Delta Titanium 2,5-10x56

Lovecké puškohledy a vše o nich. Vaše zkušenosti, rady a dotazy.
Uživatelský avatar
lovec
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2024
Registrován: pon 25.9.2006, 16:07
Bydliště: SK

Re: Delta Titanium 2,5-10x56

Příspěvek od lovec »

zmijak píše: Zdravím všechny, měl jsemmožnost porovnat puškohled Delta Titanium 2,5-10x56 s Meostarem R1 1,5-6x42RD a řekl bych, že nesrovnatelné za šera. Zajímalo by mě,kde přišli na ty hodnoty propustnosti světla, ale i majitel Delty musel sám uznat, že ať dal zvětšení jaké chtěl, ostrý obraz jako u Meopty z toho večer nevyloudil......
Posledny odstavec v aresovom uvodnom prispevku - tymi hodnotami sa ohanaju vsetky lowendove optiky (kam patri aj zmienena Delta samozrejme):

viewtopic.php?f=18&t=6731
9,3x62mm, .338 Remington Ultra Magnum, .300 Winchester Magnum, 7mm-08 Remington, .270 Winchester, .260 Remington, 6,5x47mm Lapua, .44 Magnum, 9mm Luger, 16/70, .22 LR
Every Shot Counts
ares
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 173
Registrován: úte 06.5.2008, 20:25

Re: Delta Titanium 2,5-10x56

Příspěvek od ares »

Shiva píše: Propustnost svetla rika asi tolik co vystupni pupila, twilight faktor apd. fyzikalni vypocty. Ale nerikaji nic o povrchove uprave (coating) cocek. jak jsem jiz napsal o nekolik prispevku drive, pro puskohledy a dalekohledy je dulezita tato uprava k omezeni chramaticke aberrace. coz je korekce posunuti vlnove delky spektra modreho a cerveneho svetla. o teto vlastnosti zadna hodnota propustnosti svetla nevypovida, rovnez tak nevypovida o kontrastu, ostrosti a rozliseni. rovnez tak nevypovida nic o kvalite skla a o tom jestli ostrost, kontrast a rozliseni je na cele plose nebo jen ve stredu obrazu a ve vsech priblizenich. Jestli se zmenou priblizeni nepousova zamerna. nerika rovnez nic o mechanickych vlastnotech.
Aby nedošlo k nedorozumnění. Chromatická aberace (barevná vada) se rozhodně nekompenzuje povrchovou upravou, neboť je spojena s indexem lomu čočky. Kompenzace spočívá nejčastěji v použití achromatického dubletu či apochromatického tripletu. U achromátu není obecnou podmínkou,že se kompenzují vlnové délky odpovídající modré a červené, ale pro objektivy fotoaparátů, dalekohledy, puškohledy apod. je tak činěno.
fary
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 134
Registrován: pon 24.1.2011, 18:54

Re: Delta Titanium 2,5-10x56

Příspěvek od fary »

To Ares: A akou rečou že jste to teď hovoril?
ares
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 173
Registrován: úte 06.5.2008, 20:25

Re: Delta Titanium 2,5-10x56

Příspěvek od ares »

Nevím, jestli jsem to dobře pochopil... ale byl to český jazyk :D

Jen jsem chtěl přispět svým málem k pochopení dané problematiky
Uživatelský avatar
tonny
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 402
Registrován: úte 29.11.2011, 10:49
Bydliště: Břeclav

Re: Delta Titanium 2,5-10x56

Příspěvek od tonny »

Jsou nějaké nové poznatky, zkušenosti s tímto výrobcem? Jde hlavně o koukání na nočních lovech při slabším měsíčku. Zatím lovím lišky 223rem. s meoptou 3-9x42, na sněhu bez problémů ale jinak mi chybí osvětlený bod. Líbil by se mi 2,5-16x50 ale u nás ji nikdo nemá, není možnost si ji vyzkoušet.
motolada
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1290
Registrován: úte 18.1.2011, 14:34
Bydliště: Jižní Morava

Re: Delta Titanium 2,5-10x56

Příspěvek od motolada »

Mám ho už nějakou dobu tuším kolem roku,někde to tu je,lovím z 70% jen v noci.Viditelnost pro mě úžasná,měl jsem Hakko 3-12x 50 a to je prach sproste vyhozený peníz.Srovnával jsem s novým meostárem co koupil kamoš,rozdíl jsme nepoznali ani jeden!!
Nástřel drží špičkově už jsem stím párkrát hapal,nebylo třeba žádné korekce!Lovím od 2,5 po cca 6x v noci,ve dne jen na 10.


edit:Pozor mluvím o 2,5-10x56
maxim19
Nový návštěvník
Příspěvky: 30
Registrován: pon 15.9.2008, 17:10

Re: Delta Titanium 2,5-10x56

Příspěvek od maxim19 »

Mám asi čtvrt roku puškohled delta titanium 2,5-15,5x56. Ve dne obraz pro mě super, tam není co řešit.
V noci si na špatnou světelnost nemůžu stěžovat, když vidím zvěř v dalekohledu, tak ji najdu i v puškohledu (což u toho minulýho puškohledu nebylo). S meoptou nebo jinou lepší značkou sem to v noci neporovnával tak nevím, ale možná by mohl být obraz v noci trošku ostřejší, ale zamířit se dá. Jinak světelný bod je úplně maličkej a neoslňuje (koukal sem jednou do starší meopty), akorát já nemám světelný bod úplně kulatý, při míření mi to ale nijak nevadí, tak sem to nijak neřešil.
Kupoval sem ho s tím, že v téhle cenově dostupné skupině sem nenašel puškohled s takovým velkým zvětšením a objektivem 56.
včelák
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 180
Registrován: úte 22.12.2009, 5:06

Re: Delta Titanium 2,5-10x56

Příspěvek od včelák »

Vlastním Delta Titanium 2,5-10x56 a Meopta ZD3-12 X 56.Mněl jsem obě flinty v létě na posedu a jak se šeřilo tak jsem to furt porovnával .Asi je ZD nepatrně lepší ale pro mně to byl fakt zanedbatelný rozdíl.Ta Delta je podle mně výborná (za ty peníze).Nástřel drží na 30-06 SPRING. bez problému.Bod se dá plynule stáhnout až do neviditelna.Jestli to má někdo rozmazaný tak si to musí za dne zaostřit na jemný detail tak na těch 50m a pak už s tím nehejbat.V noci se to těžko zaostřuje.Za mně - tu Deltu bych si koupil s jistotou znova.
riverdo
Nový návštěvník
Příspěvky: 5
Registrován: ned 16.10.2011, 8:03

Re: Delta Titanium 2,5-10x56

Příspěvek od riverdo »

Vlastnim puskohlad delta optical titanium 4,5 - 30 x 50 kriz MCZ cakal som lepsiu kvalitu , ale mozno mam nevydareny kus. Osvetleny bod v mojej delte znamena odraz skoro na celej osnove cakal som ze to bude len bod ako pisu bod je bod. Svieti cela osnova
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Re: Delta Titanium 2,5-10x56

Příspěvek od Leon »

tak ho reklamuj když tam máš maják místo bodu
CZ 550 american 308win.
xtaup
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 296
Registrován: pon 29.9.2008, 14:30
Bydliště: Podkrkonoší
Kontaktovat uživatele:

Re: Delta Titanium 2,5-10x56

Příspěvek od xtaup »

Mám Deltu 2,5-16x50, zatím vystřeleno cca. 50 ran z 6,5x65 což není nic moc, ale prozatím drží, nastřelení proběhlo naprosto v poho, se změnou zvětšení se neposouvá zásah, klikání by mohlo být zřetelnější, taky kříž by se snesl jemnější. Bod je naprosto v poho jemný. Zatím hodnotím kladně.
riverdo
Nový návštěvník
Příspěvky: 5
Registrován: ned 16.10.2011, 8:03

Re: Delta Titanium 2,5-10x56

Příspěvek od riverdo »

Leon píše:tak ho reklamuj když tam máš maják místo bodu
takto vyzera osvetleny bod v delta optical titanium
Přílohy
Moj osvetleny bod
Moj osvetleny bod
image.jpg (55.68 KiB) Zobrazeno 11982 x
včelák
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 180
Registrován: úte 22.12.2009, 5:06

Re: Delta Titanium 2,5-10x56

Příspěvek od včelák »

Tak tohle je fakt na reklamaci.Já nemám u Delty ani náznak něčeho takového.
riverdo
Nový návštěvník
Příspěvky: 5
Registrován: ned 16.10.2011, 8:03

Re: Delta Titanium 2,5-10x56

Příspěvek od riverdo »

Ospoved vyrobcu ja som mu len pisal o tom svieteni bodu toto su odpovede.

Dear Mr Hruska,

Frankly speaking I'm a little supprised... Our Titatnium series scopes are known and prooved for their quality. We successfully tested them in German DEVA Institute!

I think "illumination problems" occurs only in the dark. Please remember that 4,5-30x50 MCZ model is not designed for night hunting - the scope is for long range precise shooting during the day. The central illuminated dot is so small (3mm at 100 meters at magnification 20x) that it needs strong illumination to be seen in the daylight conditions.

If you have any further questions please do not hesitate to contact me.

Best regards,
Piotr Juszczak

Dear Mr. Hruska,

I only want to inform you that illumination is designed for daylight shooting. Moreover you should adjust power to conditions.
I do not think that you can see all these reflections while shooting on covered with snow field during sunny day.

The MCZ reticle was designed by one of the most experienced polish shooters - Mr. Marek Czerwiński. He claims that using this scope it easy to
hit the 1cm target at 300m distance! It’s remarkable that even at distance of 600m the point covers only 1,8cm! In daylight optimal ilumination is at 8-9 level, at night 2 or 3 is enough.

Best regards,
Piotr Juszczak
Uživatelský avatar
tonny
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 402
Registrován: úte 29.11.2011, 10:49
Bydliště: Břeclav

Re: Delta Titanium 2,5-10x56

Příspěvek od tonny »

Díky za vysvětlení, jenže jsme na českém fóru a ne každý vládne angličtinou (my starší ruštinou, trochu němčinou) a tak všichni koho to zajímá, hurá na překladač.

Pochopil jsem, že je ten puškohled s rozsahem 4,5-30x50 MCZ určen pro sportovní nebo loveckou denní střelbu a tak, že pro zasáhnutí cíle je bod tak malý (dokonce při zvětšení 20x 1cm/300m, 1,8cm/600m), že je ho potřeba na cíli osvětlit aby byl vidět.

Jsou osnovy konstruované na denní nebo noční střelbu nebo obojí. U Delty je tedy asi nutno vybírat puškohled určený pro noční střelbu, tedy do rozsahu asi max 2,5-16x.
Odpovědět