puškohledy MEOPTA

Lovecké puškohledy a vše o nich. Vaše zkušenosti, rady a dotazy.
Odpovědět
zekon
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 129
Registrován: čtv 06.9.2007, 17:55

Re: puškohledy MEOPTA

Příspěvek od zekon »

zdravím máte reálne skúsenosti s Meopta MeoStar R2 2,5-15x56 RD 4K + balistická vežička ? Zaujíma ma hlavne ako je na tom kríž 4K v noci, či je jasne ohraničený alebo robí len svietiaci rozmazaný ,,bod,, a možnosť streľby do 400m cez deň, či je jasne ohraničený a čitateľný. Kríž 4C nie je na to čo potrebujem vhodný, preto idem do nákupu novej optiky... Zvažujem ešte Meopta ZD 6-24x56 RD MilDot 2 neviem si vybrať...
TIKKA T3 .308 Win. Meopta Meostar R2 2,5-15x56 RD 4K
Marocchi 03 Field 12/76
UB .308 Win. / 12 - 70
CZ 85 Combat 9 Luger
Slovenský hrubosrstý stavač
Uživatelský avatar
lanus
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 290
Registrován: pát 27.3.2009, 17:39

Re: puškohledy MEOPTA

Příspěvek od lanus »

308 Win.;223 Rem.;22 l.r. .
Uživatelský avatar
Choochoo007
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1403
Registrován: úte 28.11.2006, 20:34
Bydliště: Jižní čechy

Re: puškohledy MEOPTA

Příspěvek od Choochoo007 »

zekon píše:... možnosť streľby do 400m cez deň, či je jasne ohraničený a čitateľný. Kríž 4C nie je na to čo potrebujem vhodný, preto idem do nákupu novej optiky... Zvažujem ešte Meopta ZD 6-24x56 RD MilDot 2 neviem si vybrať...
No bez paralaxy pochybuji, ze to k necemu kloudnemu na tech 400m bude. Moc si to nedokazu predstavit, ze to bude fungovat, ze to nebude rozmazane. Pokud mi nevyhovuje 4C tak bych nevidel nic zazracneho 4K. Pouzit se to asi da, ale komfort ktery nabizi ZD s paralaxou nebo jiny puskohled s paralaxou tam proste nebude. Tady bych opravdu doporucoval vazkouset. Ikdyz by asi stacilo se na tech 400m podivat s tou 4C a podivat se jak jsou ostre, jasne ohranicene ty slabe linky co vedou k bodu.
Myslivost se scvrkává na sezení u hromady žrádla a natláčky, kdy se bezhlavě pálí po všem[figi]
Uživatelský avatar
kojot
Zkušený diskutér
Příspěvky: 860
Registrován: úte 04.9.2007, 7:03
Bydliště: okres Blansko

Re: puškohledy MEOPTA

Příspěvek od kojot »

Nemáte někdo link, nebo přímo materiál, kde jsou uvedeny rozměry záměrných osnov MEOPTY? Na stránkách to nemůžu najít. Jedná se mi konkrétně o MEOPro 6-18x50.
Kdo netermí s námi, termí proti nám
poli
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 324
Registrován: pon 04.6.2012, 8:55

Re: puškohledy MEOPTA

Příspěvek od poli »

Někde v sekci ke stažení tam jsou návody na puškohledy a jsou tam i někde i záměrné obrazce.
dalas
Administrátor
Příspěvky: 3386
Registrován: úte 25.9.2007, 8:08
Bydliště: Brno, honitba Žďársko

Re: puškohledy MEOPTA

Příspěvek od dalas »

Tikka T3 Varmint 308W, Weatherby Mark V Accumark .300Win. Mag., IZH94 12x76/308W, IZH 27 EM 12x76/12x76, Suhl 150 Standard .22LR
Uživatelský avatar
kojot
Zkušený diskutér
Příspěvky: 860
Registrován: úte 04.9.2007, 7:03
Bydliště: okres Blansko

Re: puškohledy MEOPTA

Příspěvek od kojot »

Vřelé díky, akorát nemůžu nikde vyčíst sílu nitky protínající trámce u osnov Z-Plex, BDC atd. Zkusím výrobce :D .
Kdo netermí s námi, termí proti nám
krcoun308
Častý návštěvník
Příspěvky: 98
Registrován: stř 27.8.2008, 20:54
Bydliště: Severní čechy

Re: puškohledy MEOPTA

Příspěvek od krcoun308 »

Zdravím, mám stejný problém.
Nemohu nikde najít velikost bodu puškohledu Meopta Meostar R1 3-12-56 rd. Konfigurátor na stránkách nějak nechodí, na google je několik verzí a netuším, která platí.
On je velký rozdíl, chtít usadit na lišku bod a nebo (pivní tácek) , navíc pokud je někdo rozmazlený 3mm velkým bodem z Delty ...
Děkuji ...
Uživatelský avatar
lanus
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 290
Registrován: pát 27.3.2009, 17:39

Re: puškohledy MEOPTA

Příspěvek od lanus »

krcoun308 - Podľa katalógu má R1 Ø bodu 4 cm pri každom zväčšení ; (R1r má Ø bodu 5,6 cm pri zv. 4x .)
Porovnávať veľkosť bodu Delty a Meostaru je " mimo misu " u kvality skla je to však naopak !!! :wink:
308 Win.;223 Rem.;22 l.r. .
krcoun308
Častý návštěvník
Příspěvky: 98
Registrován: stř 27.8.2008, 20:54
Bydliště: Severní čechy

Re: puškohledy MEOPTA

Příspěvek od krcoun308 »

Až teď jsem si všimnul, že R1 je v první a R1r ve druhé rovině, teď už to rozluštím, děkuji...
bonecrusherx55
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 407
Registrován: sob 27.11.2010, 12:33

Re: puškohledy MEOPTA

Příspěvek od bonecrusherx55 »

Chcel by som sa spýtať, či puškohľady meostar R2 majú nulovacie rektifikacne tocitka. Ďakujem.
ZKM 456 22 lr, weatherby mark V 6,5 creedmoor, cz 550 magnum 375H&H, cz 550 custom 338-lapua-magnum, cz 550 custom 300 win mag, cz 527 lux 22 hornet
pultik
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 150
Registrován: ned 11.10.2009, 19:42
Bydliště: Královehradecko

Re: puškohledy MEOPTA

Příspěvek od pultik »

Ano mají. Vše najdeš v návodu k obsluze. Stačí číst nebo použít google. :lol:
bonecrusherx55
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 407
Registrován: sob 27.11.2010, 12:33

Re: puškohledy MEOPTA

Příspěvek od bonecrusherx55 »

ZKM 456 22 lr, weatherby mark V 6,5 creedmoor, cz 550 magnum 375H&H, cz 550 custom 338-lapua-magnum, cz 550 custom 300 win mag, cz 527 lux 22 hornet
Warmint
Nový návštěvník
Příspěvky: 41
Registrován: sob 20.7.2019, 6:26

Re: puškohledy MEOPTA

Příspěvek od Warmint »

Vybírání puškohledu je pro mě vždycky dilema. Člověk musí posuzovat mnoho faktorů a především také hloubku kapsy :lol: . Podle různých kritérií a postupným vyřazováním jsem dospěl že vítězem bude Meopta ZD 4-16x44 RD . Teď v době čekání než ho můj obchodník naskladní si říkám co že jsem to vlastně koupil :lol: . Mohl by se někdo podělit o své zkušenosti ? Mechanika je 0,5cm/100mje přímo od Meopty nebo to od někoho převzala? Před delší dobou jsem se do tohoto puškohledu mohl podívat, ale nenapadlo mě že ho budu mít také... Podle doslechu je opticky na perfektní úrovni a měl by i přesně klikat. Jde mi o lov okolo 300m + trénink převážně Světnov. Myslím že tento puškohled používal i pan Jindřich Mahel. Za týden je ZDčko doma, tak snad mě z toho nebude bolet hlava :lol: .
Josef Kuřitka
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1061
Registrován: stř 27.9.2006, 17:15
Bydliště: Brno

Re: puškohledy MEOPTA

Příspěvek od Josef Kuřitka »

Puškohled je to dobrý, ale za mě ne, pokud to chceš na to, co píšeš.

Obraz bude slušný a slušný bude i výkon za šera. Servis je v tuzemsku. Pokud budeš střílet ve Světnově na 300m, tak časem přijdeš na to, že to není žádná dálka a stejně si pojedeš střelit dál. Navíc budeš chtít dělat těsné grupy a tam je lepší větší zvětšení, alespoň pokud si přivstaneš nebo je chladno nebo jemně a rovnoměrně fouká. Obdobně je to venku i s tím varmintem a tam je dobrý i sníh. Ve Světnově je sníh na prd, je ho tam občas moc!

Proč ne?

a) nelíbila se mě a dodnes se mě nelíbí paralaxa na objektivu. Je to ideální, když dáš flintu do bagu nebo BR stojanu, nastavíš přesnou vzdálenost a střílíš hodinu či dvě na střelnici, testuješ náboje atd.. Pokud budeš lovit, někde dvě hodiny v chladu ležet či sedět , tak to natahování se dopředu, je diskomfort. Dělá se mě s tím při lovu blbě, jeho hlučné, nápadné, měníš pozici ( v sexu naopak výhoda), prostě ne!

b) bohužel hodně střelců Meopty pustilo a to kvůli nepřesným klikům (model 6-24x56) , pokecej s JM, když se s ním máš možnost potkat. Šlechta má na novém mazlíkovi taky SaB.

c) šel bych do většího zvětšení, s tou 25x se pěkně obeznávají srnci.

d) rychle ti bude větší zvětšení chybět i na střelnici, pokud nebudeš střílet nějaké dynamické taktické disciplíny. Na Světnově se při normálním provozu většina střelců válí na zemi, flinty mají na nohách nebo v bagu, protože ty stoly byly a zřejmě jsou je tak na odložení pistole.

Zdar!
Odpovědět