Swarovski Z6i 1,7-10x42 SR I.GEN

Lovecké puškohledy a vše o nich. Vaše zkušenosti, rady a dotazy.
Odpovědět
Uživatelský avatar
znecas
Nový návštěvník
Příspěvky: 29
Registrován: úte 01.11.2011, 7:08

Swarovski Z6i 1,7-10x42 SR I.GEN

Příspěvek od znecas »

Dobrý den,
potřebuju radu ohledně tohoto puškohledu. Máte někdo praktické zkušenosti s tímto puškohledem ? Jak kouká v noci ? Kdyby jste mohli porovnat třeba s meoptou, jaký je pak rozdíl v obrazu ? Vlastním dvoják 9,3x74R a chtěl bych tento puškohled používat i na naháňky. Nabízený puškohled je 1. generace s osnovou 4A-300-I. Je vhodný jak pro naháňky tak i pro příležitostní individuální lov ? Na 1,7x má zorné pole 25m/100m, kdežto naháňkový puškohled meopta Meostar R1 1-4x22 K-DOT má samozřejmě při 1x 36m/100m. S tímto puškohledem bych již nemohl chodit zase na individuelní lov. Myslíte, že koupí swarovskeho bych neudělal chybu ? Děkuji za jakýkoli námět a názor.
Luxusně ryté ZP 16/16, Fausti Stefano 20/20 model DEA, Beretta 686 12/12, Alphonse Forgeron 20/20 Holland Holland, Lověna 16/16 Holland Holland, Mannlicher SM12 7x64+Swarovski 2,5-15x56 Z6i, Dvoják Merkel 141 DB 9,3x74R,9,3x74R+Swarovski 1,7-10x42 Z6i.
michalos
Zkušený diskutér
Příspěvky: 589
Registrován: pon 17.11.2008, 8:26
Bydliště: Blanensko

Re: Swarovski Z6i 1,7-10x42 SR I.GEN

Příspěvek od michalos »

Zdravím,
podle mého názoru a zkušenosti si myslím, že když se dělají kompromisi, tak to stojí za ho.no. Lepší mít jednu pořádnou optiku na čekanou a pak podle okolností mít buď kolimátor nebo nějaký levnější naháňkový puškohled, kde nepotřebuješ zase až takovou světelnost ale velké zorné pole. Lovu
Filda
Nový návštěvník
Příspěvky: 41
Registrován: pon 08.10.2012, 12:16
Bydliště: Jižní Čechy

Re: Swarovski Z6i 1,7-10x42 SR I.GEN

Příspěvek od Filda »

25 m na 100 m už je podle mě dostatečně velké zorné pole na naháňku.. Myslím, že to není špatná volba. Na noc to s čočkou 42 možná nebude úplně ono, ale na druhou stranu, kamarád má staršího Kahlese 1,5-6*42 a já v něm na zvětšení 6 vidím lépe než s Meostarem 3-12*56 na stejné zvětšení. Bylo mi to taky divné, ale vidím s ním vážně o fous líp. Záleží na oku každého soudruha. Doporučuju před koupí vyzkoušet..
Howa Hogue 1500, 30-06 Springfield, Docter Unipoint 3-12*56
Rogam
Zkušený diskutér
Příspěvky: 519
Registrován: sob 13.8.2011, 20:09

Re: Swarovski Z6i 1,7-10x42 SR I.GEN

Příspěvek od Rogam »

To znecas

Pokud je v dobrém stavu, tak nákupem Swarovského Z6i rozhodně chybu neuděláš :) , mám osobní zkušenost s gen. I. i II.. Rozdíl oproti jiné optice ve střední třídě poznáš nejlépe s začínajícím šerem, samozřejmě nečekej v noci s objektivem 42 zázraky, ale je vidět lépe (rozeznáš objekty, které v jiné optice už nerozeznáš). Jinak rozdíl je dále v tom, že Z6i má robustní konstrukci, vše sedí jak má (jediné, co je u gen. I nepříjemné, že ovladač zapínání bodu je příliš dlouhý a můžeš si nechtěně zapnout ten bod, samo se to ale vypne, 3 hod. v denním a 5 hod. v nočním režimu), obraz je naprosto stabilní a věrný, žádné běžně pozorovatelné zkreslení ani v okrajích čočky.
onder
Nový návštěvník
Příspěvky: 43
Registrován: úte 02.4.2013, 15:09

Re: Swarovski Z6i 1,7-10x42 SR I.GEN

Příspěvek od onder »

Ahojte pánové nemáte prosím někdo z vas zkušenost s z6i 1,7-10x42 popř. 2-12x50 .Chci to do lesni honitby na lov přes den max.šero .
Boci1
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 160
Registrován: pon 12.12.2011, 17:49

Re: Swarovski Z6i 1,7-10x42 SR I.GEN

Příspěvek od Boci1 »

Z6i 2-12x50 mám na nejoblíbenější flintě cca 6,5 roku.Vystřeleno něco kolem 600 ran bez problému.Zatím jsem neměl nutkání koupit něco jinýho.
onder
Nový návštěvník
Příspěvky: 43
Registrován: úte 02.4.2013, 15:09

Re: Swarovski Z6i 1,7-10x42 SR I.GEN

Příspěvek od onder »

Boci co se trochu rozepsat :D
Boci1
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 160
Registrován: pon 12.12.2011, 17:49

Re: Swarovski Z6i 1,7-10x42 SR I.GEN

Příspěvek od Boci1 »

Jak chceš :D To sem si takhle jednou s hrůzou uvědomil,že ačkoliv mám naháňkovej speciál,šoulačkovej speciál a noční speciál tak nemám univerzální flintu na akce typu jedu ke kamarádovi na naháňku,přijedu v pátek večer jdem sednout a v sobotu naháňka.Kdo se má tahat s dvěma flintama.Když jsem tuto vzácnou myšlenku prezentoval doma tak vypuklo nefalšovaný veselí a radost,jak vo šibřinkách.No a protože máme možnost půjčit si přes víkend jakoukoliv optiku tak jsem zavolal bráchoj ať se v pátek staví u Hermanna ve Weidenu a půjčí mě Kahlese,Zeisse a Swárováka,vše 50ky objektivy.Já to přes víkend skouknu a rozhodnu se.I když teď jsem si vzpoměl,že tu hrozí určitý nebezpečí,snad nebude vadit když trochu odbočím.Asi před 8 roky brácha usoudil,že potřebuje novej triedr,vypadalo to,že bez něj tu myslivost prakticky nemůže dělat.Tak si půjčil Leiku,Swárováka a Zeisse.V sobotu jsem k němu přijel,sedíme na zahradě pijem kafe a mudrujem kam sednem,aby sme se tam pohodlně vešli a já mu povídám:tak je přines počumákuju zatím tady.Donesl ty tři krabice,já se dobejvám pro Swárováka a von:tý vopatrně,roztrhneš krabici a kupuješ si ho,já nebudu v pondělí poslouchat ňáký keci.Jen to dořek tak polil krabici s Zeissem kafem,dobrejch 10 vteřin zůstal štajf,já mlčel,von je trochu prchlivej :lol: Pak mě vytrh Swárováka z ruky se slovy:je vybráno.No fajn,ale já se chci podívat aspoň přes tu Leiku.Nic,čum přes Zeisse,já nebudu léta poslouchat,že Leika měla lepší vobraz a ty dva vodnesl :lol: Jo a v pondělí když je vracel,tak Hermann,bavorák,echt němec,povídá já věděl,že vemeš Zeisse,Zeiss je Zeiss :lol: No a teď vážně,každá z těch optik má trošíčku jinej obraz,ale jsem přesvědčenej,že nemůže nastat situace,že bys s jedním ještě viděl a s těma dvěma už ne.Je to srovnatelný.Swarováka jsem vzal proto,že měl největší zorný pole a žádnej tunelovej efekt.Otázka je,jestli by ti neudělal stejnou službu Meostar R2 za polovic,ale to je už tvůj boj.
onder
Nový návštěvník
Příspěvky: 43
Registrován: úte 02.4.2013, 15:09

Re: Swarovski Z6i 1,7-10x42 SR I.GEN

Příspěvek od onder »

Meoptu nechci,co kus to reklamace mechaniky takže diky nikdy více. Právě to je muj problem nechci mit deset flint a deset puškohledů,každy na néco jinyho.Moje zbožné přání je jedne universálka na vše a k tomu i ten puškohled . Zeiss v tehle váhové kategorii a zoomu nic nedělá,takže pro mě jasná volba .Možná by se dalo čistě teorticky uvažovat o docter v6,ale u nas nejsou k shlédnutí.Podle všeho jsem zatim nakloněn k 1,7-10*42. :D Diky boci za fajn odpověď. :D :D
BwanaHunter
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1907
Registrován: úte 13.10.2009, 21:01

Re: Swarovski Z6i 1,7-10x42 SR I.GEN

Příspěvek od BwanaHunter »

onder> nemám nic proti swarovákům, ale nové Zeiss V8 mi přijdou velmi povedené, a pro účely, které píšeš - jedna flinta na vše - podle mě dobrá volba. Třeba tenhle VICTORY V8 1.8–14x50
http://www.zeiss.com/sports-optics/en_d ... tml#models

boci> dobrá historka a způsob, jak si vybrat dalekohled :-))
S trofejemi je to jako s ženami. Nejlepší je ta příští.
onder
Nový návštěvník
Příspěvky: 43
Registrován: úte 02.4.2013, 15:09

Re: Swarovski Z6i 1,7-10x42 SR I.GEN

Příspěvek od onder »

Já sem měl zeiss v8,ale žádnej zázrak to nenineni.Dnes jsem zkoušel swarovski 1,7-10*42,2-12*50 a zeiss victory ht 3-12*56.Tak velky opticky rozdil jsem nečekal,možná je to jen můj vjem a blbe oko.Taky jsem se dozvěděl že k nam zeiss vozi druhou jakost vyroby,možna je to fake,ale na každém šprochu pravdy ...... :D
Odpovědět