Montáže

Lovecké puškohledy a vše o nich. Vaše zkušenosti, rady a dotazy.
Odpovědět
duch Pampuch
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 366
Registrován: čtv 02.8.2007, 13:32

Příspěvek od duch Pampuch »

Marpie píše:Potřeboval bych poradit. Prodávám puškohled Zeiss ZF4 a vůbec nevím jestli ten spodní velký šroub je součást montáže tj. měl bych si ho nechat protože montáž neprodávám, nebo je součást puškohledu a měl bych tedy puškohled prodat včetně šroubu? Do té montáže si budu dokupovat kroužky a nevím jestli v těch krou?cích bude i ten šroub. Aby mi pak nechyběl.
Radeji bych si ho nechal. Myslim, ze vsechny Zeisy meli stejny zavit vevnitr, tudiz by ho meli mit i krouzky, ale nikdo ti nezaruci, ze dostaves krouzky se sroubem, ktery ti pekne sedne do zahloubeni v montazi. Pokud by tam sednul blbe, respektive na valcovou plochu, tak by jsi se s tim asi pekne navztekal. Me blbe sedela matice na bocni utahovani na nasuvce na ZKK - bylo zahloubeni o malem prumeru, plochy se dotahly "kuzel na kuzel" a puskohled drzel do prvniho vystrelu, pak se zacal vaklat. Furt jsem si rikal cim to je.. uz jsem chtel menit montaz. Mohl by jsi napsat, kolit ty krouzky do stare montaze stojiž Je to pro me trochu aktualni tema.
Marpie
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1199
Registrován: pon 16.10.2006, 7:33
Bydliště: severní Morava

Příspěvek od Marpie »

Zatím jsem cenu nezjiž?oval musím se spojit s mým dvorním dodavatelem.

Edit: Tak jsem se už dovolal a říkal že problém to není že do všech původních násuvných origomontáží nachystaných na ZF se kroužky sehnat dají a že podle typu je cena kolem 1000-1100,- Ten šroub říkal že si mám určitě nechat že je to součást montáže.
Marocchi 03 Field 12/76; ZP49 12/12; Brno mod. 1 22LR Hawke 4-12x40; ZKK600 MC 270W+Delta Optical Titanium HD 2,5-15x56; CZ550 Prestige 270W + Pard 008LRF; UB584 270W/12 Vortex Crossfire 1-4x24, ZH121 16/16 + hlaveň ZH324 7x57R/16
Olaf
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 318
Registrován: úte 26.9.2006, 14:38

montáže

Příspěvek od Olaf »

Chlapi jakou montáž mě poradíte na kulobrok Merkel B3. Mám představu o tom, že by mohla být pevná, určitě ocelová a nechtěl bych za ní dát zrovna 10 tis. kaček. Přibli?ně v této ceně se pohybují montáže MAK a další. Je možné na tuto zbraň použít weawer li?tu? Pokud ano, tak jakou. Pídím se na internetu po bli??ím popisu tohoto kulobroku ale nic kloudného nemohu najít.
puškohled chci použít Meoptu s tubusem 30mm. Díky. :oops: :oops:
duch Pampuch
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 366
Registrován: čtv 02.8.2007, 13:32

Re: montáže

Příspěvek od duch Pampuch »

Olaf píše:Chlapi jakou montáž mě poradíte na kulobrok Merkel B3. Mám představu o tom, že by mohla být pevná, určitě ocelová a nechtěl bych za ní dát zrovna 10 tis. kaček. Přibli?ně v této ceně se pohybují montáže MAK a další. Je možné na tuto zbraň použít weawer li?tu? Pokud ano, tak jakou. Pídím se na internetu po bli??ím popisu tohoto kulobroku ale nic kloudného nemohu najít.
puškohled chci použít Meoptu s tubusem 30mm. Díky. :oops: :oops:
Nechci mlzit, nevim jak to ma resene kulobrok od merkla, ale kamarad ma opakovacku Merkel RK1, kde odzizdi cely zadek zaveru a optika je uchycena na hlaven originalni montazi cca za 7-8t (myslim) v hlavni jsou jen 4 kulate zafrezovani do ribiny cca 1cm , takove kapsicky a za to se to chytne. Nemas to tom taky? Optiku i sundava a nastrel to drzi.

http://www.merkel-waffen.de/core.php?da ... JOYXY9MQ==
tady jr to pekne videt
Olaf
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 318
Registrován: úte 26.9.2006, 14:38

montáže

Příspěvek od Olaf »

Zřejmě to uchycení bude stejné tedy alespoň podle obrázku. Kulobrok ještě nemám doma ale dopředu zjiž?uji jakou montáž koupit.
http://www.merkel-waffen.de/core.php?da ... N1Yk5hdj0x
TT33
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 419
Registrován: sob 21.7.2007, 17:31

Re: montáže

Příspěvek od TT33 »

Olaf píše:Chlapi jakou montáž mě poradíte na kulobrok Merkel B3. Mám představu o tom, že by mohla být pevná, určitě ocelová a nechtěl bych za ní dát zrovna 10 tis. kaček. Přibli?ně v této ceně se pohybují montáže MAK a další. Je možné na tuto zbraň použít weawer li?tu? Pokud ano, tak jakou. Pídím se na internetu po bli??ím popisu tohoto kulobroku ale nic kloudného nemohu najít.
puškohled chci použít Meoptu s tubusem 30mm. Díky. :oops: :oops:
:roll: když už jsi investoval do B3, tak Tě original montáž taky nezrujnuje :wink: znám kolegu, který chtěl ušetřit a koupil na ZOLI montáž od KOZAPU za cca. 3000Kč...., po sundání mu nedržela nástřel a tak investoval znovu do montáže MAK..., ta stojí 6500Kč... dohromady to pak vyjde na větší peníze, zbytečné náboje a nervy :wink:
duch Pampuch
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 366
Registrován: čtv 02.8.2007, 13:32

Re: montáže

Příspěvek od duch Pampuch »

Tak nejak, jednak se s tim clovek muze zlobit, dalsi vec je, ze merkel je nadherna zbran a rekneme si to rovnou, montaze od FAO ani od kozapu nejsou esteticky dokonale (drsny povrch..) na cz se to ztrati ale kazit tim hezkou flintu? :cry: Az to budes mit v ruce tak uvidis co tam vlastne mas. Ty vybrani jsou na neco jako nasuvna na ZH/ZKK... akorat je delena, mozna by to sikovnej puskar udelal levneji nez za 8-10t
Olaf
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 318
Registrován: úte 26.9.2006, 14:38

montáž

Příspěvek od Olaf »

Tak jsem si dnes udělal trochu času na zjiž?ování podrobností k montáži. Ve FAO Olomouc mě prodejce přímo vynadal že chci na Merkla dát FAO montáž a měl zajímavý příměr/jako kdyby jste chtěl dát na mercedes barumky/. S tím se dneska člověk hned tak nesetká že by Vám prodejce rozmluvil prodej zboží z vlastní výroby a poslal Vás ke konkurenci. Merkly prodává u nás ARMS Humpolec /jiného prodejce jsem na internetu Nenašel/ tak jsem tam volal a origo montáž Merkel stojí u nich 9150,-Kč a MAK je ještě o dvacku dra??í, což nehraje žádnou roli. Jinak ten člověk z FAO Olomouc mě rozmlouval i můj záměr s puškohledem /Meopta ZD 3-12x50RD/ který na kulobrok chci dát. Údajně je citlivý na boční údery. Ale já zrovna nepatřím mezi lidi kteří mají s Meoptou nějaké negativní zkušenosti a kupovat dalšího Leupolda nebo Zeisse, to bych do toho zahučel až moc a doma by mě le?ely ladem dvě Meopty. :oops:
TT33
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 419
Registrován: sob 21.7.2007, 17:31

montáž Merkel B3

Příspěvek od TT33 »

To Olaf, tak to je rozumný :wink: , já to ZD mám na kulovnici Blaser R93 a jsem spokojený, na kulobrok jsem dal Nikon Monarch 2,5-10x50 se sv.bodem tam je takové universalní Použití od nátlaček, přez čekanou.... a na lov vysoké, černé nebo muflona mám raděj kulovnici :wink:
tibi1
Zkušený diskutér
Příspěvky: 605
Registrován: stř 18.10.2006, 6:52

weaver + loctite

Příspěvek od tibi1 »

nazdar, potrebujem nahodit weaver listu na puzdro zbrane....kedze sroubky su debilneho zavitu "len" 3,5mm a vyzeraju jak sroubky do hodiniek...chcem ich poistit ...co by ste mi odporucali - tekuty LOTITE 243 alebo tuhy LOCTITE 248 (tycinka), s ktorym z nich mate ake skusenosti ?, dik
Mosin
Zkušený diskutér
Příspěvky: 633
Registrován: sob 14.10.2006, 10:20
Bydliště: jižní MORAVA

Příspěvek od Mosin »

Tak za 1.:
Rozhodně ti doporučuji to svěřit člověku, který to dělá pravidelně. Neboli dal bych to puškaři. Ten ti to udělá za pár korun a měl by ti na to dát záruku. Tedy pokud ti to uletí, tak to předělá a zadarmo, protože předelání pak je už složité.

2.
Pokud to chceš udělat sám, tak si nastuduj, třebas na stránkách LOCTITE, které lepidla jsou k čemu určená a jakým způsobem jsou aolikovatelná. Jedná se totiž o lepení dvou kovů a to ještě k tomu o rozdílném složení. Po té co najde nejvhodnější lepidlo, které by mělo splňovat určité mechanické, adhezivní a samozřejmně kohezivní požadavky, tak to určitě doporučuji smirkovým papírem odstranit povrchovou vrstvu z lepených materiálů. Ono sice černá vrstva porézní je, ale lajicky řečeno moc soudr?ná ne. Po odstranění a mírného zdrsnění lepených ploch, tyto plochy důkladně, ale důkladně odmasti. protože není možné použít odma??ovacích lázní, tak doporučuji organická rozpou?tědla. Jako velmi osvědčený je perchlorethylen (je to nějakej obchodně chemickej název). Po dokonalém, několikanásobném odma?tění, aplikuj lepidlo, přilo? lepené části a při?roubuj. Při aplikaci lepidla, si vždy uvědom, že méně znamená více! protože koheze vělké vrstvy jakéhokoliv lepidla je malá, proto je potřeba tenkých vrstev, kde jse spíše o styk tenkých vrstev interagujících s lepeným materiálem.

No není to jednoduché, ale dá se to. Hlavně si dej bacha, abys měl obě kostky (jdná-li se o kostky) v lajně, neboli, aby ti seděly rybiny v ose. máš-li jednodílnou lepenou montáž (li?tu) tak je to jednodušší. Jo a samozřejmě s některými lepy musíš jednat rychle.

Jo k volbě lepidla, písni třebas do SZ přesně co máš, včetně nějakých kat. čísel, či jejich popisy na nácodu v Použití a podle toho můžeme prodiskutovat co bude lepší.

S pozdravem Mosin
CZ 550, 308 Win. / CZ 527 Varmint 223Rem / CZ 550 300WinMag / BO 98 9,3x62
ZG 47 8x57 JS / ZBK 110, 5,6x50 RM + 12x70 / ZP 16x70 / IŽH-27EM-1C 12x70
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Příspěvek od Leon »

Mosin ty jsi fakt vědátor :lol: co chceš brousit na závitu? já bych ho akorád odmastil
tibi ta 243 bude v pohodě já ji používám na auta tam kde to má jít potom rozebrat a funguje to i na brýlých kde se mi pořád povoloval šroubek :lol:
Mosin
Zkušený diskutér
Příspěvky: 633
Registrován: sob 14.10.2006, 10:20
Bydliště: jižní MORAVA

Příspěvek od Mosin »

Leone, tak to jsme se nepochopili!
Tam je to jinak, tam se přikládá plocha na plochu, je to prakticky jako když přiděláváš kostky na mausera, nejde tam o lepení závitů, ale o lepení ploch kostek mezi lů?kem závěru a danou kostkou (či li?tou) o závit se vůbec nejedná. takže tu kostku (li?tu) přilepí? na daných stykových plochách a pak ji ještě při?roubuje?. takže asi tak.
CZ 550, 308 Win. / CZ 527 Varmint 223Rem / CZ 550 300WinMag / BO 98 9,3x62
ZG 47 8x57 JS / ZBK 110, 5,6x50 RM + 12x70 / ZP 16x70 / IŽH-27EM-1C 12x70
Mosin
Zkušený diskutér
Příspěvky: 633
Registrován: sob 14.10.2006, 10:20
Bydliště: jižní MORAVA

Příspěvek od Mosin »

Jo jinak samotné pojiž?ování šroubků vůbec nemá smysl, ty se prostě ucvaknou a hotovo.

Nebo jestli myslel, že li?ta se přidělává stylem montáží na rybiny (třebas u CZ 550) tak to měl napsat, že to chce dát na rybinu a ne na pouzdro, proto? na pouzdro míněno je jakožto přímo na pouzdro tedy jako u BO 98 či Manlicher atd.
CZ 550, 308 Win. / CZ 527 Varmint 223Rem / CZ 550 300WinMag / BO 98 9,3x62
ZG 47 8x57 JS / ZBK 110, 5,6x50 RM + 12x70 / ZP 16x70 / IŽH-27EM-1C 12x70
tibi1
Zkušený diskutér
Příspěvky: 605
Registrován: stř 18.10.2006, 6:52

weavwr

Příspěvek od tibi1 »

jo jo Leone...dik za radu...243jka je vdaka gelovemu stavu odolna i na vibracne zatazenie a podla vsetkeho logicky lepsie ju dostanem do mikrotrhlin...Shiva mi radil tycinku 248 pretoze sa vraj podla neho lepsie aplikuje...potrebujem vsak vymenit tie trapne srubky za nejake inbusy resp. torx hlavy M3,5x6 pretoze mam sruby s klasickym zarezom pre klas. srubovak a je to teda problem zohnat so zarezom 3.5mm neco ine v pevnostnej triede

PS1:mosin weaver sa nelepi..istia s len sruby tmelom,....i tak by ti casom lepidlo popraskalo a vypadalo, ale...moze sa zdat ze srub je v tomto pripade namahany v strihu ale volu vymedzuje kuzel na srube a weavri stycna plocha oboch dielov... aj tak dik za reakciu.
PS2: osobne nema podla mna zmysel nasadzovat weaver na rybinu. V mojom pripade sa jedna o Sauer 202 + Weaver od EAW...i ked sa divim ze obe europske firmy preferuju debilny M3,5mm miesto napr. robustnejsich a dostupnejsich M4 napr. inbusov, nebudem predsa do puzdra frezovat na zavit na M4
PS3:minimalne kazdemu druhemu puskarovi "odbornikovi" co znam by som odsekol minimalne jednu ruku . asi najskor tu pravu
Odpovědět