Delta Titanium 2,5-10x56

Lovecké puškohledy a vše o nich. Vaše zkušenosti, rady a dotazy.
Hubert
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 138
Registrován: ned 07.10.2007, 18:26
Bydliště: jižní Morava

Delta Titanium 2,5-10x56

Příspěvek od Hubert »

Pánové, máte prosím někdo nějakou zkušenost s tímto puškohledem.
http://www.binox.cz/puskohledy-titanium ... 10x56/.dík za každou informaci H. :lol:
"Je lepší padnout s rachotem,než vyhrát bez povyku,ke slunci žene nás už jenom síla zvyku."-Visací Zámek
Hubert
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 138
Registrován: ned 07.10.2007, 18:26
Bydliště: jižní Morava

Re: Delta Titanium 2,5-10x56

Příspěvek od Hubert »

Opravdu nikdo netu?íte? Nebo je to takovej shit, že nemá cenu o něm psát. :wink:
"Je lepší padnout s rachotem,než vyhrát bez povyku,ke slunci žene nás už jenom síla zvyku."-Visací Zámek
Patrik-30-06
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 310
Registrován: pon 16.6.2008, 12:09

Příspěvek od Patrik-30-06 »

Řada Titanium je prý dělaná v Japonsku a třeba model 4-16x42 je licence Weaveru 16, ale prý si nikdo není jistý jestli je stejná výstupní kontrola jednotlivých kusů jako u Weaveru, rozhodně je to už dost peněz a já osobně nemám moc důvěry v tyto značky hlavně u silnějších ráží si nemůže být člověk jistý.
22lr, 22 hornet, 222 rem, 243 win, 6,5x52r, 6,5x57, 6,5x55SE, 30-06, 6,5 Creedmoor
Hubert
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 138
Registrován: ned 07.10.2007, 18:26
Bydliště: jižní Morava

Příspěvek od Hubert »

Patriku, dík.Myslel jsem, že odpovědí bude více.Asi je to celkem neznámá značka.
"Je lepší padnout s rachotem,než vyhrát bez povyku,ke slunci žene nás už jenom síla zvyku."-Visací Zámek
Uživatelský avatar
Shiva
Expert na zbrane
Příspěvky: 1170
Registrován: pon 25.9.2006, 10:41
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Shiva »

Nevim jak jsi prisel na to ze to je licence weavru. Mel jsem v ruce oba a je to rozdil tridy.
Weaver na flinte drzi bez problemu.
Nepište soukromé zprávy, pište na mail: lovectvi@sniper.cz
TT33
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 419
Registrován: sob 21.7.2007, 17:31

Re: Delta Titanium

Příspěvek od TT33 »

Tak už má někdo podobné zkušenosti jako Dr.Ing.HANÁK: "Osobně se domnívám, že puškohled Delta Titanium splňuje i velmi vysoké nároky a plně vyhoví v náročných světelných podmínkách a svými vlastnostmi se vyrovná mnohem dražším puškohledům renomovaných značek... Přitom cena 12-13000 Kč pro konečného spotřebitele je více než příznivá." Více: Myslivost č. 11/2009, strana 38. K testování byla použita kulovnice ráže 8 x 57 JS, celkem bylo vystřeleno 80 ran... Při střelbě se zvětšením 10x došlo k posunu středního zásahu o asi 1 cm nahoru oproti zvětšení 2,5x... (na vzdálenost 100 m) k tomu uvádí: Tato odchylka je naprosto minimální a porovnatelná se zjištěnými odchylkami například puškohledů Zeiss.
Já s tímto puškohledem nemám žádnou zkušenost a pro lovecký puškohled ta odchylka asi není podstatná, ale vím naprosto jistě, že puškohled Zeiss Victory Diavari, při změně zvětšení žádnou odchylku neudělá. :D
Uživatelský avatar
Shiva
Expert na zbrane
Příspěvky: 1170
Registrován: pon 25.9.2006, 10:41
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Delta Titanium 2,5-10x56

Příspěvek od Shiva »

Hanak, to nema cenu resit. V podstate timto jaksi poslal Meoptu (jim vzdy tak opevovanou a doporucovanou) nekam na dno. Protoze Zeiss je lepsi puskohled a pokud k nemu nekdo prirovna Deltu za 13.000kc tak meopta se svymi x tisic vyssi cenou je vlastne spatna koupe. :-)

No nechme toho, ja bych si variabl od meopty na flintu nedal (je mi uplne jedno, kolik myslivcu je s ni spokojeno) a protoze Meopta je asi tak o svetelny rok lepsi sklo nez Delta, tak se nebudu ani vyjadrovat.
:-)
Nepište soukromé zprávy, pište na mail: lovectvi@sniper.cz
milsfreeman
Nový návštěvník
Příspěvky: 49
Registrován: čtv 29.11.2007, 7:16

Re: Delta Titanium 2,5-10x56

Příspěvek od milsfreeman »

Tak já nevím, proč hned zatracovat něco nového. Když si vezmu zrovna tu deltu titanium - vyrábí se v japonsku, proč by nemohla být kvalitní? Když si vemu jejich efektivitu výroby, značně modernizovanou výrobu snad všeho, pracovní nasazení hraničící snad až z histerií , což je dáno historickým vývojem tohoto zvláštního národa,vysoký objem výroby, vymakaný managament atd. Vemte si objektivy a foťáky, jejich kvalita, mechanická složitost, kvalita skla a jejich cena? Stejná jako puškohled a myslím, že mechanika objektivu je asi o něčem jiném jak puškohled. Kdyby japonci vlastnili meoptu, tak je meopta kvalitnější a o polovinu levnější a v přitom by vidělali víc. V USA je taky spousta kvalitního skla za lepší cenu než naše meopta. Já bych se vůbec nedivil, kdyby ta japonská delta byla dost dobrá. Myslím, že kdyby se orientovali jen na cenu, udělali by klidně puškohled za 3 litry. Ale 14 000 není málo. K panu Hanákovi, neznám ho, ale nevím jestli je možné, že by dělal recenze na objednávku a vychvaloval šunty. myslím, že to nemá zapotřebí a peníze si umí vidělat jinak. Ale možná se ve všem pletu a vše je jinak. Ale jednou nás stejně kluci japonský všechny zaměstnaj. :lol:
Uživatelský avatar
Shiva
Expert na zbrane
Příspěvky: 1170
Registrován: pon 25.9.2006, 10:41
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Delta Titanium 2,5-10x56

Příspěvek od Shiva »

mohl bys poslat link na vyrobce Delta optik???
Japosi bezesporu maji vyborne sklo, ktere se montuji do vetsiny americkych puskohledu.
Nepište soukromé zprávy, pište na mail: lovectvi@sniper.cz
dalas
Administrátor
Příspěvky: 3386
Registrován: úte 25.9.2007, 8:08
Bydliště: Brno, honitba Žďársko

Re: Delta Titanium 2,5-10x56

Příspěvek od dalas »

Tak jsem z toho jelen: http://deltaoptical.pl/global/about.php. :? To však nevylučuje výrobu v Japonsku. Je pravda, že v Polsku jsou Deltama zaplaveny všechny "sklepy".
Tikka T3 Varmint 308W, Weatherby Mark V Accumark .300Win. Mag., IZH94 12x76/308W, IZH 27 EM 12x76/12x76, Suhl 150 Standard .22LR
Uživatelský avatar
Shiva
Expert na zbrane
Příspěvky: 1170
Registrován: pon 25.9.2006, 10:41
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Delta Titanium 2,5-10x56

Příspěvek od Shiva »

:-) no prave, ja nikde nenasel jiny puvod nez Polsko. A to ve mne moc duvery nevzbuzuje.
At si psondove kupuji co chteji.
Ja slysel story jako ze to je vlastne Weaver, potom, ze to je licencni vyrobek. pro mne to je noname produkt.
Mel jsem nekolik na porovnani a sklo neni spatny ale Weaver ma lepsi.
Pro mne tento puskohled (stejne jako xy jinych) proste neni. Nekoupil bych si ho.
Nepište soukromé zprávy, pište na mail: lovectvi@sniper.cz
Uživatelský avatar
Tommy
Zkušený diskutér
Příspěvky: 722
Registrován: pon 12.1.2009, 12:34
Bydliště: Olomouc

Re: Delta Titanium 2,5-10x56

Příspěvek od Tommy »

Shiva:
a co ta udávaná propustnost světla 92%,to je doslova špička nebo je to snad jen blábol...?
ale je pravda,že moc výrobců výši propustnosti světla neudává.
dalas
Administrátor
Příspěvky: 3386
Registrován: úte 25.9.2007, 8:08
Bydliště: Brno, honitba Žďársko

Re: Delta Titanium 2,5-10x56

Příspěvek od dalas »

Mam pocit, že ten test v Myslivosti nadchnul dost lidí. Jenže na můj vkus to je jen subjektivní hodnocení jednoho kusu. Odolnost se musí hodnotít naprosto definovaným způsobem. Kolik G a v jakým směru a kolikrát vydrží s definovaným posuvem osnovy. Propustnost na fotometrické lavici pro definované složení spektra. Rozlišení podobně jako u fotoobjektivů počtem čar atd. To vše na statisticky významném počtu kusů. Já osobně budu hodnotit jeden a ten stejný puškohled rozdílně jen podle toho kterým okem do něj budu koukat. Takže Deltu osobně nebudu ani zatracovat, ani chválit dokud nebudu vidět srovnání na základě exaktního měření. (Můj Čínskej no name na kulobroku taky zatím drží a u Japonce Bausch a Lomb se mi utrhla osnova při skladování ve skříni)
Tikka T3 Varmint 308W, Weatherby Mark V Accumark .300Win. Mag., IZH94 12x76/308W, IZH 27 EM 12x76/12x76, Suhl 150 Standard .22LR
dalas
Administrátor
Příspěvky: 3386
Registrován: úte 25.9.2007, 8:08
Bydliště: Brno, honitba Žďársko

Re: Delta Titanium 2,5-10x56

Příspěvek od dalas »

Tommy, těch 92% udávají u pevnýho zvětšení a to se nedá porovnávat s variáblem. Taky neudávají pro jakou vlnovou délku to je. Renomovaní výrobci udávají dvě hodnoty, pro denní světlo (což není tak podstatné) a pro šero, což je mnohem zajímavější údaj. Je to právě z důvodů rozdílného spektrálního složení obou světel.
Tikka T3 Varmint 308W, Weatherby Mark V Accumark .300Win. Mag., IZH94 12x76/308W, IZH 27 EM 12x76/12x76, Suhl 150 Standard .22LR
Uživatelský avatar
Tommy
Zkušený diskutér
Příspěvky: 722
Registrován: pon 12.1.2009, 12:34
Bydliště: Olomouc

Re: Delta Titanium 2,5-10x56

Příspěvek od Tommy »

teď si nejsem jistej,ale myslím že odolnost proti zpětnému rázu byla udávaná na 6500G.To bych mohl pomalu přimontovat na dělo. :lol:
Odpovědět