puškohledy ATN

Lovecké puškohledy a vše o nich. Vaše zkušenosti, rady a dotazy.
vhool

Příspěvek od vhool »

8) BINGO :lol: :lol: :lol:
Olaf
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 317
Registrován: úte 26.9.2006, 14:38

puškohledy ATN

Příspěvek od Olaf »

V podstatě mě ke koupi puškohledu ATN zlákal whool a dnes, po překonání určitých odli?ností oproti např. Meoptě, musím jen potvrdit jeho slova. Mám tedy ATN 8-24x85 a musím jen potvrdit jeho vysokou světelnost. Douho jsem si nemohl zvyknout na rozsah zvět?ení zejména při používání v noci. V prvním momentě, pokud jste zvyklí používat puškohled jiného výrobce, budete trpět smí?enými pocity které ale po určitém čase nahradí spokojenost. Měl jsem ze začátku strach např. z toho, že nebudu schopen při Použití tohoto puškohledu schopen rychle zamířit ale všechno při určitém nácviku je možné/u puškohledů ATN vidíte pouze v případě naprosto přesného srovnání oka s okulárem/.
vhool

Příspěvek od vhool »

:wink: jsem rad ze jsi se s nim uz skamaradil :wink: jak jsem rikal,neni to kukatko pro kazdeho a kdyz ho ma clovek poprve tak to chvili trva nez mu prijde na chut ale kdyz uz si clovek zvykne tak si ho oblibi :lol: samozrejme ze NF to neni ale myslim ze ta ty penize je to hooodne muziky ...
sako80
Častý návštěvník
Příspěvky: 74
Registrován: pon 20.11.2006, 19:42
Bydliště: SK

Příspěvek od sako80 »

ahoj whoole chem ta poprosit o radu.chcel by som nieco objednat od ATN a viem ze ty si uz objednaval viac krat tak ta chcem poprosit ci by si mi mohol poradit ako mam postupovat?posli sz.dik moc
w.e.n.aaa
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 230
Registrován: sob 02.12.2006, 10:54

Příspěvek od w.e.n.aaa »

Pořizuji si novou kulovnici v ráži 270W a chtěl bych to osadit nějakým ATNkem.Kulovnice bude převážně na noční čekanou na divočáky a zimní lov lišek někde na lukách.Na šoulačku mám kulobrok.Byl bych rád za nějaky návrhy čím to osadit.Bude to kulovnice CZ 550 LUX...děkuji.
ares
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 173
Registrován: úte 06.5.2008, 20:25

Příspěvek od ares »

Chtěl bych si pořídit novou optiku a asi mě nejspíše zláká ATN 8-24x75LU. Měl bych dotaz na majitele
1) Jak máte vysoké kroužky na montáži?(nemyslím průměr kroužků, ale vzdálenost od weaver li?ty)? Na tubus v průměru 75 mm budou muset být dosti vysoké.
2) Tipy na prodejce
3) Další všeobecné info

Předem díky :wink:
milan
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 456
Registrován: úte 03.10.2006, 14:22

Příspěvek od milan »

mám doma jednu ATNkovou montáž ci mi zbyla z kukru 12-36x80,
je to montáž na delší weaver li?tu.
další na sz.
vhool

Příspěvek od vhool »

tuto optiku zde prodava shiva a jestlize ne mohu pomoci i ja ale zkus nejdrive jeho.krouzky jsou soucasti prodejniho baleni ale z vlastni zkusenosti doporucuji prikoupit cca za 100 eur "ATN adjistable ring"...
bonecrusherx55
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 407
Registrován: sob 27.11.2010, 12:33

Re: puškohledy ATN

Příspěvek od bonecrusherx55 »

neviete niekto nieco blizsie o puskohlade ATN 5x33 s osvetlenou osnovou? stranky vyrobcu som uz pozeral-uvital by som nejake prakticke skusenosti, ako to drzi a pod. dakujem
ZKM 456 22 lr, weatherby mark V 6,5 creedmoor, cz 550 magnum 375H&H, cz 550 custom 338-lapua-magnum, cz 550 custom 300 win mag, cz 527 lux 22 hornet
lachke
Nový návštěvník
Příspěvky: 4
Registrován: pon 04.4.2016, 7:37

puškohledy ATN

Příspěvek od lachke »

Prosím o radu - za rozumnou (velice) cenu se mi dostal do ruky puškohled ATN 6-18x65. Oko i flinta si zvykly a rozumí si s ním, ale ... na okuláru je žlutý filtr (nebo jak to lépe nazvat) a přece jen to za šera "žere" světlo. Než vyrazím k puškaři a udělám ze sebe trotla - je vůbec možno tento filtr demontovat, nebo je to pevná součást? Díky
dalas
Administrátor
Příspěvky: 3386
Registrován: úte 25.9.2007, 8:08
Bydliště: Brno, honitba Žďársko

Re: puškohledy ATN

Příspěvek od dalas »

Mám ten stejný ATN a obraz je taky lehce do žluta. Obávám se, že je to vlastnost antireflexních vrstev. Měl jsem ale v rukách ten stejný ATN, který byl zase lehce do modra.
Tikka T3 Varmint 308W, Weatherby Mark V Accumark .300Win. Mag., IZH94 12x76/308W, IZH 27 EM 12x76/12x76, Suhl 150 Standard .22LR
Odpovědět