Přejít na obsah

Fotopast

Puškohledy Vortex

Lovecké puškohledy a vše o nich. Vaše zkušenosti, rady a dotazy.

Re: Puškohledy Vortex

Příspěvekod StarostaCZ » úte 16.4.2013, 18:21

nettik: Ale ta osnova bude stále stejně silná na terči - to máš pak jedno, že si ubereš zoomu, ne?
StarostaCZ
Nový návštěvník

Příspěvekod nettik » úte 16.4.2013, 19:17

starostaCZ: ano, vzhledem k terci bude pomerove stejne silna, ale se snizenim zoomu a tim zvetseni zorneho pole bude objektivne k prumeru okularu osnova tenci a jelikoz blbe vidim, tak to jen pripichnu nekam na terc(kterej uz asi stejne neuvidim) a bude to tam, nebo to tam nebude :-)
nettik
Nový návštěvník

Příspěvekod michalos » pát 17.5.2013, 9:13

Dá se někde okoukat v obchodě v jihomoravským kraji puškohled Vortex 1-6x24 gen II.?
michalos
Zkušený diskutér

Příspěvekod kojot » pát 17.5.2013, 12:14

http://www.naboje-prebijeni.cz/puskohle ... pst-1-4x24
- není to sice úplně co chceš, ale zkus se s pane Solařem domluvit. Je velice ochotný a sežene ti ho.
CZ 550 FS .30-06 Sprg. ZKK 601 - .243W,"Z" 7x57, Fabarm Euralfa Lux 12/76, ZKM 452 - 2E.
kojot
Zkušený diskutér

Příspěvekod zispo » čtv 25.7.2013, 19:20

Přidám sem mou novou zkušenost s tímto puškohledem Vortex Viper PST 6–24x50 FFP. Mám ho na mém novém kompletu pouhej týden. Zatím jednou na střelnici a dvakrát v lese. Puškohled mám v MRADU klikání perfektně sedí a na dvě otočky puškohled vytočíte na maximum. Zero stop se nastavuje měsíčkama musí se to dobře seřadit, ale funguje to. Opticky puškohled je čistý až do kraje s dobrým natavením paralaxi. Na paralaxi sedí i stupnice doostření podle metrů. Po lovecké stránce měl jsem zdráň a optiku na noční čekané zatím jen při úplňku ale obraz i za noci čistý a čitelný do zvětšení 12 optimum je 8. Co pro lov hodnotím jako obrovské plus je přísvit kříže. Přísvit je velice citliví a neoslňuje. Prozatím hodnotím tuto optiku velice kladně a jak bude více času udělám lepší test.
zispo
Pravidelný diskutér

Příspěvekod rozka » ned 29.3.2015, 17:27

Nemáte někdo zkušenosti s VORTEX Crossfire II 3-12x56 AO HOG HUNTER.
rozka
Nový návštěvník

Zkušenosti s VORTEX Crossfire II 3-12x56

Příspěvekod Bolt » úte 22.3.2016, 9:45

Puškohled mám asi zhruba rok a mohu jen doporučit. Perfektní jemná osnova, intenzita bodu skvěle nastavitelná podle potřeby. Bod je malinký - při nastřelování hodím max zvětšení a zapnu bod a je to... symfonie:D
Světelnost a ostrost super, před časem jsem měl starší swarovák k porovnání a ten rozdíl je fakt pro mé potřeby zanedbatelný.
Je tam korekce paralaxy takže při nastavování velkého zvětšení si člověk pohodlně doostří vše k dokonalosti.
Jediné co bych u puškohledu vytuningoval - je to aby se bod automaticky vypínal, někdy se mi prostě stává, že do skříně jde zbraň se zapnutým bodem a to pak ždíme baterku, ale na druhou stranu baterka stojí 40Kč takže jich mam v zasobě dost a problem je vyřešeny:D Kdo má méně děravou hlavu ... ušetří za baterky.
Můj pškohled ma jednu mouchu: je to u mého kusu nejspíše chyba ve vyrobě - a to že při klikání nastavování nastřelu - ve vertikální věžičce jsou kliky velmi malo vyrazne, v te horizontalni je to pohoda, předpokladam že tam bude asi uvnitř nějaka zavada. Klik je však slyšet (i když méně) a tim padem to vic neřešim.
Co je super je pocit že ikdybych puškohled rozflákal, třeba v afektu že jsem minul životního jelena nebo tak... tak mi vortex garantuje zaruku - vyměna kus za kus... A ten pocit stoji za to. Obzvlašt když ma člověk znamý co jezdí celkem pravidelně do USA. U nas v ČR vam plati pouze standart zaruka jako pro vše ostatni ale jestli kus pošlete za velkou louží, tam vm slibuji nekonečnou bezpodmínečnou zaruku. ...Když to po sobě čtu tak si říkám že bych mohl jít dělat reklamního agenta vortexu:D
Bolt
Nový návštěvník

Příspěvekod Jaruška 26 » sob 03.11.2018, 20:29

Vydrží Vortex 3-12x56AO Hog zpětný ráz ráže 7x64? A jak je s tím vidět v noci?
Jaruška 26
Nový návštěvník

Předchozí

Zpět na Puškohledy