Docter 3-12x56 s bodem

Lovecké puškohledy a vše o nich. Vaše zkušenosti, rady a dotazy.
Uživatelský avatar
Nik.308
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 333
Registrován: ned 06.6.2010, 13:53
Bydliště: Křivoklátsko

Re: Docter 3-12x56 s bodem

Příspěvek od Nik.308 »

Kolegové, kdo můžete porovnat, myslíte, že unipoint je vepředu od classicu i co se týče světelnosti? Nebo ještě jinak, máte někdo zkušenost s Meostar R1r 3-12x56RD vs. Docter Unipoint 3-12x56? Díky.
cheyen
Nový návštěvník
Příspěvky: 43
Registrován: pon 17.12.2007, 9:24

Re: Docter 3-12x56 s bodem

Příspěvek od cheyen »

Mam zkusenost s Meostarem i s Unipointem. Dva unipointy vlastnim dal - 1,6-4x42 a 3-12x56. Zustal jsem u nich. O proti Meopte je to nebe a dudy. Lepsi svetelnost, prijemny bodik a zamerna osnova 4-0 je mnohem vice snesitelnejsi nez kriz u Meopty. Jaky je rozdil mezi Classicem z hlediska svetelnosti tezko rict. Classic ma jiny typ zapinani bodu. Posledni dobou mne ale laka Zeiss Victory HT.
B.B Art
Častý návštěvník
Příspěvky: 52
Registrován: úte 12.8.2014, 20:07
Bydliště: Domažlicko

puškohledy Docter

Příspěvek od B.B Art »

Docter unipoint VZF 3-12x56 4-0
Máte s nim někdo zkušenosti? Děkuji
6.5x68 vom Hofe
7x57 Zetka
Malý jest jen ten kdo malé cíle má. :-)
Bavorský barvář .
pepíno
Nový návštěvník
Příspěvky: 14
Registrován: pát 09.1.2015, 18:55

Re: Docter 3-12x56 s bodem

Příspěvek od pepíno »

Navazuji na založené vlákno,
má někdo z uživatelů fóra srovnání puškohledů DOCTOR 3-12x56 (classic i unipoint) a MEOPTA R2 2,5-15x56?

Jedná se mi především o:
- porovnání velikosti světelného bodu
- optické vlastnosti (lepší světelnost u R2?)
- případně srovnání také s R1r 3-12x56 (má R1r menší světelný bod než R2 nebo je již od roku výroby 2012 stejně velký?)
- je rozdíl mezi DOCTOR classic a unipoint jenom ve způsobu zapínání světelného bodu?

Rozhoduji se mezi těmito puškohledy, z různých stran slyším také různé názory na kvalitu MEOPTY R2. Bohužel většinou negativní na MEOPTU - špatné záměrné osnovy, velký světelný bod, nedrží nástřel, korekce puškohledu klikáním není vždy stejná.
Díky za info.
Uživatelský avatar
Choochoo007
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1403
Registrován: úte 28.11.2006, 20:34
Bydliště: Jižní čechy

Re: Docter 3-12x56 s bodem

Příspěvek od Choochoo007 »

Docela zajimave porovnani ze čtvrtka od pufra
viewtopic.php?f=19&t=37&start=615
Myslivost se scvrkává na sezení u hromady žrádla a natláčky, kdy se bezhlavě pálí po všem[figi]
Waswaq
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 114
Registrován: pát 23.5.2014, 20:58

Re: Docter 3-12x56 s bodem

Příspěvek od Waswaq »

Zdravím, každého kdo má puškohled Docter. Mám zrovna zálusk na velkej puškohled Docter, tím myslím s objektivem 56mm. Moc se mi nedaří udělat si obrázek který model by mi vyhovoval. Doposud jsem měl Meostar R1 3-12x56RD s osnovou 4C (v první ohniskové rovině) a popravdě při zvětšení 10x už toho přes tu osnovu moc vidět nebylo. Tak šel... Myslel jsem na meostar R 2, ale zklamal mě. Zorný pole je jak koukat do roury od luxu a uprostřed příště vymyslej svítící srdíčko, nebo co???? :idea:
Docela se mi líbí Docter unipoint 3-12x56 asi s osnovou 40, jen nemůžu najít v které ohniskové rovině osnova je.?. Poraďte někdo jak to je. Jaký je rozdíl mezi modely basic, unipoint, V6???? Prostě chci velkej variabl s jemným bodem, aby osnova nerostla se zvětšením. Především na noční lov prasat a lišek na dálku. :mrgreen:
Předem díky za smysluplné rady držející se tématu :wink:
Uživatelský avatar
Choochoo007
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1403
Registrován: úte 28.11.2006, 20:34
Bydliště: Jižní čechy

Re: Docter 3-12x56 s bodem

Příspěvek od Choochoo007 »

No mohlo by to byt asi takto, snad to pripadne nekdo opravi, kdyby to uplne nesedlo

DOCTER®classic - 1. ohniskova vzdalenost krize, kriz meni velikost dle zmeny zvetseni. Plynulá regulace osvětlení asi jako u Meopt.

DOCTER®unipoint - Kombinace přední a zadní pozice osnovy. Červený bod se při zoomování nezvětšuje, osnova ano. Osvetleni je tvořeno inteligentním tlačítkem osvětlení řídicí jednotky. 3x stisknete osvětlení se zapne, podržením nastavíte intenzitu.3x stisknete pro vypnutí.Po opětovném zapnutí se puškohled díky paměti rozsvítí na poslední používané intenzitě osvětlení.

DOCTER®basic - Kombinace přední a zadní pozice osnovy. Červený bod se při zoomování nezvětšuje, osnova ano. Plynulá regulace osvětlení. vytahne se krytka a nastavuje osvetleni +/-.

DOCTER®V6 - 2. ohniskova vzdalenost, kriz se nemeni. Plynulá regulace osvětlení. vytahne se krytka a nastavuje osvetleni +/-. Ma velky rozsah zvetseni a max. zvetseni 15X, coz je dobre jako u R2, ale Docter ma paralaxu, coz je dle meho velka vyhoda. Cena zas je dost velka nevyhoda.

Rozmery krize dle zvetseni najdes v katalogu https://www.google.cz/url?sa=t&rct=j&q= ... YFrc3M2-Qg

Osobne se mi jevi jako super puskohled DOCTER V6 2,5-15x56, ale vzhledem k cene cca 38tis Kc se mi zda idealni DOCTER®basic 3-12x56 za nejakych cca 26tis Kc. DOCTER®unipoint 3-12x56 ma dle meho zbytecne slozite ovladani osvetleni (nemam zkusenost, hodnotim dle popisu) a cena je o nejakych 7tis Kc vyse nez u DOCTER®basic 3-12x56. Jake jsou rozdily v optickych vlastnostech, antireflexnich vrstvach nevim. DOCTER®basic se snad objevil v katalozich az po Classicu a Unipointu, takze predpokladam, ze by nemel byt snad horsi .
Myslivost se scvrkává na sezení u hromady žrádla a natláčky, kdy se bezhlavě pálí po všem[figi]
Uživatelský avatar
lanus
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 290
Registrován: pát 27.3.2009, 17:39

Re: Docter 3-12x56 s bodem

Příspěvek od lanus »

Za slušnú konkurenciu Docterom sa dá pokladať tento : http://www.optickysvet.cz/puskohledy/pu ... r-3-12x56/ ktorý má bod aj osnovu v 2.obrazovej rovine ; má väčšie zorné pole a kompaktnú veľkosť . :wink:
308 Win.;223 Rem.;22 l.r. .
Waswaq
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 114
Registrován: pát 23.5.2014, 20:58

Re: Docter 3-12x56 s bodem

Příspěvek od Waswaq »

Díky za poznatky. myslím že ten unipoint bude asi dobrá volba.
Novacek
Nový návštěvník
Příspěvky: 9
Registrován: sob 21.9.2013, 8:57

Re: Docter 3-12x56 s bodem

Příspěvek od Novacek »

No já se teď rozhoduji mezi Docterem a tímto Vixenem http://www.dalekohledy-puskohledy.cz/pu ... ixen-p1767.
Chválí světelnost i odolnost, je tam dokonce 30 let záruka. Známý má Vixen dalekoled, ale u nás nikdo puškohled Vixen nemá. Máte někdo, doporučili byste?
Waswaq
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 114
Registrován: pát 23.5.2014, 20:58

Re: Docter 3-12x56 s bodem

Příspěvek od Waswaq »

Zdravím všechny!!
Tak jsem po půl ročním shánění upustil od unipointu :( :( :? Prostě není! A tak jsem sáhnul rovnou po V6 v parametrech
2,5 - 15x 56 :mrgreen: Je opravdu impozantní. Hned jsem ho s kamarádem porovna s Meostarem R2 a myslím, že se R2 nečape :lol:
Jen jeden problémeček se vyvrbil. Výrobcem nastavené minimální rozsvícení červeného puntíku je mi ještě stále moc svítivé. Byl jsem s tím dnes, to znamená měsíc týden před úplňkem, a bylo jasno a svítil ten bod na můj vkus příliš... Jaké to bude za horšího světla je asi jasné. A proto se ptám, nemá někdo zkušenost s tím jak upravit sílu svícení bodu??? Nešlo by třeba použít jinou, slabší baterii???? Nebo něco ??
Řešil jsem stejný problém u Meostaru R1. Nakonec jsem si na to postěžoval v Meoptě při jedné záruční opravě (zaseklo se mi točítko se zvětšením) a oni mi tam tu sílu svícení stáhli a pak to bylo super. Jenže Doctra posílat do němec na úpravu, to se mi moc nechce.
Zkuste někdo něco poradit. Díky :wink:
preparator
Častý návštěvník
Příspěvky: 51
Registrován: čtv 24.12.2009, 9:41

Re: Docter 3-12x56 s bodem

Příspěvek od preparator »

Měl jsem stejný puškohled měl jsem sním mimo jiné i stejný problém jako máš ty řešil jsem to reklamaci po opravě byl už bod v pořádku ale pro ty ostatní problémy jsem ho vrátil prodejci. Jo v6 ma určitě ostřejší obraz než r2 ale jinak aspoň ten můj srašná fušeřina včetně servisu!
Waswaq
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 114
Registrován: pát 23.5.2014, 20:58

Re: Docter 3-12x56 s bodem

Příspěvek od Waswaq »

to preparator:
copak s ním bylo špatně??? Čekal bych, že za ty peníze bude šlapat jako hodinky.... A ještě jeden dotaz, ten red dot jsi řešil reklamací, jak píšeš, jak dlouho trvalo, než se ti vrátil?? Dík za informace.
preparator
Častý návštěvník
Příspěvky: 51
Registrován: čtv 24.12.2009, 9:41

Re: Docter 3-12x56 s bodem

Příspěvek od preparator »

Reklamace trvala vždy přesně měsíc.No a co se týče závad oslňující bod,rozpadl se komínek osvětlení a paralaxy velmi ledabyle opravené,oběvil se uvnitř prach to jsem neměl ani sílu řešit,nakonec při ostření paralaxy začlo uvnitř puškohledu něco drhnout a skřípat to byla tečka jsem rád že se mi ho povedlo vrátit navíc se puškohled vždy vrátil bez jakýchkoliv záznamu o opravě.
Waswaq
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 114
Registrován: pát 23.5.2014, 20:58

Re: Docter 3-12x56 s bodem

Příspěvek od Waswaq »

Díky za reference... nezbývá, než se modlit, aby ten muj kousek fachal jak má. Uvidíme, pokud se podaří upravit ten světelný bod, ještě by mohlo být dobře. Mám ho týden a pokud ho nemusím rozsvítit, je to super.
Odpovědět