puškohledy MEOPTA

Lovecké puškohledy a vše o nich. Vaše zkušenosti, rady a dotazy.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Andy
Administrátor
Příspěvky: 1840
Registrován: úte 01.8.2006, 14:17
Bydliště: Praha

puškohledy MEOPTA

Příspěvek od Andy »

Jaké máte zkušenosti s puškohledy od MEOPTY? Já sám mám Artemis 2000 3x12x50 s křížem 4B a jsem vcelku spokojen. Tedy jediné co mi chybí je přísvit kříže. bohužel ho dělají jen do osnovy bez dálkoměrné stupnice :cry:

Obrázek
Obrázek
Uživatelský avatar
lovec
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2023
Registrován: pon 25.9.2006, 16:07
Bydliště: SK

Příspěvek od lovec »

Ja mam model Artemis 3000 4-16x44 s osnovou MilDot.Tiez bez osvetlenia,co je trosku skoda.Dopodial som s nim po uzivatelskej stranke dokonale spokojny,funguje ako ma.
Chybajuci cerveny bod sa da riesit externou jednotkou Easy Dot.Maju to v katalogu Frankonia za cca. 200Euro.Hladam to v US za priaznivejsiu cenu.

Obrázek
Olaf
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 317
Registrován: úte 26.9.2006, 14:38

Příspěvek od Olaf »

V současné době vlastním jak Meoptu 3-12x50RD tak super výrobek od Meopty z řady vojenských puškohledů ZD 3-12x50 RD, který je na přilo?eném obrázku. U ZD jeden klik=5mm což je super vzhledem k přepočtům. Na ani jeden z uvedených puškohledů nedám dopustit a dnes bych již ani nešel do nákupu puškohledu bez RD.
Obrázek
Obrázek
Uživatelský avatar
Andy
Administrátor
Příspěvky: 1840
Registrován: úte 01.8.2006, 14:17
Bydliště: Praha

Příspěvek od Andy »

Jo docela mě to Olafe také láká, jen je škoda, že puškohled nemá regulovatelnou paralaxu. :cry:
Uživatelský avatar
lovec
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2023
Registrován: pon 25.9.2006, 16:07
Bydliště: SK

Příspěvek od lovec »

Andy píše:Jo docela mě to Olafe také láká, jen je škoda, že puškohled nemá regulovatelnou paralaxu. :cry:
Mam velmi podobne nastojcive nutkanie....ZDecko dat na Springfielda,a Tactic presunut na nejaku varmintku...
Josef Kuřitka
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1060
Registrován: stř 27.9.2006, 17:15
Bydliště: Brno

RD u meopty - síla jasu?

Příspěvek od Josef Kuřitka »

Můj první puškohled s RD byla Meopta 3-12x50( pořízení přelom 2001/2002). Bod byl příliš jasný už na první stupeň, na 3-4 už svítil i kříž. Nejvíc mě to vadilo na konci léta a podzim- ještě jsou porosty a světlo je takový mázlý, není kontrast. Je to u Vašich modelů lepší? Jaké to je u Meostaru? Já preferuji RD, kde je jas regulovaný reostatem - vytvořit takové podvědomé světýlko. když to jde, tak zásadně nesvítit :!:
Musí se u Meostaru např. při přechodu z 7x na 12ti násobné zvět?ení přostřit? U té mé Meopty to bylo nutné. Jinak jsem lenoch na přestavování a citlivka ,a tak jsem opustil variably a mám pevné 8x56. Myslivosti zdar.
Uživatelský avatar
Andy
Administrátor
Příspěvky: 1840
Registrován: úte 01.8.2006, 14:17
Bydliště: Praha

Příspěvek od Andy »

Ja mam ted porad natoceno 10x . Je to univerzalni. Na blizko moc nestrilim.
Olaf
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 317
Registrován: úte 26.9.2006, 14:38

Příspěvek od Olaf »

Josef napsal:
Můj první puškohled s RD byla Meopta 3-12x50( pořízení přelom 2001/2002). Bod byl příliš jasný už na první stupeň, na 3-4 už svítil i kříž.
Problém o kterém se zmiňuje? byl zřejmě již odstraněn. Já jsem ten puškohled kupoval asi v lednu 2005, má 7 možných variant osvětlení a na tu první skoro jen doutná. V žádném připadě tedy nijak jasností neru?í. U toho ZD je to naprosto stejné :lol:
Uživatelský avatar
OndraH
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 281
Registrován: pon 25.9.2006, 7:17
Bydliště: PARDUBICE
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od OndraH »

já mám 3-12*56 a naprostá spokojenost, jediné co mi vadí je absence automatického vypnutí červeného boudu po určité době
Olaf
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 317
Registrován: úte 26.9.2006, 14:38

Příspěvek od Olaf »

No ono je asi lepší ho mechanicky vypnout, než aby mě těsně před výstřelem v noci z nenadání automaticky zhasnul. Víme jak je to s prasaty, kolikrát musíme notnou dobu čekat, než se nám nejprve přiblí?í, potom než vybereme nejvhodnější odstřelový kus a potom zase než se nám ten kus vhodně postaví. takže dilema, co je lepší???? když zapomenež vypnout, bude tě to stát nějakých cca. 40,-Kč za novou baterii. :lol: :lol:
Uživatelský avatar
Andy
Administrátor
Příspěvky: 1840
Registrován: úte 01.8.2006, 14:17
Bydliště: Praha

Příspěvek od Andy »

Tak tak... lepsi si vysvitit... nez ztratit prasatko :lol: aspon si da clovek na to vypinani priste pozor. Nicmene ja to mam jen na "NIKU TACTICAL" co mam na malorazce :lol: paradoxne.
Uživatelský avatar
figi
teoretik fora
Příspěvky: 1931
Registrován: stř 11.10.2006, 7:19
Bydliště: Česká Lípa

Příspěvek od figi »

To ZD od meopty je opravdu výborný, mám ho na varmintu ( ale sehnal jsem Zeiss 6-24x56 za přátelskou cenu, takže ZD půjde na 223), ta paralaxa tam opravdu chybí. Jinak je to to samé ( optika i tubus) jako 2000 3-12x50, jen kříž je rytý a jinak uchycený ( podstatně líp, než u normální produkce) a má to stavěcí bubny. Mechanicky mi zatím funguje výborně, neustále klikám pro všemožné vzdálenosti při střelbě a chodí to skvěle. Paralaxu mám nastavenou 135 m, obraz je velmi kvalitní, ale na větší vzdálenosti ( 300-400 a víc) už je absence nastavení paralaxy velkou nevýhodou a ostření oulárem není to pravé ořechové, protože ta optika má navíc. Jinak ale ve vzdálenostech okolo nastavené paralaxy (100-200) je obraz srovnatelný s tím Zeissem - ale to už je doopravdy někde jinde - super mechanika, skvělá regulace osvětlení, prostě bez chyby (a? na příslušenství, zeiss nemá sluneční clonu atd.)
Marpie
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1193
Registrován: pon 16.10.2006, 7:33
Bydliště: severní Morava

Příspěvek od Marpie »

Já mám 9 let starou Meoptu 6x42A a nebyl nikdy problém jen hlavně z hlediska nočních lovů zvažuji koupit i něco silnějšího a s přísvitem. Asi zase Meoptu, ale až na to našetřím. Líbil by se mi 8x56 který ale meopta nedělá tak bych volil buď 7x50 nebo variabl.
Marpie
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1193
Registrován: pon 16.10.2006, 7:33
Bydliště: severní Morava

Příspěvek od Marpie »

Andy a Lovec: Dá se i bez toho přísvitu v noci lovit s nitkovou osnovou? Já mám hrubé T 6x42 a pokud cíl vidím tak osnovu taky. U nitky se trochu bojím, že bych viděl cíl ale nitku ne.
Uživatelský avatar
Andy
Administrátor
Příspěvky: 1840
Registrován: úte 01.8.2006, 14:17
Bydliště: Praha

Příspěvek od Andy »

Nitku vidim jen kdyz hodne sviti mesic. Jinak ji nevidim. Cili na nocni cekanou moc nechodim. Jednou jsem takto strilel v zime na sele divocaka (160m, to jsem jeste nemel laser) a minul jsem. Ikdyz jsem se snazil vycentrovat... neslo to. Cili jak rikam, jen za uplnku.
Odpovědět