Montáže

Lovecké puškohledy a vše o nich. Vaše zkušenosti, rady a dotazy.
Odpovědět
Hank
Nový návštěvník
Příspěvky: 2
Registrován: čtv 24.5.2018, 23:13

Re: Montáže

Příspěvek od Hank »

Dobrý den,
Potřeboval bych radu zkušenějších ohledně montáže na ZH pro puškohled s označením ZF 8x56-M s lyžinou/šínou.Dostal jsem tento puškohled i se zřejmě po domácku vyrobenou montáží darem ještě jako adept.Nicméně montáž byla dlouhými roky používání ochozená a neudržela nástřel.V loveckých potřebách o žádné podobné montáži neslyšeli,nikdy nic takového neviděli a tak jsem odešel s nepořízenou.Koupil jsem proto nový puškohled a tento starý uložil na odpočinek.Nedávno se mně ale znovu dostal do ruky a mě napadlo poprosit Vás tady na foru o pomoc,na internetu jsem našel tento puškohled (označení ZF 8x56-M) pouze v kombinaci s montáží na kulovnici takže je možné že se k této optice montáž na ZH vůbec nevyrábí ale za optání člověk nic nedá.
Děkuji
pepíno
Nový návštěvník
Příspěvky: 14
Registrován: pát 09.1.2015, 18:55

Re: Montáže

Příspěvek od pepíno »

Zdravím.
Rád bych se zeptal zkušenějších, jakou silou je vhodné utáhnout šrouby v kamenech u montáže pro zeiss šínu?
Konkrétně montáž innomount, 4 kameny, zeiss šína, puškohled V8. Je daný doporučený max. moment nebo pocitově?
Po nastřelení a prvních pár střelách se montáž opět dotahuje? Nebo je lepší šrouby zakápnout lepidlem?
Díky za radu.
pufr
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2906
Registrován: ned 10.2.2008, 20:04
Bydliště: Kousek západně od Prahy

Re: Montáže

Příspěvek od pufr »

Sílu - "Moment" pro finální dotažení šroubů montáže (nejen těch, které upevňují přímo tu vnitřní "rybinu") by měl uvést výrobce montáže v návodu, EAW doporučuje 10 Nm - viz připojený dokument - což je docela dost - takže Loctite můžeš použít, ale při 4 takto utažených šroubech už to bude skutečně jen pro jistotu :?
http://www.eaw.de/assets/files/5h8d_Anl ... iene_d.pdf
Pufr
pepíno
Nový návštěvník
Příspěvky: 14
Registrován: pát 09.1.2015, 18:55

Re: Montáže

Příspěvek od pepíno »

Díky za info.
10 Nm opravdu stačí.
Výrobce v návodu bohužel nic takového neuvádí (a jsou to Němci :roll: ).
Herkul
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 149
Registrován: pát 02.11.2007, 8:45

Re: Montáže

Příspěvek od Herkul »

Zdravím,
pánové potřebuji poradit. Rád bych na tikku dal V8 a měnil ji za termovizi. Tak a teď jak to udělat, abych mohl měnit a měnit bez nutnosti nastřelování.
napadlo mě koupit přímo MK montáž na V8 - ta by měla pasovat přesně do vybroušení na flintě, ale co s NV (termo)?

Prosím poradíte jak to vyřešit - kvalitně, nepotřebuju a nechci řešit ptákoviny...

Díky moc
Uživatelský avatar
lanus
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 290
Registrován: pát 27.3.2009, 17:39

Re: Montáže

Příspěvek od lanus »

Herkul - Na Tikku treba nahodiť weaver lištu na ňu "pasuje všetko " ;a dá sa tiež bez problému prehadzovať . :wink:
308 Win.;223 Rem.;22 l.r. .
pepíno
Nový návštěvník
Příspěvky: 14
Registrován: pát 09.1.2015, 18:55

Re: Montáže

Příspěvek od pepíno »

Mrkni na novy katalog od innomoutu, osobne s montazi pro zeiss na tikku t3 mam dobre zkusenosti a nyni delaji montaze i pro nocaky.
https://www.innogun.de/en/jagd/mounts/i ... scope.html
medo
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 120
Registrován: čtv 21.1.2010, 13:37

Re: Montáže

Příspěvek od medo »

Oceľová základňa weaver sako/tikka ERA recknagel robí 36 mm krúžky mám to na V8 kúpil som v autocompo ZV .
Uživatelský avatar
Lexa
Častý návštěvník
Příspěvky: 62
Registrován: stř 30.12.2009, 20:13
Bydliště: Břeclav

Re: Montáže

Příspěvek od Lexa »

Dobrý den. Prosím o radu. Vlastním kulobrok brno 500 a výhodně jsem koupil meostáraR1r se šínou. Co za montáž? Na stránkách Promysu jsem našel pasující montáž, ale nevím, zda bude opravdu fungovat, jak má. Moc se mi nezdá. Nebo radši oslovit a nechat udělat u puškaře? Děkuji za každou radu.
Jeník
Nový návštěvník
Příspěvky: 9
Registrován: úte 05.1.2016, 14:57

Re: Montáže

Příspěvek od Jeník »

Zdravím kolegové,
mám menší dotaz, potřebuji montáž na ZKK s podhledem, už jsem koukal na KOZAP, jde mi jen o to, jak vysokou montáž objednat. Puškohled mám s 50mm okulárem a 30mm tubusem, takže jestli dobře chápu, měl by zasahovat ještě 10mm pod kroužky, tím pádem bych měl koupit montáž vysokou 10mm a více? Jde mi o to abych objednal tu správnou a abych v podhledu obyč mechanický mířidla vůbec viděl.. :D
poli
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 324
Registrován: pon 04.6.2012, 8:55

Re: Montáže

Příspěvek od poli »

Ano určitě budou potřeba kroužky o výšce středu 25mm nebo výš. Montáž jednodílná nebo dvojdílná? Bude třeba také zjistit, jak vysoko je na montáži ten průhled, aby jím vůbec ta mířidla byla vidět. A mimochodem, ty nemáš rád svoje sklo? Protože o montážích Kozap tu je napsáno dost "superlativů".
Jeník
Nový návštěvník
Příspěvky: 9
Registrován: úte 05.1.2016, 14:57

Re: Montáže

Příspěvek od Jeník »

No rád bych jednodílnou, asi bych se obešel i bez podhledu, jelikož sklo je variabl 2-10. Měli by jste nějáký tip na montáž za rozumné peníze na 19mm rybinu? Jinak jsem netušil že kozap je křáp.:)
Marpie
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1193
Registrován: pon 16.10.2006, 7:33
Bydliště: severní Morava

Re: Montáže

Příspěvek od Marpie »

Odkud jsi?
Marocchi 03 Field 12/76; ZP49 12/12; Brno mod. 4 22LR+Nikon Monarch 3 5-20x44SF; Brno mod. 1 22LR Hawke 4-12x40; ZKK600 MC 270W+ Pard 008Lrf, CZ550 Prestige 270W + Delta Optical Titanium HD 2,5-15x56; UB584 270W/12 Vortex Crossfire 1-4x24
Jeník
Nový návštěvník
Příspěvky: 9
Registrován: úte 05.1.2016, 14:57

Re: Montáže

Příspěvek od Jeník »

Brno
Marpie
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1193
Registrován: pon 16.10.2006, 7:33
Bydliště: severní Morava

Re: Montáže

Příspěvek od Marpie »

Na ZKK mám myslím kvalitní jednodílnou násuvnou montáž od ing. Kozuba z Klimkovic, míval jsem i s podhledem ještě když jsem měl Meoptu 6x42 ale s variablem je podhled myslím opravdu zbytečný. Kozap jsem měl ale zbavil jsem se ho - nedoporučuju. Bavil jsem se i s puškařem z Novojičínska a ten mi říkal že násuvné nějaké solidní někde kupuje (mám pocit že cenově někde mezi 2-3tis) a otočné kde zaručuje nástřel po sundání a nasazení vyrábí za 6tis/ks.
Marocchi 03 Field 12/76; ZP49 12/12; Brno mod. 4 22LR+Nikon Monarch 3 5-20x44SF; Brno mod. 1 22LR Hawke 4-12x40; ZKK600 MC 270W+ Pard 008Lrf, CZ550 Prestige 270W + Delta Optical Titanium HD 2,5-15x56; UB584 270W/12 Vortex Crossfire 1-4x24
Odpovědět