puškohledy MEOPTA

Lovecké puškohledy a vše o nich. Vaše zkušenosti, rady a dotazy.
Odpovědět
vhool

Příspěvek od vhool »

to karel: naprosto s tebou souhlasim.to je problem ne puskohledu ale lidi :wink: :evil:
Uživatelský avatar
Shiva
Expert na zbrane
Příspěvky: 1170
Registrován: pon 25.9.2006, 10:41
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Shiva »

Pouzivat primeru aut a puskohledu je nevhodne.

K odpovedi jsem se dostal az ted, a tak mohu z casti zopakovat vhoola.

Sportovni strelbu jsem uvedl jako priklad. ano jako sportovni strelec na to ze puskohled je spatny, prijdes drive. To ze vetsina myslivcu nepotrebuje lepsi pusku (vybaveni) nez 2MOA je jasny. Ale to by museli opravdu umet strilet. kdyz uz jsme u toho navazeni se do myslivcu (neni to nic osobniho a urcite se to nevztahue na vsechny) tak je vzdy tolik kecu o tom, ze se zvire ma zabit tak aby netrpelo apd. Sice jsou to kecy, ale kdyz uz to myslivci takto prezentuji, tak prave proto by meli mit svkvelou a spolehlivou optiku. Sport je rozmarilost (pro nektere lidi) ale kdyz mam nespolehlivou optiku, ktera mi selze a dusledek toho je ze zvire jen poranim, tak to preci musi byt v ocich myslivce, docela neprijemny pocit, vedet ze kvuli tomu ze setrim, jsem spatne trefil zvire, ktere utece a nekde chcipne.
Nepište soukromé zprávy, pište na mail: lovectvi@sniper.cz
vhool

Příspěvek od vhool »

no myslim ze shiva to shrnul vice nez dobre,navic si jeho nazoru vazim o to vice ze to neni myslivec ale "normalni clovek" (ty uvozovky jsou tam schvalne :wink: )....
Josef Kuřitka
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1061
Registrován: stř 27.9.2006, 17:15
Bydliště: Brno

rozptyl - 2MOA ?

Příspěvek od Josef Kuřitka »

TO. Shiva. Nemyslím, že by myslivec potřeboval zbraň s rozptylem 2MOA na 100 m - to je okolo 6 cm a to bez chyby střelce. To by ?lo, kdyby všichni stříleli do 100m a kusy 100kg. bohužel se loví z kulovnic i podstatně menší zvěř - třeba lišky , srn?í apod.. Tam už to může znamenat skutečně zbytečné zranění zvěře. každý normální myslivec musí mačkat spouš» s vědomím, že střílí stoprocentní ránu. Kecy ve stylu, na lišku střílím vždycky a snad se to ujme, tak to je u mě ubohost. Jinak znám hodně myslivců, kteří mají měně keců, než někteří sportovní střelci - děrovači papíru, kteří sní své akční sny o "akcích-lovu" na lidi při střelbě na terče ve tvaru lidských postav. To se někdy nedá poslouchat. Určitě ví?, co tím myslím. Jinak je to ale už OT. Zdar.
Uživatelský avatar
Shiva
Expert na zbrane
Příspěvky: 1170
Registrován: pon 25.9.2006, 10:41
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Shiva »

Omyl, myslivec jsem, ale ne zas tak aktivni a urcite nemam vztah k tradicim (a to myslim vseobecne). Je to jak s nabozenstvim, jsem absolutne neverici, ale zveda se mi kufr ze vsech co veri (je to jako s tradicemi) ale stejne hresi, pak jdou do kostela, vyzpovidaji se a odmodli si to. Pro mne je to pokrytectvi. a ja to vidim s mysliveckymi tradicemi obdobne. Nekde tady bezi debata do ktere se nezapojuji, o loveni na dlouhe vzdalenosti.
Technika jde dopredu a nevidim duvod ji nevyuzit. Dobreho myslivce nedela zeleny hubertus, tralalacek na se sojcim brkem na hlave, zeleny hubertus a flinta s drevenou pazbou.
Prave ze myslivci by se meli chovat prikladem a ne o tom jen kecat, kritizovat a prudit ze nemam hubertus a mam cernou flintu, ze strilim zver na 300m (samozrejme kdyz vim ze ten kus strelit mohu).
Myslivec by mel umet strilet, mel by mit kvalitni vybaveni na ktere se muze spolehnout, mel by byt proste profik.
Argument, ze vystrelim za rok 10 ran, na to mi staci horsi vybaveni za par tisic, nezlobte se, ale to mi pripada velice zcestne.
Neni to o tom jestli na to mam nebo nemam, vzdy je to otazka priorit.
Nepište soukromé zprávy, pište na mail: lovectvi@sniper.cz
Uživatelský avatar
Shiva
Expert na zbrane
Příspěvky: 1170
Registrován: pon 25.9.2006, 10:41
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: rozptyl - 2MOA ?

Příspěvek od Shiva »

Josef Kuřitka píše:Nemyslím, že by myslivec potřeboval zbraň s rozptylem 2MOA na 100 m - to je okolo 6 cm a to bez chyby střelce. To by ?lo, kdyby všichni stříleli do 100m a kusy 100kg..
Vychazim z toho, co vsichni skalni a tradicni myslivci tvrdi. Optimalni vzdalenost, coz jsem pochopil je do 100m. Lethalni zona zvere neni mensi nez 15cm takze 2MOA (6cm) bohate staci. To ze neumi strilet, nebo strili a doufaji ze se trefi, je bohuzel ale jen ukazka toho ze to nejsou profici. Je totiz uplne jedno jestli flinta strili 1MOA nebo 2MOA kdyz neumim trilet. Moje flinty strili pod 1/3MOA a velky myslivec, zkusebni komisar a policajt v jedne osobe s tim dela soustrel ca 5cm na 100m (a neni sam).
Samozrejme lidi jako vhool co strileji presne a daleko, potrebuji zbrane presnejsi.
Z posedu na 60m to trefim i kusi. Ale to jsme nekde jinde. chtel jsem jen podotknout to, ze mit spolehlivou optiku, pusku (blaser bych si do lesa treba nevzal) je zaklad a argumentace, ze pomer kvalita/cena je dobry mi nestaci.
Nepište soukromé zprávy, pište na mail: lovectvi@sniper.cz
Jirka83
Zkušený diskutér
Příspěvky: 566
Registrován: sob 16.6.2007, 19:15
Bydliště: Jičín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jirka83 »

To shiva: V něčem s Tebou souhlasim a v něčem ne, ale tak už to bejvá... :wink: každopádně, to že má někdo hubertus a klobouk z něj myslivce nedělá, ale předev?im, to jak se chová. Na druhou stranu, pokud někdo přijde v riflích a s flintou do lesa, tak až se chová jak chce, tak to pro mě myslivec neni, jsem asi trochu konzerva... Co se týká vybavení, tak dost Záleží, co od něj očekává?... Já se svym vybavenim a uměnim vim, že srnčí dokážu spolehlivě střelit na 150m, pokud je to dál, jednak to většinou ani neobeznám a jednak to pro mě neni "jistá" rána a tak nestřílim. Nedělá mi problém si ránu odpustit, daleko radši nevystřelim, než abych měl starosti s dosledem...
Rozhodně neříkám, že je to tvůj případ ani tim nechci napadnout nikoho z fóra, ale fakt nemam rád dvě věci, jednak když někdo vypráví, jak střílí na 300m a pak neni schopnej svůj rozptyl na 50m z malorážky udržet v 5cm, co pak chce na 300 trefit??? A jednak když to prostě zkusí a buďto to leží a nebo "chybil"... Hodně by mě zajímalo kolik z tý chybený zvěře přežilo 24hodin... :?
vhool

Příspěvek od vhool »

myslim ze uz to bylo probrano dost a dost takze prosim zpet k tematu :wink:
Uživatelský avatar
Shiva
Expert na zbrane
Příspěvky: 1170
Registrován: pon 25.9.2006, 10:41
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Shiva »

To je v poradku. Ani neocekavam ze se mnou bude moc lidi souhlasit a ve vsem urcite ne. :-)

Jit dnes do lesa, tak v jeans asi nepujdu. :-) ale vemu asi nejaky maskace co nosim na strelnici, vemu poradny pozorovak a svou .308 s ballistic silver tip CT. a na hlavu si vemu takovou tu maskovaci oranzovo sedivou cepici, aby me nejaky kolega v hubertusu nezastrelil. Maskace proto, protoze jsou pohodlne, maji hodne kapes a jsou pro pohyb b prirode delane.
Nic mene, jsme hodne OT a tak bychom se meli vratit k Meopte.
Ano Meopta se blizi svou obchodni strategii k SB. Nemyslim si, ze to je spatny puskohled. co se tyce prisvitu tak ho proste nebudu pouzivat (nakonec do nedavna to u puskohledu nebylo std.) No a protoze myslivci maji nastreleno na ONV tak ani klikat nepotrebuji. Takze by se dalo rici, ze puskohled je vyhovojici. Problem je ten ze dost velke procento (nemohu rici ze moje zkusenost je 50%/50% protoze jsem jich v ruce tolik nemel, ale u ne to tak vychazi) se mechanicky proste sype. A ja bych mel strach, ze kdyz budu opravdu neco chtit trefit (mluvim o zveri) tak ze me Meopta necha ve stichu. To je muj pocit, muj nazor a moje zkusenost. Neni to psano k tomu abych toto obhajoval nebo diskutoval.
vse ostatni (zbrane, strelivo, obleceni, tradice apd) jsem ochoten diskutovat.
Nepište soukromé zprávy, pište na mail: lovectvi@sniper.cz
vhool

Příspěvek od vhool »

take si myslim ze kvalita vyrobku meopty je velmi pochybna,to nemyslim to jak to kouka ale nevyrovnanost vyrobku.osobni zkusenost mam pouze negativni co se tyka mechaniky a z meho okoli to vychazi jak pise shiva.50/50 a to si myslim ze vyrobce ktery o sobe rika ze patri mezi svetovou spicku a ma ceny jake ma tak by si nemel dovolit aby kdyz si jako zakazni budu kupovat puskohled tak abych predem se modlil abych nenatrefil na "patecni kousek".jak tu uz nekdo napsal.nemam v umyslu ho vracet 10x po dobu garance ale potrebuju vedet ze trefim to na co zamirim.staci se jen porozhlednout zde na foru kolikrat se tu uz resil nejaky problem s meoptou a kolikrat jine puskohledy...
Jirka83
Zkušený diskutér
Příspěvky: 566
Registrován: sob 16.6.2007, 19:15
Bydliště: Jičín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jirka83 »

Oblečení nebudu komentovat, ani se netýká tohoto tématu, chtěl jsem se zeptat na Tvoje zkušenosti s meoptou, mam v úmyslu si koupit meostar R1 7x56 očekávám od něj slušnou světelnost a možnost střelby do 200m... slyšel jsem na meoptu různý názory, rád bych věděl, co myslíš tím, že by Tě nechala ve ?tychu a taky jak je to u tý řady meostar(pokud máš zkušenosti) s klikánim... slyšel jsem, že to neni úplně optimální...
Jirka83
Zkušený diskutér
Příspěvky: 566
Registrován: sob 16.6.2007, 19:15
Bydliště: Jičín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jirka83 »

To whool: Vim, že na meoptu jsou dost rozpolcený názory, dokázal bys mi tedy poradit jinou značku, která by byla v podobný cenový relaci a lepší kvality??? moje představa je objektiv 50 nebo 56, pevný zvět?ení 7 nebo 8x bez bodu... Chtěl bych to na W243...
Uživatelský avatar
OndraH
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 281
Registrován: pon 25.9.2006, 7:17
Bydliště: PARDUBICE
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od OndraH »

měl jsem meostar R1, 3-12*56, opticky slušný ale bod se zvět?uje s přiblí?ením tudí? střílet přesně na 200+ je podle mě otázka stěstí, ten bod je prostě na přiblí?ení 10x už dosti velký a slabé srnče nebo liška je otázkou náhody, ale toď pouze můj skromný názor.
Browning Maxus high grade 12*76
Tikka T3X CTR 308, Swarovski Z6i 2,5-15x56
Brno combo12/308W x Swarovski Habitch 3-12*50
CZ 455 22lr/17hmr x čínská kopie leupoldu
Tomfi
Zkušený diskutér
Příspěvky: 647
Registrován: pát 06.10.2006, 5:10
Bydliště: českomoravské pomezí, 575 m.n.m
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tomfi »

Zároveň ovšem kdo má tu na fóru ATN,Swarovskeho?
Zeiss je bezpochyb.
Kdo tu má něco jako Hakko,Leupold,Odeon,Ocean, a jine puskohledy nizsi relace.
Meoptu ma hodne lidi a če?i se o ni zajímají proto, že je to výrobek český, garance tu je a servis také
vhool

Příspěvek od vhool »

no v cenove relaci okolo 18 tis. moc vyber neni a ja nejsem prodejce abych znal ceny.navic pevne zvetseni neni muj salek caje nicmene bych v tomhle pripade priplatil cca 5-6 tis. a sel do doctera 8x56.nebo bych se juknul po nejakem z druhe ruky od nekoho kdo meni za variabl :wink:
Odpovědět