Montáže

Lovecké puškohledy a vše o nich. Vaše zkušenosti, rady a dotazy.
Odpovědět
crif
Zkušený diskutér
Příspěvky: 606
Registrován: pát 07.3.2014, 20:12

Re: montáže

Příspěvek od crif »

Pufr má zcela pravdu. Ta přesnost práce je velmi důležitá.
Zvláště přední kámen je namáhán při výstřelu nejvíce. Tam se po čase pozná precize
Myslivec52
Častý návštěvník
Příspěvky: 55
Registrován: stř 27.9.2006, 20:57
Bydliště: Morava

Re: montáže

Příspěvek od Myslivec52 »

Zdravím pánové, jaké používáte lepidlo na lepení kroužků montáže?
poli
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 324
Registrován: pon 04.6.2012, 8:55

Re: montáže

Příspěvek od poli »

Myslíš jako přilepit kroužky k montáži, nebo k liště?
Uživatelský avatar
Choochoo007
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1406
Registrován: úte 28.11.2006, 20:34
Bydliště: Jižní čechy

Re: montáže

Příspěvek od Choochoo007 »

Nebo nedej bože kroužků na puškohled :wink:
Myslivost se scvrkává na sezení u hromady žrádla a natláčky, kdy se bezhlavě pálí po všem[figi]
Myslivec52
Častý návštěvník
Příspěvky: 55
Registrován: stř 27.9.2006, 20:57
Bydliště: Morava

Re: montáže

Příspěvek od Myslivec52 »

Omlouvám se, špatně jsem se vyjádřil lepení šroubů proti povolování. Jedná se např. o spodní šrouby na jednodílné montáži.
Snad to bude pochopeno.
Myslivec52
Častý návštěvník
Příspěvky: 55
Registrován: stř 27.9.2006, 20:57
Bydliště: Morava

Re: montáže

Příspěvek od Myslivec52 »

Omlouvám se, špatně jsem se vyjádřil lepení šroubů proti povolování. Jedná se např. o spodní šrouby na jednodílné montáži.
Snad to bude pochopeno.
poli
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 324
Registrován: pon 04.6.2012, 8:55

Re: montáže

Příspěvek od poli »

Máš na mysli šrouby, kterými se utahuje montáž k liště nebo k rybině? Nelepím je a neslyšel jsem o tom, že by je někdo lepil.
Myslivec52
Častý návštěvník
Příspěvky: 55
Registrován: stř 27.9.2006, 20:57
Bydliště: Morava

Re: montáže

Příspěvek od Myslivec52 »

Oka k základně (ne k flintě) jsou přišroubované jedním šroubem proti otočení. Např. Sako Optilock a tam se to proti otočení lepí.
Uživatelský avatar
Choochoo007
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1406
Registrován: úte 28.11.2006, 20:34
Bydliště: Jižní čechy

Re: montáže

Příspěvek od Choochoo007 »

Montaz nelepim, pritahnu srouby inbusem a drzi. Ale je fakt ze jsem uz slysel nektere strelce co se jim montaz povolovala.
Jinak srouby ok, kterymi drzi oka v liste jsem take nelepil. Optilock jsem utahl a popravde jsem je nemohl ani povolit, takze pochybuji, ze se povoli samy. Kozap ma zajistovaci podlozky a drzi take v pohode.
Asi bych zkusil neco takoveho
https://www.lepidlatmely.cz/loctite-222 ... sroubu-np/
a kdyby to nebylo ono, stale dochazelo k povolovani, tak neco takoveho. Snad to uz nebude drzet moc.
https://www.lepidlatmely.cz/loctite-243 ... sroubu-sp/
Myslivost se scvrkává na sezení u hromady žrádla a natláčky, kdy se bezhlavě pálí po všem[figi]
pufr
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2906
Registrován: ned 10.2.2008, 20:04
Bydliště: Kousek západně od Prahy

Re: montáže

Příspěvek od pufr »

Osobně ten Loctite 243 na šrouby montáží používám (na šrouby objímek ne, ty bych řekl, že utažené na necelé dva Nm se samy neuvolní :? ).
Pufr
Uživatelský avatar
SamanFalco
Častý návštěvník
Příspěvky: 97
Registrován: pát 25.3.2011, 11:00

Re: montáže

Příspěvek od SamanFalco »

pufr píše:Osobně ten Loctite 243 na šrouby montáží používám (na šrouby objímek ne, ty bych řekl, že utažené na necelé dva Nm se samy neuvolní :? ).

Kapka pojišťovacího lepidla je dobrá na všechny šroubové spoje, až na ty potřebné k rychlému nasazení/sundání. Je to jenom zajištění proti náhodnému "vyklepání". Čím menší utahovací moment, tím bych řekl že je to náchylnější ;). A běžně se to klíčem povolit nechá. Imbus občas zlobí, ale torx je v pohodě. Také je spousta typů lepidel, takže vybrat nějaký tepelně odolný. (běžně se tím jistí brzdy u aut :wink: ) ..Jo a nemá být ten moment na objímkách lehce přes 2 Nm?
CZ 550FS 243W - meopta R1 7x56 RD + Vortex Viper PTS 1-4x24 milrad, CZ 557 varmint 308W-Leupold VX-3 4,5-14x50IL, Vortex Viper 10x50HD, Vortex Razor HD 20-60x85. Glock 26 gen.3 9mm luger, Leica RANGEMASTER 1600 CRF-B.
fplisek
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 129
Registrován: stř 07.5.2014, 15:30

Re: montáže

Příspěvek od fplisek »

Máte někdo typ na montáž na CZ 527? Docela jsem se teď spálil s Kozapem (zase). Pořídil jsem novou CZ 527 Thumbhole, optiku na to mám prozatím Meostar R1r, montáž jsem dal Kozap, dvoudílná pevná základna, nízké kroužky 30 mm, nasadil puškohled a hle, na 50m jsem od oka 40 cm osa hlavně od osy optiky :( , optika je v pořádku. Docela se tady chválí montáže Bordson, co nabízí zbrojovka, nevíte někdo, jaká je u nich výška kroužků od základny? Díky
bon
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 477
Registrován: úte 04.9.2007, 16:46
Bydliště: Vysočina

Re: montáže

Příspěvek od bon »

Bordson jsem používal na .223 Rem. a přes počáteční nedůvěru vzhledem ke šroubům na plochý šroubovák držel dobře. Jestli vydržíš, tak ti o víkendu můžu výšku změřit protože se mi momentálně válí bez užitku ve skříni.
Uživatelský avatar
Choochoo007
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1406
Registrován: úte 28.11.2006, 20:34
Bydliště: Jižní čechy

Re: montáže

Příspěvek od Choochoo007 »

Nevite někdo jak je dlouhá jednodílná montáž KOZAP na CZ 527? Tak nějak si myslím, že cca 10,5cm. Chtěl bych jí po odstranění zarážky používat na ZKM 456. Díky za změření.
Ta jednodílná pro ZKM 611 mi přijde zbytečně krátká a dvoudílnou nechci, takže asi tak.
Myslivost se scvrkává na sezení u hromady žrádla a natláčky, kdy se bezhlavě pálí po všem[figi]
fplisek
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 129
Registrován: stř 07.5.2014, 15:30

Re: montáže

Příspěvek od fplisek »

Na nějakých ruských stránkách jsem se dočetl, že by ten Bordson měl mít výšku 13,7mm, od základny k puškohledu, ale nejsem si tím jistý, rusky neumím :) .

Choochoo007: a nemá 527 jinou šířku rybiny jak 456? Podle mě mají 527 16mm a malorážky 13mm
Odpovědět