Docter 3-12x56 s bodem

Lovecké puškohledy a vše o nich. Vaše zkušenosti, rady a dotazy.
johnysvoboda
Nový návštěvník
Příspěvky: 19
Registrován: úte 29.1.2008, 17:11
Bydliště: Hlinsko

Příspěvek od johnysvoboda »

Jeste otazka k te jednodílce od FAO. kdyz bych ji chtel nahodou nekdy sudat a pak ji opet pridelat musim to znova nastrelit nebo se to teoreticky nehne?
Jirka83
Zkušený diskutér
Příspěvky: 566
Registrován: sob 16.6.2007, 19:15
Bydliště: Jičín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jirka83 »

Prakticky je vždycky lepší pravidelně chodit na střelnici, jednak máš jistotu, že Ti to lítá dobře a jednak trochu potrénuje?... :wink:
kozlice Zabala Hermanos 12/76 XL 90
kozlice Rizzini 20/76
kulobrok Merkel 8x57JR/16 + hlavně 16/70
ZKM 451 .22 LR
ZKK 601 W243
BO 98 LW 8,5x63REB
FN 1907 6,35Browning
rws

násuvka

Příspěvek od rws »

Násuvná montáž není určena k sundavání, vím ze zkušenosti kolegů (já to nepraktikuji) kteří násuvky sundavají z kulovnic vždycky před sezonou naháněk a pak opět nandavají zpět, že jim to pak většinou střílí tzv. za roh. musíš si uvědomit co chceš? Kulovnici s optikou na čekané a šoulačky = násuvka FAO . Kulovnici univerzální = některá ze schwenk montáží. Logicky i ceny jsou jinde, násuvka stojí okolo 2500Kč a dobrý schwenk od EAW taky třeba 10000 Kč. Lovu,lesu!
ČENDA
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 247
Registrován: úte 09.1.2007, 17:53
Bydliště: Děčín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ČENDA »

to:johnysvoboda Má to na kulovnici CZ.... nevím typ ale asi 3 roky stará a používá nízkou násuvnou duralovou montáž. Stejnou mám i já a i když je to dural tak je to pevné. Na hony to normálně sundám a nasadím něco jiného(variábl) a není to potřeba přestřelovat. Cena týhle montáže byla kolem 1500Kč.Někdo tvrdí že není dob?e to sundavat,ale já mám jiné zkušenosti. Jen pro upřesnění: mám nastřeleno na 100m takže do této vzdálenosti to sedí a drží. Jak se to chová na 250-300m co tu někteří střílí to netu?ím a nebudu komentovat.
CZ550FS-7x64 DOCTERclassic 8x56RD
rws

násuvka

Příspěvek od rws »

Je těžké ti poradit, každý má jiné zkušenosti,prodávám jak jsem koupil. Kolega nademnou má třeba kladné zkušenosti ,ale já osobně preferuji ocelovou montáž na místo slitin i když tyto jsou lehčí a můj názor je nesundávat.
johnysvoboda
Nový návštěvník
Příspěvky: 19
Registrován: úte 29.1.2008, 17:11
Bydliště: Hlinsko

Příspěvek od johnysvoboda »

Ja to budu mit pouze na čekanou.na nahanky si budu od tatky pujcovat flintu.Myslim ze zustanu u te ocelove jednodilky FAO.Pro me učely to bude paradni.Jinak děkuji za Va?e nazory a napady.Člověk jako ja nemá takove zkušenosti a rad vyslechnu rady starsich moudřejších lidi.
Mik
Nový návštěvník
Příspěvky: 39
Registrován: ned 03.6.2007, 11:21
Bydliště: Pardubický kraj

Optika a montáž

Příspěvek od Mik »

Zdravím Tě. Já mám asi rok CZ 550FS v ráži 8x57IS. puškohled DOCTER CLASSIC 3?12x56 s červeným bodem. ( http://nimrod.cz/pdf/docter_katalog_jena.pdf ). O Meoptě jsem také přemýšlel ale na můj vkus má moc velkou tečku. montáž pro mě byla taky pěkný oří?ek protože jsem se rozhodoval mezi jednodílnou ocelovou nebo duralovou. A tak jsem zajel za puškařem a ten mi řekl že ta duralová je v pohodě a že už je nějakou chvilku montuje a ještě neměl problém. ještě mi řekl že má známého v Meoptě který dělal testy s těmito montážemi a prý ta duralová při výstřelu jakoby zapru?í a tím víc tlumí zpětný ráz který přechází na puškohled oproti té ocelové. takže jsem dal jednodílnou duralovou kterou jsem dostal ke kulovnici a naprostá spokojenost. Jinak s optikou i montáží žádný problém. To je má zkušenost.
johnysvoboda
Nový návštěvník
Příspěvky: 19
Registrován: úte 29.1.2008, 17:11
Bydliště: Hlinsko

Příspěvek od johnysvoboda »

Tak ted panove nevim..jedni rikaji ze ocelovou jedni že dural tlumi narazy lip než ocel.Nema jesten nekdo z Vas zkusenost s tou duralovou.Abych se priznal torchu se priklanim k te ocelove ale tatka ma jiny nazor,tak kdyz by jeste nekdo neco co mohl rict vzhledem ke zkusenostem byl bych mic rad.
Prozatim velmi dekuji.
kulti
Nový návštěvník
Příspěvky: 24
Registrován: pon 16.3.2009, 7:31
Bydliště: Vychylovka

Příspěvek od kulti »

Ja osobne používam 1 ocežovú a 2 duralové montáže(násuvné).Vôbec nedávam montáže dolu-mal som s tým zlé skúsenosti-na ocežovej montáži so musel po každom snímaní nastrežova?.Ku tej duralovej-otec ju mal na 7*65 R asi tak 5 rokov.Po tomto čase sme ju 1.x dávali dolu-bol som prekvapený-priečny čap na zaistenie montáže bol akoby roz?ukaný kladivkom.Keď som potom čítal v literatúre,že dural na "silnejších" kalibroch tečie za studena,mal som už predstavu, o čo sa vlastne jedná.Som zvedavý,ako bude vyzera? dural na mojej 8x57JRS za 2-3 roky.
Brno 502.3 7x65R, Brno Effect 8x57R, ZBK 110 .222Rem,CZ 527 Carbine 7,62x39, Iž 27E1C 12/12, Iž 58 16/16, zkm 452
rws

Re:

Příspěvek od rws »

johnysvoboda píše:To Čenda: Prosim tě nevis nahodou jakou montaž ma ten tvuj kamarad na te zbrani co ma tu optiku?


Zdravím kolego,tak jak chodí vaše osma? Já ji koupil loni v dubnu a střelil jsem s ní srnce a čuníka,zatím spokojenost. Máte praktické zkušenosti s tím Doctrem ,měl jste možnost to porovnat třeba s meostarem? díky za info.
LukasT
Nový návštěvník
Příspěvky: 41
Registrován: stř 03.9.2008, 17:18
Bydliště: Vysočina

Re: Docter 3-12x56 s bodem

Příspěvek od LukasT »

Používáte někdo u puškohledu Docter osnovu SLP? Je to pouze bod žádná osnova. Jaký s tím máte zkušenosti. Děkuji L.T
duch Pampuch
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 366
Registrován: čtv 02.8.2007, 13:32

Re: Docter 3-12x56 s bodem

Příspěvek od duch Pampuch »

LukasT píše:Používáte někdo u puškohledu Docter osnovu SLP? Je to pouze bod žádná osnova. Jaký s tím máte zkušenosti. Děkuji L.T
Nemam ji, ale premyjslim nad ni, pokud se nevybijou baterky, tak ti tam zadne cary neporusuji ci nezakryvaji telo zvere. Bez prisvitu jsi s tim totalne ve tme...
pavel
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 124
Registrován: ned 28.1.2007, 9:43
Bydliště: Plzeňsko

Re: Docter 3-12x56 s bodem

Příspěvek od pavel »

jaký je rozdíl je mezi doctrem classic a unipoint? myslím tedy kromě zapínání bodu a záměrné osnovy...liší se nějak optické vlastnosti a kvalita skla? díky
michalos
Zkušený diskutér
Příspěvky: 589
Registrován: pon 17.11.2008, 8:26
Bydliště: Blanensko

Re: Docter 3-12x56 s bodem

Příspěvek od michalos »

Pokud se nepletu tak se tyto dva puškohledy liší právě jenom zapínáním bodu a výběrem záměrné osnovy (test), kde u unipointu je osnova 4-0 nebo jen bod u classicu je podobná meoptě s bodem a další
LukasT
Nový návštěvník
Příspěvky: 41
Registrován: stř 03.9.2008, 17:18
Bydliště: Vysočina

Re: Docter 3-12x56 s bodem

Příspěvek od LukasT »

Unipoint je vlastně novější řada. Unipoint má ještě výhodu, že bod nemění svoji velikost.
Odpovědět