puškohledy MEOPTA

Lovecké puškohledy a vše o nich. Vaše zkušenosti, rady a dotazy.
Odpovědět
dřevák
Nový návštěvník
Příspěvky: 16
Registrován: úte 03.11.2009, 15:54

Re: puškohledy MEOPTA

Příspěvek od dřevák »

Tuším že ve střelecké revue vyšel článek o novinkách z Meopty.Tam o něm byla zmínka,ale nevím přesně jaké bylo zvetšení.
Uživatelský avatar
figi
teoretik fora
Příspěvky: 1931
Registrován: stř 11.10.2006, 7:19
Bydliště: Česká Lípa

Re: puškohledy MEOPTA

Příspěvek od figi »

¨Nejlepší bude si přímo do Meopty zavolat.
! 243W ! 6XC!! 222 Rem, 223 Rem, 308W, 8x57JS
figi63@seznam.cz
http://www.loveckastrelba.cz/
mýval
Nový návštěvník
Příspěvky: 3
Registrován: pát 01.10.2010, 16:11

Re: puškohledy MEOPTA

Příspěvek od mýval »

pregi píše:ahoj kluci když jsem sse opět podíval na forum a viděl jsem PUŠKOHLED MEOPTA to by bylo aby jsem se s Vámi nepodělil o zážitek, který se mi stal. Zatím vlastním puškohled 7x56 RD myslím řady 3000. No a od ledna letošního roku se to prostě se.. nedrží nástřel při první reklamaci mi bylo zděleno, že byl povolený kříž, při druhé, že z puškohledem nic není a že je v pořádku a při třetí reklamaci tam jel osobně prodejce, který mi puškohled prodal s tím, že puška opravdu nejde nastřelit. No a teď čekám s čím zase příjdou.
Dobrý den, nedá mi to abych se také nepodělil. Minulý týden jsem koupil nový puškohled MEOPTA Artemis 2100 3-12x50.
Milý nový puškohled jsem si přivezl domů, namontoval na pušku CZ 584 7x65R/12 a hajdy nastřelovat. Po asi osmé ráně jsem to vzdal a rozladěn jel domů. Nešlo to nastřelit. Druhý den po překontrolování montáže a šroubů ten samý výsledek. Tak jsem se nasr.. a jel jsem k prfesionálům. Seznámil jsem je se stavem věci(nový puškohled, nejde nastřelit) a požádal o překontrolování a nastřelení. Za dva dny telefon s tím že to nejde nastřelit. Mimo jiné mi puškař řekl že puška je v perfektním technickém stavu tedy, že závada je v puškohledu. Takže cesta k prodejci a reklamace. Uvidím jak to dopadne, ale po přečtení zdejších příspěvků jak se slavný podnik MEOPTA chová je ve mě malá dušička.
P.S. "pregi" Jak jste dopadl Vy? Napište prosím.
martinh
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 422
Registrován: čtv 16.4.2009, 14:56
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: puškohledy MEOPTA

Příspěvek od martinh »

myslím si, že u variablů od Meopty jsou ty poruchy častější než u puškohledů s pevným zvětšením díky složitějšímu mechanizmu.
Sauer 202 + Zeiss Victory HT 3-12x56, Sauer 404 8x57 IS, CZ 550 Lux 308W...
Uživatelský avatar
Choochoo007
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1403
Registrován: úte 28.11.2006, 20:34
Bydliště: Jižní čechy

Re: puškohledy MEOPTA

Příspěvek od Choochoo007 »

Osobne bych spise videl problem v zatuhlem mechanismu. Doporucuji novy puskohled 2, 3x protocit sem tam a pak ho nastrelovat. pokud se divate objektivem, tak je videt mechanismus - 2 sroubky dosedajici na krouzek zamerneho krize a naproti jedna plocha cca 1cm tlusta pruzina. protacim a pruzina by mela dotlacovat krouzek na sroubky. Pokud to tak funguje v kazde pozici nemel by byt problem.
Myslivost se scvrkává na sezení u hromady žrádla a natláčky, kdy se bezhlavě pálí po všem[figi]
Uživatelský avatar
Tony30
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 238
Registrován: stř 09.6.2010, 15:47
Bydliště: Mělnicko.

Re: puškohledy MEOPTA

Příspěvek od Tony30 »

Jo jo,já osobě už Meoptu zavrhl,už jsem zde jednou psal,vlastnil sem Artemis 2000 7+50T a 2100 7+50 č.b.1vydržel 3roky po reklamaci vydržel 30ran a 2vydržel 5let po reklamaci v pořádku,ale šel do prodeje prostě to už nechci.A podotýkám měl jsem je na ráži 7+57,dnes už rok mám Docter 2,5-10+48 č.b. a spokojenost.Radši přišetřit a pořídit neco pořádného Zeiss,Swarovski nebo Docter,30let záruka atd.Je to těžké musí se člověk na nějákou dobu uskromnit,ale není to nemožné :) co by člověk pro to neudělal,aby šel na čekanou s pocitem klidu a jistoty.
CZ 550FS 308W-Zeiss Victory Varipoint 3-12x56 os.60
ZH324 7x57R,16/70-Docter 2,5-10x48 os.60
Baikal-27EM-M 12/76,12/76
Uživatelský avatar
ridgeback
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 185
Registrován: pon 14.4.2008, 16:20
Bydliště: pardubice

Re: puškohledy MEOPTA

Příspěvek od ridgeback »

Nechal jsem na zbraň namontovat a dnes vyzkoušel nový R1r s osnovou 4C. Bod je u zvětšení 3 i 12 krásně malý. Plynulé rozsvědcení bodu se zdá být dobré. (myslím, že nebude oslňovat, ale je třeba to zkusit). Zobrazení ve druhé rovině s osnovou s RD, je na lovecké účely u Meopty konečně krok vpřed. 8)
Ruger M77 LH 30-06 Meostar R2 2-12x50, dvojka 16/70, hnědý Labrador, Forester
Uživatelský avatar
Choochoo007
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1403
Registrován: úte 28.11.2006, 20:34
Bydliště: Jižní čechy

Re: puškohledy MEOPTA

Příspěvek od Choochoo007 »

A už si registroval u Meopty svuj novy kukr? prej pak 30 let zaruky :D Dej info jak to probihalo
http://www.meoptasportsoptics.com/CZ/se ... 1=7&nav2=1
Myslivost se scvrkává na sezení u hromady žrádla a natláčky, kdy se bezhlavě pálí po všem[figi]
michalos
Zkušený diskutér
Příspěvky: 589
Registrován: pon 17.11.2008, 8:26
Bydliště: Blanensko

Meostar R1 1-4x22 RD

Příspěvek od michalos »

Chtěl jsem se zeptat zda nemáte někdo zkušenosti s tímto naháńkovým puškohledem od Meopty. Zajímá mě hlavně spolehlivost, zda se neposunuje záměrný bod při otáčení zvětšení, zda se s ním dá střílet i večer při měsíčku nebo na sněhu. Puškohled by byl nejvíce využíván na naháňce na kulovém automatu ráže 8x57JS a sem tam na čekanou v zimě nebo při úplňku na hromadách takže do 50-60 metrů. Předem díky za každou informaci, poznatek, zkušenost....S pozdravem Michal
savazka
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 233
Registrován: čtv 20.11.2008, 17:20
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: puškohledy MEOPTA

Příspěvek od savazka »

Hodlám pořizovat Meopta Artemis 2100 3-12x50 s bodem. Jediné, co mě trochu dělá vrásky je záměrný kříž v přední ohniskové rovině. V mém okolí konkrétně tenhle typ nikdo nemá, takže se nemám u koho mrknout. Co tedy říkate vy místní- když nastavím na 12x zvětšení, "nepřekáží" už zvětšený kříž při míření? V krámě si tohle těžko vyzkouším....díky
Brno Effect 6,5x57R
UB 16x70 / 5,6x52R
Belgie 16/70
ZKM 456
Uživatelský avatar
Choochoo007
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1403
Registrován: úte 28.11.2006, 20:34
Bydliště: Jižní čechy

Re: puškohledy MEOPTA

Příspěvek od Choochoo007 »

Napis co s tim budes strilet. Na prase na hromade na 50m OK, na lisku na 200m bych to nechtel :wink:
Myslivost se scvrkává na sezení u hromady žrádla a natláčky, kdy se bezhlavě pálí po všem[figi]
savazka
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 233
Registrován: čtv 20.11.2008, 17:20
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: puškohledy MEOPTA

Příspěvek od savazka »

Právě že spíš tu lišku (nebo jinou škodnou), na černou nikdy a to ani ve vzdálenější budoucnosti...Ačkoli teď se dívám, že Meostar 3-12x56 RD jde sehnat překvapivě jen o dva a půl tísíce dráž, takže asi zatnu zuby, rozbiju prasátko, utáhnu opasek, zvyknu si na dietu o chlebu a vodě, zatlačím slzu a koupím lepší řadu...:)
Brno Effect 6,5x57R
UB 16x70 / 5,6x52R
Belgie 16/70
ZKM 456
Michal P
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 164
Registrován: pon 02.7.2007, 10:17
Bydliště: Morava

Re: puškohledy MEOPTA

Příspěvek od Michal P »

Artemis 2100 3-12x50 mám na třech zbraních včetně kulobroku 5,6x52 R a ten používám hlavně na škodnou a lišky kolem 200 metrů moc šance nemívají. Zatím jsem s těmito puškohledy spokojen, ale netvrdím, že nejsou lepší.
zispo
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 374
Registrován: pát 15.1.2010, 6:13
Bydliště: jižní morava

Re: puškohledy MEOPTA

Příspěvek od zispo »

něco pro vyznavače Meopty. Jsou za super cenu, ale osobně my jde už Leupold http://www.optickysvet.cz/puskohledy/me ... yle-zdarma
Jiří
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 101
Registrován: úte 30.1.2007, 13:56

Re: puškohledy MEOPTA

Příspěvek od Jiří »

zispo píše:něco pro vyznavače Meopty. Jsou za super cenu, ale osobně my jde už Leupold http://www.optickysvet.cz/puskohledy/me ... yle-zdarma
Tahle řada vypadá zajímavě, ale zajímalo by mě jak v nich bude šlapat mechanika. Mám artemis s palcovým tubusem a funguje i po deseti letech perfetně. Za to meostar už byl v opravě několikrát během dvou let! Má už někdo zážitek s touhle řadou?
Brok je brok, ale první kule bere.
Odpovědět