ZEISS Conquest V6

Lovecké puškohledy a vše o nich. Vaše zkušenosti, rady a dotazy.
jaroslavn
Častý návštěvník
Příspěvky: 76
Registrován: čtv 15.5.2014, 14:14
Bydliště: jižní Čechy

ZEISS Conquest V6

Příspěvek od jaroslavn »

Už jste někdo viděli tento puškohled naživo? Hlavně modely 2-12x50 a 2,5-15x56. Vypadají docela dobře, cena není zase tak strašná.
Mannlicher Luxus 9,3x62, ZKK 600 30-06
Uživatelský avatar
lovec
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2024
Registrován: pon 25.9.2006, 16:07
Bydliště: SK

Re: ZEISS Conquest V6

Příspěvek od lovec »

Sú celkom dobré, mal som to v ruke na IWE. Keďže Swarovski im uvoľnil pole (skončil so Z4i), tak sa Conquest V6 trafia presne na jeho miesto.
Pre mňa je jediné manko, ktoré stojí za zmienku, absencia paralaxy pri modeli 2,5-15x56. V dnešnej dobe to vidím ako poľutovaniahodný nedostatok. Samozrejme, nie je za tým nič iné ako zjednodušenie výroby a znižovanie nákladov.
9,3x62mm, .338 Remington Ultra Magnum, .300 Winchester Magnum, 7mm-08 Remington, .270 Winchester, .260 Remington, 6,5x47mm Lapua, .44 Magnum, 9mm Luger, 16/70, .22 LR
Every Shot Counts
jaroslavn
Častý návštěvník
Příspěvky: 76
Registrován: čtv 15.5.2014, 14:14
Bydliště: jižní Čechy

Re: ZEISS Conquest V6

Příspěvek od jaroslavn »

No, možná díky tomu se dá sehnat za rozumný peníz. Pro 99% lovců je ta korekce stejně k ničemu. Pokud by to mělo stejný optický výkon jako Z4i, tak by to bylo super. Přemýšlím o náhradníkovi za Zeiss Diatal Classic 7x50. Chci puškohled na naháňky i na noc a tenhle mi přijde docela univerzální.
Mannlicher Luxus 9,3x62, ZKK 600 30-06
Uživatelský avatar
lovec
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2024
Registrován: pon 25.9.2006, 16:07
Bydliště: SK

Re: ZEISS Conquest V6

Příspěvek od lovec »

Ako Z4i to nebude, pretože to je kvalitatívny rozdiel minimálne jednej triedy. Conquest je vo svojej podstate z pohľadu portfólia Zeissu lacný, dostupný puškohľad, ktorý tak bol koncipovaný od začiatku. Jeho evolučný stupeň V6 len šikovne zapadol do určitej medzery na trhu, kde konkurencia nemá v ponuke niečo podobné. Naproti tomu Z4i bol špičkový, prémiový produkt najvyššej kvality a tomu zodpovedala aj jeho cena. Samozrejme, jeho obrovskú obľúbenosť na konci produkčného cyklu spôsobilo to, že Swarovski razantne znížil ceny a vyrábal ho len dovtedy, kým boli k dispozícii hotové komponenty.
Takže tieto dva typy nie sú rovnocenné, len sa k sebe zo špecifických príčin cenovo priblížili.

Ad korekcia paralaxy, môj názor je diametrálne odlišný. Skôr by bolo možné tvrdiť, že tých 90% ani netuší ako to funguje a na čo to vlastne je. Každý by síce chcel donekonečna "obeznávat", pritom ale zavrhuje snáď najužitočnejšiu funkciu, ktorá mu to umožní už aj na tie kratšie vzdialenosti okolo 250-300 metrov. Rozdiel v kvalite pozorovania nejakého zvieraťa povedzme na tých 250 metrov, pri zväčšení 15x s prístrojom, ktorý nemá korekciu paralaxy a takým, ktorý ju naopak má, tak ten rozdiel je viac než viditeľný. V tejto otázke zdieľam názor konštruktérov od Swarovského, že čokoľvek so zväčšením nad 12x má mať korekciu paralaxy, aby bolo možné plnohodnotne využiť optické možnosti konkrétneho prístroja. Mnoho prístrojov z japonskej produkcie má korekciu paralaxy už pri maximálnom 10-násobnom zväčšení...
Ak je toto pre niekoho problém, tak taký človek si potom nemôže vedieť ani správne nastaviť ďalekohľad, ktorý má dioptrické korekcie pre obe vetvy a centrálne zaostrovanie - a že aj takých som stretol...
Samozrejme, určitý podiel na tom nesú aj predajcovia, ktorý ani sami nevedia na čo korekcia paralaxy slúži a tým pádom zákazníkov kŕmia rôznymi blbosťami od výmyslu sveta. Tá najjednoduchšia býva asi taká, že "zasvätene" vykladajú o tom, že to nikto nepotrebuje, okrem tých čo strieľajú na ďaleko "...a to my přece nejsme, že jo pane...". Ďalšia vďačne šírená blbosť je to, že to slúži na kompenzáciu poklesu strely - to je potom prekvapenie v teréne na poľovačke. A rôzne iné variácie, až niekedy z toho rozum zastáva.

Ako "univerzálny" by som volil 2-12x50, pretože 20-metrové zorné pole na sto metrov pri zväčšení 2x je niekde na hranici rozumného minima na nadhánku.
9,3x62mm, .338 Remington Ultra Magnum, .300 Winchester Magnum, 7mm-08 Remington, .270 Winchester, .260 Remington, 6,5x47mm Lapua, .44 Magnum, 9mm Luger, 16/70, .22 LR
Every Shot Counts
Myslivec Milda
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 295
Registrován: pon 11.4.2011, 21:32
Kontaktovat uživatele:

Re: ZEISS Conquest V6

Příspěvek od Myslivec Milda »

Tak zrovna tento puškohled = Zeiss Conquest V6, 2,5—15 x 56 jsem zákazníkovi minulý týden prodával spolu s kulovnicí a taky nastřeloval. Za mě – osobně- subjektivně můžu říct, že je to levný „LowCost“ Zeiss ( 41.500,- Kč) který svojí cenou PODLE MNE OSOBNĚ , je mimo oblast mého chápání. Pravda, korekce jsou tuhé a „klikají“ řádně. ALE !!! Ve srovnání s novým MeoStarem R2, 2,5—15x56 znatelně pokulhává co do optických vlastností. MeoStar „vidí“ znatelně lépe a v okrajích obrazu je stejně jasný jako ve středu objektivu. Conquest vidí v okrajích zorného pole znatelně hůř = trochu tmavší obraz. A to mám 2.dipotrie a přesto jsem si toho všimnul. Tedy proč bych si měl kupovat puškohled za 41.500 Kč, když mám v akci dnes MeoStar R2, stejných parametrů, za necelých 25.000,- Kč. Leda, snad, možná proto, že tam budu mít tu značku ZEISS. Srovnávat výše zmiňované puškohledy s výrobky fy. Swarovski Optik, řady Z6i je nesmysl. To je úúúplně, ale úúúplně jiná liga. Nicméně každý si pořizuje svoji výbavu dle svých ekonomických možností, že. NIC osobního proti optice ZEISS ! Sám mám Zeiss Conquest 3-12x50 DL na malorážce a jsem s ním spokojený.
jaroslavn
Častý návštěvník
Příspěvky: 76
Registrován: čtv 15.5.2014, 14:14
Bydliště: jižní Čechy

Re: ZEISS Conquest V6

Příspěvek od jaroslavn »

A sakra, myslel jsem že když Germáni píšou, že je to vrchol střední třídy, že to bude kvalita. Jinak nevím, jestli jsou ty ceny správně,ale v tomto obchodě http://zeiss.ellexgk.cz/cz/e-shop/12372 ... va-60.html ho mají za podezřele malé peníze. Ale přijde mi to divné, protože v Německu jsem nejmenší cenu našel 1350 Eur. Jinak, co se týče té Meopty, na kolik by vyšla se šínou? Poslední puškohledy jsem kupoval všechny se šínou a kroužky už nechci ani vidět.
Mannlicher Luxus 9,3x62, ZKK 600 30-06
kajinek.sniper
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 138
Registrován: úte 01.6.2010, 17:12

Re: ZEISS Conquest V6

Příspěvek od kajinek.sniper »

Třeba toho mají na skladě "kamión" a proto taková cena :D Jeden čas tady byla i V8 2.8-20x56 tuším za 67k. Kupoval jsem zde krytku objektivu na V8 a absolutní spokojenost. Prodejce velice vstřícný a komunikativní.
jaroslavn
Častý návštěvník
Příspěvky: 76
Registrován: čtv 15.5.2014, 14:14
Bydliště: jižní Čechy

Re: ZEISS Conquest V6

Příspěvek od jaroslavn »

Mannlicher Luxus 9,3x62, ZKK 600 30-06
Uživatelský avatar
Choochoo007
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1403
Registrován: úte 28.11.2006, 20:34
Bydliště: Jižní čechy

Re: ZEISS Conquest V6

Příspěvek od Choochoo007 »

Mne prijde trochu divne, ze to nekdo prodava jako Conquest V6 a nekdo jako VICTORY V6. Rekl bych dost zasadni rozdil v nazvu a dle toho bych predpokladal i kvalitu provedeni a cenu:wink:
Myslivost se scvrkává na sezení u hromady žrádla a natláčky, kdy se bezhlavě pálí po všem[figi]
Laco
Nový návštěvník
Příspěvky: 3
Registrován: stř 01.11.2017, 15:16

Re: ZEISS Conquest V6

Příspěvek od Laco »

Nejaké nové skúsenosti s V6 2.5x15x56 ?
jaroslavn
Častý návštěvník
Příspěvky: 76
Registrován: čtv 15.5.2014, 14:14
Bydliště: jižní Čechy

Re: ZEISS Conquest V6

Příspěvek od jaroslavn »

Takže po dlouhém přemýšlení a porovnávání jsem se rozhodl koupit V6 2,5-15x56. Myslím, že chybu jsem neudělal, cenově mě vyšel stejně jako Meostar R2 2,5-15x56. Tento Meostar má kamarád. Porovnávali jsme V6, Meostar R2, Zeiss Diatal 7x50 a Artemis 2100 7x50 při zatažené obloze a měsíc byl v půlce. Co se světelnosti týče, byly na tom V6 a R2 nejlépe, ale to je i dílem toho, že zbývající dva měly objektiv jen 50. Kde měl Zeiss V6 nad Meoptou jednoznačně navrch, byla ostrost. Na 60 m byla na kmeni borovice jasně rozpoznatelná popraskaná kůra, s Meoptou to bylo o poznání slabší. Další věcí, která je oproti Meostaru lepší, je snímač polohy u ovládání bodu. Funguje perfektně a eliminuje tak malinkou nevýhodu, kterou je trochu hlučné zapínání bodu. Za puškohled jsem dal něco přes 30 tisic, cena je stejná se šínou i bez ní, u Meopty je šína za docela tučnej příplatek. Tenhle Zeiss začínal původně na nějakých 41 tisících, to bylo asi trochu přepálený.
Mannlicher Luxus 9,3x62, ZKK 600 30-06
Sloters
Nový návštěvník
Příspěvky: 2
Registrován: pon 26.2.2018, 21:13

Re: ZEISS Conquest V6

Příspěvek od Sloters »

Taky jsem uz na nej nalomenej.Meostary jsem uz z vyberu vyradil.
Za kolik a kde jsi ho sehnal?
Dnes jsem dostal nabidku za 35 tis.
Diky
Uživatelský avatar
Choochoo007
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1403
Registrován: úte 28.11.2006, 20:34
Bydliště: Jižní čechy

Re: ZEISS Conquest V6

Příspěvek od Choochoo007 »

Jeste bych to porovnal s Docterem, preci jen uz 15x zvetseni by snesla nastaveni Paralaxy. Kdyz si pak clovek chce strelit na strelnici nebo pri lovu dale, tak je to proste o necem jinem. Zalezi ale na vkusu a potrebach kazdeho
Myslivost se scvrkává na sezení u hromady žrádla a natláčky, kdy se bezhlavě pálí po všem[figi]
Uživatelský avatar
lovec
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2024
Registrován: pon 25.9.2006, 16:07
Bydliště: SK

Re: ZEISS Conquest V6

Příspěvek od lovec »

Alebo oželieť červený bod a kúpiť model 3-18x50 s korekciou paralaxy...
Večer sa na to šupne predsádka a je to.
9,3x62mm, .338 Remington Ultra Magnum, .300 Winchester Magnum, 7mm-08 Remington, .270 Winchester, .260 Remington, 6,5x47mm Lapua, .44 Magnum, 9mm Luger, 16/70, .22 LR
Every Shot Counts
jaroslavn
Častý návštěvník
Příspěvky: 76
Registrován: čtv 15.5.2014, 14:14
Bydliště: jižní Čechy

Re: ZEISS Conquest V6

Příspěvek od jaroslavn »

lovec píše:Alebo oželieť červený bod a kúpiť model 3-18x50 s korekciou paralaxy...
Večer sa na to šupne predsádka a je to.
Ten bod je na tom puškohledu to nejlepší :D. O tom Docteru V6 jsem také přemýšlel, ale nikde jsem neměl možnost ho vyzkoušet, narozdíl od toho Zeisse. Navíc je o 1 cm delší a já to mám na flintě s hlavní 50,8 cm, nechtěl jsem nic velkého. Jsem s ním hodně spokojen. Kdyby tam byla ta korekce, tak už by byla asi cena hodně jinde.
Mannlicher Luxus 9,3x62, ZKK 600 30-06
Odpovědět