DDoptics

Lovecké puškohledy a vše o nich. Vaše zkušenosti, rady a dotazy.
Odpovědět
losthorizon
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 121
Registrován: ned 22.11.2009, 20:26

DDoptics

Příspěvek od losthorizon »

Zdravím!

Chtěl bych se zeptat, jestli někdo z diskutujících má osobní či zprostředkovanou zkušenost s optikou firmy DDoptics? Obrátil se na mě kolega ze sdružení, jestli bych mu poskytl nějaké informace, ale já sám zkušenost s touto značkou nemám absolutně žádnou, takže budu muset kontaktovat známé puškaře v Německu. Upřímně, zatím mám k této značce dost rezervovaný postoj (jako ke všem levnějším), ale nechci předem odsuzovat něco co neznám. Nicméně napadlo mě se zeptat i zde na fóru, jestli někdo tuto optiku používá (používal). Dotaz se týká jak puškohledů, tak dalekohledů.

Vím, že jeden z členů tohoto fóra informace o značce DDoptics mít určitě bude, protože výrobky této firmy prodává a jsem zvědavý i na jeho názor, jen prosím, aby se pokusil informace podat jako uživatel, nikoli jako prodejce. Díky!

Losthorizon
Žanek
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 272
Registrován: stř 03.3.2010, 10:28
Bydliště: u Brna

Re: DDoptics

Příspěvek od Žanek »

Co jsem četl na německých fórech tak reference poměrně slušné, dávají dlouhou záruku a můj soukromý postřeh je, že značky DDoptics, Delta Titanium a Vixen mají shodné (rozuměj od jednoho výrobce) korpusy puškohledů made in Japan, všechno jsou to značky, které nabízí velmi slušný poměr cena-výkon a DDoptics má z nich nejdelší záruku - kdybych měl možnost si ho vyzkoušet .... tak bych o něm uvažoval, protože i v testech si nevede špatně a má u skoro všech modelů korekci paralaxy
ZKK 601 243 Winchester + Meopta ZD 3-12x56, ZKK 601 308 Winchester + Fomei Beater 1-4x24, dvojka ZP 16\70,16\70
petjan
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 488
Registrován: sob 31.12.2011, 14:08
Bydliště: štětí

Re: DDoptics

Příspěvek od petjan »

Pořídil jsem DDoptics 8x56 s funkcí I-Fiber.Dnes jsem porovnával s Meostar R1r 3-12x56. To co jsem viděl v Meostaru ( nastaven na zvětšení 8x ), bylo vidět i v DDoptics. Bodík je velice jemný, osvit funguje plynule od úplné nuly, takže v žádném případě nemůže oslňovat ani velmi citlivé oko. Točítka rektifikace lze nulovat. Ramena kříže jsou rozměrově shodná s Meostarem, nitkový kříž je u DDoptics silnější. V pondělí dojde weaver lišta, tak potom poreferuji z lesa, tam jsou trochu horší světelné podmínky než v příměstské polní honitbě. Zatím po optické stránce hodnotím kladně. Myslím, že jsem dostal to co jsem očekával.
ZP 16x70/16x70
Brno 500 8x57JRS/20x76
Sabatti SKL 98 10,3x60R /270 win
Odpovědět