puškohledy MEOPTA

Lovecké puškohledy a vše o nich. Vaše zkušenosti, rady a dotazy.
Odpovědět
Marpie
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1193
Registrován: pon 16.10.2006, 7:33
Bydliště: severní Morava

Příspěvek od Marpie »

No já na noční čekané kdy nesvítí alespoň půlka měsíce taky nechodím, protože to nevidím vůbec nic ani v dalekohledu natož v puškohledu. Ale když vidím cíl tak osnovu vidím. A asi taky těch cílů vidím míň než se silnějším puškohledem když mám 6x42.
Uživatelský avatar
Andy
Administrátor
Příspěvky: 1840
Registrován: úte 01.8.2006, 14:17
Bydliště: Praha

Příspěvek od Andy »

Ono to takovy rozdil nebude. Jestli 6x42 nebo 7x50 ci 3-12x50 (ja strilim s 10x). Meopta ma velmi cire sklo. Puskohledy jsou hodne svetelne. Spis jde o tu osnovu. Ten nitkovy kriz (bez bodu) se proste na noc moc nehodi. Ale ja ho nekupoval na noc. Lovim z 95% ve dne. Chtel jsem puskohled s dalkomernou stupnici a moznosti prenaset. Coz bezne Tcko neumoznuje. Je pravda, ze ten bod tomu chybi. Ale to se hold neda svitit... lepsi chodit jen kdyz je fakt videt ;-) Ted nedavno jsem byl, jak byl uplnek.. a byla to parada. Skoro jako ve dne. I nitkovy kriz byl krasne videt. Akorad ze nic neprislo :-(
Uživatelský avatar
lovec
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2024
Registrován: pon 25.9.2006, 16:07
Bydliště: SK

Příspěvek od lovec »

Marpie píše:Andy a Lovec: Dá se i bez toho přísvitu v noci lovit s nitkovou osnovou? Já mám hrubé T 6x42 a pokud cíl vidím tak osnovu taky. U nitky se trochu bojím, že bych viděl cíl ale nitku ne.
Samozrejme,ako pisa aj Andy s MilDotom je v noci bez osvetlenia trochu problem.Moja "hranica svetla a strelby" lezi tam,ked este dokazem rozoznat kosostvorce na osnove,to mam odskusane velakrat-bezproblemovy zasah.Vecer ovsem musim odstupit od mojho oblubeneho long range strielania,jedine s vynimkou ak je spln.Vtedy to ide,a je vidiet aj nitku.

...... :cry: :cry: :cry: Keby tak Meopta robila Tactic s osvetlenou osnovou,alebo ZDecko s nastavitelnou paralaxou.... :cry: :cry: :cry:
Greenhorn
Nový návštěvník
Příspěvky: 37
Registrován: ned 22.10.2006, 12:28
Bydliště: jižní Čechy
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Greenhorn »

Co říkáte na mechanickou konstrukci Meopty. V poslední době jsem slyšel o několika utrhaných křížích a zaml?ených optikách.
Uživatelský avatar
Andy
Administrátor
Příspěvky: 1840
Registrován: úte 01.8.2006, 14:17
Bydliště: Praha

Příspěvek od Andy »

No kriz utrhnout nelze. Je naleptan na skle. Cili leda nejaka vada v mechanismu. Je to samozrejme mozne.
Uživatelský avatar
figi
teoretik fora
Příspěvky: 1931
Registrován: stř 11.10.2006, 7:19
Bydliště: Česká Lípa

Příspěvek od figi »

Právě že se uvolní to sklo, na kterém je kříž vyleptán - takže vada mechanismu. ZD má jiné řešení, více odolné, takže tam by se to nemělo stát. ZD má navíc rytý kříž, kvůli přesnosti.
Zaml?ení je jiný problém, netěsnost, dusík uteče ven a pak se to rosí. Oprava není složitá, ale nemělo by se jim to stávat.
Greenhorn
Nový návštěvník
Příspěvky: 37
Registrován: ned 22.10.2006, 12:28
Bydliště: jižní Čechy
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Greenhorn »

Andy píše:No kriz utrhnout nelze. Je naleptan na skle. Cili leda nejaka vada v mechanismu. Je to samozrejme mozne.
To samozřejmě vim, jen se to tak mezi myslivci říká. No jinak si myslim, že desetiletá záruka to pojistí, ale přece jen to vná?í stín pochybnosti
Uživatelský avatar
Andy
Administrátor
Příspěvky: 1840
Registrován: úte 01.8.2006, 14:17
Bydliště: Praha

Příspěvek od Andy »

To vis... kdyz nechces stin pochybnosti musis si priplatit 8) Leupold nebo tak neco ;-)
Uživatelský avatar
Choochoo007
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1403
Registrován: úte 28.11.2006, 20:34
Bydliště: Jižní čechy

Příspěvek od Choochoo007 »

v podnikove prodejne CZ mi rikali ze meli za xxxlet co je prodavaj asi 4 nebo 6 reklamaci. Ta poruchovost je asi stejna jako jinde. Takovy kecalove jsou nejlepsi, a pak koupi Edenberg za 6tis a divi se co s tim 7*64 dokaze.
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Příspěvek od Leon »

v krámě toho nakecaj :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: já osobně znám tři lidi co měli s meoptou problém u dvou variáblu lítal nástřel a třetí v ní měl bordel když to reklamoval tak se mu vrátil puškohled zajebanej od tmelu tak dostal nový a je tam zase smítko :lol:asi špatně platěj když jim na to zaměstnanci tak serou
Uživatelský avatar
Choochoo007
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1403
Registrován: úte 28.11.2006, 20:34
Bydliště: Jižní čechy

Příspěvek od Choochoo007 »

Ja zase neznam nikoho kdo mel problem. V prod. CZ prodavaj skoro vsechno od leupolda az po nejaky terminatory, tak si myslim ze nemaj duvod vymyslet hystorky o spolehlivosti. myslim ze za ty penize to de
Pepa
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 163
Registrován: úte 28.11.2006, 21:01

Re: puškohledy MEOPTA

Příspěvek od Pepa »

Vlastním kulobrok 7x57R s puškohledem Artemis 2000 6x42 s křížem 4A,velmi dobrý ve dne .Navečer je prostřední nitka téměř neviditelná,což je velká škoda....
Naposledy upravil(a) Pepa dne čtv 30.11.2006, 20:38, celkem upraveno 1 x.
Tomfi
Zkušený diskutér
Příspěvky: 647
Registrován: pát 06.10.2006, 5:10
Bydliště: českomoravské pomezí, 575 m.n.m
Kontaktovat uživatele:

Re: puškohledy MEOPTA

Příspěvek od Tomfi »

Já mám na kulovnici meoptu 7*50 artemis 2100 s bodem.Parádní puškohled,zatím nebyl žádný problém.
Vidím v něm krásně, a přisvícení se dá hezky regulovat sedmi stupni.
S dalekohledu mám Fomei a nic moc,hrozně se občas zarosí,když je hodně sychravo.Opravdu leckdy vidím cv puškohledu daleko lépe,a hlavně detailněji.
Tá?ka má staršího rusáka taky 7*50 a to je přeci jen jiný kafe,opravdu velice srovnanatelný s meoptou co do viditelnosti.
Je dobrý na něho vyrobit nějaký pěkný bavlný povlak,jinak děsně studí. :-)
Naposledy upravil(a) Tomfi dne pon 04.12.2006, 11:17, celkem upraveno 1 x.
Pepa
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 163
Registrován: úte 28.11.2006, 21:01

Re: puškohledy MEOPTA

Příspěvek od Pepa »

Jo kdo měl nebo má rusáka si ho chválil,ted je na trhu docela velkej výběr ,je potřeba si vyzkoušet víc typu a druhu a pak se rozhodnout.Taky se občas orosí při inverzi jako ted v těchto dnech ,stačí sundat krytky těsně před střelbou a žádnej problém ,nebo mít po ruce čistej kapesník.. :)
Majkl
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 174
Registrován: stř 10.1.2007, 13:13
Bydliště: Vyškovsko

Příspěvek od Majkl »

Zdarec palec. Někde jsem tady četl, že někteří používáte sluneční clonu na meop?áckejch puškohledech. Je to potřeba, a dá se to sehnat na 56? V katalogu Meopty jsem to neviděl. A taky bych se chtěl zeptat na spokojenost a zkušenosti s Meostar R1 3-12x56RD. Díky Michal
MAUSER M03 8x57IS,Zeiss Victory Diavari 3-12x56 T* kříž 60
Bettinsoli diamont lux 12/76,12/76
BRNO Mod. 1 cal 22 Long Rifle
ESCHENBACH trophy AS/P 8x56B
ESCHENBACH farlux selctor D 8X42BG
Odpovědět