Vyčištění puškohledu

Lovecké puškohledy a vše o nich. Vaše zkušenosti, rady a dotazy.
Odpovědět
R-Martin
Nový návštěvník
Příspěvky: 20
Registrován: pát 09.5.2008, 8:13

Vyčištění puškohledu

Příspěvek od R-Martin »

Měl bych dotaz k vnitřnímu vyčištění puškohledu, snad jsem nepřehlídl že by tu téma čištění už někde bylo.
Koupil jsem si nedávno z druhé ruky zánovní (ale bez záruky)puškohled Vortex 2,5-10x50 se sv.bodem http://www.vortexoptics.com/discontinue ... te-reticle . Počítám ho jako dočasné řešení než našetřím na něco pořádnýho. Jde o takový ten asi čínský co se prodává taky pod značkama Odeon, Edemberk atd. akorát pod touto americkou značkou Vortex. Kouká pěkně, vše funguje ale co je za problém, že při větším světle třeba když je sníh anebo slunce je v obrazu vydět takové jakoby prachové čáctice a černá smítka po celé ploše obrazu. Není nic ani na čočce objektivu ani okuláru. zdá se mi to že asi bude na skle co je i osnova nebo někde tam.
Chci se zeptat jestli si můžu puškohled nějak sám rozdělat a vyčistit anebo případně kde se dá vyčistit. Nevím jestli se obrátit třeba na nějakého puškaře. Vím že třeba meopta nebo fomei své puškohledy čistěj ale co další výrobci. jde mi taky o to aby to nakonec nestálo víc jak cca tisícovku - jak jsem psal nechci do toho už vrážet moc - mám plán koupit do roka něco lepšího. Na druhou stranu bych to měl rád vyřešený, zbraní mám víc a někde ho i do budoucna určitě užiju. Zkoušel jsem prvně sundat přední objektiv ale odtut se dál do středu puškohledu dostat nedá. Nemáte někdo s tímto zkušenost, nechci se pouštět do nějaké rozborky abych něco nevyvedl.
poli
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 324
Registrován: pon 04.6.2012, 8:55

Re: Vyčištění puškohledu

Příspěvek od poli »

Vortex má doživotní záruku, kontaktuj dovozce - Bestpatron a uvidíš, co ti řeknou .
R-Martin
Nový návštěvník
Příspěvky: 20
Registrován: pát 09.5.2008, 8:13

Re: Vyčištění puškohledu

Příspěvek od R-Martin »

No jde o to že mi k němu původní majitel nedal žádné doklady o koupi - zdědil puškohled po otci a doklady nenašel. Tak myslím že nebudu mít šanci.
bon
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 474
Registrován: úte 04.9.2007, 16:46
Bydliště: Vysočina

Re: Vyčištění puškohledu

Příspěvek od bon »

Pokud to není nějaký shit dovezený kdoví odkud, tak ti to Bestpatron vyřídí na záruku i bez papírů. Alespoň mě dali takovou informaci, když jsem se na něco podobného ptal loni. Najdi si na puškohledu výrobní číslo a zkus jim zavolat dřív, než to svými montérskými pokusy spravíš jak sviňa bránku :lol:
Petr1970
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1867
Registrován: úte 26.1.2010, 9:46

Re: Vyčištění puškohledu

Příspěvek od Petr1970 »

jestli to dokážeš vyčistit sám tak si kouzelník a otevři si opravnu:-)
zkus M.V. :-) /bestpatron) jak je ti razeno, vždycky byl vstřícnej.... jestli je to vortex tak by doklad v rámci "good-willu" neměl být problém (u lepších značek nejen zbraní se to neřeší..)
ZKM 456
Fabarm Elos C
Beretta 682 special skeet (bez gold a bez E)
W-Vanguard, .308W, 4-16x50 Vortex PST
R-Martin
Nový návštěvník
Příspěvky: 20
Registrován: pát 09.5.2008, 8:13

Re: Vyčištění puškohledu

Příspěvek od R-Martin »

Jo, myslel jsem si že to na svepomoc nebude ale co kdyby...
Poslal jsem na firmu Bestpatron emailem dotaz tak uvidím co mi odpoví.
I tak bych byl rád za doporučení na nějakou firmu nebo člověka kdo se tím zabívá a případně optiku čistí a případně jestli máte někdo zkušenost na kolik to tak vyjde. Pak by mě zajímalo i to samé u dalokohledu.
beskydak
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 141
Registrován: stř 02.9.2009, 10:54
Bydliště: Jablunkovský průsmyk

Re: Vyčištění puškohledu

Příspěvek od beskydak »

Něco najdeš zde:
viewtopic.php?f=18&t=1620
Nebo i s cenama zde:
scopeservis.webnode.cz
crif
Zkušený diskutér
Příspěvky: 606
Registrován: pát 07.3.2014, 20:12

Re: Vyčištění puškohledu

Příspěvek od crif »

Nedávno jsem byl u p. Polanského se dvěma Meoptami. Za ta léta už se vlhkost někam dostala při mém každodenním tahání..... Nicméně servis perfektní a řekl bych ceny lidové. Došlo i na řeč o plnění dusíkem.....má na to svůj názor, stejně jako na variábly. Učil se pro Meoptu a dlouhá léta v ní pracoval. Pak šel někam na "umístěnku" do Čech. Zabýval se i optikami v dělostřelectví a servisoval i optiky např. v tancích ....
R-Martin
Nový návštěvník
Příspěvky: 20
Registrován: pát 09.5.2008, 8:13

Re: Vyčištění puškohledu

Příspěvek od R-Martin »

Tak s panem Vavrečkou z Bestpatron jsem se domluvil a dnes jsem mu puškohled odeslal tak uvidíme. Prvně z toho moc nadšený nebyl ale slíbyl že vyřeší, slíbyl jsem mu kompenzaci nákladů stím spjatou.
Každopádně za doporučení na pana Polonského moc dík, hned si ho ukládám do mobilu, optiky co by si zasloužila vyčištění a opravu mám doma dost... :wink: Nevíte náhodou jestli neumí udělat i nové antireflexní vrstvy anebo to zajistit.
crif
Zkušený diskutér
Příspěvky: 606
Registrován: pát 07.3.2014, 20:12

Re: Vyčištění puškohledu

Příspěvek od crif »

Dělání něčeho nového natož vrstev je zapotřebí technologie. To ti tzv. "na koleni "nikdo doma neudělá.
R-Martin
Nový návštěvník
Příspěvky: 20
Registrován: pát 09.5.2008, 8:13

Re: Vyčištění puškohledu

Příspěvek od R-Martin »

Tak nový puškohled Vortex je doma... :D
Reklamace u Bestpatronu proběhla bezvadně, výborný jednání, moc děkuju za typ na tuto firmu určitě doporučuju.
Model co jsem měl se již nedělá a tak mi nabídli několik modelů jako alternativu, nakonec jsem zvolil variantu Vortex Crossfire II 3-12x56 AO Hog Hunter s mím mírným doplatkem. Mám tak puškohled myslím v úplně jiný třídě řekl bych pomalu srovnatelný s Meostarem. Reklamace výměny kus za kus je teda opravdu supr realita na kterou nejsem úplně zvyklí ... :shock: :D
tombr.a
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 115
Registrován: pon 25.9.2006, 20:02
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Vyčištění puškohledu

Příspěvek od tombr.a »

Zdar znáte někoho,nebo nějakou firmu, kde nechat servisovat puškohled meopta? Nejlépe jižní Morava,díky za pomoc.
Uživatelský avatar
gonias
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 410
Registrován: pát 27.7.2007, 5:04
Bydliště: Vyškovsko

Re: Vyčištění puškohledu

Příspěvek od gonias »

Merkel KR-1 Black 7x64 + Docter Unipoint 2,5-10x50, osnova 4-0 na šíně + Norma Vulkan, Hornady InterLock SP, S&B SPCE
Meopta MeoStar B1 8x42
Drsnosrstý jezevčík Asta
campo
Častý návštěvník
Příspěvky: 93
Registrován: úte 06.3.2012, 22:05

Re: Vyčištění puškohledu

Příspěvek od campo »

Scope servis p. Václavík. Mám osobní, vícečetnou zkušenost.
precechtel
Zkušený diskutér
Příspěvky: 573
Registrován: čtv 07.12.2006, 20:11
Bydliště: olomouc

Re: Vyčištění puškohledu

Příspěvek od precechtel »

taktéž několikaletá dobrá zkušenost s panem Václavíkem z Lipníku nad Bečvou. F
politice a politikům zmar
Odpovědět