Puškohledy Nightforce

Lovecké puškohledy a vše o nich. Vaše zkušenosti, rady a dotazy.
Odpovědět
Jirka83
Zkušený diskutér
Příspěvky: 566
Registrován: sob 16.6.2007, 19:15
Bydliště: Jičín
Kontaktovat uživatele:

Puškohledy Nightforce

Příspěvek od Jirka83 »

Ahoj,
založil jsem nové téma, protože jsem tu nenašel žádné jiné, které by se věnovalo puškohledům tohoto výrobce. Minulý rok jsem si pořídil Puškohled Nightforce SHV 5-20x56 IL. Zatím u mne převažuje celkem spokojenost, nicméně objevila se jedna věc, kteromě trochu trápí. Silnější kříž mi problém nedělá, považuji ho na lov spíš za výhodu, ale přísvit už od první polohy je dost silný. Nikdy se mi nestalo, že by mě kříž puškohledu oslňoval, ale tady se mi to fakt při nočních lovech stává a to tak, že pokud zapnu přísvit, tak hůř vidím cíl, spíš ho tak odhaduji, pokud ho nechám vypnutý, cíl vidím výborně, ale zase odhaduji osnovu... Na noční lovy mám primárně jinou zbraň, nicméně toto mě dost překvapilo, nikdy jsem se s tím nesetkal. Nemáte někdo nějaký trik, jak se to dá odstranit? Nechal jsem přísvit cca 2hod zapnutý, ale přišlo mi to stejné. Každopádně díky za radu.
kozlice Zabala Hermanos 12/76 XL 90
kozlice Rizzini 20/76
kulobrok Merkel 8x57JR/16 + hlavně 16/70
ZKM 451 .22 LR
ZKK 601 W243
BO 98 LW 8,5x63REB
FN 1907 6,35Browning
poli
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 324
Registrován: pon 04.6.2012, 8:55

Re: Puškohledy Nightforce

Příspěvek od poli »

Myslím že Figi už to někde popisoval. Chce to udělat odpor k baterii - proužek papíru počmárat tužkou, přeložit a dát mezi baterii a kontakt.
Uživatelský avatar
Choochoo007
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1403
Registrován: úte 28.11.2006, 20:34
Bydliště: Jižní čechy

Re: Puškohledy Nightforce

Příspěvek od Choochoo007 »

Jak říká kolega o papírku s tuhou a nebo se u Meopty dala k baterii vložit destička z tišťáku s odporem, nevím z hlavy 300 Ohmu??? Musel bych najit a svitivost se snížila, ale na všechny polohy. Zkoušel jsem i na Zeiss, ale tam to nefunguje. Asi jiná elektronika nebo špatné provedení destičky, nesvítilo to vůbec. Neřešil jsem jestli to funguje, jen mě to zajímalo.
Myslivost se scvrkává na sezení u hromady žrádla a natláčky, kdy se bezhlavě pálí po všem[figi]
Odpovědět