Delta Titanium 1,5-9x45

Lovecké puškohledy a vše o nich. Vaše zkušenosti, rady a dotazy.
Odpovědět
vava
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 275
Registrován: stř 21.12.2011, 12:09

Delta Titanium 1,5-9x45

Příspěvek od vava »

Zdravím. Přemýšlím o tomhle puškohledu, mám Meostar R1 3-12x56 na posed a večer, ale absolutně mi nevyhovuje ani při nejmenším zvětšení na šoulačku rozsahem zorného pole, už jsem takhle (samozřejmě i svou chybou) přišel o min 3 kusy černé.
Chtěl bych ho používat na 9,3x62 takže mi jde o to, zda vydrží - výrobce uvádí odolnost 6500J. Dál rozsah zorného pole je při min zvětšení ve 100 m 24,4 m což je sice ve srovnání s naháňkovým novým Leupoldem 1-6x24, který má 38,6 m málo, ale mohlo by to stačit. Propustnost světla výrobce uvádí okolo 92% a ve srovnání s Meostarem 1,-6x42 mi ten Delta Titanium 1,5-9x45 vychází lépe, jenže .... praxe je praxe a zkušenost je zkušenost a tak se ptám jednak na názory a hlavně, zda ho někdo má a jakou s ním má zkušenost. Je to novinka z IWY loňského roku, jeho bráškové z řady Titanium prošly testem německé DEVA, tento konkrétně má test tady http://deltaoptical.pl/art/091_091_KT_Delta_Loden.pdf
Uživatelský avatar
Rainier Wolfcastle
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 111
Registrován: úte 02.11.2010, 17:40

Re: Delta Titanium 1,5-9x45

Příspěvek od Rainier Wolfcastle »

Vzhledem k tomu, ze o tomto puskohledu uvazuji, chtel bych se zeptat, jestli mate nekdo prakticke zkusenosti?
vava
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 275
Registrován: stř 21.12.2011, 12:09

Re: Delta Titanium 1,5-9x45

Příspěvek od vava »

Já můžu napsat svoje zkušenosti, koupil jsem ho krátce po tom mém prvním příspěvku. Kliká perfektně, drží nástřel, mechanicky a elektronicky bez problémů. Dělal jsem s ním test na světelnost - podotýkám, že to je opravdu subjektivní (nemám moc dobré oči, na pravém oku oční vadu, takže nic moc) a vyšel mi docela dobře. Srovnával jsem ho s 3-12x56, ten je samozřejmě lepší, ale rozdíl dělá asi 10-15 min. Za mně je to velmi dobrý univerzální puškohled, zorné pole je stejné jako u Swarovskiho 2-12x50 - cca 25m na 100m při zvětšení 1,5x
Optická kvalita nebude na úrovni Meopty, ale zase to není nic zjevně poznatelného. Já jsem s ním spokojen - sice teď pokukuji po tom Swarovski 2-12x50 ... jenže ten je cenově úplně někde jinde ...
Docela by mně zajímalo srovnání s Meoptou 1,7-10x42 ... ale tu nemám nikde okolo sebe.
Odpovědět