouším 56,ač jsem si řekl,že na kulobrok 56 nedám,prostě tam půjde.No a jestli se mi někdy stane,že budu zklamán,pak to budu řešit,dle situace.Za mě,HT je opravdu pecka.Ostrý až do krajů,teď jen prodat tu 50ku :) :) Co se týče záruky,tak to zkrouhli krom Meopty,Leupolda snad všichni,to mě také mrzí,přeci jenom dát za optiku 55 a dostat záruku nezáruku je v dnešní době zřejmě krok zpět.
Odpovědět